Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙ ΤΟ 2005 Γουρουνάδα Δευτέρα 26.12

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Δεκ 2005, 20:07

Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!!! Ο Μάνος γιορτάζει αύριο αν δεν κάνω λάθος!!!
NOVA, NIVA ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ :lol:
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 25 Δεκ 2005, 21:09

Αλέξανδρε δυστυχώς δεν θα μπορέσω. Να περάσετε ολοι καλά.
Εχω σχεδόν απο ολους που ηρθαν στην Ασσυρο, φωτό απο τα περάσματα στα ποταμάκια (περιτό να πω οτι τα πιο εντυπωσιακά ειναι του georgek). Επειδή ομως ειναι πολύ μεγάλα σαν αρχείο σε μια επόμενη συνάντηση θα προωθήσω το CD.
Μάνο (για αυριο) Χρόνια πολλά και καλά!
Άβαταρ μέλους
Dimitris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:34
Τοποθεσία: Θεσ/νίκη Β.Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό mato » 25 Δεκ 2005, 21:38

xtrail έγραψε:Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!!! Ο Μάνος γιορτάζει αύριο αν δεν κάνω λάθος!!!


... Ευχαριστώ όλους για τις ευχές ... έχω το προνόμιο (τεχνητό) να "γιορτάζω" δυό μέρες στη σειρά, λόγω καταγωγής.
Πάντως γλυκάκι θα φάτε όλοι.
Θα πρότεινα επίσης να ετοιμάσει ο καθένας και κανένα σαντουιτσάκι γιατί 9-5 είναι κανονικό οχτάωρο.

xtrail έγραψε: NOVA, NIVA ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ :lol:


γι αυτό όταν ανοίγω ραδιόφωνο (έχει το Niva ραδιόφωνο ?) ακούω ξένες γλώσσες ?
.... είμαι πολύ προχωρημένος τελικά ..... .... δορυφορικός ( :finger2: ...το μάτι μου)

να καλωσορίσω και τους νέους φίλους :P :P :P
Δημήτρη την επόμενη φορά.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 25 Δεκ 2005, 21:53

Μάνο Χρόνια Πολλά
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 25 Δεκ 2005, 22:31

αν και είναι αργά ....
πάρτε και κανένα ποτηράκι μαζί ....

'Ασχετο :
ναι μεν τα Χριστούγεννα πέρασαν, έχεται όμως η Πρωτοχρονιά και για όσους έχουν ακόμα να κάνουν δώρα, δείτε αυτό (να βοηθησουμε την κα Ρένα)

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-3181.html

για τους φίλους σας που ακούνε λαικά (ή για τους εχθρούς σας που τα σιχαίνονται)
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 25 Δεκ 2005, 22:55

Εχετε ανοιχτα CB και PMR αν χρειαστει να μιλησουμε γενικως ... Θα βαλω μια φωνη απο τα Μαλγαρα και στα CB και στα PMR προτου ξεκινησω (Επειδη δεν εχω απλο PMR , το VHF/UHF μου ακουει ΚΑΛΑ! και εκπεμπει 5 Watt).
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 26 Δεκ 2005, 01:57

Έστω και καθυστερημένα εγώ θα ακούω στο κανάλι 13 του CB
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 26 Δεκ 2005, 12:11

Χρονια πολλα και απο εμας στον Μανο αλλα και σε στους υπολοιπους.Ελπιζω και ευχομαι η καινουργια χρονια που ερχεται σε λιγες μερες να μας φερει ευτυχια αλλα και να πραγματοποιησει ολα οσα προσμενει ο καθενας μας.


με πολλη αγαπη
Μπαμπης - Στελλα. :wave:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 26 Δεκ 2005, 22:45

Απολογισμός της εκδρομής ::!:

Η διαδρομή φανταστική, αν και τελικά δεν τα καταφέραμε να φτάσουμε στην Λίμνη λόγο του χιονιού και έπειτα της προσπάθειας μου να ανοίξω δρόμο όπου τελικά κόλλησα και με την βοήθεια του Yannis γύρισα και εγκαταλειψαμε οι περισότεροι εκτός απο τον Marios_new (που του αξίζουν συγχαρητήρια αφού έφτασε) και μερικούς ακόμα που παραμείναν. Όλοι ήταν άψογοι είτε ήρθαν από τα εύκολα είτε από τα δύσκολα. Φυσικά το κέφι ατελειώτο την ώρα του φαγητού όπου έγιναν και οι συζητήσεις για την επόμενη εκδρομή ::wink:

Το μόνο "παράπονο": το φαγητό στην ταβέρνα ! όπου περιμέναμε 2 πιατέλες με το γουρουνόπουλο (μια πιατέλα για κάθε τραπέζι, όπως γίνετε και με το αρνάκι) και όχι ίχνη του ::( ή τουλάχιστον ψητά στα κάρβουνα, πάλι 2-3 πιατέλες με ποικιλία στην μέση... Τελευταίο αλλά πάρα πολύ σημαντικό οι μερίδες (πχ. πατάτες) ήταν με το σταγονόμετρο ::evil:

Το πλήρωμα του LandCruiser έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένο από την παρέα και την διαδρομή, αλλά όχι από το φαγητό δυστυχώς ::(

Και πάλι σας ευχαριστούμε όλους για τις ωραίες στιγμές που περάσαμε και ελπίζω να τα ξαναπούμε :cheers: :cheers:




ΥΓ. 1 Yannis ελπίζω να είναι καλά η πλάτη σου μετά το χτύπημα με τον καθρέπτη :oops:
ΥΓ. 2 Κάπου εκεί πριν τα Μάλγαρα πέρασα ένα μαύρο Jimny σα σταματημένο, το μόνο που πρόλαβα να δω ήταν ότι είχε φιμέ τζάμια :P :P
Τελευταία επεξεργασία από Lonely_Wolf και 27 Δεκ 2005, 10:38, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό marios_new » 27 Δεκ 2005, 09:00

τα jimny ειναι για εκτος δρομου :twisted: :twisted:
παιδες χαρηκα για την γνωριμια.
Άβαταρ μέλους
marios_new
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 23 Δεκ 2005, 10:35
Τοποθεσία: ptolemaida

Δημοσίευσηαπό xtrail » 27 Δεκ 2005, 09:16

Περάσαμε πολύ όμορφα. 16 αυτοκίνητα και κάπου στα 33 άτομα (δεν μπορούσα να μετρήσω καλά). Η διαδρομή που ήταν η δύσκολη ήταν από Λιτόχωρο, Παλιά Λεπτοκαρυά και ανέβασμα στην Ανω Σκοτίνα από χωματόδρομο. Εκεί έγινε μικρή στάση για ξεμούδιασμα. Η συνέχεια προέβλεπε γύρο του βουνού από βρύση Κατή στους Παλιούς πόρους ή έστω μέχρι την βρύση. Η δικιά μου διαδρομή (αφού ήμουν μόνος μου καθώς οι συνθήκες δεν μου το επέτρεπαν) ήταν από Λεπτοκαρυά, Καρυα, Καλιπευκη και κατάληξη στην Ανω Σκοτίνα (η διαδρομή αυτή είχε πολύ πάγο στον δρόμο). Εγώ μαζί με τον Tuc μείναμε για καφέ αφού φαινόταν πως το χιόνι ήταν πολύ και θα γινόταν και βαρύ λόγω της βροχής. Στην ταβέρνα στον Παλιό Παντελεήμονα καταλήξαμε πρώτοι γύρω στις 4.30 και η παρέα ολοκληρώθηκε στις 6 :shock: . Το φαγητό μπορεί να μη είχε τις μεγάλες μερίδες (ίσως και δεν προλάβαινε τόσο κόσμο) αλλά νομίζω πως ήταν νόστιμο. Ελπίζω να το επαναλάβουμε και ίσως και να κανονιστεί και μια κοπή πίτας για το καλό του χρόνου.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 27 Δεκ 2005, 11:09

Lonely Wolf wrote
ΥΓ. 2 Κάπου εκεί πριν τα Μάλγαρα πέρασα ένα μαύρο Jimny σα σταματημένο, το μόνο που πρόλαβα να δω ήταν ότι είχε φιμέ τζάμια


Καλα, αν το λεει ο Lonely Wolf που παει σιγα σχετικα... μαλλον σταματημενο ηταν το μαυρο jimny..

Πως γινεται να εφυγε με την 1η παρτιδα και να τον περασαμε κιολας ?
(Σαν να περασα και τον Kyr1(δεν προλαβα να δω)).

Sτην ευθεια του μακρυγιαλου επιασα 165 ...

Οσον αφορα το φαγητο , μια απο τα ιδια , θα παω στα γοριλακια η σε καμμια λαδοκολα να ξεδωσω μετα απο τετοιο μαγειρευτο ...
κανα κοκορετσι , κανα ελλασωνιτικο κατι τις..
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό gmav » 27 Δεκ 2005, 11:41

Lonely_Wolf έγραψε:.....Το μόνο "παράπονο": το φαγητό στην ταβέρνα ! όπου περιμέναμε 2 πιατέλες με το γουρουνόπουλο (μια πιατέλα για κάθε τραπέζι, όπως γίνετε και με το αρνάκι) και όχι ίχνη του ::( ή τουλάχιστον ψητά στα κάρβουνα, πάλι 2-3 πιατέλες με ποικιλία στην μέση... Τελευταίο αλλά πάρα πολύ σημαντικό οι μερίδες (πχ. πατάτες) ήταν με το σταγονόμετρο ::evil:

Το πλήρωμα του LandCruiser έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένο από την παρέα και την διαδρομή, αλλά όχι από το φαγητό δυστυχώς ::(

Και πάλι σας ευχαριστούμε όλους για τις ωραίες στιγμές που περάσαμε και ελπίζω να τα ξαναπούμε :cheers: :cheers:



και μη ξεχνάτε πως ως BRAT, η γνώμη του Δημήτρη σε αυτό το θέμα έχει ΜΕΓΑΛΗ σημασία :D :D

Να ευχαριστήσω με τη σειρά μου όλους όσους είμασταν εκεί για την όμορφη παρέα.

ΥΓ.
Κάτι που ενώ όλοι το ξέρουμε, δυσκολευτήκαμε να το τηρήσουμε.
Οταν φτάνουμε σε διασταύρωση, δε στρίβουμε αν δεν ελεγξουμε ότι αυτός που ακολουθεί απο πίσω, μας είδε που πηγένουμε.
απλά το υπενθυμίζω για την επόμενη φορά που θα ξανασυναντηθούμε.
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kyr » 27 Δεκ 2005, 21:24

Λίγες παρατηρήσεις και απο εμένα :
Πρώτα τα αρνητικά , το εξής ένα : Δεν βρήκαμε μια παιδική χαρά(απότομες ανηφόρες - κατηφόρες κλπ) για να ξεφύγουμε απο το ισιάδι . Πριν την είσοδο του Λιτοχώρου έχει πίστα motocross καθώς και εμπόδια για τεθωρακισμένα . Την επόμενη φορά θα πρέπει να δοκιμάσουμε :rockout3:
Η εκδρομή τα είχε όλα : μοδερεϊτορς , αδμινιστρεϊτορς , παιδιά , σκυλιά αλλά και νεκροθάφτες με τα φτυάρια τους 8)
Ρίγη συγκίνησης απο το Ματο όταν αντίκρυσε 1 λευκό νίβα - ρίγη συγκίνησης και απο εμάς όταν τρώγαμε τα συροπιαστά που μας κέρασε για τη γιορτή του. Χρόνια πολλά :occasion5:
'Ενα μεγάλο ευχαριστώ στο Γιαννη για την οργάνωση της όλης εκδρομής.
'Ηταν μια αποτοξίνωση απο το Χορτιάτη =D> . Κρίμα που δεν καταφέραμε για λίγο , να φτάσουμε στη λίμνη. Ασυγκράτητος ο Μάριος...



Υ.Γ. Εγώ στην επιστροφή πήγαινα με 90 :sleeping: . Μάλλον με περάσατε όλοι


:santa:
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 28 Δεκ 2005, 21:31

ηταν πολυ ομορφα, ευχαριστουμε :)
Ο Ολυμπος τελικα εχει πανεμορφα τοπια...

Κριμα που δεν καταφεραμε να προχωρησουμε λογω χιονιου και προχωρημενης ωρας. Την επομενη φορά.....

Η διαδρομη ειναι σε gps. Οποιος την θελει... ;)
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 35 επισκέπτες