Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Επαναληπτικές εκλογές-Ευκαιρία για βόλτα 22/10/2006

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Επαναληπτικές εκλογές-Ευκαιρία για βόλτα 22/10/2006

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 17 Οκτ 2006, 16:51

:lol: :lol: :lol: Σωστός ο mato(s) ! :P άμα βρω ευκαυρία τα αλλάζω τα λάδια :D :D :D

::arrow: Λόγο ότι πρέπει να ψηφίσουμε ξανά την Κυριακή, μήπως να γίνει ανάλογη βόλτα μετά ??? Πιθανόν να θέλουν να έρθουν κάποια άτομα που δε μπόρεσαν την προήγουμενη φορά..... όπως Lakis, Pek, Μαχος, gmav.

Το μέρος το αποφασίζουμε επιτόπου πάλι, πάντως και την ίδια διαδρομή να πάμε δε με χαλάει με κατάληξη στην Κατσίκα και πιο οργανωμένοι για μεζέ (αν ο καιρός το επιτρέπει), αλλιώς ταβέρνα.

Προσφορά

Για όποιον δεν θέλει να πάρει το αμάξι του, προσφέρω την θέση συνοδηγού στο LC για αξέχαστες εμπειρίες !!! 8) Η πείρα μου εγγύηση για αδρεναλίνη στα ύψη!!! 8) Οι φώτο μιλάνε από μόνες τους :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mahosvvt » 17 Οκτ 2006, 18:32

εγω παντως αυτην την Κυριακη επαναληπτικες στη Χαλκιδικη δεν εχουμε :blob: :blob: :elephant: :elephant: οποτε ειμαι μεσα για βολτα,γιατι ειδα και τις φωτο και ζηλεψΑΑΑΑΑΑΑΑ :banging: :banging: :banging:

ξεχασα να αναφερω γιατι εβαλα τα ελεφαντακια να χοροπηδανε...την Κυριακη τελειωσα 03:30 και κατευθειαν πηγα στη δουλεια γ@μ@@@@ τις εκλογες μου μεσα.την αλλη φορα θα προβαλω δικαιολογια οτι θα παω για off-road με το offroad.gr :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από mahosvvt και 17 Οκτ 2006, 23:01, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mahosvvt
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 24 Φεβ 2006, 17:08
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό mato » 17 Οκτ 2006, 19:06

btw για την Κυριακή μάλλον μέσα.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 18 Οκτ 2006, 08:13

Lonely_Wolf έγραψε:...Λόγο ότι πρέπει να ψηφίσουμε ξανά την Κυριακή, μήπως να γίνει ανάλογη βόλτα μετά ??? Πιθανόν να θέλουν να έρθουν κάποια άτομα που δε μπόρεσαν την προήγουμενη φορά..... όπως Lakis, Pek, Μαχος, gmav.


εγώ απο την Παρασκευή το πρωί, θα ξεκινήσω διαδρομή off-road (on-sea) απο Αθήνα στη Θεσσαλονίκη. 246 ναυτικά μίλια (περίπου) με τις απαραίτητες στάσεις για ξεκούραση...
προβλεπόμενος χρόνος άφιξης στη θεσσαλονίκη το απογευμα της Κυριακής.

λάσπη μπορεί να μη δω καθόλου, αλλά απο νερό θα χορτάσω σίγουρα.... :D :D :D

μαντέψτε ποιος off-roader (μέλος του off-road.gr) θα είναι μαζί μου σε αυτό το wave-ride (όπως λέμε trail-ride :D :D :D )
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό sixdays » 18 Οκτ 2006, 08:34

Εγώ πάντος είμαι μέσα για κυριακή και επειδή το σάντα φε ακόμη δεν έχει τα κατάληλα λάστιχα για χώμα, μπορώ να κάνω την τιμή στο lonely wolf να γίνω συνοδηγός στο LC του.Τι λες lonely wolf?Μπορούμε να κάνουμε και τρελίτσες!!!! :roll: (Σταύρος με σάντα φε για όσους δεν με γνωρίζουν)
Άβαταρ μέλους
sixdays
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 14 Μαρ 2006, 22:38
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mobile » 18 Οκτ 2006, 08:52

ΓΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΤΟ ΧΟΡΤΙΑΤΗ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ.
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Επαναληπτικές εκλογές-Ευκαιρία για βόλτα 22/10/2006

Δημοσίευσηαπό xtrail » 18 Οκτ 2006, 14:50

Καλως ήρθες mobile!!! Πες μας κι εσύ δυο τρία πραγματάκια για σένα έτσι για να σε γνωρίσουμε καλύτερα :D
Lonely_Wolf έγραψε:
Προσφορά
Για όποιον δεν θέλει να πάρει το αμάξι του, προσφέρω την θέση συνοδηγού στο LC για αξέχαστες εμπειρίες !!! 8) Η πείρα μου εγγύηση για αδρεναλίνη στα ύψη!!! 8) Οι φώτο μιλάνε από μόνες τους :D :D :D

Πιθανόν κι εγώ μαζί με τον Σταύρο να έρθω συνοδηγός, αφού το xtrail πνίγεται σε 4 μπετόνια νερό :D :D . Σήμερα που πήγα για πλύσιμο από κάτω μου πήρανε τα διπλά λεφτά μάλλον λόγω της πολλής λάσπης και επειδή την άλλη εβδομάδα ετοιμάζομαι για Περτούλι και δεν θέλω να ξαναπάω για πλύσιμο, θα ακολουθήσω μόνο ως συνοδηγός

Για τους καινούριους της παρέας που θα ακολουθήσουν, αν έχουν CB ή PMR (walkie-talkie ας πούμε), ας τα πάρουν μαζί τους για να μπορούμε να επικοινωνούμε καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 18 Οκτ 2006, 15:16

sixdays έγραψε:...μπορώ να κάνω την τιμή στο lonely wolf να γίνω συνοδηγός στο LC του.Τι λες lonely wolf?Μπορούμε να κάνουμε και τρελίτσες!!!! :roll: (Σταύρος με σάντα φε για όσους δεν με γνωρίζουν)


Φίλε Σταύρο και Xtrail φυσικά και μπορείτε να ρθείτε, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! :wink: Όσο για τις τρελίτσες υπρχει άφθονος χώρος πίσω :lol: άσε που θα έχω και τα σχετικά σύνεργα.... γαλότσες, ιμάντες, ναυτικά κλειδιά :wink:


mobile έγραψε:ΓΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΤΟ ΧΟΡΤΙΑΤΗ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ.


Φίλε mobile καλως όρισες, θα χαρούμε να σε δούμε την Κυριακή
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mobile » 18 Οκτ 2006, 17:31

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΔΟΧΗ ΣΑΣ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ GRAND VITARA ΤΡΙΠΟΡΤΟ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΡΟΥΓΚΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΔΗΛΑΔΗ Η ΟΣΣΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΟΧΗΜΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΑΒΗΞΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ...
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 18 Οκτ 2006, 18:07

Υπάρχει περίπτωση αν λόγω φορτωμένου προγράμματος (παρέλαση, υπηρεσίες, κρύωμα, αποκατάσταση οχήματος) δεν επέλθει κατάρρευση, να ακολουθήσω και αν μπορέσω, ίσως ψήσω φίλο με cherokee, φίλο με Panda 4X4 ή και κανέναν τους... :) :) :) :)

Το Freelander ακόμα επουλώνει τις πληγές του από την προηγούμενη βόλτα, αλλά αυτό είναι το εύκολο (δύσκολο οικονομικά :wink: :wink: ). Το δύσκολο είναι ότι ίσως η Κυριακή είναι η μόνη μου ευκαιρία για ξεκούραση αυτές τις 2 εβδομάδες.

Θα ενημερώσω εγκαίρως πάντως. Και για τους άλλους κοπρίτες...

Καλά να είστε!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mahosvvt » 18 Οκτ 2006, 18:44

Μην μιλατε για την Στρουγκα γιατι ακομα δεν εχω παει σπιτι και πειναω σαν lonely wolf :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Άβαταρ μέλους
mahosvvt
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 24 Φεβ 2006, 17:08
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό mobile » 19 Οκτ 2006, 20:02

ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΜΕΡΑ.
mobile
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Οκτ 2006, 08:40
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό mato » 19 Οκτ 2006, 21:52

Λοιπόν είδα τον καιρό και μάλλον δεν θα είναι για ψήσιμο και πικ νικ (χαμηλή νέφωση και θερμοκρασία, αν βγει σωστή η πρόγνωση). Ωστόσο τσιπουράκι - καφεδάκι κτλ θα τραβιέται.
Αν "ψήσω" την Ελπίδα θα έρθουμε οικογενειακώς.

Ούτως ή άλλως πάντως, προσωπικά θα ήθελα καμμιά λίγο διαφορετική βόλτα πριν βρεθούμε όλοι μαζί.
Αν ενδιαφέρεται κάποιος να έρθει, είτε με το αυτοκίνητό του (προυπόθεση: ύπαρξη βοηθητικού και ψυχραιμίας για τυχόν γρατζουνιές κτλ) ή ως συνοδηγός (αν δεν έρθει η Ελπίδα), το συζητάμε.
Αυτό σημαίνει λίγο πιό πρωινό ραντεβού (στη γειτονιά μας δεν έχουμε επαναληπτικές) για να προλάβουμε το "κυρίως" ραντεβού ή τελως πάντων να είμαστε σχετικά νωρίς στην Κατσίκα ή όπου αλλού καταλήξουμε.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 19 Οκτ 2006, 22:30

mato έγραψε:Ούτως ή άλλως πάντως, προσωπικά θα ήθελα καμμιά λίγο
διαφορετική βόλτα πριν βρεθούμε όλοι μαζί.


Είμαι μέσα, αρκεί να περνάω λόγο μήκους και να μην έχει μεγάλα σκαλοπάτια.

mato έγραψε:Αν ενδιαφέρεται κάποιος να έρθει, είτε με το αυτοκίνητό του (προυπόθεση: ύπαρξη βοηθητικού και ψυχραιμίας για τυχόν γρατζουνιές κτλ) ...


Το 1ο το έχω :wink: για το 2ο θα δείξει επιτόπου αυτοψία... :? και εννοώ ότι υπάρχει περίπτωση να γυρίσω πίσω :roll: εκτός αν υπάρχει παράκαμψη 8)

mato έγραψε:Αυτό σημαίνει λίγο πιό πρωινό ραντεβού (στη γειτονιά μας δεν έχουμε επαναληπτικές) για να προλάβουμε το "κυρίως" ραντεβού ή τελως πάντων να είμαστε σχετικά νωρίς στην Κατσίκα ή όπου αλλού καταλήξουμε.


Για τι ώρα μιλάς περίπου και προς τα που υπολογίζεις να γίνει η 1η συνάντηση. Ρωτάω για να δω (Α) τι ώρα θα παω να ψηφίσω και (Β) τι ώρα και σε πιο μέρος θα συναντήσω μετά τον Xtrail & Σταύρο (εκτός αν θέλουν να ακουλουθήσουν και στην 1η) 8)
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 19 Οκτ 2006, 23:04

Ψήνομαι...αλλα ξέρετε τι σχεδιάζετε?! Ωρα αναχώρισης, σημείο συνάντησης, ποση ώρα θα είμαστε στο βουνό, κλπ?
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες