Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Συνάντηση Κυριακή 23.1.2005

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό gmav » 22 Ιαν 2005, 20:39

georgek έγραψε:SOS παιδιά!!!! Όποιος έχει inverter ας το φέρει γιατί δεν παρέλαβα ακόμη το φορτιστη αυτοκινήτου του laptop και με το usbgps δεν το βλέπω να κρατάει η μπαταρία για πολύ :(


inverter έχω και εγώ.. πρέπει να είναι ίδιο με του Μιχάλη.
Θα το φέρω και εγώ μαζί για κάθε ενδεχόμενο
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό HarisHRC » 22 Ιαν 2005, 22:42

Παρακαλώ ορίσατε συγκεκριμένο σημείο συνάντησης με στίγμα :stupid: και αφήστε τις αοριστολογίες περί , Γερμανικού , πρώην.... , στροφή... , μετά από.... , γιατί πολλοί είπαμε θα ρθούμε αλλά λίγοι θα το βρούμε!:dancing: Μετά από τόσο κόπο καλή θα ήταν και μια ανάπαυση πάνω στο καταφύγιο του Χορτιάτη και σαν αρχή καλό θα ήταν να μην απομακρυνθούμε πολύ και... :banghead:,τουλάχιστον μέχρι να τα μάθουμε.
Άβαταρ μέλους
HarisHRC
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 19:27
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 23 Ιαν 2005, 00:57

...Για να δουμε
...Θα το βρουμε.... :roll:

Ν40 35,587΄
Ε023 02,747΄

...GOOD LUCK JIM!!!!!!!!............ :lol: :lol: :lol:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Ιαν 2005, 08:46

Τελικά βρεθήκαμε οι gmav,harishrc,gc60,Στέφανος(φίλος του gc), mike1962 georgek κι εγώ.
Αποφασίσαμε να κάνουμε ανέβασμα στο καταφύγιο από τον δρόμο περιστεράς με 2-3 στάσεις για παιχνίδι. Αν και η συνάντηση είχε γίνει για να πουμε για gps ήδη από την αρχή με ενα κόλλημα του mike με την κοιλιά σε ανάχωμα φάνηκε πως θα καταλήγαμε αλλιώς!!! Εμείς με τον georgek δοκιμάσαμε το σύστημα με τον χάρτη από Ανάβαση και το laptop και δεν μας ενθουσίασε(εμένα με απογοήτευσε). Αντίθετα στο magellan η απόδοση νομίζω πως ήταν καλύτερη.
Αφου φτάσαμε στο καταφύγιο ο gc ανακάλυψε τα λουκάνικα κι εκεί κάπου τον χάσαμε. Το δίδυμο Γιώργος-Στέφανος αχτύπητο...γελάσαμε με την ψυχή μας. Μετά από το διάλειμα αποφασίσαμε να κατέβουμε στην Κρύα Βρύση. Εκεί βρήκαμε ενα jimny κολλημένο κι ευτυχώς που περάσαμε γιατι μαλλον θα έμενε εκεί. Κατεβήκαμε ως κάτω κι εκεί ήταν σειρά του Στέφανου για κόλλημα. Αν δεν είχε κι αυτό το καταραμένο κρύο.... Ο Χάρης έδειχνε τις ικανότητες του jimny σε γνωστούς και αγνώστους και τον βλέπω να πάει και σε trial σε λίγο καιρό!!!
Μπορεί όπως είπε η παρέα να μην εμαθαν πολλά ή τίποτα για gps αλλά τουλάχιστον υπήρχε παιχνίδι.
Αν ήταν στην παρέα ο maverickman και ο Nikolas μπορεί να βλέπαμε κάτι περισσότερο...δεν πειράζει σύντομα θα κάνουμε κατι.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 24 Ιαν 2005, 11:29

Αφου φτάσαμε στο καταφύγιο ο gc ανακάλυψε τα λουκάνικα κι εκεί κάπου τον χάσαμε

αβασιμες κατηγοριες... τα λουκανικα με φωναζαν... θα τα αφηνα μονα τους;;; Οχι.. πες... Ηταν και διαιτης... :elephant:

Εκεί βρήκαμε ενα jimny κολλημένο κι ευτυχώς που περάσαμε γιατι μαλλον θα έμενε εκεί.

τυχη βουνο ειχε ο ανθρωπος...ο εργατης του γιωργη ολα τα λεφτα...

Κατεβήκαμε ως κάτω κι εκεί ήταν σειρά του Στέφανου για κόλλημα.

να γραφτει στα πρακτικα παρακαλω... διοτι καποιοι που *δεν* κολλησαν, εχουν πραγματικα αυτοκινητα... και χωρις pampers απο κατω :alright: :D

Ο Χάρης έδειχνε τις ικανότητες του jimny σε γνωστούς και αγνώστους και τον βλέπω να πάει και σε trial σε λίγο καιρό

καλημερα... με λενε Χαρη... *πρεπει* να βαλεις ΟΜΕ :lolmen: :lolmen: :lolmen: γεια σου ρε μαχημε... οντως πρεπει να κατεβεις σε κανα trial :) :) :)

Μπορεί όπως είπε η παρέα να μην εμαθαν πολλά ή τίποτα για gps αλλά τουλάχιστον υπήρχε παιχνίδι.

αυτα που ηθελα να μαθω παντως τα εμαθα. :) Βεβαια στο τελος παλι μπερδεμενος θα ειμαι στο τι θα αγορασω... αλλα δεν πειραζει... :)

ΥΓ1: δεν ρωταω ποιος πηρε τα τυροπιτακια... σπιτι!!!
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 24 Ιαν 2005, 22:59

Περι της απογοητευσεις του Xtrail εχω να πω τα εξης.
Το συστημα PPC - Bluetooth GPS - Εξωτερική κεραία - PathAway είναι οτι πιο φορητό και συγχρόνως εύκολα αναβαθμίσιμο.Μειονεκτιμα σίγουρα η μικρή οθόνη (διπλα σε 7'' οθόνη αφης) ίσως το μοναδικό.Δεν έχω δουλέψει κατι άλλο για να ξέρω αν υπάρχουν επιπλέον επιλογές.Εγώ έχω απογοητευτή απο τον χάρτη(Ελλάδας) που μου έδωσαν μαζί PathAway.Ενας απλος χάρτης του εμπορίου έχει πολλές περισσότερες λεπτομέρειες.
Απο εκεί και πέρα αν δεν δώσεις αρκετά χρήματα δεν έχεις πλοήγηση ή την έχεις μετα απο πολύ προσωπική δουλεία και μονο σε μέρη που έχεις πάει(το καλο είναι οτι αρκει να έχει παει καποιος φίλος!).
Κατα τη γνώμη μου η πιο καλη και ακριβή λύση είναι Laptop - Bluetooth GPS(απλο δέκτη ή ολοκληρομένο GPS) - Οθόνη αφης και καποιο καλό προγραμμα επεξεργασιας.
Τελικά ο καθένας πρέπει να ψάξει για να βρεί αυτο που του ταιριάζει.Εγω ας πούμε είχα σαν κύριοτερο κριτήριο την φορητοτητα.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες