Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέα στην παρέα με ignis 4x4!!!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 19 Μαρ 2006, 11:55

Βασικά έχω δύο μικρές απορίες.
1. Δεν έχω δει σε καμία εκδρομή να ακολουθούν γυναίκες. Και απορώ γιατί συμβαίνει αυτό.
2. Μπορώ να έρθω σε κάποια εκδρομή σαν συνοδηγός, να δω τι παίζει, γιατί δεν έχω πολύ εμπειρία και όσο νά'ναι φοβάμαι να'ρθω μόνη μου από την πρώτη φορά?
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 19 Μαρ 2006, 13:06

zapmaria έγραψε:Βασικά έχω δύο μικρές απορίες.
1. Δεν έχω δει σε καμία εκδρομή να ακολουθούν γυναίκες. Και απορώ γιατί συμβαίνει αυτό.
2. Μπορώ να έρθω σε κάποια εκδρομή σαν συνοδηγός, να δω τι παίζει, γιατί δεν έχω πολύ εμπειρία και όσο νά'ναι φοβάμαι να'ρθω μόνη μου από την πρώτη φορά?


Γεια σου και καλως ήρθες στην ενότητα μας ::D, όσο αφορα τις εκδρομές ακουλουθούν και γυναίκες, γιατί δεν κάνουμε extreme βόλτες και προπαντώς κύριο μέλημα μας είναι να μην σπάσουμε τα αμάξια μας. Φυσικά και μπορείς να έρθεις συνοδηγός για να δεις τι παίζει. Ελπίζω να σε βοήθησα!
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 19 Μαρ 2006, 16:04

Ευχαριστώ για την απάντηση Lonely Wolf. Φυσικά και με βοήθησες. Ελπίζω στην επόμενη εξόρμισή σας να μπορέσω να ακολουθήσω
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 19 Μαρ 2006, 17:53

zapmaria έγραψε:Ευχαριστώ για την απάντηση Lonely Wolf. Φυσικά και με βοήθησες. Ελπίζω στην επόμενη εξόρμισή σας να μπορέσω να ακολουθήσω

Μείνε συντονισμένη και θα μάθεις για το πότε και που θα οργανωθεί κάτι.
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 19 Μαρ 2006, 20:13

zapmaria έγραψε:Βασικά έχω δύο μικρές απορίες.
1. Δεν έχω δει σε καμία εκδρομή να ακολουθούν γυναίκες. Και απορώ γιατί συμβαίνει αυτό.
2. Μπορώ να έρθω σε κάποια εκδρομή σαν συνοδηγός, να δω τι παίζει, γιατί δεν έχω πολύ εμπειρία και όσο νά'ναι φοβάμαι να'ρθω μόνη μου από την πρώτη φορά?


Καλος ήρθατε!
1. και βέβαια έρχονται, απλά δε φαίνονται στις φωτογραφίες γιατί α) είναι πίσω απο το φακό, β) είναι μέσα στο αμάξι και πάλι δε φαίνονται :) γ) αποφεύγουν τη δημοσιότητα :D
2. μπορείς να έρθεις όπως θέλεις, οδηγός, συνοδηγός, σε συναντήσεις για καφέ, για φαγητό..... διάθεση να έχεις.....

ΥΓ.
Τί αυτοκίνητο έχεις?
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 19 Μαρ 2006, 20:30

ένα ignis 4x4 το παλιό μοντέλο, σε κίτρινο χρώμα.
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 19 Μαρ 2006, 21:02

Aν νιωθεις αμηχανα ... ελα με το Ignis και φερε και μια φιλη σου μαζι :)

Βλεποντας τα ποστ ειδα οτι σου αρεσει η λασπη... εισαι σε καλο δρομο :) welcome to the club.

Αν σου αρεσουν και οι σουβλες ... :twisted:

H φωτο θα σου απαντησει την 1η ερωτηση (ειναι κι αυτη απο χθες στον χολομωντα , πολλα ρυακια...)
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 20 Μαρ 2006, 00:06

Οκ laki. Μου έλυσες τις απορίες. Αμήχανα πάντως δεν νιώθω για το αν θα είμαι η μόνη κοπέλα. Δεν με ενοχλούν καθόλου αυτά. Περιμένω την επόμενη εξόρμιση. Όσο για τις σούβλες... θα μιλήσω με πράξεις και όχι με λόγια....
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mahosvvt » 20 Μαρ 2006, 07:07

ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ ΟΠΟΤΕ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ(ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΨΥΧΟΛΟΛΟΓΙΑΣ ΕΝΝΟΩ).ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΝΕΡΟΦΑΓΩΜΑΤΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΟΥΟΥΥΥΥΥΥ!!!!!!! ΚΑΙ ΧΡΟΝΚ!! ΧΡΟΝΚ!!!!! STAY TUNED ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΜΑΣ.ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΟΥ ΣΕ OFF-ROAD ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
Α!!!!!!!!! ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΟΜΙΧΛΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΙΔΥΛΙΑΚΟ 8) 8) 8) :lol: :lol: :lol:
WOLF ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟΦΑΓΩΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
mahosvvt
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 24 Φεβ 2006, 17:08
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό kyr » 20 Μαρ 2006, 12:00

Καλώς ήρθες zapmaria στο forum :) . Υπάρχουν εκδρομές για όλα τα γούστα : απο απλές χωμάτινες διαδρομές έως πολύ δύσκολες καταστάσεις :shock: . Ελπίζω να σε δούμε σε κάποια εκδρομή :wink: .

