Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Προτάσεις για εκδρομές

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό georgek » 29 Νοέμ 2004, 09:12

Παρά το γεγονός ότι ο ακατονόμαστος κρατάει μυστικές τις εκδρομές του :evil: ή αρκείται σε πολύ συνοπτικές περιγραφές :evil: εγώ θα κάνω μια περιγραφή της διαδρομής που έκανα εχθές και θα μπορούσε να είναι μια μελλοντική εκδρομή.
Η διαδρομή είχε ως εξής:

Σέρρες - Αγ Πνεύμα (άσφαλτος)
Αγ Πνεύμα - Κάτω Βροντού (χώμα)
Κάτω Βροντού - Περιθώριο (χώμα)
Περιθώριο - Κατάφυτο (άσφαλτος)
Κατάφυτο - Καρυδοχώρι (χώμα)
Καρυδοχώρι - Αχλαδοχώρι (άσφαλτος)
Αχλαδοχώρι - Άγγιστρο (χώμα)
Άγγιστρο - Σέρρες (άσφαλτος)

Σύνολο 185 χλμ εκ των οποίων τα 77 χλμ σε χώμα.
Διάρκεια (με πάνω από 6 στάσεις για καφέ, χυμό, σάντουιτς, χάζεμα και κουβεντούλα) 10 ώρες.

Η διαδρομή πάρα πολύ ενδιαφέρουσα με πολύ όμορφο χειμωνιάτικο τοπίο, ρυάκια, απίστευτη θέα προς τα βουνά της Δράμας, Φαλακρό (με χιόνια) και 1500.
Η εκδρομή μπορεί να γίνει μονοήμερη, ή διήμερη με διανυκτέρευση σε ιδιωτικό καταφύγιο στην Άνω Βροντού όπου μπορούν να έρθουν και οι αργοπορημένοι το Σάββατο το απόγευμα από άσφαλτο.
Επίσης υπάρχει και η δυνατότητα για διανυκτέρευση στο ύπεθρο σε κάποια μέρη στο μήκος της διαδρομής.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 29 Νοέμ 2004, 15:08

georgek έγραψε:Παρά το γεγονός ότι ο ακατονόμαστος κρατάει μυστικές τις εκδρομές του :evil: ή αρκείται σε πολύ συνοπτικές περιγραφές :evil:...
Δεν κρατάω μυστικό τίποτα!!!Απλά η δική μου βόλτα αυτού του ΣΚ περιελάμβανε μόνο περιπατητική δραστηριότητα και τίποτα παραπάνω. Η δικιά σου περιγραφή σαφώς είναι αυτό που εννοούσα κι εγώ για την ενότητα. Αρα μέσα σε όλα παίζει και αυτή.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης