Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Επαναληπτικές εκλογές-Ευκαιρία για βόλτα 22/10/2006

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό mato » 19 Οκτ 2006, 23:44

Γειά σου Νίκο!! τι κάνεις, καιρό έχουμε να τα πούμε !! Το ραντεβού μάλλον θα γίνει στη διασταύρωση για Πλατανάκια, μετά το Πανόραμα (και όχι στο parking παρακάτω αν κάνουμε μια συγκεκριμένη διαδρομή). Αν πάμε κλασσικά διαδρομή κεραίες - βρύση - καταφύγιο κτλ. δεν είναι πάνω από δύο ώρες (παιχνιδιού συμπεριλαμβανομένου).

Λοιπόν έχω κατα νου δυό διαδρομές (συνδυάζονται) που έχουμε κάνει με τον kyr και μιαν άλλη φορά στην μία ήρθε συνοδηγός ο Lakis. Καλά είναι σε τέτοια περίπτωση να βρεθούμε γύρω στις 10-10:30 για να έχουμε χρόνο να αντιμετωπίσουμε τυχόν απρόοπτα.
Η μία είναι μονοπάτι (κατηφορικό, εκεί ήρθε ο Λάκης, μπορεί να πει τη γνώμη του πως του φάνηκε).
Η άλλη είναι δρόμος (ανηφορικός) που όμως δεν συντηρείται και έχει βαθειά λούκια, πέτρες κτλ., ξεκινάει λίγο έξω από το χωριό και ανεβαίνει.
Λεπτομέρειες για μεταξόνια κτλ φυσικά δεν ξέρω και δεν μπορώ να εγγυηθώ ποιός και γιατί περνάει. Χώρο για αναστροφή στο μονοπάτι δεν έχει : μπαίνεις -βγαίνεις αναγκαστικά στη φορά που κινείσαι. Στον δρόμο έχει χώρο, αλλά και πάλι είναι κάποια σημεία που δεν μπορείς να κάνεις πίσω για να βρεις σημείο αναστροφής με εγγύηση οτι δεν θα πέσεις σε νεροφάγωμα ή δε θα κοπανήσεις σε καμμιά πέτρα (εξ ου και η ψυχραιμία).

@ Για lonely wolf που ήμασταν μαζί την Κυριακή:
Η κατάσταση του δρόμου στα δύσκολα σημεία είναι περίπου σαν το πρώτο νεροφάγωμα που περάσαμε οι δυό μας με τον kyr την Κυριακή (με λιγότερη όμως κλίση γενικά, εκτός από ένα σημείο κοντά στην έξοδο που δεν το έχουμε ανηφορίσει και δεν ξέρω καν αν περνάει, μπορεί να χρειαστεί να γυρίσουμε). Στα μέτρια σημεία είναι σαν το κατέβασμα στην κρύα βρύση που κάναμε όλοι μαζί.
Το μονοπάτι είναι στο μεγαλύτερο μέρος του στενό και με σκαλοπάτια. Γενικά σιγά - σιγά περνιούνται όλα, αλλά όπως είπα δεν μπορώ να εγγυηθώ για κάτι. Μια δοκιμή θα μας πείσει :D .

... βρήκα και μια φωτο από ένα σημείο του δρόμου

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό nignis » 20 Οκτ 2006, 00:00

mato, εγώ είμαι μέσα, αν έχεις φυσικά χώρο και μπορεις. φυσικά το ignis θα περιμενει παρκαρισμένο στα πλατανακια. θα επικοιν ξανά αυριο για λεπτομεριες του ραντεβου. θα σου στειλω και pm με τηλ και e-mail.
νομίζω οτι ήρθε η ώρα για ενα πραγματικά "σκληρό" off-road :D
Όλα είναι δρόμος...
Άβαταρ μέλους
nignis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 01 Οκτ 2006, 09:11
Τοποθεσία: όπου πάει το mountain bike...

Δημοσίευσηαπό mato » 20 Οκτ 2006, 00:47

nignis έγραψε:mato, εγώ είμαι μέσα, αν έχεις φυσικά χώρο και μπορεις. φυσικά το ignis θα περιμενει παρκαρισμένο στα πλατανακια. θα επικοιν ξανά αυριο για λεπτομεριες του ραντεβου. θα σου στειλω και pm με τηλ και e-mail.
νομίζω οτι ήρθε η ώρα για ενα πραγματικά "σκληρό" off-road :D


Φίλε Νίκο, δεν κάνουμε σκληρό off road, πολύ περισσότερο "πραγματικά" σκληρό. Εμείς είμαστε οφφ ροαδερς του υπολογιστή.
Λίγη υπομονή μέχρι το trophy και θα δούμε σκληρό .. (τώρα κάτι μου θυμίζει αυτό, αλλά τι άραγε ... :D ).
Αν έχω τελικά χώρο είσαι καλοδεχούμενος.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Οκτ 2006, 09:09

mato έγραψε:Λίγη υπομονή μέχρι το trophy και θα δούμε σκληρό .. (τώρα κάτι μου θυμίζει αυτό, αλλά τι άραγε ... :D ).
Αν έχω τελικά χώρο είσαι καλοδεχούμενος.

Σκληρό πορνό??? Σκληρό ....σαν το κορμί του kyr1??? Έτσι τουλάχιστον προπαγανδίζει σε ενότητα που εμφανίστηκαν γυναίκες!!!!! :D :D :D
Για να μην τρομάξουν οι καινούριοι για την συγκεκριμένη διαδρομή που λες πως είναι μετά το χωριό να φανταστώ πως ειναι αυτή που βγαίνει Κρύα Βρύση? Αν ναι μάλλον είναι λίγο δύσκολη για κάποιον που δεν θέλει να καταπονήσει το αυτοκίνητο του. Υπάρχουν βέβαια και εναλλακτικές διαδρομές ή η περίπτωση συνοδήγησης.
Προς Δημήτρη:
Αν ακολουθήσω, ανεβαίνω επάνω ως κάποιο σημείο και βρισκόμαστε εκεί.

Μια ακόμα ιδέα ειναι αφού κάνουμε τις βόλτες επάνω, να βγούμε στον δρόμο προς Αρδαμέρι και από εκεί μέσω Καβαλλαριου ανηφορίζουμε για 5Βρύσες για την γνωστή κατάληξη!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kyr » 20 Οκτ 2006, 13:29

Λοιπόν , προτείνω να κανονίσετε ότι ώρα και διαδρομή θέλετε.
Είτε με cb στο 19 ,είτε με κινητά θα βρεθούμε το μεσημεράκι για καφέ-τσίπουρο-φαγητό.
Η διαδρομή με το mato θα είναι πιο δύσκολη απο ότι την προηγούμενη φορά. Αυτό σημαίνει γδαρσίματα-χτυπήματα απο κάτω-κολλήματα και πιθανόν κάτι χειρότερο (χτύπα ξύλο) :sad1: :eyeslam: . Προσωπική άποψη είναι να μην ακολουθήσουν άλλα αυτοκίνητα (ίσως και άτομα).

Φιλικά kyr



Y.G. Να μας παρακολουθούν και τίποτα αγωνιζόμενοι , θα πέσει το γέλιο της αρκούδας :laughing6: :haha2:
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ο ALEX ΓΡΑΦΕΙ

Δημοσίευσηαπό alexishara » 20 Οκτ 2006, 13:40

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ Ο ALEX.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟ JIMNY ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΡΕΛΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ.ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΩΡΑ.
Άβαταρ μέλους
alexishara
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Οκτ 2006, 12:17
Τοποθεσία: ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό macedonas » 20 Οκτ 2006, 14:13

Μπράβο ρε παιδιά :blob3: :blob2:
Έτσι να γινώμαστε περισότεροι και μαχημότεροι :riding:
Πούσε dr να μας δεις τώρα :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
macedonas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: 08 Μάιος 2005, 08:37
Τοποθεσία: Πολύκαστρο

Δημοσίευσηαπό macedonas » 20 Οκτ 2006, 14:17

Ξέχασα να πω γειά στο ALEX

Γειά σου ΑΛΕΧ :hello2:
Άβαταρ μέλους
macedonas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: 08 Μάιος 2005, 08:37
Τοποθεσία: Πολύκαστρο

Δημοσίευσηαπό mobile » 20 Οκτ 2006, 16:29

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΛΕΞ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Lakis » 20 Οκτ 2006, 17:01

xmmm 8a me kanete na mh pao gia mpanio ... :?
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 20 Οκτ 2006, 22:33

Καλώςήρθες και από μένα φίλε alexishara

Μάνο τελικά δεν θα ακουλουθήσω για τους λόγους που προαναφέρθηκαν, νομίζω ότι είναι σωστότερο για να μην ταλαιπωρηθώ εγώ, το αμάξι (δεν θέλω απρόοπτα μιας και θα κάνω 2 εκδρομές τις επόμενες 2 εβδομάδες) αλλά και οι υπόλοιποι.


xtrail έγραψε:...Μια ακόμα ιδέα ειναι αφού κάνουμε τις βόλτες επάνω, να βγούμε στον δρόμο προς Αρδαμέρι και από εκεί μέσω Καβαλλαριου ανηφορίζουμε για 5Βρύσες για την γνωστή κατάληξη!!!


Συμφωνώ με την πρόταση:D :D :D

Προς Xtrail και Σταύρο - Ένα μέρος για να βρεθούμε είναι το Carrefour, όπου έχει άνετο πάρκινγ να αφήσετε τα αυτοκίνητα σας, να ρθείτε μαζί μου και να κατευθυνθούμε προς τα Πλατανάκια να βρούμε τους άλλους. Ετσι και αλλιώς στην επιστροφή θα περάσω πάλι απο Carrefour γιατί θα πάω προς Φοίνικα στο Wash Park να πλένω το αμάξι :wink:

CB 19 :wink:
Τελευταία επεξεργασία από Lonely_Wolf και 23 Οκτ 2006, 23:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό nignis » 20 Οκτ 2006, 23:49

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΛΕΞ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ(ΕΙΤΕ ΕΥΚΟΛΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΙΤΕ Η ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΗ) ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ!
Όλα είναι δρόμος...
Άβαταρ μέλους
nignis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 01 Οκτ 2006, 09:11
Τοποθεσία: όπου πάει το mountain bike...

Δημοσίευσηαπό mobile » 21 Οκτ 2006, 08:53

Λοιπον παιδια ας ορισει καποιος ωρα και σημειο για να μπαινουμε στο κλιμα σιγα σιγα και εμεις οι νεοι.
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό mato » 21 Οκτ 2006, 10:43

Παιδιά μετά μεγάλης λύπης και σύγχυσης πρέπει να πω οτι απ' ό,τι φαίνεται ακυρώνεται η δική μου συμμετοχή λόγω μιας χτεσινής "καταστροφής" που θα με κρατήσει στη δουλειά όλο το ΣΚ.
Αν καταφέρω να έρθω (που μέχρι στιγμής δεν το βλέπω) θα ενημερώσω τηλεφωνικά.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 21 Οκτ 2006, 11:04

kyr1 έγραψε: Αυτό σημαίνει γδαρσίματα-χτυπήματα απο κάτω-κολλήματα και πιθανόν κάτι χειρότερο (χτύπα ξύλο) :sad1: :eyeslam: . Προσωπική άποψη είναι να μην ακολουθήσουν άλλα αυτοκίνητα (ίσως και άτομα).



τώρα βέβαια για αύριο αυτό που θα πω δεν έχει νόημα (αφού μάλλον δεν θάρθω), πάντως εγώ γενικά δεν συμφωνώ με τα παραπάνω. Αν δεν έρχεται κάποιος, έστω σαν συνοδηγός, δεν μπορεί να εκτιμήσει επι τόπου αν μπορεί ή αν θέλει να ακολουθήσει. Κι αν δεν θέλει, είναι σεβαστό.
Όσο για γδαρσίματα κτλ., εγώ προσωπικά περισσότερα είχα (συνήθως παρκαρισμένος) από "στενές επαφές" σε μανούβρες άλλων όσο ζούσα στο κέντρο (κατάκεντρο), παρά όσα γίνονται στις βόλτες μας.

kyr1 έγραψε:
Y.G. Να μας παρακολουθούν και τίποτα αγωνιζόμενοι , θα πέσει το γέλιο της αρκούδας


αυτό είναι σίγουρο
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες

cron