Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Περνάει στην Πίνδο;

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 30 Απρ 2009, 08:18

Τις δικες του εννοει αλλα δεν θελει να το πει :lol: φοβατε την παντοφλα :P
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 30 Απρ 2009, 14:56

xtrail έγραψε:Νικόλα θα είμαι Γιάννενα από αυριο. Θα ανέβω και Ζαγοροχώρια. Πάρε κανενα τηλ μήπως και βρεθούμε. Για την επιστροφή κι εγώ σκεφτόμουν για τη λίμνη, ανάλογα βεβαια γιατί θα έχω και την μικρή μαζί και δεν ξέρω τις αντοχές της


Αλέξανδρε το πρόγραμα μου το έγραψα. Εσυ για πια μέρα λες να ανέβεις? Πάντος η επιστροφή απο τη λίμνη- Μέτσοβο νομίζω οτι ειναι καλη περίπτωση. Θα γίνουν και απαρέτητες στάσεις σε χωριά και γεφύρια μέχρι την λίμνη και θα φάμε κοντοσούβλι στο Μέτσοβο!
Ιντερνετ θα έχω ξανα οταν φτάσω στον ξενώνα δηλαδή αυριο απόγευμα. Οπότε βλέπουμε και κανονιζουμε.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Μάιος 2009, 08:49

Lonely_Wolf έγραψε:Τις δικες του εννοει αλλα δεν θελει να το πει :lol: φοβατε την παντοφλα :P
Μιλάει ο βασιλειας της παντόφλας...όσο για τις αντοχές μου μια χαρά ειναι....για τις δικές σου ειναι γνωστό πως δεν υπάρχουν.
Νικόλα σημερα μπορεί να ανέβουμε προς Κήπους ωστε να πάμε Σαββατο Παπιγκο..πάντως η ομίχλη ειναι αρκετή εδω πάνω
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Μάιος 2009, 22:30

Για σήμερα καλά τα πήγαμε...σπήλαιο του Περάματος, Δίλοφο, Κήποι και Τσεπέλοβο...Για αυριο βλέπω Βίτσα, Μονοδένδρι, Ανω Πεδινα, Ελαφότοπο, Αρίστη, Βίκο και Πάπιγκο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό vagelis » 04 Μάιος 2009, 08:42

xtrail έγραψε:
Lonely_Wolf έγραψε:Τις δικες του εννοει αλλα δεν θελει να το πει :lol: φοβατε την παντοφλα :P
Μιλάει ο βασιλειας της παντόφλας...όσο για τις αντοχές μου μια χαρά ειναι....για τις δικές σου ειναι γνωστό πως δεν υπάρχουν.
Νικόλα σημερα μπορεί να ανέβουμε προς Κήπους ωστε να πάμε Σαββατο Παπιγκο..πάντως η ομίχλη ειναι αρκετή εδω πάνω


Μαλλον εχεις δικιο περι παντοφλας.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Μάιος 2009, 13:26

Γυρίσαμε σήμερα πρωί μετά τις 02:00.... (γλιτώσαμε και το μποτιλιάρισμα... :-) )

Vageli δεν βρεθήκαμε τελικά… αλλά το τερεν ήταν υπέροχο και … δεν λέγαμε να ξεκολλήσουμε ;-)

Καλαμπάκα, Αγνάντι, Γεωργίτσα, Κρανιά, Βαλια Κάλντα, Δίστρατο, Κόνιτσα, Αμάραντος, Πυρσόγιαννη, Γοργοπόταμος….


Φωτό σύντομα


Εσείς πως πήγατε;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό vagelis » 04 Μάιος 2009, 14:06

Εμεις γυρισαμε στις 2300,ουτε εμεις ειχαμε μποτιλιαρισμα.
Μπηκαμε χωμα απο την γεφυρα του Ταυρωπου και αφου περασαμε το ποταμι βγηκαμε στο παλιο γεφυρι της Βινιανης απο κει περασαμε Πετριλο απο τη κλασικη διαδρομη μεσω Τροβατου γιατι δεν περναγε ουτε η Νιαλα ουτε ο παλιος δρομος απο Μαραθο και μετα.
Το βραδι μετα απο αρκετη ταλαιπωρεια με κομενους δρομους βγηκαμε κατα τις 2200 στο Κοτρωνι οπου και φαγαμε,την αλλη μερα Παλαιοχωρι Καστανια οπου βρηκαμε και κατι ανεμοσουρια και ψιλοσκαψαμε χιονι,εκει εχασα και την τετρακινηση,αποκει Σαμαρινα Ζουζουλη ,ολα τα λεφτα απο λασπη και καταληξαμε κατα τις 2200 στο Νεστωριο οπου πληροφορηθηκαμε οτι για Αρρενες ξεχαστετο γιατι χιονισε εχτες και δεν ανεβαινει,την αλλη μερα επιστροφη Απο Ζουζουλη Σαμαρινα Γρεβενα Αθηνα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό johnfox » 04 Μάιος 2009, 14:30

Τυχεροι !!!!! Μια χαρα βλέπω περάσατε !
Άβαταρ μέλους
johnfox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2008, 19:58
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι , Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Lakis » 04 Μάιος 2009, 15:17

Ειδα και εγω κατι τρελλαμενους τζιπαδες χτες το μεσημερι στο...Μετσοβο...

Να δεις ενας ειχε και ενα αυτοκολλητο να δεις πως το λεγανε.....
Offroad.gr κατι τετοιο...

Ημουν μεσα σε ενα citroen C4 εκει στον κεντρικο του Μετσοβου που κατεβαινατε , εμεις ετοιμαζομασταν να φυγουμε.

Οχι δεν φαγαμε κοκορετσι...ηταν demo... το βλεπαμε, αλλα δεν ειχε :-x
Καλητερα να μασας , παρα να μιλας ...

http://lakisfm1.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Lakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 564
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2005, 13:32
Τοποθεσία: www.kontosouvli.com

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 04 Μάιος 2009, 16:22

ολο το forum εκει ήταν πια?? Εγω και ο xtrail βρεθήκαμε τελικά αλλα μόνο για καφε και πίτα. Απο offroad δυστηχως ψιλοπράγματα αν και βρήκα χίονι στο δρομο Βασιλίτσας-Κονιτσας. Στο παλιοσέλι στρίψαμε και μπήκαμε στον γυφτόκαμπο πέξαμε λίγο στο ποτάμι μέσα στον γυφτόκαμπο οπού είχε υγρο και μαλακό έδαφος ιδανικό για βόλτα, χωθήκαμε στην φύση αλλα για λίγο.. τελικά βγήκαμε Τσεπέλοβο και μετα Βιτσα. Την κυριακή πήγαμε προς Δολιανή οπου τελικά είναι το τελευταίο όμορφο χωριο προς τα κει και βγήκαμε στη λίμνη του Αώου και απο κει στάση στο Μέτσοβο ή καλυτερα στα 5 φφφφφ για κοντοσούβλι. Τελικα χαρήκαμε οταν είδαμε πράσινη πινακίδα για Γρεβενα αλλα η Εγνατια μας περίμενε καμια 40αρια χιλιομετρα πιο κάτω!
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Μάιος 2009, 12:22

Ναι... όλοι εκεί ήμασταν, αλλά δεν βρεθήκαμε τελικά!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Μάιος 2009, 12:27

Εικόνες από τη διαδρομή μας στο http://www.off-road.gr/article1476.html

Δυο πράγματα θέλω να πώ μόνο....

Α. Μπράβο στον Άρη και την Έφη που στην πρώτη τους χωμάτινη βόλτα με το παλιό μου Disco, δε μάσησαν πουθενά και το φχαριστήθηκαν! Έλιωσαν βέβαια στα χιλιόμετρα μια και ήρθαν Πέμπτη βράδυ στην Καλαμπάκα, οδήγησαν όλη τη μέρα και την Παρασκευή το βράδυ ξεκίνησαν για Αθήνα καπάκι για να προλάβουν να είναι πίσω το Σάββατο το πρωί.

Β. Εύγε και στον Πάνο, που όλο ανησυχεί αν θα εμποδίζει (χωρίς λάστιχα και προστατευτικά - όπως λεει) και ακολούθησε παντού χωρίς πρόβλημα!

Φαντάσου τελικά να είχε και λάστιχα και προστατευτικά :banging:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό johnfox » 05 Μάιος 2009, 18:36

Μα δεν είναι τυχαίο .... Disco ειχαν !
Άβαταρ μέλους
johnfox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2008, 19:58
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι , Αθήνα

Δημοσίευσηαπό johnfox » 05 Μάιος 2009, 18:43

Απλά τέλειες οι φωτό !!!! Τρομερή η διαδρομή απο ότι είδα (κριμα που δεν μπόρεσα να έρθω ...) Και Σπύρο πρόσεξά ενα πολύ καλό μπλέ μπουζάκι offroad.gr ... για κάνε μια μαζική παραγωγή ... φυσικά με land rover logo ε ? :-)
Άβαταρ μέλους
johnfox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2008, 19:58
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι , Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες