Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Βόλτα στον Χορτιάτη 7/3/04

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό gmav » 06 Μαρ 2004, 00:04

maverickman έγραψε:Κατ αρχας maverickman kai pyrosvestis-kia ειμαστε μεσα αμφοτεροι με συνοδηγο και ισως και ενα πεμπτο ατομο.Κατα δευτερο θα προτεινα να μεταφερθει το ραντεβου κατα μια ωρα(1100) μιας και εγω και ο "πυροσβεστης" εχουμε να ψηφισουμε μακρυα σχετικα απο τα σπιτια μας.
Κατα τριτον οκ με την "βολτα" του σαββατου αλλα απο οτι βλεπω η κατασταση δεν θα εχει και σημαντικες δυσκολιες.


Δεν έχω πρόβλημα με την ώρα. απλά να το ξεκαθαρίσουμε μη πάνε κάποιοι στης 10:00 και άλλη στης 11:00. ας πει ο καθένα το νωρίτερα που μπορεί να έρθει και συναντιόμαστε την ώρα που είναι ποιο αργά....(μήπως σας μπέρδεψα?)
εγώ μπορώ να είμαι από της 10:00 και μετά.
mavericman + pyrosvestis 11:00

η terry(terios) θα είναι μαζί μας. περιμένω μόνο απο τον master(sorento) να μου πει αν θα ακολουθήσει και αυτός.

για το τι παρέα θα έχω μαζί μου δε το ξέρω ακόμα. θα δείξει αύριο.....
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 06 Μαρ 2004, 00:20

Τα πράγματα έχουν ως εξής:
Συνάντηση στις 11.00 (τελικό) στο πάρκινγκ του Μασούτη.

Ως τώρα είμαστε οι
maverickman
pyrosvestis-kia
gmav
xtrail

Ο mike1962 δεν ακουστηκε, η Terry εμενα μου είπε πως δεν θα μπορεσει (αρα να διασταυρωθει) και περιμενουμε τον master(sorento).
Κανενας άλλος??
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mike1962 » 06 Μαρ 2004, 08:35

Καλημερα,
εδω ειμαι και την κυριακη το πρωι θα ειμαι στο σημειο συναντησης.
Με την ωρα δεν εχω προβλημα και στις 10 και στις 11 ειμαι ΟΚ.
Το πρωι θα διαβασω την τελικη αναλοινωση. Τωρα παω στο ΠΛΑΙΣΙΟ να αγορασω PMR για να εχουμε επικοινωνια.
Τα λεμε αυριο
Μιχαλης
mike1962
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: 13 Απρ 2003, 20:44
Τοποθεσία: Tουμπα, Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 06 Μαρ 2004, 20:51

Τελικό:
11 το πρωι στο πάρκινγκ του Μασούτη Θέρμης. Κανάλι pmr 7.

maverickman
pyrosvestis-kia
gmav
xtrail
mike1962
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 06 Μαρ 2004, 20:58

Αναγνώριση τέλος ολα καλα.Υπαρχει μεχρι και χιονι στο ανήλιο. Ραντεβού αυριο 1100
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό mike1962 » 06 Μαρ 2004, 22:50

Καλησπέρα,

εγώ θα είμαι στις 11.00 εκεί. Μαζί μου θα είναι και η κόρη μου και ο γιος μου. Ελπίζω να περάσουμε καλά.

Τα pmr είναι έτοιμα. Τα απόγευμα καθώς τα δοκίμαζα άκουγα διάφορους στο κανάλι 3, δεν κατάλαβα άλλος από τούμπα άλλος από μηχανιώνa ένας έλεγε ότι είναι από την Αργυρούπολη?? Τελικά υπάρχουν και pmr με τέτοια εμβέλεια?

Τα λέμε αύριο.
mike1962
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: 13 Απρ 2003, 20:44
Τοποθεσία: Tουμπα, Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό gmav » 06 Μαρ 2004, 23:10

mike1962 έγραψε:.......Τα pmr είναι έτοιμα. Τα απόγευμα καθώς τα δοκίμαζα άκουγα διάφορους στο κανάλι 3, δεν κατάλαβα άλλος από τούμπα άλλος από μηχανιώνa ένας έλεγε ότι είναι από την Αργυρούπολη?? Τελικά υπάρχουν και pmr με τέτοια εμβέλεια? .....


Δε νομίζω. ίσως να ήταν κανένας ραδιοερασιτέχνης με πομπό uhf και να ήταν συντονισμένος στην ίδια συχνότητα. Βέβαια έχω δει σε μερικά forum γνώστες ηλεκτρονικών που κάνουν μετατροπές στα pmr για να μεγαλώσουν την εκπομπή. από 0.5 watt sta 3-4watt.

εμείς όσες φορές τα χρησιμοποιήσαμε στα αυτοκίνητα πάνω από 1-1.5 χλμ δε πιάναν. βέβαια και ο χώρος του αυτοκινήτου περιορίζει την εμβέλεια. ίσως με εξωτερική κεραία να είναι καλύτερα.

θα τα πούμε από κονταά αύριο το πρωί.
τα λέμε
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 07 Μαρ 2004, 01:37

Καλα να περασετε,θα ηθελα να ερθω,θα λειπω ομως εκτος Θεσσαλονικης :P :P
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό xtrail » 07 Μαρ 2004, 21:09

Επιστρέψαμε και περάσαμε όπως σε όλες τις βόλτες μας καταπληκτικά. Μαζευτήκαμε όλοι στο σημείο συνάντησης τελικά στις 11.30 και ξεκινήσαμε.
Πήραμε τον δρόμο προς Τριάδι που βγαίνει στο φράγμα Τριαδίου. Από εκεί βγήκαμε στον δρόμο προς Περιστερά. Ο δρόμος είχε αρκετή πέτρα γενικά και δυστυχώς καθόλου λάσπη. Περάσαμε και από ενα δυσκολούτσικο νεροφάγωμα. Στην πορεία μας ακολούθησαν 2 ακομα αυτοκίνητα, τα οποία δεν είχαν καμια σχεση με το forum. Aνεβήκαμε προς Χορτιάτη και βγήκαμε από την πίσω μεριά (κοντά στα γνωστά νεροφαγωματα που μπαινεις και κάτω από το αμάξι...για αλλαγή λαδιών πχ.) Εκεί σταματήσαμε και κουβεντιάσαμε λιγάκι όλοι μαζί. Ειχε αρχίσει να ρίχνει και λιγο χιονάκι και υπήρχε και χιόνι μέσα στο δάσος. Ο mike1962 μας αφησε αφου οι οικογενειακες υποχρεώσεις δεν τον αφηναν για συνέχεια. Εμεις (gmav,maverickman, pyrosvestis kai xtrail) δοκιμάσαμε την τύχη μας λίγο παρακάτω να δούμε ως που μπορούμε να πάμε. Η κατάσταση πιο ψηλά ήταν όμορφη, με αρκετη λασπη αλλά δεν συνεχίσαμε καθώς ο δρόμος ηταν αρκετά σκαμμένος και με μπολικη φυτευτη πετρα.Στην παρέα μειναμε ο gmav kai xtrail καθως οι υπόλοιποι ειχαν οικογενειακες υποχρεώσεις και αυτοί!!! Η μάσα έπεσε σε ταβέρνα του Χορτιάτη και λόγω του ότι δεν χορτάσαμε χωμα κατευθυνθήκαμε προς Βασιλούδι για μια μικρή δόση ακόμα. Η λάσπη ειχε εξαφανιστεί δυστυχώς. Ομως σε 2 σημεια μας εκανε το χατήρι και βρήκαμε παιδική χαρά. Στην δευτερη ειδικά ειχαμε και κολληματάκι όπως θα δείτε και στις φώτο που θα ανεβάσω σε λίγο!!!!! Η επιστροφή μας βρήκε με την επιστροφή των ετεροδημοτων και η κίνηση ηταν αρκετή πραγμα που μας ανάγκασε να γυρίσουμε πάλι από Χορτιάτη για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία. Μάλιστα εγώ αναγκάστηκα να κόψω και μέσα από το δάσος για να αποφύγω το τεράστιο μποτιλιάρισμα στο Πανόραμα!!!!! :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 07 Μαρ 2004, 23:54

Ολα ηταν υπεροχα.Τα ειχαμε ολα εκτος απο λασπη Το ραντεβου ανανεωνετε Και ελπιζω συντομα η ομαδα αλλα (και οποιος αλλος προκυψει) να ξαναμαζευτουμε.Αλλωστε ηδη τα πλανα για την επομενη εξορμηση πεσαν επανω στο τραπεζι και απο οτι καταλαβα ολοι ημασταν ορεξατοι.

mike1962 ο λογος σε σενα.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 08 Μαρ 2004, 12:40

maverickman έγραψε:Ολα ηταν υπεροχα.Τα ειχαμε ολα εκτος απο λασπη Το ραντεβου ανανεωνετε Και ελπιζω συντομα η ομαδα αλλα (και οποιος αλλος προκυψει) να ξαναμαζευτουμε.Αλλωστε ηδη τα πλανα για την επομενη εξορμηση πεσαν επανω στο τραπεζι και απο οτι καταλαβα ολοι ημασταν ορεξατοι.

mike1962 ο λογος σε σενα.

ισως μάλιστα θα έπρεπε να δημιουργηθεί μια ενότητα με θέμα την εξορμηση στην Κερκίνη
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες