Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέος στη Θεσσαλονίκη Εντουράς ψάχνει παρέα!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Νέος στη Θεσσαλονίκη Εντουράς ψάχνει παρέα!

Δημοσίευσηαπό petrogaz » 01 Απρ 2006, 18:28

Είμαι εδώ και ενάμιση μήνα στη Θεσσαλονίκη και μόλις πριν μια βδομάδα,λόγω υποχρεώσεων, έλαβα το εργαλείο μου (μαζί με τα παρελκόμενα μπότες,θώρακα κτλ...) το οποίο έχω ετοιμοπόλεμο για εντουράδα. Δεν έχω όμως παρέα :( και δεν γνωρίζω τα λημέρια όμως θέλω οπωσδήποτε να βγω μια βολτίτσα αύριο.
Δέχομαι μόνον σοβαρές προτάσεις!!!!
Επίσης καλοδεχούμενες είναι προτάσεις για το που να πάω αν δεν βρω κάποιον να με ξεναγήσει(έστω και για μια χαλαρή βόλτα σε φλαταδούρες,μη χαθούμε κιόλας...) καθώς και enduro meeting points της περιοχής (μήπως και μπω σφήνα σε καμιά εντουροπαρέα).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Τελευταία επεξεργασία από petrogaz και 01 Απρ 2006, 20:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
petrogaz
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2002, 01:57
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

neos stin thessaloniki, entouras psahnei parea

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 01 Απρ 2006, 18:59

Καλώς ήρθες στα μέρη μας και στην παρέα μας petrogaz. Είμαι σίγουρη ότι θα βρείς και καλή παρέα αλλά και ωραία μέρη για να πάς. Προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω,τα άλλα όμως παιδιά σίγουρα ξέρουν κάτι παραπάνω
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

neos stin thessaloniki, entouras psahnei parea

Δημοσίευσηαπό mato » 01 Απρ 2006, 20:03

γειά σου κι από μένα petrogaz (καταπληκτικό nickname !!!)
ό πιό δημοφιλής προορισμός για παντός είδους χωμάτινους στην Θεσσαλονίκη είναι ο Χορτιάτης. Αν δεν βρεις παρέα, ακόμα και μόνος σου να πας στο βουνό, σίγουρα κάποιους θα συναντήσεις (και να ακολουθήσεις).
Αν ανέβεις στο Χορτιάτη από Πανόραμα, υπάρχουν δυό τουλάχιστον (αυτά ξέρω εγώ) σημεία συνάντησης εντουράδων, κοντινά μεταξύ τους:
το πρώτο είναι στο βενζινάδικο απέναντι από το στρατόπεδο στη στροφή για Χορτιάτη (στη διασταύρωση για Χορτιάτη - Ασβεστοχώρι)
το δεύτερο, λίγο παρακάτω πηγαίνοντας για το χωριό (τον Χορτιάτη) δεξιά πάνω στο δρόμο λίγο πριν το χωριό όπου έχει μια βρύση (πιθανόν να δεις και κόσμο να γεμίζει μπιτόνια με "καλό" νερό).΄
Έχει τύχει να δω παρέες να μαζεύονται γύρω στις 10:00, αλλά δεν κόβω και τον λαιμό μου για την ώρα.
Καλή διασκέδαση.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ευχαριστώ!!!

Δημοσίευσηαπό petrogaz » 01 Απρ 2006, 20:12

Παίρνω τηλ. τους γνωστούς μου να ακυρώσω τα νυχτοπερπατήματα που μου πρότειναν. Αύριο θα ξυπνήσω νωρίς για ένα γρήγορο check στη μηχανή και μετά βουρ... :)
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον και τις πληροφορίες.
Το nick κανονικά είναι Petrogazz αλλά λόγω λάθους καταχωρήθηκε έτσι πριν από κάτι χρόνια.Μιση ώρα προσπαθούσα να το θυμηθώ (έχω χρόνια να κάνω log in).
Άβαταρ μέλους
petrogaz
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2002, 01:57
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 02 Απρ 2006, 22:43

Mεγεια το εργαλειο και καλολασπωτο.
Η δικια μου βολτο-πειρα λεει οτι στη θεση σου , θα συχναζα στο Σειχ Σου σε 2-3 σημεια.

1.Στην πιστα των εντουραδων , ειναι καπου μεταξυ φιλιπειου και κων/πολιτων , θελει μπολικο οφφροαντ για να τη βρεις(νομιζω πρεπει να μπεις απο ενα χωματοδρομο 100μ διπλα απο το φιλιπειο,προς ανατολικα),γενικα ψαξε το βουνο Φιλιπειο-πανω απο τον περιφεριακο-Ελαιωνες(Πυλαια)-εως και Εξοχη ,γινεται χαμος απο δρομους και αντιπυρικες) -σε πολλα σημεια θα δεις και τις ροδιες των εντουραδων να ανεβαινουν(κατσικια) απο/σε μονοπατια.

2.Εδω θα πρεπει να εξικιωθεις με το Σειχ Σου πανω αποτον περιφεριακο.
Υπαρχει ενας χωματοδρομος που ξεκινα απο την ανηφορα-εξοδο του περιφεριακου (προς δυτικα) προς Αγιο Παυλο (εχει και ενα σπιτακι εκει) και εχει πολυ βολτα.

Αν μπεις μεσα θα βρεις μπολικα μονοπατια, αν πας ευθεια , μετα απο μεγαλη διαδρομη βουνου , θα συναντησεις μια διασταυρωση που απο τη μια ειναι πολυ αποτομη (πετρα-ανηφορα) , κατω παει Κων/πολιτικα , ευθεια μετα απο καμποσα χιλιομετρα βγαζει Εξοχη, (και προσφατα βγηκα και Πανοραμα).

Αν τριγυρνας κοντα στη διασταυρωση αυτη σιγουρα θα βρεις κι αλλους γρουνκ γρουνκ , περνανε συχνα ! ..(προσεχε μη σκονιζεις τον κοσμο που βολταρει στη φυση ....)
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com


Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες