Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΒΟΛΤΑ 23 Η 24/12(και ολίγον offtopic)ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 20 Δεκ 2006, 14:56

Λάθος διατύπωση:

xtrail έγραψε:...Θα θυμήσω επίσης πως ο Σταυρος (sixdays) έχει ακολουθήσει όλες τις φορές ως συνοδηγός και καμιά με το δικό του Santa Fe ( εξ ου και ο φόβος για το σκίσιμο του καλσόν :D -αυτός πάει enduro και ξεσκάει). Νομίζω πως κι αυτός έχει κολλήσει καλά στην παρέα....


εμένα μου έχει κολλήσει γιατί ξέρει ότι έχω πάντα εφεδρικά καλσόν και ζαρτίερες για τις συνηθησμένες τρελίτσες :P :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mahosvvt » 20 Δεκ 2006, 16:21

επειδη λοιπον ας το πω ''παραστρατησαμε'' :lol: :lol: απο το αρχικο θεμα ας ξεκινησουμε μια λιστα συμμετοχων και βλεπουμε και τα υπολοιπα

1.mahosvvt
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Άβαταρ μέλους
mahosvvt
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 24 Φεβ 2006, 17:08
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό star-mkb » 20 Δεκ 2006, 17:35

Φίλοι γειά σας,είμαι κι'εγώ μέσα σ'αυτή τη βόλτα,περιμένω οι παλαιότεροι, να ορίσετε μέρα και ώρα.Παράκληση,μην το βάλετε τόσο αργά σαν την περασμένη φορά.
Οσο για το θέμα της δυσκολίας των διαδρομών,συμφωνώ με την άποψη,δύσκολα μεν αλλά όχι για σπάσιμο τα αυτοκίνητα,οπότε έρχομαι με το suv(tucson 2.0) χαλαρά να απολαύσουμε διαδρομές κ.λ.π.
Αν πάλι τα πράγματα είναι άγρια τότε έρχομαι με τον "γέρο εργάτη"μου το renegade.
Αυτά και παραμένω συντονισμένος για νεότερα.
Άβαταρ μέλους
star-mkb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2006, 20:46
Τοποθεσία: ΠΑΝΟΡΑΜΑ,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Lakis » 20 Δεκ 2006, 18:37

1.mahosvvt
2.lakis (kabalari?)
3.
4.
5.
6.
7.
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό sixdays » 20 Δεκ 2006, 23:34

Τελικά σε όλους έχουν κάνει εντύπωση το κατσόν και ο ζαρτιέρες μου περισσότερο από τις οδιγικές μου ικανότητες...Σνιφφφ.......Δεν πειράζει..
Για την κυριακή αν γίνει κάτι νωρίς με κατάληξη σε μεσημεριανό κοψίδη και επιστροφή όχι αργά, είμαι μέσα.....
Τα υπόλοιπα τα ξέρετε.Santa fe γυαλισμένο στο πάρκινγκ και εγώ αεροσυνοδός στο LC magik bus του Wolfy!!!!!
Άβαταρ μέλους
sixdays
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 22:38
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 21 Δεκ 2006, 00:15

sixdays έγραψε:Τελικά σε όλους έχουν κάνει εντύπωση το κατσόν και ο ζαρτιέρες μου περισσότερο από τις οδιγικές μου ικανότητες...Σνιφφφ.......Δεν πειράζει..

Εμ και εσύ πας γυρεύοντας, τι τα θες τόσο φανταχτερά... :lol:

sixdays έγραψε:...και εγώ αεροσυνοδός στο LC magik bus του Wolfy!!!!!

ΖΟΝΚ :twisted: :twisted: :twisted:

Ατύχησες γιατί δεν θα βγάλω το magic bus :!: ΑΝ έρθω, θα έρθω συνοδηγός 8)
Τελευταία επεξεργασία από Lonely_Wolf και 21 Δεκ 2006, 00:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 21 Δεκ 2006, 00:22

Πειναλα , ελα , ελα να δεις και το δικο μου Smart(!)-bus εχει αφετηρια Ντεπω και τερμα στο Καβαλαρι.

Σημερα (Πεμπτη) απογευμα κατα τις 7 θα παμε με τον Κωστα στο μαγαζι που λεγαμε , αν ενδιαφερεσαι (+μαχος) σφυρα.
Τελευταία επεξεργασία από Lakis και 21 Δεκ 2006, 00:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 21 Δεκ 2006, 00:30

Για να μην ξεχνιόμαστε:

1.mahosvvt
2.lakis (kabalari?)
3.Lonely Wolf ? (συνοδηγός του Λακη απ'ότι φαίνεται)
4.
5.
6.
7.


PS. Μπορώ να κοιμηθώ στην διαδρομή και να ξυπνήσω στο τέρμα ?!? :P :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 21 Δεκ 2006, 00:47

Να παρεμβληθώ κι εγώ στις συχνότητές σας;

Με αρκετούς έχει τύχει να μιλήσω σε διάφορες συζητήσεις του forum και σας παρακολουθώ συχνά.

Το ότι δεν έχω συμμετάσχει σε καμμιά εκδρομή, κυρίως οφείλεται στο ότι απλά δεν καθόταν αλλά και στο ότι οι συμμετοχές είναι πολύ μεγάλες. Και τι εννοώ για να μην παρεξηγηθώ! Καλό το χαβαλέ, όμως 13 αμάξια μες το δάσος, πέρα από την (πιθανή) έλλειψη συννενοήσης, μου φαίνεται υπερβολικό. Μιά τέτοια φάλαγγα, πέρα από το αντιοικολογικό της κατάστασης, δε βλέπω να έχει νόημα. Όπως λέει και ο φίλος matos, απλά θα χτυπιόμαστε στο χωματόδρομο. Δε λέω ότι κι εγώ θα βάλω το με ιδρώτα αγορασμένο μου Freelander να πάει στα κατσάβραχα (που δεν μπορεί, SUV είναι άλλωστε) αλλά λίγο παιχνίδι, είναι καλό. Και ένα λοφάκι με πεσμένα φύλλα που θα ανέβει ή ένα νεροφάγωμα που θα περάσει, είναι μια ικανοποίηση. Αν είχα Land Cruiser ή Disco θα την έβλεπα αλλιώς αλλά τώρα, όσο με παίρνει.

Από την άλλη, πολλά άτομα, σημαίνει και περισσότερη δυσκολία σε κάποιον καινούριο (όπως εγώ) να μπεί στο κλίμα και να γνωρίσει τον κόσμο και δε θα 'θελα να έρθω και να μιλάω με 4-5 άτομα ή στο τέλος να έχω ανταλλάξει απλά ένα "γεια" με όλους.

Δε θέλω να φανώ αντικοινωνικός, ως τώρα δεν είχα τέτοια προβλήματα, όμως ήθελα να συμφωνήσω με την άποψη ότι το πέρασμα μιας σειράς αυτοκινήτων από χωματόδρομους και λασπούρα δε λέει τπτ. Προτιμώ να μπώ συνοδηγός σε κάποιο σημείο στα δύσκολα και να γουστάρω, παρά να ακολουθώ νωχελικά μια φάλαγγα (και πάντα με σεβασμό στο περιβάλλον έτσι; ).

Ελπίζω κάποια στιγμή να σας γνωρίσω όλους, σε πιό παρεΐστικες συναντήσεις λίγων οχημάτων, θα προσπαθήσω να έρθω (αρκεί να μπορώ κιόλας).

Καλημέρα.
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό star-mkb » 21 Δεκ 2006, 00:55

Συμπληρώνω

1.mahos vvt
2.lakis
3.lonelywolf
4.star-mkb
5.
6.
7.
Άβαταρ μέλους
star-mkb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2006, 20:46
Τοποθεσία: ΠΑΝΟΡΑΜΑ,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό mahosvvt » 21 Δεκ 2006, 08:07

sixdays έγραψε:Τελικά σε όλους έχουν κάνει εντύπωση το κατσόν και ο ζαρτιέρες μου περισσότερο από τις οδιγικές μου ικανότητες...Σνιφφφ.......Δεν πειράζει..
Για την κυριακή αν γίνει κάτι νωρίς με κατάληξη σε μεσημεριανό κοψίδη και επιστροφή όχι αργά, είμαι μέσα.....
Τα υπόλοιπα τα ξέρετε.Santa fe γυαλισμένο στο πάρκινγκ και εγώ αεροσυνοδός στο LC magik bus του Wolfy!!!!!


εσυ γερο εντουρα :twisted: :twisted: :twisted: να αφησεις κατα μερους τα κολσον και ελα με το μοτασακο σου να σε δουμε επιτελους σε δραση :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
mahosvvt
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 24 Φεβ 2006, 17:08
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό gmav » 21 Δεκ 2006, 09:09

GALILAIOS έγραψε:....
Από την άλλη, πολλά άτομα, σημαίνει και περισσότερη δυσκολία σε κάποιον καινούριο (όπως εγώ) να μπεί στο κλίμα και να γνωρίσει τον κόσμο και δε θα 'θελα να έρθω και να μιλάω με 4-5 άτομα ή στο τέλος να έχω ανταλλάξει απλά ένα "γεια" με όλους.
....


συγνώμη για το μικρό offtopic που θα κάνω και εγώ, αλλά μερικές φορές είναι αναποφεκτο...

η γνωριμία με την παρέα ΔΕΝ γίνεται την ώρα της διαδρομής...
εκεί ο καθένας είναι απομονωμένος στο αυτοκίνητό του. η συζητήσεις στα pmr + cb είναι περιορισμένες (λόγο της φύσης της επικοινωνίας.... )

η γνωριμία και το "δεσιμο" της παρέας γίνεται στις συναντήσεις για φαι, για καφέ, για ποτό.... και τέτοιες συναντήσεις κανονίζονται πιο συχνά απο τις διαδρομές. :D



οσο αφορά την βόλτα, κλασικά θα δω και θα ενημερώσω τελευταία στιγμή για το αν θα έρθω.... δε ξέρω αν θα είμαι καν θεσσαλονίκη.... οπότ βλέποντας και κάνοντας.....
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 21 Δεκ 2006, 09:11

GALILAIOS έγραψε:....
Από την άλλη, πολλά άτομα, σημαίνει και περισσότερη δυσκολία σε κάποιον καινούριο (όπως εγώ) να μπεί στο κλίμα και να γνωρίσει τον κόσμο και δε θα 'θελα να έρθω και να μιλάω με 4-5 άτομα ή στο τέλος να έχω ανταλλάξει απλά ένα "γεια" με όλους.
....


συγνώμη για το μικρό offtopic που θα κάνω και εγώ, αλλά μερικές φορές είναι αναποφεκτο...

η γνωριμία με την παρέα ΔΕΝ γίνεται την ώρα της διαδρομής...
εκεί ο καθένας είναι απομονωμένος στο αυτοκίνητό του. η συζητήσεις στα pmr + cb είναι περιορισμένες (λόγο της φύσης της επικοινωνίας.... )

η γνωριμία και το "δεσιμο" της παρέας γίνεται στις συναντήσεις για φαι, για καφέ, για ποτό.... και τέτοιες συναντήσεις κανονίζονται πιο συχνά απο τις διαδρομές. :D



οσο αφορά την βόλτα, κλασικά θα δω και θα ενημερώσω τελευταία στιγμή για το αν θα έρθω.... δε ξέρω αν θα είμαι καν θεσσαλονίκη.... οπότ βλέποντας και κάνοντας.....
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 21 Δεκ 2006, 09:19

@ gmav
@ GALILAIOS (καλως ήρθες)

τα λέμε αλλού
http://www.off-road.gr/index.php?name=P ... 9030#89030

ας αφήσουμε αυτό το topic ελεύθερο

για την διαδρομή, όπως είπα, αν δεν έχω τραπέζι θα έρθω. Θα το ξέρω μάλλον αύριο.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 21 Δεκ 2006, 09:57

Επειδή δεν έγινε κατανοητό, για ποιά μέρα μιλάμε? Εννοείται πως θα γίνει νωρίτερα από την προηγούμενη φορά. Αν γίνει Κυριακή προτείνω 9-10 το πρωί.
Για το μέρος μήπως να επιλεχθεί η πρόταση του alexishara για αλλαγή??

@ GALILAIOS όπως είπώθηκε για να γνωριστεί καλά μια παρέα πρέπει να κάτσει σε τραπέζι :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες