Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό xtrail » 14 Ιούλ 2005, 15:05

Ειναι δυνατόν? Ειναι αυτό καλοκαιρι? Όλο βροχές και καταιγίδες?? Και που ειστε όλοι χαμένοι?? Ξέρω....μπαινετε...βλέπετε αν έχει νέο μηνυμα και μετά δρόμο....
Μήπως να κανονίσουμε καμια συνάθροιση? Η όλοι βρίσκεστε σε διακοπές???
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 15 Ιούλ 2005, 07:53

Καλά τώρα οι βροχές και οι καταιγίδες σου φταίξανε.
Δηλαδή όλο το 2005 βροχές και καταιγίδες είχε?
Anyway. Εγώ δηλώνω παρών σε συνάντηση αλλά την άλλη εβδομάδα (αν δεν πάω πάλι στη Γερμανία για 7η φορά φέτος) καθώς έχω τη μάνα μου εδώ και δεν μπορώ να την αφήσω μόνη της.

Υ.Γ1. Αυτό το παιδί, με το μελιτζανί lada (πως τον λέγανε, να δεις, ξέχασα το όνομά του)


Α!! το θυμήθηκα, mato.

Τι κάνει άραγε? Ζει?????

Υ.Γ2

Και μια και ανέφερα τα ταξίδια μου στη Γερμανία με χαρά σας ανακοινώνω ότι η συμφωνία που κυνηγούσα τόσο καιρό έκλεισε. Και αφού είμαστε σε forum 4x4 να σας πώ ότι αυτή η συμφωνία αφορά την κατασκευή εξαρτημάτων για τα φορτηγά της DaimlerChrysler μεταξύ των οποίων και τα UNIMOG! Έτσι η εταιρία στην οποία έχω την τιμή να εργάζομαι, σαν διευθυντής της συγκεκριμένης επιχειρηματικής μονάδας, είναι η πρώτη ελληνική εταιρία που γίνεται προμηθευτής της DaimlerChrysler.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Ιούλ 2005, 08:03

καλημέρα .... καλημερούδια ....
τι γκρινιάζεις ? κι εσύ ως που να μπείς βγαίνεις, σε παρακολουθώ. ούτε μήνυμα δεν πρόλαβα να σου στείλω χτές.
Ως γνωστόν εγώ είμαι μονίμως "μέσα" λόγω κατασκευής, εκτός από αυτό το ΣΚ όπου πάω Πελοπόννησο και επιστρέφω (κατεβάζω τον πατέρα μου).
Τώρα βλέπω και τον georgek που παρακολουθεί ... τί γίνεται άραγε αυτή η ψυχή ?

Υ.Γ. κι όσο για τη βροχή ... χτες μετά το μπουρίνι ανέβηκα στο χωράφι να δω αν περνάει βαρέλα και τρόμαξα να κατέβω ... έκανε κάτι νεροφαγώματα, μούρλια ...
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Ιούλ 2005, 08:04

ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΠΑΜΕ.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Ιούλ 2005, 08:10

και που να δεις (Γιώργο) τον προφυλακτήρα που έκανα (έκανα ? - ακόμα δεν τέλειωσε - μου βγάλανε την ψυχή οι σιδεράδες). Δεν θα σου αρέσει καθόλου (σοβαρά - λόγω έλλειψης χρόνου και κυρίως διάθεσης - ικανότητας ? του μάστορα αποφάσισα να βάλω στρογγυλή σωλήνα). Αλλά έχει πλεονεκτήματα, τα οποία θα αναλύσω καλύτερα υπό την επήρρεια αλκοόλ.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Ιούλ 2005, 08:13

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την συμφωνία.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό A.Man » 15 Ιούλ 2005, 10:26

Καλημέρα Βορειοελλαδίτες συν-forum-ίστες!
Δηλώνω παρών σε μία συνάντηση γνωριμίας.
Περιμένω ενημέρωσή σας!
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό firelord » 15 Ιούλ 2005, 11:40

georgek έγραψε:Καλά τώρα οι βροχές και οι καταιγίδες σου φταίξανε.
Δηλαδή όλο το 2005 βροχές και καταιγίδες είχε?
Anyway. Εγώ δηλώνω παρών σε συνάντηση αλλά την άλλη εβδομάδα (αν δεν πάω πάλι στη Γερμανία για 7η φορά φέτος) καθώς έχω τη μάνα μου εδώ και δεν μπορώ να την αφήσω μόνη της.

Υ.Γ1. Αυτό το παιδί, με το μελιτζανί lada (πως τον λέγανε, να δεις, ξέχασα το όνομά του)


Α!! το θυμήθηκα, mato.

Τι κάνει άραγε? Ζει?????

Υ.Γ2

Και μια και ανέφερα τα ταξίδια μου στη Γερμανία με χαρά σας ανακοινώνω ότι η συμφωνία που κυνηγούσα τόσο καιρό έκλεισε. Και αφού είμαστε σε forum 4x4 να σας πώ ότι αυτή η συμφωνία αφορά την κατασκευή εξαρτημάτων για τα φορτηγά της DaimlerChrysler μεταξύ των οποίων και τα UNIMOG! Έτσι η εταιρία στην οποία έχω την τιμή να εργάζομαι, σαν διευθυντής της συγκεκριμένης επιχειρηματικής μονάδας, είναι η πρώτη ελληνική εταιρία που γίνεται προμηθευτής της DaimlerChrysler.



ΕΥΓΕ!!!! Επιτέλους!

ως δικηγόρος και σύμβουλος επιχειρήσεων (και έχοντας φτύσει αίμα στα γρανάζια της γραφειοκρατίας και της στενοκεφαλιάς) ενθουσιάζομαι με τέτοιες προοπτικές!!

Και πάλι εύγε!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Ιούλ 2005, 13:18

… ιδού ο σπόρος της ιδέας της συνεργασίας … ο μικρός georgek παίζων μανιωδώς με UNIMOG …. (διακρίνεται ο εργάτης, το snorkel δεν έχει μπεί ακόμα)

Εικόνα

Και η συνέχεια ….

Εικόνα

Εικόνα


… ώσπου ….

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό georgek » 15 Ιούλ 2005, 14:48

mato έγραψε:και που να δεις (Γιώργο) τον προφυλακτήρα που έκανα (έκανα ? - ακόμα δεν τέλειωσε - μου βγάλανε την ψυχή οι σιδεράδες). Δεν θα σου αρέσει καθόλου (σοβαρά - λόγω έλλειψης χρόνου και κυρίως διάθεσης - ικανότητας ? του μάστορα αποφάσισα να βάλω στρογγυλή σωλήνα). Αλλά έχει πλεονεκτήματα, τα οποία θα αναλύσω καλύτερα υπό την επήρρεια αλκοόλ.


Αίσχος!!!! Τόσο brain storming, τόση φαιά ουσία για να βάλεις ένα σωλήνα :(

Καλύτερα να το έφερνες εδώ να στο έφτιαχναν τα μαστόρια μου
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Re: Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Ιούλ 2005, 21:15

τι να κάνω, είχε περισσέψει από την αποχέτευση και είπα να μην πάει χαμένος ...
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 16 Ιούλ 2005, 11:35

Χαίρομαι που σας ξανακουω και σας βρίσκω γεμάτους κέφια. Μια συναντησούλα παραθαλάσσια θα ήταν ότι πρέπει. Μιλάμε για ΣΚ 23-24? Να δούμε ποιοι και πότε θα είναι ευκαιροι.
Ειχα μια ιδέα για παραλίες προς Κίσσαβο μεριά ή και Πήλιο...αλλά πιθανόν να πέσουν μακρινές για κάποιους :?:
Φίλε eteakth καλως ήρθες κι από εδώ. Ελπίζω να σε δούμε και από κοντά όπως και τον φίλο firelord (βρισκόμουν βόλο την προηγούμενη εβδομάδα αλλά με τραβουσανε για business meeting -τσίπουρα- και δεν μπόρεσα να κανονίσω συνάντηση)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό xtrail » 17 Ιούλ 2005, 22:31

georgek έγραψε:
mato έγραψε:και που να δεις (Γιώργο) τον προφυλακτήρα που έκανα (έκανα ? - ακόμα δεν τέλειωσε - μου βγάλανε την ψυχή οι σιδεράδες). Δεν θα σου αρέσει καθόλου (σοβαρά - λόγω έλλειψης χρόνου και κυρίως διάθεσης - ικανότητας ? του μάστορα αποφάσισα να βάλω στρογγυλή σωλήνα). Αλλά έχει πλεονεκτήματα, τα οποία θα αναλύσω καλύτερα υπό την επήρρεια αλκοόλ.

Αίσχος!!!! Τόσο brain storming, τόση φαιά ουσία για να βάλεις ένα σωλήνα :(
Καλύτερα να το έφερνες εδώ να στο έφτιαχναν τα μαστόρια μου

Αλλά ξέχασε να αναφέρει μερικές λεπτομέρειες μετά τις εν λόγω αλλάγές (σωλήνες, αλλαγή χρώματος κλπ)
Να το τελικό αποτέλεσμα...τι σου κάνει ένας σωλήνας αποχέτευσης!!!(σιδηροσωλήνας Φ10?????!!!!)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό mato » 18 Ιούλ 2005, 07:22

xtrail έγραψε:Αλλά ξέχασε να αναφέρει μερικές λεπτομέρειες μετά τις εν λόγω αλλάγές (σωλήνες, αλλαγή χρώματος κλπ)
Να το τελικό αποτέλεσμα...τι σου κάνει ένας σωλήνας αποχέτευσης!!!(σιδηροσωλήνας Φ10?????!!!!)
Εικόνα


... σλουρπ.... σλουρπ.... (μου τρέχουνε τα σάλια) πάνω που σκεφτόμουν να μισθώσω γκρέιντερ να φτιάξει το δρόμο ...

georgek έγραψε:Αίσχος!!!! Τόσο brain storming, τόση φαιά ουσία για να βάλεις ένα σωλήνα

Καλύτερα να το έφερνες εδώ να στο έφτιαχναν τα μαστόρια μου


... έτσι που το λες ακούγεται σαν χαμένη ευκαιρία ... αν ισχύει και σε μέλλοντα η πρόταση, προφανώς είμαι πρόθυμος.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ειναι αυτο καλοκαιρι???

Δημοσίευσηαπό xtrail » 18 Ιούλ 2005, 21:33

mato έγραψε:... σλουρπ.... σλουρπ.... (μου τρέχουνε τα σάλια) πάνω που σκεφτόμουν να μισθώσω γκρέιντερ να φτιάξει το δρόμο ...

Πάρε και κάτι ακόμα να σου τρέχουν ακόμα περισσότερο τα σάλια!!!
Εικόνα

ΥΣ Εφτασα τις 666 δημοσιευσεις :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες