Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

VOLTAREN THN ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12/05

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό mato » 02 Δεκ 2005, 14:09

xtrail έγραψε:Τι ώρα να πούμε τελικά? Και για που? Μια ιδέα να έχουμε μαζί λίγο τσιπουράκι και κανένα τουρσάκι, αλμυρό κλπ (Μάνο κανόνισε εσύ)


ένα - ένα :
για την ώρα προτείνω (όπως πάντα), να βρεθούμε - αλλά να βρεθούμε - σχετικά νωρίς (9:30 - 10:00) γιατί Κυριακή είναι, οικογ. υποχρεώσεις υπάρχουν κτλ. Το ραντεβού θα είναι ούτως ή άλλως δυτικά. Προτείνω στο κτίριο της ΒΙΑΜΑΞ αν πάμε πίστα ΣτεΒΕ - Γαλλικό (επί της Μοναστηρίου, μετά την ΕΚΟ) και διασταύρωση για Κιλκίς, μετά την Λητή, αν πάμε Άσσηρο.

Για το μέρος πείτε κι εσείς, εγώ προτιμώ Άσσηρο, αλλά δεν ξέρω αν τελικά μπορέσω να πάω αύριο για να βρω την διαδρομή. Αν όχι, θα πάμε ψάχνοντας (εξ ου και η πρωινή ώρα). Σ' αυτήν την περίπτωση και εάν δεν θέλετε ψάξιμο, πάμε Γαλλικό.

Για το τσιπουράκι μπορώ να φέρω κατι τις, αλλά ένας δεν μπορεί να καλύψει όλα τα γούστα. Το πιό σωστό και λογικό είναι να φέρει ο καθένας ό,τι νομίζει, εφ' όσον θέλει. Κανείς δεν μένει παραπονεμένος, γιατί συνήθως όλοι φέρνουν πολύ περισσότερα (κι αυτό βέβαια δεν είναι καλό - παν μέτρον άριστον).

kyr1 έγραψε: ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΣΠΗ , ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΕΒΡΕΞΕ ΑΡΚΕΤΑ


Mέχρι αύριο, αν δεν βρέξει, πάνω σε δρόμο δεν θάχει λάσπη - τουλάχιστον ωστε να μην μπορούμε να πάμε, ειδικά στην περιοχή πίστας - Γαλλικό φτάνεις από άσφαλτο. Βέβαια αν ψάξουμε θα βρούμε.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 02 Δεκ 2005, 14:10

xtrail έγραψε:... Αλλιώς στα κλασσικά....


μόνο για τετοια εισαι... ουτως ή αλλως... κοκοκο :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 02 Δεκ 2005, 14:13

gc60 έγραψε:
xtrail έγραψε:... Αλλιώς στα κλασσικά....


μόνο για τετοια εισαι... ουτως ή αλλως... κοκοκο :lol: :lol: :lol:


που είσαι, "penetrator του χιονιού και του ανεμοσουρίου" ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 02 Δεκ 2005, 14:15

mato έγραψε:θέλω ΔΕΝΤΡΑ
θέλω λούκια (όχι Λουκία, λούκια : "ίζια" που λέει ο gc κι εγώ πάω ίσια)
θέλω ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΥΚΙΑ
θέλω λάσπες
θέλω ΑΝΑΒΑΣΕΙΣ με ΛΑΣΠΕΣ

... στο Κουρί καλά είναι ? δεν έχω πάει, μόνο μια φορά περαστικός.
Έχει τίποτις μονοπάτια να χωθείς μέσα στο δάσος ή μαζεύει κόσμο για πικ νικ κτλ. ?

Πικρολίμνη είναι flat (με ΠΟΛΥ λάσπη, αν θέλουμε, στις όχθες) και όντως είναι λίγο μακριά. Ξέρω ένα μέρος για παιχνίδι με άμμο, δέντρα, περάσματα από νερό (Γαλλικός και παραπόταμοι γαρ) αλλά δεν ξέρω μεγάλη διαδρομή προς τα 'κει.


να δω ποιος θα φαει τη δεστρα του παλι... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Στο κουρι εχει καποιες διαδρομουλες καλες, αλλα πρεπει να εχει βρεξει πολυ για να γινουν πηλος...ειναι απο ασβεστοχωρι προς το καταφυγιο και δεξια σε παραχωματοδρομους...

Κυρ1, καλοταξιδο τσολια μου το τουτου, μαθε το πρωτα και μετα βγες με αυτους τους ανωριμους... :lol: :lol:
Διοτι μονο ετσι θα μπορεις να τους ξεκολλας!!! :lol: :lol: :lol:

Να περασετε καλα παιδες... και εναλλακτικα, οποιος γουσταρει θα ειμαι Καλαμπακα, με το επιβατικο ομως... (τσιμουδια, δεν ξερω ποιος το εγραψε αυτο!!!) :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 02 Δεκ 2005, 14:17

mato έγραψε:
gc60 έγραψε:
xtrail έγραψε:... Αλλιώς στα κλασσικά....


μόνο για τετοια εισαι... ουτως ή αλλως... κοκοκο :lol: :lol: :lol:


που είσαι, "penetrator του χιονιού και του ανεμοσουρίου" ?



ωωωωωω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: καλοοοοο :lol: :lol:
οι stalions του χιονιου... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 02 Δεκ 2005, 14:27

gc60 έγραψε:
να δω ποιος θα φαει τη δεστρα του παλι... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



α -πα πα, μόνο τη δικιά σου εμπιστεύομαι :love8: ....
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 02 Δεκ 2005, 14:27

Επειδη το νετ μου στο σπιτι ειναι αμφιβολο (με τις ωρες του) ,
γραφω αλλη μια φορα το κινητο μου 6977379172 ,
αν χαθω call me.
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό gc60 » 02 Δεκ 2005, 14:36

mato έγραψε:
gc60 έγραψε:
να δω ποιος θα φαει τη δεστρα του παλι... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



α -πα πα, μόνο τη δικιά σου εμπιστεύομαι :love8: ....


χαχαχαχαχα γουτσου γουτσου μου... :lol: :lol: :lol:
να τετοια μου κανεις και θα φωναζει ο xtrail οτι κατι υπαρχει *και* μεταξυ μας...
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 02 Δεκ 2005, 14:47

gc60 έγραψε: ....να τετοια μου κανεις και θα φωναζει ο xtrail οτι κατι υπαρχει *και* μεταξυ μας...


.. άμα διαβάζω τέτοια :

xtrail έγραψε:O kyr1 θα έρθει πλήρως εξοπλισμένος (όπως ο gc... κοφτες, στρινγκ κλπ :D με mud, σηκωμένος κλπ εννοω!!!).
Ο Λάκης δεν έχει να φοβηθεί κάτι, αρκεί να είναι προσεκτικός (!!!!)
.


... πες μου τι να σκεφτώ ? Σόδομα και Γόμορρα το καταντήσατε πια !!!
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 02 Δεκ 2005, 15:06

mato έγραψε:
gc60 έγραψε: ....να τετοια μου κανεις και θα φωναζει ο xtrail οτι κατι υπαρχει *και* μεταξυ μας...


.. άμα διαβάζω τέτοια :

xtrail έγραψε:O kyr1 θα έρθει πλήρως εξοπλισμένος (όπως ο gc... κοφτες, στρινγκ κλπ :D με mud, σηκωμένος κλπ εννοω!!!).
Ο Λάκης δεν έχει να φοβηθεί κάτι, αρκεί να είναι προσεκτικός (!!!!)
.


... πες μου τι να σκεφτώ ? Σόδομα και Γόμορρα το καταντήσατε πια !!!


ε να ειδες? ειναι απροσεχτος ο αλεξ και καρφωνομαστε και εχετε να λετε :lol: :lol:
Ε, κοιταξτε να μου προσεχετε 1) τον Λακη 2) τον Κυρ1 3) τους σηκωμενους... ε θελω να πω τους τζιπαδες... :lol: :lol: :lol: :lol:

Θα παω για οφφ-ροαδινγκ με το ματριξ... ρε σεις, πειτε καμια ιδεα που να τρυπησω το ταμπλω του ματριξ για να βαλω το 276C...Της γυναικας μου ειναι οποτε ειναι αδιαφορο που θα το βιδωσω...
:lol: :lol: :lol: :lol: α..ρε παντοφλα που θα πεσει...

Κυρ1, κρυψε τις δεστρες σου... ποσο το πηρες το μωρο;
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 02 Δεκ 2005, 18:38

Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα σκάσω μύτη και εγώ. Απλά να ξέρω αν το μέρος και η ώρα που γράψατε είναι σίγουρα !

Δεν μπορώ να το κρατήσω και θα το ομολογήσω....... θα έρθω για το φαϊ στην εξοχή και ειδικα για το τσιπουράκι (θα έχω και γω τσιπουράκι αλλά και κονσέρβες) και οχι την διαδρομή :P :razz: :P :razz: :P :razz: :P

αααααχχχχ το πα και ξαλάφρωσα :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lakis » 02 Δεκ 2005, 19:22

εγω θα ελεγα για μασα στο Καβαλαρι ...
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό kyr » 02 Δεκ 2005, 20:27

ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ, ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΟΥΜΕ :angel11: :angel2:
ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΒΙΑΜΑΞ ?
εγω θα ελεγα για μασα στο Καβαλαρι ...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΝΑ ΚΕΡΑΣΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΛΟΓΩ ΝΕΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ :beer: :morning: :givemebeer:




ΥΓ
... ποσο το πηρες το μωρο;
= 10800e
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 02 Δεκ 2005, 23:23

Τελικά για το μέρος πάμε δυτικά. Από εκεί και πέρα τα έχασα. Αλλος για Χιο τράβηξε κι άλλος για Μυτιληνη!!! Το Καβαλάρι τι σχέση έχει με τον Γαλλικό??? Εντάξει μπορεί να έχει καλό φαί αλλά τελικά πάμε από την μια άκρη στην άλλη.
Για την ώρα συμφωνώ για το αργότερο 10 γιατί μετά θα πάμε πολυ αργά και δεν θα προλάβουμε να παίξουμε. Η παιδική χαρά του Μάνου μοιάζει αρκετά καλη (ίσως όχι τόσο τα βαθειά νερά).Αν είναι να πάμε δυτικά και δεν θέλετε πρόχειρα πράγματα πάμε κάπου κατά εκεί. Τα μόνα που ξέρω εκεί ειναι τα γνωστά βρώμικα Μπαγκλαντες, Φράγμα κλπ Η άλλη λύση ειναι αναλαμβάνει ο καθένας απο κατι τις και ότι προκύψει καθοδόν σε κάποια ήσυχη γωνιά.
Προς Καβαλάρι κλπ διαδρομές δεν νομίζω πως έχει κάτι ιδιαίτερο (Χρυσαυγή, Καβαλάρι Βερτίσκος και Όσσα έχουν καλό φαί και πολυ κόσμο) και δεν είναι δυτικά αλλά ανατολικά!!!!!!!!!!!!!!Αν είναι να πάμε εκεί πάμε μέσω Χορτιάτη->Αρδαμέρι κλπ με κατάληξη εκεί
1)O gc ως γνωστόν κάνει διαδρομές με το ματριξ γιατί τον ζαλίζει το jimny.
2) Παντόφλα θα φάει όπως και να έχει άρα τρύπα κάνε όπου θέλεις!!!
Ας καταλήξουμε επιτέλους δυτικά ή ανατολικά και για το μέρος που θα βρεθούμε για να ξέρουμε όλοι το πρόγραμμα[/b]
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 03 Δεκ 2005, 00:51

Να θέσω και γω με την σειρά μου κάποια ερωτήματα: Επειδή βλέπω και ακούω για ποτάμια και γάργαρα νερά να ρωτήσω αν αυτά είναι στην διαδρομή οπότε είναι υποχρεωτικό να τα περάσουμε ή βρίσκονται στο σημείο που θα καταλήξουμε και όποιος θέλει μπαίνει, όποιος δεν θέλει παρακουλουθεί μόνο :?: Γνωρίζει κάποιος τη διαδρομή καλά :?: Αυτό το ρωτάω γιατί σε περίπτωση που βρεθεί εμπόδιο θα υπάρχει σημείο διαφυγής για κάποιον που δεν θέλει να το περάσει αλλά να συνεχίσει μπροστά και να ανταμώσει με τους άλλους :?:

Αν τελικά καταφέρω και έρθω να ξεκαθαρίσω την θέση μου για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις μετά, σε ποτάμια που μπαίνεις για τα καλά μέσα δεν τα περνάω :!:

Προσωπικά θα προτιμούσα μια χαλαρή διαδρομή και κατάληξη σε κάποιο παιδότοπο όπου όποιος θέλει μπορεί να παίξει και όποιος δεν θέλει απλά να παρακουλουθήσει!
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 42 επισκέπτες