Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΒΟΛΤΑ 23 Η 24/12(και ολίγον offtopic)ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

ΒΟΛΤΑ 23 Η 24/12(και ολίγον offtopic)ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!

Δημοσίευσηαπό mahosvvt » 19 Δεκ 2006, 21:28

μια που η βολτα μας την Κυριακη ηταν ομορφη και αρεσε σε ολους τι θα λεγατε να την επαναλαβουμε το σ/κ(οσοι παραμεινουν θεσσαλονικη) μια που απο χτες το βραδυ βρεχει συνεχεια και συμφωνα με τις προβλεψεις της Ε.Μ.Υ αυριο το βραδυ θα εχουμε και χιονια στο Χορτιατη,πιστευω οτι θα εχουν την ευκαιρια και τα καινουρια παιδια να ευχαριστηθουν την διαδρομη με περισσοτερο παιχνιδι
Άβαταρ μέλους
mahosvvt
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 24 Φεβ 2006, 17:08
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 19 Δεκ 2006, 22:14

...αν συνοδευέται με την γνωστή κατάληξη στα Πεύκα ή Καβαλάρι 8), τότε είμαι μέσα :wink:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό alexishara » 20 Δεκ 2006, 07:35

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.ΕΓΩ 99% ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙΝΗ ΟΧΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΜΕ ΕΝΑ GEO MERCEDES ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ(ΘΑ ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ) ΚΑΙ ΕΝΑ JIMNY ΑΔΕΛΦΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ Η ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΚΑΠΟΥ Σ ΕΝΑ ΡΕΜΑ.......NEVER MIND!ΤΕΛΕΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΡΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΒΟΥΝΟ ΤΟΥ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΕΛΙΚΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΧΟΡΤΙΑΤΗ ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ!!!!!!
Άβαταρ μέλους
alexishara
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Οκτ 2006, 12:17
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό Lakis » 20 Δεκ 2006, 10:02

1.Eυγε wolf ,επιτελους καποιος με απαλασει απο τον κοπο να γραφω ποστς :twisted:

2. Για τον alexishara , ειπαμε να παιζουμε , δεν ειπαμε να αφηνουμε και προφυλακτηρες ....

3. Καλο ειναι να εχετε τουλαχιστον 1 PMR . Ειναι πλεον ΤΖΑΜΠΑ (σιγουρα τα ειδατε στα πολυκαταστηματα ), παρτε το και ας μη το χρησιμοποιησετε... προσοχη , στη συσκευασια να μην γραφει FRS η LPD , ειναι σε αλλες συχνοτητες.

4. Προτιμω Κυριακη , (ωστε να παω Σαββατο για το καθιερωμενο μπανιο).
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό thanasisvr » 20 Δεκ 2006, 10:13

Lakis καλημέρα. Δε το κάνεις λίγο πιο χειροπιαστό για μας τους νέους; Το PMR τι είναι;
Άβαταρ μέλους
thanasisvr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 19:09
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό apoazo » 20 Δεκ 2006, 10:29

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΡΘΩ.ΑΝΑΜΕΝΩ ΟΔΗΓΙΕΣ.
Άβαταρ μέλους
apoazo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2006, 10:17

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Δεκ 2006, 11:22

α. Την Κυριακή η αγορά είναι ανοιχτή
β. Οπως είπε κι ο Lakis καλό ειναι να αποφεύγουμε τα περιττά χτυπήματα, αλλά όποιος θέλει παιχνίδι δεν του το απαγορεύουμε κιόλας!!!! :D
γ. Για τις επικοινωνίες χρησιμοποιούμε pmr ή cb. Το πρώτο είναι τα γνωστά walki talkie που υπάρχουν σε όλα τα σουπερ μάρκετ και σε καταστήματα ηλεκτρονικών ή μεγάλα ηλεκτρικών. Θα βρείτε πολλές τιμές καισε κάποια και με περισσότερες δυνατότητες (υποσυχνότητες). Μην δώσετε πολλά λεφτά πχ ως 50€. Αυτά που ειναι στα 20€ θα σας κάνουν μεν την δουλειά αλλά θα έχει πολύ θόρυβο το σήμα και πιθανόν η εμβέλεια τους να είναι ακομα πιο περιορισμένη.Νόμιμη η χρήση σε κάθε περίπτωση.
Αν πάτε σε παραπάνω λεφτά σκεφτείτε cb φορητό. Κόστος μεν μεγαλύτερο, αλλά με μεγαλύτερη εμβέλεια, αρκεί να βάλετε εξωτερική κεραία (μαγνητική, όχι μόνιμη) Κόστος cb 130€ και κεραία κάπου στα 25-30.Χρήση με μια άδεια που βγαίνει στο μεταφορών, αλλά αν την έχεις μόνο στα εκτός δεν έχεις κανένα προβλημα.
Η πρώτη λύση πάντως είναι η βασική για να υπάρχει συνενόηση
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 20 Δεκ 2006, 11:42

alexishara έγραψε:... ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ Η ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΚΑΠΟΥ Σ ΕΝΑ ΡΕΜΑ.......NEVER MIND!ΤΕΛΕΙΑ ΤΕΛΕΙΑ


join the club :D

alexishara έγραψε:...
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΡΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΒΟΥΝΟ ΤΟΥ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ....


αυτό το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και δεν ξέρω τα μέρη καθόλου, ίσως και κάποιος άλλος θέλει να αλλάξουμε παραστάσεις.

ΥΓ alexishara γράφε με μικρά αν μπορείς, τα κεφαλαία διαβάζονται δύσκολα.

....................................

Γενικά για τις εξορμήσεις (θα σας τα πρήξω πάλι):

Με χαρά βλέπω τη δημοσίευση του φίλου alexishara ο οποίος προφανώς "γλυκάθηκε" από την απαιτητική βόλτα (και καλά έκανε, παρά τον προφυλακτήρα, κατά την γνώμη μου) και θέλει συνέχεια ...

Ένα σχόλιο λοιπόν που θέλω να κάνω, με αφορμή το παραπάνω Post και τις απαντήσεις του, και μια προσωπική θέση για τις εξορμήσεις που οργανώνονται από εδώ:

ναι μεν καταλαβαίνω απόλυτα τους φίλους που δεν θέλουν να "χώσουν" το αυτοκίνητό τους (τώρα τι εννοεί ο καθένας "χώσιμο" είναι άλλη ιστορία, εξ ου νομίζω και το σχόλιο του lakis στον alexishara), αλλά είναι εξαιρετικά βαρετό για μένα να ακολουθώ ένα convoy που πάει απλώς μια βόλτα σε χωματόδρομο.

Προσωπικά δεν μου λείπει καθόλου αυτό, τουλάχιστον δις εβδομαδιαίως πηγαίνω στο κτήμα για διάφορες δουλειές και δυσκολεύομαι περισσότερο στην μικρή αυτή διαδρομή απ' ό,τι π.χ. στη βόλτα της προηγούμενης Κυριακής (όσοι έχετε έρθει θυμάστε τον δρόμο, φέτος είναι τρις χειρότερος).

Θα μου πείτε "καλά ρε φίλε και τι θες να κάνουμε, διαδρομές για να μη βαριέσαι εσύ ?"

Οι πιο νέοι φίλοι δεν το ξέρουν ίσως, αυτήν την κουβέντα την έχουμε κάνει πολλές - πολλές φορές και την έχουμε εξαντλήσει με τους πιο παλιούς. Αυτό στο οποίο είχαμε καταλήξει είναι ότι ναι μεν δεν πρέπει και δεν μπορεί κανείς να πιέσει κανέναν να κάνει κάτι που δεν θέλει (δεν υπάρχει τέτοια πρόθεση άλλωστε), αλλά από την άλλη μεριά οι κοντινές βόλτες (π.χ. Χορτιάτης - όχι οι εκδρομές), έχουν εξ ορισμού έναν χαρακτήρα "παιχνιδιού", και αποτελούν ευκαιρία για τους πιο νέους φίλους να εξοικειωθούν με τη βοήθεια των πιο παλιών.

Όταν μαζευόμαστε 15 αυτοκίνητα για να κάνουμε απλώς μια διαδρομή σε χωματόδρομο χωρίς καμμιά απολύτως δυσκολία, δεν βλέπω φυσικά κανένα παιχνίδι, αλλά ούτε και καμμιά ευκαιρία για κανέναν να εξοικειωθεί με ο,τιδήποτε. Δεν βλέπω ούτε καν ευκαιρία για κοινωνική συνεύρεση, θα προτιμούσα να δίναμε ραντεβού κατευθείαν σε ταβέρνα ή για καφέ, τουλάχιστον να τα πούμε λιγάκι, αντί να κοπανιόμαστε ασκόπως κι ο καθένας μόνος του μέσα στο αυτοκίνητο.

Είναι όπως είπα προσωπική η θέση, και να γιατί το ξαναφέρνω στην επιφάνεια :

στη βόλτα της Κυριακής αν θυμάστε βρήκατε εμένα και τον kyr να περιμένουμε στο καταφύγιο.
Στη διάρκεια της αναμονής είχαμε φροντίσει να βρούμε κάποια σημεία για όλα τα γούστα: και σχετικά δύσκολα (εκεί που περιμέναμε), αλλά και πολύ πιο βατά (στο πλάτωμα που πήγαμε μετά, το ραντεβού δεν δόθηκε τυχαία), απ' όπου θα μπορούσαν όλοι να περάσουν, ανεξαρτήτως οχήματος ή εμπειρίας, στη λογική του "παιχνιδιού" για όλον τον κόσμο, στην οποία επιμένω (αλλά έχει δυό πλευρές).
Τα περάσματα αυτά υπέδειξα προσωπικά με τις σχετικές διευκρινίσεις (εδώ δεν έχει πέτρες, η κλίση είναι μικρή, δεν θα βρει κανένας, η δυσκολία είναι στην πρόσφυση λόγω φύλλων και ανηφόρας κτλ.).
Το ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ανταποκρίθηκε (ομολογώ οτι αισθάνθηκα μ@λ^^κας πηγαίνοντας με το αυτοκίνητο να "δείξω" τα περάσματα και επιστρέφοντας άπραγος αργότερα), ίσως να εξηγείται από τον μεγάλο αριθμό και το ότι αργήσαμε να μαζευτούμε κτλ., αλλά μου άφησε μια παράξενη εντύπωση. Ίσως να μην έγινα αρκετά κατανοητός (η πιστευτός ? χα χα χα).
Οι πιο παλιοί θα θυμούνται βόλτες τύπου π.χ "κάστανα στον Χορτιάτη" όπου όλοι προσπαθούσαν, για να διευκρινίσω τι εννοώ. Θα μου πείτε, "εκεί ήμασταν πέντε, προχτές δεκαπέντε". Δεν περίμενα να ακολουθήσουν όλοι, αλλά κανένας ?

Όλα αυτά τα λέω όχι με διάθεση να δείξω πόσο μάγκας και σκληρός off roader είμαι (δεν είμαι άλλωστε), ούτε με παράπονο, αλλά γιατί ακριβώς με ενδιαφέρει η παρέα και οι βόλτες με την παρέα. Όμως η παρέα βρέθηκε μέσα από ένα χώρο που λέγεται off-road.gr και νομίζω ότι αυτό το χαρακτηριστικό πρέπει και να επιβεβαιώνεται κάπως.

Συγγνώμη αν σας κούρασα, δεν έχω σκοπό να θίξω το θέμα άλλη φορά.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό thanasisvr » 20 Δεκ 2006, 11:44

Ευχαριστώ X-Trail.Αν κανονιστεί τελικά κάτι για το ΣΚ θα προσπαθήσω να έρθω.Και κάτι άλλο:οι βόλτες γίνονται solo ή με γυναικόπαιδα;
Άβαταρ μέλους
thanasisvr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 19:09
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό mato » 20 Δεκ 2006, 11:58

thanasisvr έγραψε:Ευχαριστώ X-Trail.Αν κανονιστεί τελικά κάτι για το ΣΚ θα προσπαθήσω να έρθω.Και κάτι άλλο:οι βόλτες γίνονται solo ή με γυναικόπαιδα;


με γυναικόπαιδα.

και επειδή ξεχάστηκα παραπάνω, αν δεν έχω οικογενειακό τραπέζι (θα το ξέρω αύριο - μεθαύριο) είμαι μέσα για όποια μέρα γίνει.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 20 Δεκ 2006, 12:59

Μy ταπεινη γνωμη....

<<παιχνιδι>> με 13 αυτοκινητα χλωμο ... εξ ου δεν πηγαμε και στην κατσικα.

Εγω ειμαι σε safe mode , οπως ειπα , μολις πηρα το αυτοκινητο και εχω παθει και μερικα σοκ απο αυτα που γινανε (και δεν γινανε) πανω του.
Ελπιζω να επανερθω συντομα σε normal mode.

Oσον αφορα τα PMR ισχυουν αυτα που εγραψα πιο πανω , + να προτιμησετε κατι με ενσωματωμενη επαναφορτιζομενη μπαταρια+φορτιστη , για να μην αγοραζετε συνεχεια ΑΑΑ μπαταριες.
(Η αγοραζετε ξεχωριστο ΑΑ/ΑΑΑ φορτιστη και επαναφορτιζομενες ΑΑΑ)
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Δεκ 2006, 13:31

Για να μην τραβάμε την συζήτηση περί βόλτας (κάτι που έχει γίνει επανηλλημένα) λέω απλά για μένα πως αν ερχόμουν για πρώτη φορά θα ήθελα να δω πρώτα κάτι σαν αυτό που κάναμε. Όχι μόνο για τα αυτοκίνητα αλλά και για τα άτομα. Συμφωνώ απόλυτα πως για να αποκτήσει κανείς εμπειρία, θα το κάνει παρέα με άλλους, που θα τον καθοδηγήσουν να πατήσει σωστά. Όπως επίσης πως οι κοντινές είναι ένα είδος προπόνησης. Σε μια μακρινή δεν υπάρχει η πολυτέλεια του χρόνου για παιχνίδι.
Θα θυμήσω επίσης πως ο Σταυρος (sixdays) έχει ακολουθήσει όλες τις φορές ως συνοδηγός και καμιά με το δικό του Santa Fe ( εξ ου και ο φόβος για το σκίσιμο του καλσόν :D -αυτός πάει enduro και ξεσκάει). Νομίζω πως κι αυτός έχει κολλήσει καλά στην παρέα.
Η επιλογή της απλής βόλτας έγινε και λόγω του περασμένου της ώρας. Όχι πως δεν με έτρωγε να κατέβουμε Κατσίκα!!
Για Ωραιόκαστρο μεσα!!! Έχω κάνει μερικές γύρες κατά εκεί και ειδικά στον Σταυρό θυμάμαι πολύ πέτρα!! Αν και για την Κυριακή δεν είμαι σίγουρος ότι θα μπορέσω, οι υπόλοιποι μπορείτε να δοκιμάσετε!!

Και ένα τελευταίο.
Επειδή αρκετοί περιμένουν από εμένα να διοργανώσω κάτι, αναφέρω πως οποιοσδήποτε μπορεί να αναλάβει πρωτοβουλία να προτείνει κάτι(εκδρομή-βόλτα-παιχνίδι). Και δεν ειναι υποχρεωτικό να ακολουθήσουν άλλοι 10 :D. Και με 2-3 γίνεται η δουλειά!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 20 Δεκ 2006, 13:32

Lakis σεβαστή η γνώμη.
Δεν ζήτησα εξηγήσεις από κανέναν κι ούτε έχω σκοπό να ξεκινήσω συζήτηση. Απλώς έγραψα κάτι με αφορμή την προηγούμενη βόλτα (άλλωστε δεν ανέφερα Κατσίκα), όποιος θέλει το σκέφτεται.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mahosvvt » 20 Δεκ 2006, 14:23

xtrail έγραψε:Και ένα τελευταίο.
Επειδή αρκετοί περιμένουν από εμένα να διοργανώσω κάτι, αναφέρω πως οποιοσδήποτε μπορεί να αναλάβει πρωτοβουλία να προτείνει κάτι(εκδρομή-βόλτα-παιχνίδι). Και δεν ειναι υποχρεωτικό να ακολουθήσουν άλλοι 10 :D. Και με 2-3 γίνεται η δουλειά!!!

μα γιαυτο ρε Αλεξη μου το ξεκινησα και εγω γιατι αν περιμενουμε μονο απο 1 να μας διοργανωσει βολτα ή εκδρομη....

ας δουμε πως θα παει ο καιρος γιαιτ η σημερινη λιακαδα δεν μ'αρεσε και πολυ
Άβαταρ μέλους
mahosvvt
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 24 Φεβ 2006, 17:08
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό extrax » 20 Δεκ 2006, 14:27

Oσο αφορα εμενα προσωπικα, το ''Τα περάσματα αυτά υπέδειξα προσωπικά με τις σχετικές διευκρινίσεις (εδώ δεν έχει πέτρες, η κλίση είναι μικρή, δεν θα βρει κανένας, η δυσκολία είναι στην πρόσφυση λόγω φύλλων και ανηφόρας κτλ.). '' νομιζα οτι δεν το εννοουσες οποτε και δεν το δοκιμασα. :( :( Αν καταλαβαινα οτι το εννοεις θα δοκιμαζα οπως και αλλοι πιστευω.

Τωρα επειδη σιγουρα αλλιως βλεπω εγω πχ το off-roading με το Sportage και αλλιως καποιος αλλος πιστευω οτι ειναι σεβαστό. Το δικο μου πχ το εχω κυριως για οικογενειακο , ταξιδια κλπ και για διαδρομες σαν της Κυριακης και κανω 50.000 χλμ το χρονο με αυτο, οποτε και δεν θελω να αφησω τον προφυλακτηρα η την εξατμιση ή να στραβωσω κανα ψαλιδι. Μακαρι να εχω την δυνατοτητα καποια στιγμη να εχω ενα μτχ Feroza, που το εχω και αχτι μια και ειχα παλαιοτερα, και να ακολουθω σε ολες τις εκδρομες. Και μενα μου αρεσει αλλα με καταλληλο οχημα (μεγαλυτερες δυνατοτητες,να μην το λυπαμαι,αν χαλασει να μπορω να το αφησω συνεργειο μια βδομαδα κλπ). Ξερω οτι δεν ηταν καμια ιδιαιτερη διαδρομη ισως η προχθεσινη αλλα για εμενα ηταν καλη, σιγουρα λασπωμενη θα ειναι πολυ δυσκολοτερη αλλα βατη πιστευω. Ειχε και λιγα λασπολουτρα και αρκετα νεροφαγωματα που οσο να ναι εμενα με βοηθησαν βλεποντας και τα πατηματα των υπολοιπων και πιο εμπειρων (καλα εκτος του lonely wolf που ειχα καποια στιγμη μπροστα μου και ηταν σε αλλη κατηγορια :lol: :lol: )

Γιατι δεν κανουμε 2 τυπων διαδρομες και για τους μεν και για τους δε με καποια σημεια συναντησης-ανασυγκροτησης κοινα?

Η αν ειναι δυσκολο αυτο, μια και δεν ξερω απο οργανωση διαδρομων κλπ, ας αποφασιζεται μια πιο δυσκολη διαδρομη και να συμμετεχει οποιος θελει εκει και να μην συμετεχουν οσοι το βρισκουν πολυ δυσκολο. (Και αντιστοιχα πιο ευκολες για τις κοτες :D , εμενα πχ)

sorry για το off-topic παιδια απλα επειδη πρωτη φορα βλεπω το θεμα
Άβαταρ μέλους
extrax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 31 Οκτ 2006, 08:33
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες