Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Για δώστε το "παρών"

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Για δώστε το "παρών"

Δημοσίευσηαπό xtrail » 10 Μάιος 2005, 20:36

Που έχετε χαθεί όλοι??? Οι δικαιολογίες του τύπου: "γνώρισα μια Γερμανίδα στο Αννόβερο και δεν προλαβαίνω"(georgek), "φτιάχνω το σπίτι των ονείρων μου στις Άλπεις" (mato), "πούλησα το mav και πήρα χtrail" (maverickman), "κάνω ποδήλατο για τα αρθριτικά μου" (γερο-yannis) "ναυάγησα σε ένα ερημονήσι μόνος με ένα λαπτοπ-η αιθέρια υπαρξη που προσάραξε??-" (gmav) δεν πιάνουν -ίσως μόνο αυτή του Μπάμπη να είναι πιθανή-!!!!!!!!!!
Για δώστε το "παρών" ένας-ένας και ομολογήστε με τι ασχολείστε τώρα πιά. Αν είναι να κανονίσουμε συνάντηση-ομαδική θεραπεία για την γεροντική ανία :D που σας έπιασε....αντε γιατί σας βλέπω που ρίχνετε κλεφτές ματιές και τίποτα δεν γράφετε
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Για δώστε το "παρών"

Δημοσίευσηαπό mike1962 » 11 Μάιος 2005, 04:07

Τι κλεφτες ματιες xtrail, ολο το βραδυ μελετουσα το μηνυμα σου και το ξημερωμα αποφασισα να απαντησω!!!

Λες να ειναι γενοντικη ανια? μαλον γεροντικες αυπνιες ειναι.

Εαν ορισετε συναντηση για καφε κλπ πιθανα να ειμαι ΟΚ αρκει να το ξερω λιγες ωρες πριν.
mike1962
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: 13 Απρ 2003, 20:44
Τοποθεσία: Tουμπα, Θεσ/νικη

Για δώστε το "παρών"

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 11 Μάιος 2005, 07:18

Για καφέ ειμαι μέσα.
Προτείνω και μια διαδρομή στο δέλτα του Αξιού (Σάββατο η Κυριακή) και τσίπουρο μεσημεριανό σε μια καλύβα των ψαράδων (τι λές georgek, mato, gc60, yannis?). Ενναλακτικά το ιδιο σκηνικό στον Ποταμό (ναυάγιο).
Άβαταρ μέλους
Dimitris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:34
Τοποθεσία: Θεσ/νίκη Β.Ελλάδα

Για δώστε το "παρών"

Δημοσίευσηαπό mato » 11 Μάιος 2005, 09:57

μέσα κι εγώ για καφέ και δε σας λέω για την διαδρομή (το ξέρετε το ανέκδοτο που οι γονείς επιστρέφουν από την έξοδο κι ακούνε το μωρό να κλαίει και να φωνάζει : σέλωωω, σέλωωω ... στον καφέ θα σας το πώ). Του χρόνου δηλαδή θα σουβλίσουμε αρνί στις Άλπεις ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Για δώστε το "παρών"

Δημοσίευσηαπό yannis » 11 Μάιος 2005, 10:28

Εγώ προτείνω να πάμε όλοι στο φίλο μας το mato και να τον βοηθήσουμε να καλουπώσει καμιά πλάκα.
Και όσοι κουραστείτε off-road στο χωράφι.
Πάντως Μάνο αν βάλεις κανένα μέτρο κεμπάπ εγώ έρχομαι να βοηθήσω ... και θα "ψήσω" και τον georgek να ΄ρθει !!
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Για δώστε το "παρών"

Δημοσίευσηαπό gmav » 11 Μάιος 2005, 13:33

Παρών και εγώ...... μετά απο αρκετό διάστημα... (σνιφ.... παει το σκάφος...... :-( )

Μιας και την Κυριακή έχω κανονίσει, είμαι μέσα για ότι κανονίσετε για το Σάββατο...
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 11 Μάιος 2005, 17:28

Κι εγώ μέσα για Σάββατο από τις 3.30 και μετά όμως. Βρε Γιάννη εσύ δεν έλεγες πως μπούχτησες από κρέας??? Ο Γιώργος πιθανόν να έρθει αφού έφτιαξε και το αυτοκίνητο αν και έχει να πάει σε τσιμπούσι το βράδυ.
Για να λέμε ώρα και μέρος...και οι δύο ιδέες του Δημήτρη ειναι καλές (στο Δέλτα πάρτε φωτογραφικές αφού όταν είχαμε πάει, είχε αρκετά ζωντανά προς φωτογράφηση)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 11 Μάιος 2005, 18:35

xtrail έγραψε:..... Βρε Γιάννη εσύ δεν έλεγες πως μπούχτησες από κρέας???


Για το georgek κανονίζω γιατί είναι ντροπαλός :roll:

Τώρα μου τα αλλάζετε!! Το Σάββατο έχω κανονίσει ΜΤΒ.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 11 Μάιος 2005, 18:42

yannis έγραψε:Τώρα μου τα αλλάζετε!! Το Σάββατο έχω κανονίσει ΜΤΒ.
Καλά αφού δεν είχαμε κανονίσει τίποτα και είπες πως κι εσύ δεν θα είχες υποχρεώσεις!!! Αλλαξε αυτό το MTB(Μ'αρέσει Το Βουνό??? :D :D ) για Κυριακή. Και πες και στον Γιάννη να έρθει για το τσίπουρο το Σάββατο...θα του έχουμε και πιπινάκι..... 8)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 12 Μάιος 2005, 07:22

Επ! Εδώ είμαι και εγώ. Χαίρομαι να βλέπω ότι οι φίλοι μου νιάζονται για μένα 8)
Γενικά αυτό το ΣΚ είμαι μέσα. Για το επόμενο έχω να πω ότι θα είμαι στο ...Φριντισχάφεν ( οι φίλαθλοι του βόλεϊ θα έπρεπε να το ξέρουν) οπότε.......

Το Σάββατο το βράδυ έχω μια υποχρέωση :( αλλά μπορώ και να την ξεπεράσω. :P Επίσης πιθανόν να μπορέσω να το συνδυάσω με επαγγελματική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη νωρίτερα. Επίσης έλεγα την Κυριακή να πάω για δοκιμή το νέο μου σκάφος που μόλις παρέλαβα!!

Αυτό το κεμπάπ πάντως μου έκανε κλικ :D (αχ, άρχισα και δίαιτα, ελπίζω να είναι το light με 0% λιπαρά), αλλά όπως πάντα, συμμετέχω σε ό,τι θέλει η παρέα. Μην ξεχνάτε ότι η παρέα μετράει πάνω από τα μέρη και τα φαγητά.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό georgek » 12 Μάιος 2005, 07:26

xtrail έγραψε: Και πες και στον Γιάννη να έρθει για το τσίπουρο το Σάββατο...θα του έχουμε και πιπινάκι..... 8)


Γιάννη μην περιμένεις και πολλά :?

Όταν έμφανίζομαι εγώ ο xtrail τα κρύβει τα πιπινάκια γιατί ως γνωστόν φοβάται τον ανταγωνισμό!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 12 Μάιος 2005, 07:43

λοιπόν επειδή βλέπω διάθεση, επειδή μου' χει φύγει ο τάκος να δουλεύω ΣΚ (πράγμα που δεν θα μπορέσω να αποφύγω τα επόμενα ΣΚ, αλλά αυτό "παίζεται") και τέλος επειδή μπλεχτήκαμε με μέρα και τόπο, να προτείνω εκδρομή στη Μόρνα (που μου αρέσει ιδιαιτέρως) με διανυκτέρευση Σάββατο - παίζει και σκηνή (και ίσως δοκιμή σκάφους για τον Georgek την Κυριακή στις ακτές της Πιερίας που είναι κοντά - άσε που μπορεί να το φουντάρει και στο φράγμα - λέμε τώρα) ? θα ξέρω σίγουρα αν μπορώ Παρασκευή (μη βαράτε, η δουλειά είναι απρόοπτη - εγώ , ό,τι μπορώ κάνω - αλλά την ιδέα μου την είπα).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 12 Μάιος 2005, 19:58

Για να μην μπερδευτούμε προτείνω τα εξής:
Αφού κι ο Μάνος δεν ξέρει τι ακριβώς θα μπορεί να κάνει να ισχύει καταρχήν η ιδέα της συνάντησης για Επανομή καλύτερα (εκεί και καφέ και ουζοτσιπουρο παίζει). Τωρα για την πρόταση ας πει ο καθένας αν μπορεί για να δούμε και πόσοι τελικά ενδιαφέρονται. Και για να υπάρχει καλύτερη συνενόηση ας γνωρίζουμε όσο νωρίτερα τα δεδομένα έστω και τηλεφωνικά, ώστε το βράδυ της Παρασκευής να το κλείσουμε.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 13 Μάιος 2005, 19:37

τι έγινε ? περονόσπορος έπεσε ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 13 Μάιος 2005, 21:02

Τελικά αποφασίστηκε μονοήμερη βόλτα την Κυριακή, στην Μόρνα(στα Πιέρια πάνω από τα Φωτεινά-Σκοτεινά) και την γύρω περιοχή για ανίχνευση. Σημείο συνάντησης στα διόδια των Μαλγάρων στις 9 το πρωί!!!
Μέχρι τώρα έχουν δώσει το παρών για την βόλτα οι
gmav, yannis, mato, xtrail
περιμένουμε georgek, mike, dimitri και όποιον άλλο φυσικά θέλει να ακολουθήσει
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 59 επισκέπτες