Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Βόλτα στον Χορτιάτη 7/3/04

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Βόλτα στον Χορτιάτη 7/3/04

Δημοσίευσηαπό yannis » 03 Μαρ 2004, 23:29

xtrail, ετοίμασε καμιά εκδρομή η παρέα για τηνΚυριακή;
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 04 Μαρ 2004, 00:00

Λοιπόν!!!! Για την Κυριακή επειδή όλοι (?) ψηφίζουμε η ιδέα είναι η εξής: Τελειώνουμε νωρις νωρίς με αυτή την διαδικασία. Επειδή βλέπω τα καιρικά φαινόμενα να είναι συνεφιά,βροχή κλπ έχω 2 προτάσεις: α)κάπου πεδινά με λασπούλα β)κάπου ορεινά με λασπούλα.
Προτεινόμενα μέρη (δεν τα ξέρω από προσωπικής άποψης όλα): Αρδαμέρι με προσέγγιση από Χορτιάτη ή και Περιστερά Λιβάδι, προς Λαγκαδά- Όσσα κλπ ή Βόλβη , προς Κλειδί Μάλγαρα κλπ που είχε πάει κι ο Τάσος από Βέροια, προς Κερκίνη, Δοιράνη ή κάτι τέτοιο, Χαλκιδική να πάμε Αρναία από Ταξιάρχη μέσα από το δάσος(μάλλον η πιο ενδιαφέρουσα) ή και αντίστροφα....τι άλλο? Πείτε κι εσείς καμιά πρόταση!!!!
Λέω να είναι πρωί για να έχουμε χρόνο να παίξουμε, να φάμε (αν πεινάμε) και να γυρίσουμε νωρίς πριν τους ετεροδημότες και τα αποτελέσματα!!!! :D
Να προλάβουμε το βράδυ βρε αδελφέ και εναν κινηματογράφο.......!!!!!
Όσοι υποψήφιοι προσέλθετε!!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mike1962 » 04 Μαρ 2004, 01:14

Γεια σας (from mike1962 & KIA Sportage),
Μην ξεχνάτε ότι και εγώ είμαι ΟΚ για την Κυριακή. Ξανασκέφτηκα την πρόταση για Δοϊράνη Μπελες Κερκινη και νομίζω θα βγάλει πρόβλημα με το χρόνο γιατί θα χρειαστούμε ολόκληρη την ημέρα. Είναι 80 ΚΜ η Δοϊράνη αλλά 10 ο. ‘αυτοσχέδιος παραλίμνιος δρόμος, στάση για καφε,στα χίλια δέντρα μετά έχουμε 60 χιλ στο Μπελες για να φτάσουμε μέσα από το δασός στα Άνω ποροια. μια μικρή στάση πριν αρχίσουμε με την κέρινη (ακριτοχωρι, λάσπες, Βουβάλια, κλπ . Σίγουρα θα μπλέξουμε με την επιστροφή των ετεροδημοτών (πάντα στο δερβένι σε εκλογες υπάρχει πολύ μποτιλιάρισμα) :P :-x Για δέλτα Αξιού, για Χορτιάτη ή για Χαλκιδική ίσως να είναι καλύτερα.
Πάντως εγώ είμαι διαθέσιμος από τις 9.00 και μετά.
mike1962
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: 13 Απρ 2003, 20:44
Τοποθεσία: Tουμπα, Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 04 Μαρ 2004, 01:34

E καλά δεν θα πάμε να ψηφίσουμε με την ανατολή του ηλίου!!!! Ο Γιάννης αν θα έρθει τελικά θα έχει να κάνει και δρόμο. Ίσως να κάνουμε κάτι σχετικά χαλαρό για να μην μας φάει όλη την μέρα και κάνουμε την διαδρομή που είπες άλλη φορά.
Γιάννη κατάλαβα ότι πας για αλλαγή στις αναρτήσεις. Θα ρωτήσω φίλο πρωην Jimny νυν Cherokee τι έβαλε όταν το είχε (νομίζω ΟΜΕ)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 04 Μαρ 2004, 06:13

xtrail έγραψε:Λοιπόν!!!! Για την Κυριακή επειδή όλοι (?) ψηφίζουμε η ιδέα είναι η εξής: Τελειώνουμε νωρις νωρίς με αυτή την διαδικασία. Επειδή βλέπω τα καιρικά φαινόμενα να είναι συνεφιά,βροχή κλπ έχω 2 προτάσεις: α)κάπου πεδινά με λασπούλα β)κάπου ορεινά με λασπούλα.
Προτεινόμενα μέρη (δεν τα ξέρω από προσωπικής άποψης όλα): Αρδαμέρι με προσέγγιση από Χορτιάτη ή και Περιστερά Λιβάδι, προς Λαγκαδά- Όσσα κλπ ή Βόλβη , προς Κλειδί Μάλγαρα κλπ που είχε πάει κι ο Τάσος από Βέροια, προς Κερκίνη, Δοιράνη ή κάτι τέτοιο, Χαλκιδική να πάμε Αρναία από Ταξιάρχη μέσα από το δάσος(μάλλον η πιο ενδιαφέρουσα) ή και αντίστροφα....τι άλλο? Πείτε κι εσείς καμιά πρόταση!!!!
Λέω να είναι πρωί για να έχουμε χρόνο να παίξουμε, να φάμε (αν πεινάμε) και να γυρίσουμε νωρίς πριν τους ετεροδημότες και τα αποτελέσματα!!!! :D
Να προλάβουμε το βράδυ βρε αδελφέ και εναν κινηματογράφο.......!!!!!
Όσοι υποψήφιοι προσέλθετε!!!!


Καλημερα

λοιπον ειδα αυτο περι εκδρομης και σκεφτομαι να ακολουθησω.Χθες παντως το μεσημερι εκανα τον γυρο (τριαδι-περιστερα-αδραμερι-χορτιατης και ο δρομος ειναι σε πολυ καλη κατασταση .Βεβαια δεν ξερω τι θα γινει τις υπολοιπες μερες γιατι εκει το μερος κραταει πολυ νερο οταν βρεξει παντως ειναι μια πολυ ωραια διαδρομη που αν θελεις και επειδη θα βρισκομαι εκαι και το σαββατο το πρωι μπορω να την τεσταρω.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό gmav » 04 Μαρ 2004, 11:54

και εγώ παρόν..... :D δε πιστεύω να με ξεχάσατε? (λόγο φόρτου εργασίας αραίωσαν οι επισκέψεις μου στο forum)

για την εκδρομή είμαι μέσα. Δεν έχω να προτείνω διαδρομή γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζω. όσες φορές δοκίμασα να το παίξω πλοηγός σε άγνωστη διαδρομή έπεσα σε αδιέξοδο :D (και είναι πολύ ανιαρό να ξαναγυρνάς πίσω)

φαντάζομαι ότι μετά της 09:30 θα μπορώ για την κυριακή.

ΥΓ. από ότι φαίνεται ο καιρός θα βοηθήσει για αρκετή λασπούλα!!!
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 04 Μαρ 2004, 15:16

maverickman έγραψε:Καλημερα
λοιπον ειδα αυτο περι εκδρομης και σκεφτομαι να ακολουθησω.Χθες παντως το μεσημερι εκανα τον γυρο (τριαδι-περιστερα-αδραμερι-χορτιατης και ο δρομος ειναι σε πολυ καλη κατασταση .Βεβαια δεν ξερω τι θα γινει τις υπολοιπες μερες γιατι εκει το μερος κραταει πολυ νερο οταν βρεξει παντως ειναι μια πολυ ωραια διαδρομη που αν θελεις και επειδη θα βρισκομαι εκαι και το σαββατο το πρωι μπορω να την τεσταρω.

Λέω να κάνεις την αναγνωριστική το Σάββατο για να ξέρουμε τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε. Για την ώρα βλέπω να ξεκινάμε κατά τις 9.30 αν μας βολευει όλους
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 04 Μαρ 2004, 15:27

Οι συμμετοχές μέχρι τώρα είναι:

maverickman(maverick)
gmav(terios)
mike1962 (KIA Sportage)
xtrail(xtrail)
yannis??

για τους καινούριους μέσο επικοινωνίας το pmr κανάλι 7. Αν πάμε εκεί που πρότεινε ο maverickman (τριαδι-περιστερα-αδραμερι-χορτιατης) μπορούμε να βρεθούμε στην Θέρμη ή στο parking του ΙΚΕΑ.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 04 Μαρ 2004, 17:11

Εμένα μου ΄λαχε να είμαι αναπληρωματικό μέλος εφορευτικής επιτροπής στις εκλογές. Το βλέπω κομματάκι δύσκολο να σας ακολουθήσω.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό maverickman » 04 Μαρ 2004, 21:15

xtrail έγραψε:Οι συμμετοχές μέχρι τώρα είναι:

maverickman(maverick)
gmav(terios)
mike1962 (KIA Sportage)
xtrail(xtrail)
yannis??

για τους καινούριους μέσο επικοινωνίας το pmr κανάλι 7. Αν πάμε εκεί που πρότεινε ο maverickman (τριαδι-περιστερα-αδραμερι-χορτιατης) μπορούμε να βρεθούμε στην Θέρμη ή στο parking του ΙΚΕΑ.


Για αναγνωριστικη οκ το Σαββατο αλλα ετσι οπως παει ο καιρος δεν θα ανεβω με το maverick αλλα με καμια υδροφορα να βρεξουμε τον δρομο... :lol: :lol: :lol:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 04 Μαρ 2004, 21:19

για να δουμε και αν ο "pyrosbestis-kia " θα ειναι μεσα αν ναι τοτε οι συμετοχες θα ειναι 5
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 05 Μαρ 2004, 09:20

Αρα έχουμε:
maverickman(maverick)
gmav(terios)
mike1962 (KIA Sportage)
xtrail(xtrail)
και περιμένουμε
pyrosbestis-kia
terry-terios
sorento
για να μας πουνε.
Όσοι είναι ήδη μέσα να πουμε τελικο οκ για να ξέρουμε και ας πει κι ο καθένας ποσους θα κουβαλάει μαζί. Εγώ με τον synodigo.
Για την ώρα 9.30 είναι καλά?Μέρος?Στο parking στο ΙΚΕΑ ή κάπου στην Θέρμη? Υπάρχει πιθανότητα λόγω ημέρας, να είναι κλειστά τα μαγαζιά, οπότε αν βρούμε κάπου στην διαδρομή καθόμαστε έστω για καφέ.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 05 Μαρ 2004, 13:43

xtrail έγραψε:Αρα έχουμε:
maverickman(maverick)
gmav(terios)
mike1962 (KIA Sportage)
xtrail(xtrail)
και περιμένουμε
pyrosbestis-kia
terry-terios
sorento
για να μας πουνε.
Όσοι είναι ήδη μέσα να πουμε τελικο οκ για να ξέρουμε και ας πει κι ο καθένας ποσους θα κουβαλάει μαζί. Εγώ με τον synodigo.
Για την ώρα 9.30 είναι καλά?Μέρος?Στο parking στο ΙΚΕΑ ή κάπου στην Θέρμη? Υπάρχει πιθανότητα λόγω ημέρας, να είναι κλειστά τα μαγαζιά, οπότε αν βρούμε κάπου στην διαδρομή καθόμαστε έστω για καφέ.


η terry(terios) περιμένουν ζευγάρι φίλων την κυριακή. περιμένω νέα τους για το αν θα ακολουθήσουν.
ο master(sorento) πιστεύω να με απαντήσει μέχρι το βράδυ.

πιστεύω ότι η ώρα συνάντηση πρέπει να είναι κατα της 10:00. να έχουμε τελειώσει με τις ψήφους μέχρι της 09:30 και να έχουμε κανα 30' για να φτάσουμε στο σημείο συνάντησης. Επίσης πιστεύω ότι θα πρέπει να συναντηθούμε έξω από την πολη για να μη καθυστερήσουμε με φανάρια κτλ.

ΥΓ.
Ισως να ήταν καλό όλα τα post Που αφορούν την εκδρομή να μεταφερθούν σε νέα εννότητα.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 05 Μαρ 2004, 15:28

gmav έγραψε:Ισως να ήταν καλό όλα τα post Που αφορούν την εκδρομή να μεταφερθούν σε νέα εννότητα.

Οπως διατάξετε :P !!! Λοιπον το ραντεβου ειναι στις 10 στο παρκινγκ του Μασουτη στον δρόμο προς Πολυγυρο
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 05 Μαρ 2004, 16:22

Κατ αρχας maverickman kai pyrosvestis-kia ειμαστε μεσα αμφοτεροι με συνοδηγο και ισως και ενα πεμπτο ατομο.Κατα δευτερο θα προτεινα να μεταφερθει το ραντεβου κατα μια ωρα(1100) μιας και εγω και ο "πυροσβεστης" εχουμε να ψηφισουμε μακρυα σχετικα απο τα σπιτια μας.
Κατα τριτον οκ με την "βολτα" του σαββατου αλλα απο οτι βλεπω η κατασταση δεν θα εχει και σημαντικες δυσκολιες.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης

cron