Βλέπω καλά περάσατε παιδιά στη Χαλκιδική.
Δείτε πως περάσαμε εγώ και ο ματο σε άλλο θέμα ... 8)
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Μαρ 2006, 14:32

zapmaria έγραψε:Βασικά έχω δύο μικρές απορίες.
1. Δεν έχω δει σε καμία εκδρομή να ακολουθούν γυναίκες. Και απορώ γιατί συμβαίνει αυτό.
2. Μπορώ να έρθω σε κάποια εκδρομή σαν συνοδηγός, να δω τι παίζει, γιατί δεν έχω πολύ εμπειρία και όσο νά'ναι φοβάμαι να'ρθω μόνη μου από την πρώτη φορά?

Καλως ήρθες!!!
1. Αν εννοείς γυναίκες οδηγοί ναι δεν έχουμε, συνήθως ακολουθουν ως συνοδηγοί.
2. Μπορείς να έρθεις όποτε θέλεις και να φέρεις και το αυτοκινητο σου. Αν κολλήσεις θα σε ξεκολλήσουμε, αν το πέρασμα ειναι δύσκολο θα σε βοηθήσουμε, αν δεν περνάει δεν θα σε αφήσουμε να το δοκιμάσεις :D :D
Να παρακολουθεις τα ποστ και οταν σου φανει κάποια βόλτα ή και απλή συνάντηση, ενδιαφέρουσα, ακολουθείς.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 20 Μαρ 2006, 16:33

thanks xtrail. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι έμπειρη στην οδήγηση εκτός δρόμου. Έχω περπατήσει σε λάσπες και σε χωματόδρομο, αλλά σε μέρη όπου μπορεί να πάει και ένα επιβατικό αυτοκίνητο. Την μία και μοναδική φορά που πήγα σε αρκετή λάσπη, κόλλησα. Ήταν φυσιολογικό γιατί δεν είχα λάστιχα, και ήταν αρκετά μεγάλο το μήκος της. Από τότε είμαι πιο προσεκτική. Λάστιχα δεν έχω πάρει ακόμα και δεν έχω βάλει ούτε ποδιά, (μου λείπει το χρήμα). Για αυτό το λόγο θέλω να παρακολουθήσω λίγο στην αρχή τι γίνεται, και μετά να αρχίσω να συμμετέχω ενεργά. Ελπίζω να καταλαβάίνεις.
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 20 Μαρ 2006, 19:37

xtrail έγραψε:1. Αν εννοείς γυναίκες οδηγοί ναι δεν έχουμε, συνήθως ακολουθουν ως συνοδηγοί.
2. Μπορείς να έρθεις όποτε θέλεις και να φέρεις και το αυτοκινητο σου. Αν κολλήσεις θα σε ξεκολλήσουμε, αν το πέρασμα ειναι δύσκολο θα σε βοηθήσουμε, αν δεν περνάει δεν θα σε αφήσουμε να το δοκιμάσεις :D :D
Να παρακολουθεις τα ποστ και οταν σου φανει κάποια βόλτα ή και απλή συνάντηση, ενδιαφέρουσα, ακολουθείς.


off topic, αλλά με γαργαλάει ...

Συνήθως συνοδηγοί ... απλώς επειδή δεν τις ενδιαφέρει και τόσο, πιστεύω, και όχι οτι δεν μπορούν .... δεν το βρίσκουν καλό παιχνίδι ...
θυμάσαι όμως το πέρασμα της Ελπίδας στο ανάχωμα στο ρέμα στην Αγ. Παρασκευή, που δεν έβγαλα εγώ με τρεις προσπάθειες, ενώ εκείνη τόβγαλε με την πρώτη ?
Έχει και ο Lonely_Wolf να μας πει λεπτομέρειες για την οδήγηση της Αγαθής στην εκδρομή στην Οίτη...
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Μαρ 2006, 21:03

Έκανα διάσπαση των ποστ που αφορουν την Μαρία, για να μην μπεδρευονται με αυτά της βόλτας στον Χολωμόντα.΄
Θα έγραφα για την Ελπίδα αφού ειναι και η μόνη μάχιμη που μας έμεινε (η γυναίκα του Κώστα με το terios ήταν η άλλη) :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 21 Μαρ 2006, 11:45

mato έγραψε:...
Έχει και ο Lonely_Wolf να μας πει λεπτομέρειες για την οδήγηση της Αγαθής στην εκδρομή στην Οίτη...

ΑΞΙΑ - ΑΞΙΑ :shock: :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες

cron