Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΞΗΡΑΣΙΑ

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

ΞΗΡΑΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό georgek » 02 Φεβ 2005, 09:22

Καλημέρα σε όλους!!!
Τι έγινε βρε παιδια που χαθήκατε όλοι? Τώρα που βραχήκαν τα βουνά έπεσε ξηρασία στις ιδέες?
Επειδή έχουμε πολύ καιρό να βρεθούμε όλοι εγώ ρίχνω την εξής εξτρεμιστική :shock: ιδέα.
Εκδρομή το ΣΚ 12-13 Φεβ. Τόπος προορισμού Πρέσπες. Διαδρομή από Έδεσσα μέσω παραμεθόριου (διαδρομή 5, βιβλίο 'Ανεξερεύνητη Δυτική Μακεδονία' Road Editions). Επιστροφή Κυριακή από Φλώρινα με δυνατότητα επίσκεψης στο Πισωδέρι :D . Διαμονή σε ξενώνα 8)
Η διαδρομή του πήγαινε περνάει από πολλά όμορφα μέρη και διάφορα υψόμετρα. Πιθανόν κάποιοι δρόμοι να μην περνάνε αλλά υπάρχουν ενναλακτικές διαδρομές. Για αυτό πρωϊνή αναχώρηση Σαββάτου ώστε να υπάρχει χρόνος.

Επίσης κάθε άλλη πρόταση δεκτή
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

ΞΗΡΑΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό yannis » 02 Φεβ 2005, 10:59

Τα χιλιόμετρα είναι πολλά και τα μέρη πολύ όμορφα. Θα φτάσουν δύο μέρες ? (για να μήν πω μία μέρα- Σάββατο μέχρι να μαζευτούμε, Κυριακή μεσημέρι να προλάβουμε να γυρίσουμε). Μήπως να κανονίσουμε καμιά άδεια ?
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Re: ΞΗΡΑΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό georgek » 02 Φεβ 2005, 11:23

yannis έγραψε:Τα χιλιόμετρα είναι πολλά και τα μέρη πολύ όμορφα. Θα φτάσουν δύο μέρες ? (για να μήν πω μία μέρα- Σάββατο μέχρι να μαζευτούμε, Κυριακή μεσημέρι να προλάβουμε να γυρίσουμε). Μήπως να κανονίσουμε καμιά άδεια ?


Εχεις δίκιο, αλλά εδώ είναι δύσκολο να βρεθούμε για διήμερο! Ο ακατονόμαστος ας πούμε δεν μπορεί ούτε καν το Σάββατο. Και αγώ δύσκολα θα πάρω άδεια.
Στο μυαλό μου έχω συνάντηση Σάββατο πρωϊ στην Έδεσσα, καφέ και εκκίνηση, με στόχο κάποια στιγμή αργά το απόγευμα να φτάσουμε στις Πρέσπες. Την άλλη μέρα πρωϊνό (χαλαρό), και αναχώρηση για περιήγηση στη γύρω περιοχή και επιστροφή μετά από επίσκεψη στο Πισοδέρι. Είναι λίγο σφικτό αλλά νομίζω ότι βγαίνει.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 02 Φεβ 2005, 23:06

Μήπως θα απεγκλωβίσουμε και τίποτα γεροντες από τα αποκλεισμένα από χιόνι χωριά?? :D :D Όχι πως είναι άσχημη ιδέα αλλά....
Για αυτή την Κυριακή ποιος ειναι μέσα για κάτι έστω κοντινό εφόσον χιονίζει :evil: ?? Από Χορτιάτη ή Αρδαμέρι? Ο gmav μας φευγει για να φέρει το boat (άλλος τρελλός κι αυτός) και μια και ο georgek θα θέλει να μάθει τα νεότερα από gps βρισκόμαστε για μια χαλαρή βόλτα στα χιόνια
Ακούω συμμετοχές!!!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 03 Φεβ 2005, 08:40

xtrail έγραψε:Μήπως θα απεγκλωβίσουμε και τίποτα γεροντες από τα αποκλεισμένα από χιόνι χωριά?? :D :D Όχι πως είναι άσχημη ιδέα αλλά....
Για αυτή την Κυριακή ποιος ειναι μέσα για κάτι έστω κοντινό εφόσον χιονίζει :evil: ?? Από Χορτιάτη ή Αρδαμέρι? Ο gmav μας φευγει για να φέρει το boat (άλλος τρελλός κι αυτός) και μια και ο georgek θα θέλει να μάθει τα νεότερα από gps βρισκόμαστε για μια χαλαρή βόλτα στα χιόνια
Ακούω συμμετοχές!!!!!


δεν ειβναι κακη ιδεα αλλα θα το ξερω Σαββατο πρωι.Παντως τα εξι ατομα που απεγγλωβιστηκαν απο την Περιστερα σημερα ξημερωματα μαλλον προμηνυουν τι συμβαινει εκει επανω.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 03 Φεβ 2005, 08:41

απεγκλωβιστηκαν....? :wink: :roll:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 04 Φεβ 2005, 09:42

mato έγραψε:Επειγόντως συνάντηση για καφέ (με χάρτες, βιβλία, CD, πυξίδες, φακούς, φακούς επαφής, γυαλιά ηλίου, ένα φωτοτυπικό, τη μασέλα του παππού - ό,τι έχει ο καθένας τέλος πάντων) για να ανταποκριθούμε στο δίκαιο αίτημα των εκδρομοπαραγωγών πρίν κλείσουν τους δρόμους και δεν μπορούμε να επιστρέψουμε.
Στη συνάντηση παρακαλώ να συμμετέχουν αντιπροσωπείες από όλη την Περιφέρεια (τ' ακούς yannis - geoegiou - professor ?) για να βγεί πρόγραμμα gamato (ο τόνος στο δεύτερο α).
Για να μην μαλώνουμε για καφενείο, προτείνω η συνάντηση να γίνει Σάββατο ή Κυριακή (ίσως αυτή την Κυριακή, αν γίνει τελικά η βόλτα που ετοιμάζει ο xtrail) και να απλώσουμε τους χάρτες (και τα στρώματα θαλάσσης, ξέχασα να το αναφέρω προηγουμένως) στην αίθουσα συνεδριάσεων του γραφείου (Σοφούλη) - ή σε μια νέα αίθουσα μπυροποσίας και μεζεδοφαγίας που έχω υπόψη μου (πάλι κοντά στο σπίτι [μου είναι, λυπάμαι χάσατε ή προτείνετε άλλο σημείο συνάντησης).
georgek έγραψε:Όσο για τη συνάντηση έχω να προτείνω ταβέρνα 'Η βίγλα' με τζάκι και θέα το Λαιλιά

α. Για Λαιλια και Κυριακή αστο καλύτερα. Ετσι με δημοκρατικές διαδικασίες η πρόταση σου απορρίπτεται!!! :D :D
β. Μπορούμε να βρεθούμε όπως πρότεινε ο Μανος πρωι κατά τις 9-9.30 στην αίθουσα συνεδριάσεων του γραφείου (Σοφούλη) για να συζητήσουμε τα περι ΜΑΕ με την ησυχία μας και μετά να πάμε και την βόλτα μας προς όποια κατευθυνση θέλουμε με κατάληξη κάποια ταβέρνα.
Υ.Σ. To gps δούλεψε χθες και απαιτεί δοκιμή στο πεδίο!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 04 Φεβ 2005, 10:06

Καλά...... Συμφωνώ με το μέρος (έχει θέα στη θάλλασα?, καφέ κερνάει?) αλλά διαφωνώ κάθετα με την ώρα. Εγώ δεν μπορώ να είμαι εκεί πριν τις 10.30.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 04 Φεβ 2005, 14:49

μιλάμε για Κυριακή τελικά?

Ό,τι ώρα θέλετε.
Να καταλήξουμε πάντως, για να είμαι νωρίτερα εκεί να βάλω την καφετιέρα (για χυμούς και αλκοόλ - θου Κύριε φυλακή τω στόματί μου - θέλω ειδική παραγγελία) και βέβαια να σας στείλω διεύθυνση (pm).
Θέα δυστυχώς δεν έχει, αλλά έχει καφέδες, χώρο να απλώσουμε χάρτες, υπολογιστές να ανοίγουμε CD κτλ., εφ' όσον βέβαια όλα αυτά χρειάζονται.
Πρότεινα το γραφείο για όλα τα παραπάνω, για να είμαστε πιό συγκεντρωμένοι και να μην "χαθούμε" σε συζητήσεις (αφού μπορούμε να πάμε μετά για βόλτα ή για καφέ και μόνο).
Αν δεν συμφωνείτε με την ιδέα του να βρεθούμε σε γραφείο, προτείνετε άλλο μέρος, κανένα πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 04 Φεβ 2005, 16:08

Για Κυριακή, για να μπορούμε όλοι. Για την ώρα πρότεινα νωρίς για να μείνει χρόνος και για βόλτα, αλλά αφού δεν μπορεί ο Γιώργος το κάνουμε πιο αργά (10.30 αν και μπορούμε να αρχίσουμε λίγο νωρίτερα εμείς). Για το γραφείο είμαι απόλυτα σύμφωνος με το όλο σκεπτικό του Μάνου. Ο gmav ετοιμάζετε για ταξίδι μεγάλο (Γαλλία-Ελλάδα με σκάφος) και δεν ξέρει αν θα μπορέσει να έρθει.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 05 Φεβ 2005, 17:35

καλημέρα. παρακολουθώ τη συζήτηση και είμαι stand by. αν βρω χρόνο θα προσπαθήσω να έρθω για να πω ένα γεια τουλάχιστον. θα μιλήσουμε στο τηλέφωνο αν είναι να έρθω.
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mike1962 » 05 Φεβ 2005, 21:32

Αν και αργα τη Κυριακη 6/2 μαλλον θα ειμαι διαθεσιμος και θα ηθελα να δω απο κοντα τα σχετικα με τα GPS. Ειτε μεσω του forum ειτε με mail ( mike@si.gr) αλλα καλυτερα με sms στο 6977 989424 θα ηθελα σχετικες λεπτομεριες.
ευχαριστω
Για το Dr format μια καλη ιδεα ειναι δοιρανη κερκινη ρουπελ αγγιστρο χαμαμ(διανυκτερευση) μετα προς νευροκοπι , καραντερε παρανεστι- δραμα διανυκτερευση και απο ι ειτε προς κομοτινη ειτε παλυ στο καραντερε - παρθενο δασος κλπ.
σχεδον για ολα υπαρχουν διαδρομες
mike1962
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: 13 Απρ 2003, 20:44
Τοποθεσία: Tουμπα, Θεσ/νικη


Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 50 επισκέπτες

cron