Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΑΕ 2005

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό georgek » 08 Φεβ 2005, 14:57

Εμένα μου αρέσει η διαδρομή. Η δεύτερη ημέρα μου φαίνεται λίγο μεγάλη. Πόσα χιλιόμετρα είναι?

Επίσης θα μπορούσε να αλλάξει λίγο η διαδρομή ώστε να περνάει και από το Νυμφαίο?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 08 Φεβ 2005, 20:17

Η διαδρομή έχει περίπου την ίδια χάραξη που είχαμε σκεφτεί και με τον Μάνο. Είχαμε σκεφτεί για διαμονή στην Βλάστη (ενα μόνο ξενοδοχείο ΛΑΜΠΑΣ 2463092111 και ένας ξενώνας -Μουρικίου- 2463054800).
Για την δευτερη μέρα πραγματικά η διαδρομή ειναι μεγάλη αλλα δεν βλέπω κάποιο μέρος προς το παρον που θα μπορούσε να γίνει η δευτερη διανυκτέρευση (ο Αγιος Αθανάσιος ή το Λουτρακι μάλλον θα ειναι κλεισμένος εδώ και μηνες). Παίζει κοντα στην Φλώρινα η Δροσοπηγή (ξενοδοχείο Πούλια 2385030397) για την δευτερη διανυκτέρευση
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 09 Φεβ 2005, 12:00

xtrail έγραψε:Είχαμε σκεφτεί για διαμονή στην Βλάστη
Εξαιρετική η ιδέα, όμως δεν ξέρω αν η Βλάστη θα είναι προσβάσιμη σε περίπτωση χιονιού. Αν η πρόσβαση, στο βουνό Ασκιο που βρίσκεται, δεν είναι εφικτή τότε μπορούμε να παρακάμψουμε δυτικά προς την Καστοριά (αλλά θα μείνουμε χωρίς δωμάτια :lol: :lol: :lol: )

xtrail έγραψε:Για την δευτερη μέρα πραγματικά η διαδρομή ειναι μεγάλη αλλα δεν βλέπω κάποιο μέρος προς το παρον που θα μπορούσε να γίνει η δευτερη διανυκτέρευση (ο Αγιος Αθανάσιος ή το Λουτρακι μάλλον θα ειναι κλεισμένος εδώ και μηνες). Παίζει κοντα στην Φλώρινα η Δροσοπηγή (ξενοδοχείο Πούλια 2385030397) για την δευτερη διανυκτέρευση

Για να πω την αλήθεια, την δεύτερη ημέρα το κομάτι της διαδρομής που ανεβαίνει στον Βόρα (Αγιο Αθανάσιο κ.λ.π.) πιστεύω ότι θα είναι αδιάβατο λόγω χιονιού. Ας μας βοηθήσει σε αυτό ο Yannis που είναι εμπειρότερος με αυτά τα βουνά. Σε αυτή την περίπτωση υπάρχει η ασφαλής παράκαμψη από τον κεντρικό δρόμο Φλώρινας - Εδεσσας και offroad παιχνίδι όπου βρεθεί ευκαιρία.

:hello1: Από την Αθήνα εκδήλωσε ενδιαφέρον για συμμετοχή ο YiannisM (Jimny) οπότε μέχρι στιγμής από "Αθηναίους" υπολογίζουμε 2 δίκλινα :P



Μήπως είναι νωρίς για λίστα :occasion5: :nono:

Georgek
Mato
Xtrail
Dr.Format
YiannisM
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 09 Φεβ 2005, 14:29

Γιαννης(yannis) και Γιώργος (georgek)θα πάνε μια αναγνωριστική μαλλον αυτό το ΣΚ προς Πρέσπες, αρα θα έχουμε μια πληροφορία.
Ετσι όπως ειναι η διαδρομή η εναλλακτική της ασφάλτου ειναι παντα στα υποψη. Ας ελπίσουμε να μαλακώσει ο καιρός, γιατι ετσι κι αλλιως χιονια θα βρούμε σίγουρα εκει επάνω
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 09 Φεβ 2005, 22:35

Λοιπόν με τον georgek αποφασίσαμε να κάνουμε μια "προκεχωρημένη παρατήρηση".
Θα ξεκινήσουμε Σάββατο πρωί. Θα κάνουμε μέρος της διαδρομής που προτείνει ο γιατρός, ξεκινώντας από τα Πιέρια με προορισμό τις Πρέσπες. Όποιος άλλος επιθυμεί να έρθει είναι ευπρόσδεκτος (αρκεί να μπορεί να ακολουθήσει το georgek στη διαδρομή και ......... στο φαγητό !! )

Για τη δεύτερη μέρα θα αποφασίσουμε ...... τη δεύτερη μέρα :roll:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό yannis » 09 Φεβ 2005, 22:44

Ρε παιδιά, ο mato τι έπαθε και βαράει συνέχεια το κεφάλι του στον υπολογιστή !!
Άλλο πάλι και τούτο :alright:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 10 Φεβ 2005, 08:37

Καλημέρα. Τελικά ειμαι και εγώ εδώ. Μάλιστα με νεο οχημα. Μπορώ να βοηθήσω και στην εκδρομή.
Δημήτρης Γεωργίου
Άβαταρ μέλους
Dimitris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:34
Τοποθεσία: Θεσ/νίκη Β.Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό georgek » 10 Φεβ 2005, 08:40

Dimitris έγραψε:Καλημέρα. Τελικά ειμαι και εγώ εδώ. Μάλιστα με νεο οχημα. Μπορώ να βοηθήσω και στην εκδρομή.
Δημήτρης Γεωργίου


Καλώστονα κι'ας άργησε. Επιτέλους ο georgiou (μας το έκανε dimitris τώρα) αποφάσισε να κάνει login.

Θα έρθεις και το ΣΚ αυτό μαζί? Να μην είμαστε μόνο ένα αυτοκίνητο. Μετά το Terrano τι πήρες?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 10 Φεβ 2005, 08:55

yannis έγραψε:
Για τη δεύτερη μέρα θα αποφασίσουμε ...... τη δεύτερη μέρα :roll:


αυτό σημαίνει διανυκτέρευση ? που ?

yannis έγραψε:Ρε παιδιά, ο mato τι έπαθε και βαράει συνέχεια το κεφάλι του στον υπολογιστή !!


... αααχ Γιάννη μου .... ωρέ πονούν τα παλλικάρια ????


dimitris έγραψε:Καλημέρα. Τελικά ειμαι και εγώ εδώ. Μάλιστα με νεο οχημα. Μπορώ να βοηθήσω και στην εκδρομή.
Δημήτρης Γεωργίου


:D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 10 Φεβ 2005, 09:03

Navara diesel. Ισως να ακολουθήσω για μια μέρα την αναγνωριστική εξόρμηση.
Πάντως για την διαδρομή αλλά και για τους Ξενώνες ξέρεις οτι (λόγω δουλειάς) μπορώ να βοηθήσω.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:34
Τοποθεσία: Θεσ/νίκη Β.Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό georgek » 10 Φεβ 2005, 09:09

Dr.Format έγραψε: Από την Αθήνα εκδήλωσε ενδιαφέρον για συμμετοχή ο YiannisM (Jimny) οπότε μέχρι στιγμής από "Αθηναίους" υπολογίζουμε 2 δίκλινα :P


Μόνο???? :? Που είναι όλοι οι υπόλοιποι off-roaders της Αθήνας? Γιατί δεν έρχονται σε μια τόσο όμορφη εκδρομή?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 10 Φεβ 2005, 10:47

yannis έγραψε:Ρε παιδιά, ο mato τι έπαθε και βαράει συνέχεια το κεφάλι του στον υπολογιστή !!
Άλλο πάλι και τούτο :alright:

Αααα μην ανησυχείτε,

αν κοιτάξετε προσεκτικά θα δείτε ότι εφαρμόζει το νέο σύστημα "κουλής δακτυλογράφησης" (πως λέμε τυφλό σύστημα) :lolmen: :shocked:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 10 Φεβ 2005, 14:56

Dimitris έγραψε:Navara diesel. Ισως να ακολουθήσω για μια μέρα την αναγνωριστική εξόρμηση.
Πάντως για την διαδρομή αλλά και για τους Ξενώνες ξέρεις οτι (λόγω δουλειάς) μπορώ να βοηθήσω.
Με ΄γεια το καινουριο σου αμάξι αλλά και το σπίτι. Αν μπορέσεις όταν θα κατασταλάξουμε στην διαδρομή και στις διανυκτερευσεις θα μας βοηθήσεις οπωσδήποτε. Αν ακολουθήσεις ακόμα καλύτερα!!!
Τελικά για να καταλάβω επειδή τοσο καιρό μας παρακολουθείς (ως απο μηχανής θεός??? ή μήπως οι αόρατες δυνάμεις του καλού?) η εκδρομή σου κίνησε το ενδιαφέρον να γράψεις?
Επειδή ο καιρός περνάει, μηπως καλό θα ήταν να αρχίσουμε να μιλάμε και για τον αριθμό των ατόμων αλλά και των αυτοκινήτων για να έχουμε τα βασικά δεδομένα? Ο χαρακτήρας της εκδρομης νομίζω πως φάνηκε
Dr.Format έγραψε:...Αν η πρόσβαση, στο βουνό Ασκιο που βρίσκεται, δεν είναι εφικτή........πιστεύω ότι θα είναι αδιάβατο λόγω χιονιού
. Λιγο φτυάρισμα χιονιου δεν θα μας βλάψει-θα μας ανοίξει και την όρεξη- αλλά μην ειναι και για χιλιομετρα :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 10 Φεβ 2005, 15:18

xtrail έγραψε:Λιγο φτυάρισμα χιονιου δεν θα μας βλάψει-θα μας ανοίξει και την όρεξη


ΝΑΙ ΝΑΙ γιατί εμένα τώρα τελευταία μου έχει κοπεί η όρεξη :D
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό georgek » 10 Φεβ 2005, 15:35

xtrail έγραψε:Επειδή ο καιρός περνάει, μηπως καλό θα ήταν να αρχίσουμε να μιλάμε και για τον αριθμό των ατόμων αλλά και των αυτοκινήτων για να έχουμε τα βασικά δεδομένα


Νομίζω ότι πάνω κάτω έχει φανεί πόσοι είμαστε και ποια αυτοκίνητα. Θα έλεγα να θέσουμε σαν προθεσμία τη Δευτέρα για όποιον άλλον θέλει ώστε να γίνουν και οι κρατήσεις.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες