Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε για κάστανα στον Χορτιάτη?

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό Geo » 26 Οκτ 2004, 19:59

Πάντως εγώ πέρασα καταπληκτικά και σας ευχαριστώ για αυτό. Ξέδωσα ρε παιδί μου... :D

Πραγματικά τα παιδιά με βοήθησαν πολύ και μάλιστα ο gmav με έδωσε να καταλάβω τις δυνατότητες του Terios...(Όχι οτι οι άλλο δυο δε με βοήθησαν!)

Α..και να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών! :D :D
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 26 Οκτ 2004, 21:03

georgek έγραψε:
mato έγραψε:.... ντρέπομαι που θα το πω, αλλά από τότε που ψήλωσα το niva ζαλίζομαι και δεν είμαι για πολλά-πολλά....

Υπάρχουν και οι ντραμαμίνες :lol: :lol: :lol:



... δεν ξέρω τι εννοείς "σοβαρό", αλλά έκατσα και τα υπολόγισα και αν μαζέψω αρκετά κάστανα παίρνω ένα UAZ μούρλια ....


Δεν ξέρω τι είναι αυτό το UAZ αλλά φαντάζομαι ότι πρέπει να μαζέψεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ κάστανα για να το πάρεις :D

Την Κυριακή που μας πέρασε όλοι είχατε δουλειά ...και καλά. (ντε μεκ που λέτε και εσείς οι βόρειοι)
:evil:
Τώρα που δεν μπορώ εγώ ....σαν τα σαλιγκάρια!! Θα το θυμάμαι αυτό :evil:

Αλήθεια που εξαφανίστηκαν οι υπόλοιποι? (yannis, maverickman, pyrosvestis)



... λοιπόν επειδή έχασα επεισόδια, να τα πάρω τα πράγματα από την αρχή :
αυτά είναι ενα - δυό μοντέλα της UAZ (τα σχόλια του georgek δεν θα ληφθούν υπόψη). Έχει ένας τύπος μια μάντρα γεμάτη κοντά στην πίστα.
Εικόνα
Εικόνα

... Γιώργο, μην είσαι παραπονιάρης... κι εμείς ζηλεύουμε για το "άγριο off-roading" (όπως λέμε "άγριο sex", φαντάζομαι ?). Αφού εσύ άνοιξες την ενότητα "off-roading και γάμος", πρέπει να ενημερώνεσαι και να βγάζεις συμπεράσματα.

yannis έγραψε:Η Πλάκα Λιτοχώρου τι σχέση έχει με τον Άγιο Σπυρίδωνα ??


...καλά αυτό... αλλά το "θα σας βρω όπου και να πάτε" σαν απειλή μου φαίνεται... και μιλάμε για παράκρουση....

xtrail έγραψε:
....Από εδώ και πέρα νομίζω πως τα άλλα παιδια χάσανε γιατί χωθήκαμε προς την βρύση και εκεί τα νεροφαγώματα ήταν το κάτι άλλο....


... ε νά, αυτά είναι που σιχαίνομαι. Ζηλεύω πάλι.

Υ.Γ. Καλως ορίζω κι εγώ τον νέο φίλο Νίκο και θα τα πούμε σίγουρα από κοντά.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 26 Οκτ 2004, 22:34

:wink: μηπως βρηκατε τιποτε ροζ ανταλακτικα απο Maverick?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό georgek » 26 Οκτ 2004, 23:03

mato έγραψε:
... λοιπόν επειδή έχασα επεισόδια, να τα πάρω τα πράγματα από την αρχή :
αυτά είναι ενα - δυό μοντέλα της UAZ Έχει ένας τύπος μια μάντρα γεμάτη κοντά στην πίστα.

... Γιώργο, μην είσαι παραπονιάρης... κι εμείς ζηλεύουμε για το "άγριο off-roading" (όπως λέμε "άγριο sex", φαντάζομαι ?). Αφού εσύ άνοιξες την ενότητα "off-roading και γάμος", πρέπει να ενημερώνεσαι και να βγάζεις συμπεράσματα.


....Από εδώ και πέρα νομίζω πως τα άλλα παιδια χάσανε γιατί χωθήκαμε προς την βρύση και εκεί τα νεροφαγώματα ήταν το κάτι άλλο....



Τελικά έκανα λάθος για τα UAZ. Αν σου δώσει και ο Αλέξανδρος μερικά κάστανα μπορείς να πάρεις .......2. Έτσι αν σου χαλάσει το ένα θα έχεις το άλλο :lol: :lol: :lol:

Χαίρομαι που περάσατε καλά και κάνατε και καλή προπόνηση για το Καράντερε. Νομίζω ότι τώρα είμαστε όλοι έτοιμοι για εκδρομή εκεί. Μόλις ανεβάσει και φωτογραφίες ο Πέτρος θα καταλάβετε τι εννοώ. :P :P
Είναι πράγματι σαν το άγριο sex. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μέχρι να γυρίσεις πίσω, δεν ξέρεις σε ποια θέση είσαι!!!!!!! :shock: :shock:
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 27 Οκτ 2004, 07:44

georgek έγραψε:Είναι πράγματι σαν το άγριο sex. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μέχρι να γυρίσεις πίσω, δεν ξέρεις σε ποια θέση είσαι!!!!!!! :shock: :shock:


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 27 Οκτ 2004, 11:03

georgek έγραψε:Τελικά έκανα λάθος για τα UAZ. Αν σου δώσει και ο Αλέξανδρος μερικά κάστανα μπορείς να πάρεις .......2. Έτσι αν σου χαλάσει το ένα θα έχεις το άλλο :lol: :lol: :lol:


... δε μου λέτε, εσάς σας έφτασαν τα κάστανα ? γιατί εγώ τα μετράω, τα ξαναμετράω και δε φτάνουν για το UAZ....
μήπως να μαζέψουμε κι άλλα αύριο ?
Μπορεί να βρούμε και κανένα ροζ προφυλακτήρα (κι αυτός από "άγριο off-roading" είναι ? ζαρτιέρες φορούσατε ?) που πιάνει πολλά κάστανα στην αγορά - τότε παίρνω πέντε stock UAZ κι ένα "φτιαγμένο" με καστανοαπορρόφηση να μην σκύβουμε κιόλας στο δάσος (ειδικά αν κυκλοφορούν ελεύθεροι ο georgek κι ο Πέτρος).

georgek έγραψε:.... Χαίρομαι που περάσατε καλά και κάνατε και καλή προπόνηση για το Καράντερε. Νομίζω ότι τώρα είμαστε όλοι έτοιμοι για εκδρομή εκεί. Μόλις ανεβάσει και φωτογραφίες ο Πέτρος θα καταλάβετε τι εννοώ....


ε τι εννοείς πιά ? θα σκάσω απ΄την περιέργεια....
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 27 Οκτ 2004, 15:41

mato έγραψε:... δε μου λέτε, εσάς σας έφτασαν τα κάστανα ? γιατί εγώ τα μετράω, τα ξαναμετράω και δε φτάνουν για το UAZ....
μήπως να μαζέψουμε κι άλλα αύριο ?

A. Πόσο κοστίζει αυτό το UAZ, τι προέλεσης ειναι και τελος πάντων ειναι σοβαρό τετρακίνητο??
Β. Το ξέρω πως τώρα που γνώρισες την περιοχή εκεί θα ανεβαίνεις για κάστανα ακόμα και το καλοκαίρι!!!
Εγώ μάλλον δεν είμαι για αυριο, αν και πολύ θα το ήθελα, γιατί έχω να πάω σε γάμο το Σάββατο και έδωσα το αυτοκίνητο για καθάρισμα...κρίμα ειναι :(
Τελικά ρε Μάνο εκείνα τα ροζ που είδαμε ούτε κρινάκια ήταν ούτε κρόκοι...παξιμάδια από γνωστό αυτοκίνητο ήταν!!!! :evil: :evil:

georgek έγραψε:Μόλις ανεβάσει και φωτογραφίες ο Πέτρος θα καταλάβετε τι εννοώ....

Τι θα καταλάβουμε? Κι εγώ δεν κατάλαβα :roll:
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 27 Οκτ 2004, 17:29

mato έγραψε:μήπως να μαζέψουμε κι άλλα αύριο ?



Πάμε πάμε........ στην περιοχή της βρύσης....... θεωρώ πως είναι αρκετά ενδιαφέρον.

Αν θέλεις πάρε τηλέφωνο γιατι ίσω είναι δύσκολο να συντονιστούμε απο εδώ για αύριο.

Geo το μέρος είναι αρκετά αξιόλογο. έλα να δεις από που πέρασα το teriaki!!!!!!!!! :D :D
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό discoman » 28 Οκτ 2004, 15:00

Ο ΑΓΙΟΣ σπυριδων ειναι περιπου στουψος της πλακας λιτοχωρου πανω απο τηνεθνικη προποδες ολυμπου
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 28 Οκτ 2004, 20:26

Ερώτηση: Τι λάστιχα φοράς στο mitsubishi? Είναι το diesel?[/quote]


Ακομα φοραει της μαμας αν και ειναι στα τελευταια τους (33000 χλμ).Για τα επομενα σκευτομαι κατι σε Α/Τ αλλα δεν ξερω τι.
Ειναι το diesel με τα 134 PS.Καλα παει.Ειδικα με το πισω μπλοκε εχει πολλες δυνατοτητες.Μειονεκτημα το οτι δεν στριβει πολυ.
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό georgek » 28 Οκτ 2004, 22:59

NIKOLAS_L200 έγραψε:
Ακομα φοραει της μαμας αν και ειναι στα τελευταια τους (33000 χλμ).Για τα επομενα σκευτομαι κατι σε Α/Τ αλλα δεν ξερω τι.



Βάλε τα BFG A/T. Είναι τα Α/Τ που ταιριάζουν περισσότερο με το χαρακτήρα του αυτοκινήτου σου!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό yannis » 29 Οκτ 2004, 21:53

discoman έγραψε:Ο ΑΓΙΟΣ σπυριδων ειναι περιπου στουψος της πλακας λιτοχωρου πανω απο τηνεθνικη προποδες ολυμπου


Έχεις μπερδέψει λίγο τις ισοϋψείς αλλά δεν αναφέρομαι στη γεωγραφική τους σχέση. Μου κάνει εντύπωση, τι κοινό θα μπορούσε να έχει η Πλάκα με τον Άγιο Σπυρίδωνα.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες