Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Βολτίτσα Κυριακή 8 Οκτ

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό kyr » 10 Οκτ 2006, 13:13

Άντε να δούμε πότε και αν θα μαζευτούμε καμμιά φορά. :?
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 10 Οκτ 2006, 13:34

kyr1 έγραψε:Άντε να δούμε πότε και αν θα μαζευτούμε καμμιά φορά. :?


ρε συ χρήστο, μόνο παράπονα σε ακούω να κάνεις, αλλά δε σε είδα το σκ που μας πέρασε σε καμιά εκδρομή....

γιατί δεν εμφανίστηκες?

και το Σαββατο και την Κυριακή όλοι απο το off-road είμασταν... τι περιμένεις για να έρθεις?

τι εννοείς να "μαζευτούμε"?
ποιους εννοείς?

γιατί το σάββατο είμασταν (αναφέρω τα αυτοκίνητα μόνο)
gc60
darisg
makedonas
master
alleo
mahosvvt
lonely wolf (στο παιχνιδι)

και την κυριακή
xtrail
nignis
lonely wolf
jstalikas

τί παραπάνω θέλεις?
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 10 Οκτ 2006, 13:55

καλά, μην εκνευρίζεσαι ... υποθέτω οτι ο kyr "επικρίνει" τον εαυτό του και όχι τους άλλους.
Ή τουλάχιστον εγώ έτσι το διάβασα.
Εγώ δεν εμφανίοστηκα γιατί το Σάββατο έκανα οχυρωματικά έργα για την βροχή και την Κυριακή διαπίστωσα οτι το (καινούργιο) λάστιχο του παρμπρίζ έμπαζε νερά κι έιπα να μην το λασπώσω (το αυτοκίνητο) προκειμένου να πάω στον λαμαρινά την Δευτέρα.
Τώρα υποτίθεται οτι είναι έτοιμο, αλλά πάλι δεν μπορώ την Κυριακή ($^^%% την ατυχία μου) γιατί πρέπει να πάω τους γονείς για εκδρομή μετά ψήφου (ή για ψήφο μετά εκδρομής ?).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 10 Οκτ 2006, 14:02

Πάντως (συνέχεια) ακόμα και αν μπορούσα το Σάββατο δεν θα ερχόμουνα σε εκδρομή άνω των 7-8 αυτοκινήτων (ασχέτως αν ήταν τελικά λιγότερα, είχα μείνει με την εντύπωση οτι θα γίνει "χαμός"), όπως έχω καταλήξει, εκτός εξαιρετικών περιστάσεων.
Δεν θυμάμαι αν το έχω δηλώσει, οπότε ευθαρσώς το δηλώνω τώρα. Δεν υπάρχει παρεξήγηση ελπίζω, δεν έχει να κάνει με ποιότητα αλλά καθαρά με ποσότητα συμμετοχών (που βέβαια κατά την γνώμη μου επηρεάζει την ποιότητα της εκδρομής συνολικά - ξαναλέω όχι των ατόμων).
Αυτά παρεμπιπτόντως.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ

Δημοσίευσηαπό kyr » 10 Οκτ 2006, 14:50

gmav έγραψε:
kyr1 έγραψε:Άντε να δούμε πότε και αν θα μαζευτούμε καμμιά φορά. :?


ρε συ χρήστο, μόνο παράπονα σε ακούω να κάνεις, αλλά δε σε είδα το σκ που μας πέρασε σε καμιά εκδρομή....

γιατί δεν εμφανίστηκες?

και το Σαββατο και την Κυριακή όλοι απο το off-road είμασταν... τι περιμένεις για να έρθεις?

τι εννοείς να "μαζευτούμε"?
ποιους εννοείς?

γιατί το σάββατο είμασταν (αναφέρω τα αυτοκίνητα μόνο)
gc60
darisg
makedonas
master
alleo
mahosvvt
lonely wolf (στο παιχνιδι)

και την κυριακή
xtrail
nignis
lonely wolf
jstalikas

τί παραπάνω θέλεις?



Gmav, δημιουργείς θέμα χωρίς να υπάρχει. Ή μάλλον πρέπει να έχεις πολλά συσωρευμένα απο ότι λες :

ρε συ χρήστο, μόνο παράπονα σε ακούω να κάνεις,

Είχα αναφέρει ότι το ΣΚ υπάρχει το Ράλλυ ΔΕΘ όπου θα πήγαινα και πρότεινα αν κάποιος ήθελε να έρθει. Επίσης το Σάββατο εγώ δουλεύω έως τις 15:00. Την Κυριακή πήγα στο ΔΕΘ και κατά τις 12:00 πήρα τηλ τον lonely wolf , για να τους βρώ στο γυρισμό αλλά μου είπε ότι θα τελείωναν νωρίς και ούτε για φαγητό θα πηγαίνανε. Δε ξέρω αν σε ικανοποιούν οι απαντήσεις μου στα ερωτήματά σου:

γιατί δεν εμφανίστηκες?
και το Σαββατο και την Κυριακή όλοι απο το off-road είμασταν... τι περιμένεις για να έρθεις?

Υπάρχουν και άλλοι και πολύ περισσότεροι απο εμάς που γράφουμε που παρακολουθούν την ιστοσελίδα. Δεν ξέρω γιατί δεν τους υπολογίζεις δημιουργώντας την εντύπωση ότι είμαστε μια κλειστή παρέα. Εγώ όταν εννοώ όλους εννοώ ΟΛΟΥΣ . Όχι μόνο τα 10 άτομα που αναφέρεις. Εννοώ και τους επισκέπτες, εννοώ και τους υπόλοιπους συνφορουμίστες, εννοώ και τους φίλους τους .Αυτά για το τελευταίο σου ερώτημα:

τι εννοείς να "μαζευτούμε"?
ποιους εννοείς?

γιατί το σάββατο είμασταν (αναφέρω τα αυτοκίνητα μόνο)
gc60
darisg
makedonas
master
alleo
mahosvvt
lonely wolf (στο παιχνιδι)

και την κυριακή
xtrail
nignis
lonely wolf
jstalikas

τί παραπάνω θέλεις?

Καλύτερα να προσέχεις την επόμενη φορά τι γράφεις, γιατί ΕΣΥ εκτίθεσαι και όχι εγώ.







Υ.Γ. Στην προηγούμενη εκδρομή της Κυριακής(1-10-06) ήρθε μόνο ο Μάχος. Το ΣΚ 7-8 στο Ράλλυ ΔΕΘ δεν ήρθε κανείς. Δε ζήτησα εξηγήσεις απο κανέναν όμως... :shock:
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 10 Οκτ 2006, 14:51

Βρε παιδιά δεν νομίζω πως χρειάζεται να κάνουμε παράπονα. Άλλωστε δεν ειναι δυνατόν να μαζευτούμε όλοι μαζί γιατί ειναι λογικό πάντα κάποιος να έχει κάποια υποχρέωση.
Νομίζω πως αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να διοργανώνουμε βόλτες ή εκδρομές σε τακτικά διαστήματα και όποιος θέλει και μπορεί ακολουθεί.

Για να μην χαλάσουμε το θέμα με την συζήτηση (που έχει ξανα-ξαναγίνει) θα παρακαλούσα όποιος θέλει να πει κάτι να ανοίγει νέο θέμα :)

GALILAIOS σε περιμένουμε σε επόμενη βόλτα ή εκδρομή
mato την δήλωση περί 7-8 αυτοκινήτων σε εκδρομή(την οποία την έχεις ξανακάνει-νομίζω σε κάποια συνάντηση-) με βρίσκει σύμφωνο γιατί τα περισσότερα αυτοκίνητα θέλουν πολύ καλή οργάνωση και πρόγραμμα για να περάσουν όλοι καλά, αλλά εκεί μάλλον χάνεται αυτό που όλοι ψάχνουμε λίγο πολύ (περιπέτεια!!!) :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 10 Οκτ 2006, 14:58

mato έγραψε:καλά, μην εκνευρίζεσαι ...

δεν εκνευρίζομαι.....
αλλά δε μπορώ να ακούω
Άντε να δούμε πότε και αν θα μαζευτούμε καμμιά φορά.
τη στιγμή που συζητάμε για το ποιοι είμασταν και πως περάσαμε στην εκδρομή....

ούτε 24 ώρες δε περάσαν..... καλά καλά....



Εγώ δεν εμφανίστηκα ...

ποτέ δε κατηγορήσαμε κανέναν που δεν ήρθε, ακόμα κι αν δήλωσε συμμετοχή. παρέα είμαστε. δε δαγκώνουμε... έτσι κι αλλιώς ο χρόνος που έχουμε στη διάθεσή μας είναι για όλους λιγοστός....
αλλά εσύ γιατί τσίμπισες? απο όσο ξέρω έχεις φέρει δικαιολογητικό για τις απουσίες που θα κάνεις μέχρι το πέρας των εργασιών στο σπιτι :D

μετά βέβαια θα υποχρεωθείς σε παραχώρηση της αυλής για τρικούβερτο μπαρμπεκιου για να εξιλεωθείς :D :D :D :D
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ

Δημοσίευσηαπό gmav » 10 Οκτ 2006, 15:22

kyr1 έγραψε:Καλύτερα να προσέχεις την επόμενη φορά τι γράφεις, γιατί ΕΣΥ εκτίθεσαι και όχι εγώ.



:lol: :lol: :lol:

καλά, καλά...... παω να φάω τώρα...
:D
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 10 Οκτ 2006, 16:47

Να "χωθώ" λίγο ως τρίτος (πρός το παρών) και πιο αντικειμενική ματιά;

Συμφωνώ απόλυτα ότι πρέπει να μην είναι υπερβολικά πολλά τα αυτοκίνητα γιατί έτσι νομίζω κι εγώ ότι 1ον χάνεται το παιχνίδι, πολλά αυτοκίνητα χρειάζονται καλή οργάνωση και 2ον κάτι που ίσως δε σκεφτόμαστε πολλοί, (μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια) πολλά αυτοκίνητα σημαίνουν και μεγαλύτερη επιβάρυνση του φυσικού περιβάλλοντος...

Κι εγώ σας παρακολουθώ πολύ καιρό, χωρίς να συμμετέχω και μ' ενδιαφέρει περισσότερο η εκδρομή παρά το φαϊ (αν και το φαϊ τώρα που το σκέφτομαι, είναι σύσφιξη σχέσεων) αλλά λόγω δουλειάς και απασχόλησης πάντα με κάτι τα ΠΣΚ, δε συμμετείχα. Αλλά είναι κρίμα να "κραχτεί" κάποιος για συμμετοχή ή μη, είναι απλά στη διάθεση και τη δυνατότητα (εξέρευσης ελεύθερου χρόνου) του καθενός.

Συγνώμη για την παρέμβασή μου, θα συνεχίσω να είμαι παρατηρητής έως την πρώτη ευκαιρία που θα ήθελα να συμμετάσχω κιόλας.

Ευχαριστώ!

:) :wink:
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 10 Οκτ 2006, 18:43

gmav έγραψε:αλλά εσύ γιατί τσίμπισες? απο όσο ξέρω έχεις φέρει δικαιολογητικό για τις απουσίες που θα κάνεις μέχρι το πέρας των εργασιών στο σπιτι :D

μετά βέβαια θα υποχρεωθείς σε παραχώρηση της αυλής για τρικούβερτο μπαρμπεκιου για να εξιλεωθείς :D :D :D :D


στην πραγματικότητα δεν τσίμπησα, απλώς ήταν το πρώτο που μου ήρθε για να κάνω τον πυροσβέστη, γιατί έχω σιχαθεί τις "παρεξηγήσεις" και τα υπόλοιπα σούπα-μούπες στα fora(e).
................................................
Άσχετο (παρά την προτροπή του συντονιστή) :
Πρόσφατη φωτο από τις δουλειές στο σπίτι, όπου εκτός από αναφορά για την πρόοδο των εργασιών αποδεικνύεται και η αλληλεγγύη των μελών του forum:

Εικόνα


ο τύπος με τον γερανό (19 μέτρα μπούμα !!!) είναι φίλος και συνάδελφος του Χάρη (HarisHRC- ο οποίος κανόνισε και super ειδική τιμή), και αν και εξαφανισμένος στέλνει χαιρετίσματα.
Όσο για bbq, εξυπακούεται (μόνο να μην έχει βρέξει για να ανεβείτε κι εσείς οι "πτωχοί" με τα suv :D ). Μάλιστα ήθελα και βοήθεια για να φυτέψω τα νέα δεντράκια και είπα να κάνω "φύτευση πάρτυ" (όπου ο καθένας θα έφερνε το φτυαράκι του, να μην ξεχνιόμαστε κιόλας), αλλά τελικά τα βάλαμε.

.............................................
πάντως τώρα που βάλαμε το χώμα στις στέγες θα ακολουθήσει επίσης φύτευση (φυτάκια) οπότε όποιος θέλει να βοηθήσει είναι καλοδεχούμενος. Αντί για φτυαράκι θα μοιράσω κουταλάκια της σούπας.
...............................................

GALILAIOS σωστές οι απόψεις περί καταστροφής, κι εμένα με εχουν ζώσει τα φίδια τελευταία και προσέχω πολύ που μπαίνω (αλλά πάλι είναι μεγάλος πειρασμός %^*%*^%*^).

Το φαί συσφίγγει τις σχέσεις αλλά χαλαρώνει το στομάχι. Παρ΄όλα αυτά είναι καλή ευκαιρία για συνάντηση.
................................................
Φλύαρος πάλι ο (#% .... ), έ ?
(δεν λέω γιατί με κοροιδεύει ο συντονιστής).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kyr » 11 Οκτ 2006, 14:24

GALILAIOS έγραψε:Να "χωθώ" λίγο ως τρίτος (πρός το παρών) και πιο αντικειμενική ματιά;

Συμφωνώ απόλυτα ότι πρέπει να μην είναι υπερβολικά πολλά τα αυτοκίνητα γιατί έτσι νομίζω κι εγώ ότι 1ον χάνεται το παιχνίδι, πολλά αυτοκίνητα χρειάζονται καλή οργάνωση και 2ον κάτι που ίσως δε σκεφτόμαστε πολλοί, (μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια) πολλά αυτοκίνητα σημαίνουν και μεγαλύτερη επιβάρυνση του φυσικού περιβάλλοντος...

Κι εγώ σας παρακολουθώ πολύ καιρό, χωρίς να συμμετέχω και μ' ενδιαφέρει περισσότερο η εκδρομή παρά το φαϊ (αν και το φαϊ τώρα που το σκέφτομαι, είναι σύσφιξη σχέσεων) αλλά λόγω δουλειάς και απασχόλησης πάντα με κάτι τα ΠΣΚ, δε συμμετείχα. Αλλά είναι κρίμα να "κραχτεί" κάποιος για συμμετοχή ή μη, είναι απλά στη διάθεση και τη δυνατότητα (εξέρευσης ελεύθερου χρόνου) του καθενός.

Συγνώμη για την παρέμβασή μου, θα συνεχίσω να είμαι παρατηρητής έως την πρώτη ευκαιρία που θα ήθελα να συμμετάσχω κιόλας.

Ευχαριστώ!

:) :wink:


Να έρθεις να γνωριστούμε! Ακούγεσαι σωστός , διαβάζεσαι ευχάριστα , γράφεις πολιτισμένα. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Για το σπίτι του ΜΑΤΟΥ

Δημοσίευσηαπό kyr » 11 Οκτ 2006, 14:37

Είδα κάτι στη φωτογραφία του σπιτιού που δε μου άρεσε καθόλου :

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΙΚΡΟΙ (δηλαδή πέρσι) ? :x :-x

Η πισίνα , τα γήπεδα , κ.λ.π. του σαλέ υποθέτω πως είναι απο πίσω , για αυτό δε φαίνονται 8) .
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 11 Οκτ 2006, 21:09

kyr1 έγραψε:
GALILAIOS έγραψε:Να "χωθώ" λίγο ως τρίτος (πρός το παρών) και πιο αντικειμενική ματιά;

Συμφωνώ απόλυτα ότι πρέπει να μην είναι υπερβολικά πολλά τα αυτοκίνητα γιατί έτσι νομίζω κι εγώ ότι 1ον χάνεται το παιχνίδι, πολλά αυτοκίνητα χρειάζονται καλή οργάνωση και 2ον κάτι που ίσως δε σκεφτόμαστε πολλοί, (μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια) πολλά αυτοκίνητα σημαίνουν και μεγαλύτερη επιβάρυνση του φυσικού περιβάλλοντος...

Κι εγώ σας παρακολουθώ πολύ καιρό, χωρίς να συμμετέχω και μ' ενδιαφέρει περισσότερο η εκδρομή παρά το φαϊ (αν και το φαϊ τώρα που το σκέφτομαι, είναι σύσφιξη σχέσεων) αλλά λόγω δουλειάς και απασχόλησης πάντα με κάτι τα ΠΣΚ, δε συμμετείχα. Αλλά είναι κρίμα να "κραχτεί" κάποιος για συμμετοχή ή μη, είναι απλά στη διάθεση και τη δυνατότητα (εξέρευσης ελεύθερου χρόνου) του καθενός.

Συγνώμη για την παρέμβασή μου, θα συνεχίσω να είμαι παρατηρητής έως την πρώτη ευκαιρία που θα ήθελα να συμμετάσχω κιόλας.

Ευχαριστώ!

:) :wink:


Να έρθεις να γνωριστούμε! Ακούγεσαι σωστός , διαβάζεσαι ευχάριστα , γράφεις πολιτισμένα. :lol: :lol: :lol:




Ευχαριστώ πολύ.
(Πρέπει αυτό να το δεί η κοπέλα μου που με θεωρεί ανώριμο, απολίτιστο και το ακριβώς αντίθετο του "σωστού" ) !
Πλάκα κάνω, ελπίζω κι εγώ να βρεθώ μαζί σας, καλό βράδυ!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό donald » 12 Οκτ 2006, 10:19

GALILAIOS έγραψε:Ευχαριστώ πολύ.
(Πρέπει αυτό να το δεί η κοπέλα μου που με θεωρεί ανώριμο, απολίτιστο και το ακριβώς αντίθετο του "σωστού" ) !
Πλάκα κάνω, ελπίζω κι εγώ να βρεθώ μαζί σας, καλό βράδυ!


Αν υπάρχουν οι όποιοι ενδοιασμοί να της παρουσιάσεις τους φίλους σου(δηλαδή εμάς). Μόνο να μας το πεις πιο νωρίς να είμαστε μετρημένοι και σωστοί. Άμα γνωριστούμε και μετά θα αρχίσουμε τις συζητήσεις για τις τετρακίνητες ανησυχίες μας :lol: :D :lol:
Λόγω ειδικών κατασκευών για λίγο καιρό ακόμη δεν θα μπορούμε να σας ακολουθούμε.Ελπίζω να τελειώσουμε σε λίγο καιρό και να γνωριστούμε από κοντά. :wave:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες