Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ζαγοροχώρια

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 20 Νοέμ 2004, 23:21

Άργησα λίγο αλλα θα προσπαθήσω να γράψω λιγα λόγια για τα Ζαγοροχώρια με αφορμη την τελευταία μου εκδρομή.
(Αυτη τη στιγμή προσπαθώ να ανεβάσω και μερικες φοτο)

Λοιπόν.....Η διαμονή έγινε στο Μεγάλο Πάπιγκο.Το χωριό ηταν πολύ γραφικό με αρκετούς παραδοσιακούς ξενώνες και ταβερνάκια.Μαζί με το Μικρό Πάπιγκο,τις κολυμπήθρες ανάμεσα στα δυο χωριά και τη θέα προς το Βίκο είναι ενα απο τα σημεία του Ζαγοριού που πρέπει να επισκεφτεί οποιος βρεθεί εκει ψηλά!! :P :P Αλλα αν θέλεις να γυρήσεις ολη την περιοχή εχεις πρόβλημα γιατί ο δρόμος έχει πολλές στροφές και το χωριό βρίσκεται στην άκρη του Ζαγορίου. :?
Αξίζει η κατάβαση στις πηγές του Αώου αν και ελαφρός ζόρικη αν σε πιάσει βροχή(καλή ώρα!).
Μια βόλτα προς τους Κύπους με στάσεις στα τοξοτά γεφύρια ειναι μια καλή επιλογή.Προς Τσεπέλοβο δεν πρόλαβα να πάω αν και θα το ήθελα.

Τελικά.....Μέρη που πρέπει να δούνε όλοι!Μόνο που θέλει χρόνο και όρεξη για βόλτες και περπάτημα.Λίγο πολύ μια μικρή σταση σε όλα τα χωριά είναι ευχάριστη.Αν καταφέρεις να βρείς χωματόδρομο μπορείς να παιξεις και λίγο με το 4Χ4,έχει αρκετα μέρη με χόρτο.
Προσωπικά δεν μου άρεσε το οτι ο πολιτισμός εχει φτάσει και στην πιο απίθανη γωνιά της Πίνδου.Είδα σκαλοπάτι με τσιμέντο μέσα στις κολυμπήθρες.Άσφλτος παντού και σε όλα σχεδον τα χωριά καινούρια πλακόστρωτα.Δεν πιστεύω οτι τα πράγματα ηταν έτσι πριν μια 10ετια. :(

Υ.Γ. Παιδιά προσπάθησα να τα πω οσο καλύτερα μπορούσα.Όποιος έχει παράπονο να μου το πει(να ξέρει οτι θα μάθω που μένει!! :twisted: :twisted: )
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό yannis » 21 Νοέμ 2004, 18:51

NIKOLAS_L200 έγραψε:.....Όποιος έχει παράπονο να μου το πει(να ξέρει οτι θα μάθω που μένει!! :twisted: :twisted: )


Νικόλα, μήπως άρχισες να κάνεις παρέα με τον ακατονόμαστο :?: :D
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 21 Νοέμ 2004, 20:16

yannis έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:.....Όποιος έχει παράπονο να μου το πει(να ξέρει οτι θα μάθω που μένει!! :twisted: :twisted: )


Νικόλα, μήπως άρχισες να κάνεις παρέα με τον ακατονόμαστο :?: :D



Επειδή τώρα μπαίνω στα κόλπα,ακατανόμαστος είναι ο Xtrail :?: :roll:


Ας μου πει κάποιος πως να ανεβάσω τις φωτογραφίες γιάτι προς το παρών μόνο ενα κενό άλμπουμ έφτιαξα :!:
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 21 Νοέμ 2004, 20:45

Τελικά πέρασα κάποιες φωτογραφίες.Το πρόβλημα ηταν οτι αυτές που εχω είναι απο ψηφιακή στα 5.5 MEGA PIXEL και με απλή σύνδεση δεν μπορεί να τις κάνει upload.
Εν τέλη πέρασα κάποιες απο το κινητό.Αν βρεθώ ποτε σε internet καφε θα περάσω μερικές ακόμα.

Άσχετο(αν και καίει πολλούς) πότε θα πέσουν οι τιμές της DSL? Όταν θα είναι και αυτή αργή??? :evil:
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό mato » 21 Νοέμ 2004, 21:15

NIKOLAS_L200 έγραψε:Τελικά πέρασα κάποιες φωτογραφίες.Το πρόβλημα ηταν οτι αυτές που εχω είναι απο ψηφιακή στα 5.5 MEGA PIXEL και με απλή σύνδεση δεν μπορεί να τις κάνει upload.
Εν τέλη πέρασα κάποιες απο το κινητό.Αν βρεθώ ποτε σε internet καφε θα περάσω μερικές ακόμα.

Άσχετο(αν και καίει πολλούς) πότε θα πέσουν οι τιμές της DSL? Όταν θα είναι και αυτή αργή??? :evil:


... Νικόλα χαιρετώ. Διάβασες τα απαιτούμενα μεγέθη για το ανέβασμα ? Αν προσαρμόσεις τις φωτογραφίες σ' αυτά νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα είδες φαντάζομαι και την επιλογή "admin options" πάνω δεξιά στο album, μέσω της οποίας κάνεις τη διαχείριση.
Πάντως ακόμα κι απ' το κινητό, οι φωτογραφίες είναι πολύ καλές :D :D
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 22 Νοέμ 2004, 08:50

Φίλε Νίκο, ναι εμένα λέει ακατανόμαστο γιατί με ζηλεύει που έχω καλύτερα λάστιχα από αυτόν!!!! :D :D Ασε που θέλουν να φοβήσουν και τα νέα μέλη λέγοντας ανακρίβιες...Γιάννη θυμήσου να σου στείλω τα "φουσκωτά" παιδιά στο σπίτι να σου πούνε δυο κουβέντες!!!
Δεν κατάλαβα αν τελικά έκανες καμια εκτός δρόμου διαδρομή εκεί επάνω.Αν ήσουν ο μόνος τετρακίνητος της παρέας καλύτερα που δεν πήγες, γιατί αυτά θέλουν παρέα.
Για τις φωτογραφίες προσπάθησε να τις κάνεις πιο μικρές σε μέγεθος. Εγώ τις κάνω με το Photoshop σαν να φτιάχνω μια photo web gallery και από 600kb τις κάνω 60-100, γρήγορα και ευκολα. Έτσι με αυτό το μέγεθος και γρήγορα ανεβαίνουν αλλά και γρήγορα ανοίγουν από τους υπόλοιπους, αλλά και δεν φορτώνουν και τον server του site. Για τον τρόπο που διαχειρίζεσαι ο Μάνος με κάλυψε. Επιπλέον να πω πως αν θέλεις να βάλεις όνομα(καλό ειναι για να καταλαβαίνουμε περι τίνος πρόκειτε) το κάνεις μέσα απο to properties που έχει στο μενού. Αν κάπου άλλου έχει rename δεν αλλάζει το όνομα!!!
Εγώ μόλις εβαλα dsl384 και νομίζω πως δεν είναι ακριβό αν είσαι για ώρα στο νετ. Αν μπαινεις μόνο για 1 ώρα κάθε μέρα είναι πανάκριβο το dsl αλλά ακόμα και to isdn.
Το pda το πήρες τελικά? Γράψε εντυπώσεις. Σκέφτομαι να πάρω το ίδιο πιθανόν.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό georgek » 29 Νοέμ 2004, 08:07

NIKOLAS_L200 έγραψε:Άργησα λίγο αλλα θα προσπαθήσω να γράψω λιγα λόγια για τα Ζαγοροχώρια με αφορμη την τελευταία μου εκδρομή.
(Αυτη τη στιγμή προσπαθώ να ανεβάσω και μερικες φοτο)



Βρε Νικόλα τους φίλους σου στην ....καρότσα τους κουβάλαγες? :lol: :lol:
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 30 Νοέμ 2004, 14:27

georgek έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Άργησα λίγο αλλα θα προσπαθήσω να γράψω λιγα λόγια για τα Ζαγοροχώρια με αφορμη την τελευταία μου εκδρομή.
(Αυτη τη στιγμή προσπαθώ να ανεβάσω και μερικες φοτο)



Βρε Νικόλα τους φίλους σου στην ....καρότσα τους κουβάλαγες? :lol: :lol:


Γιατι? Τους χάλαγε :?: :!: Τους έδωσα και δυο τσουβάλια πατάτες(απο τα Λιβάδια) και βγάλανε τα έξοδα :!: :P
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό yannis » 01 Δεκ 2004, 18:57

NIKOLAS_L200 έγραψε:
georgek έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Άργησα λίγο αλλα θα προσπαθήσω να γράψω λιγα λόγια για τα Ζαγοροχώρια με αφορμη την τελευταία μου εκδρομή.
(Αυτη τη στιγμή προσπαθώ να ανεβάσω και μερικες φοτο)



Βρε Νικόλα τους φίλους σου στην ....καρότσα τους κουβάλαγες? :lol: :lol:


Γιατι? Τους χάλαγε :?: :!: Τους έδωσα και δυο τσουβάλια πατάτες(απο τα Λιβάδια) και βγάλανε τα έξοδα :!: :P


Είναι φανερό ότι αυτό το παιδί έχει ξεκινήσει ιδιαίτερα στον ακατονόμαστο.......... :(
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 01 Δεκ 2004, 21:50

yannis έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:
georgek έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Άργησα λίγο αλλα θα προσπαθήσω να γράψω λιγα λόγια για τα Ζαγοροχώρια με αφορμη την τελευταία μου εκδρομή.
(Αυτη τη στιγμή προσπαθώ να ανεβάσω και μερικες φοτο)

Βρε Νικόλα τους φίλους σου στην ....καρότσα τους κουβάλαγες? :lol: :lol:

Γιατι? Τους χάλαγε :?: :!: Τους έδωσα και δυο τσουβάλια πατάτες(απο τα Λιβάδια) και βγάλανε τα έξοδα :!: :P

Είναι φανερό ότι αυτό το παιδί έχει ξεκινήσει ιδιαίτερα στον ακατονόμαστο.......... :(

Τελικα απο όσα έχω καταλάβει ο Mr. Beeeep είναι δάσκαλος αν όχι σε όλους σε πολλούς τομεις! Ε?? :P
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Δεκ 2004, 23:09

NIKOLAS_L200 έγραψε:
yannis έγραψε:Είναι φανερό ότι αυτό το παιδί έχει ξεκινήσει ιδιαίτερα στον ακατονόμαστο.......... :(

Τελικα απο όσα έχω καταλάβει ο Mr. Beeeep είναι δάσκαλος αν όχι σε όλους σε πολλούς τομεις! Ε?? :P

Mr. Beeeep?????? Δείξε σεβασμό στους δασκάλους σου.
Γιάννη τον ετοιμάζω για διάδοχό μου! :D Να δω μετά πως θα ακολουθείς στις εκδρομές.... :twisted:
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 02 Δεκ 2004, 01:47

Τελικά είναι πολύ εύκολο να παρασυρθείς και να γράψεις άσχετα πράγματα σε άσχετα θέματα :!: Δεν βλεπω να υπάρχει γιατρειά....
Αυτα τα γράφω γιατι συμφωνω με τον "Χtrail" (που μου διαφέυγει το ονομά του αυτη τη στιγμή) στο να κρατάμε καθαρά τα θέματα.
Λύση μόνο το να παρακολουθείς συχνά το forum.

Υ.Γ. Τώρα που έχω κρανάκι θα γράφω συχνά τέτοια "σοβαρά" για να βελτιώνω το προφίλ μου :!: :razz:
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 02 Δεκ 2004, 01:54

NIKOLAS_L200 έγραψε:

(που μου διαφέυγει το ονομά του αυτη τη στιγμή)





Αλέξανδρος.... :!: :P Το θυμήθηκα!!! :P
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό yannis » 02 Δεκ 2004, 13:34

xtrail έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:
yannis έγραψε:Είναι φανερό ότι αυτό το παιδί έχει ξεκινήσει ιδιαίτερα στον ακατονόμαστο.......... :(

Τελικα απο όσα έχω καταλάβει ο Mr. Beeeep είναι δάσκαλος αν όχι σε όλους σε πολλούς τομεις! Ε?? :P

Mr. Beeeep?????? Δείξε σεβασμό στους δασκάλους σου.
Γιάννη τον ετοιμάζω για διάδοχό μου! :D Να δω μετά πως θα ακολουθείς στις εκδρομές.... :twisted:
΄

Σε λιγο καιρό δεν θα τους βάζει καν στην καρότσα. Θα τους σέρνει όπως ο Αχιλλέας τον Έκτορα !!
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Re: Ζαγοροχώρια

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 03 Δεκ 2004, 02:53

yannis έγραψε:
xtrail έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:
yannis έγραψε:Είναι φανερό ότι αυτό το παιδί έχει ξεκινήσει ιδιαίτερα στον ακατονόμαστο.......... :(

Τελικα απο όσα έχω καταλάβει ο Mr. Beeeep είναι δάσκαλος αν όχι σε όλους σε πολλούς τομεις! Ε?? :P

Mr. Beeeep?????? Δείξε σεβασμό στους δασκάλους σου.
Γιάννη τον ετοιμάζω για διάδοχό μου! :D Να δω μετά πως θα ακολουθείς στις εκδρομές.... :twisted:
΄

Σε λιγο καιρό δεν θα τους βάζει καν στην καρότσα. Θα τους σέρνει όπως ο Αχιλλέας τον Έκτορα !!


Δασκαλε μην αγχώνεσαι. 8) Απλα είχα ξεχάσει το σκοινι :!: :twisted:
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες