Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Συνάντηση Κυριακή 23.1.2005

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Συνάντηση Κυριακή 23.1.2005

Δημοσίευσηαπό xtrail » 17 Ιαν 2005, 08:49

Την Κυριακή 23.1 θα κάνουμε μια συνάντηση όχι για βόλτα αλλά για gps!!!
Περισσότερες λεπτομερειες εντός της εβδομάδας
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Συνάντηση Κυριακή 23.1.2005

Δημοσίευσηαπό mato » 17 Ιαν 2005, 11:38

τι έγινε, κανόνισες παρουσίαση από gps dealer (όπως παλιά που μαζευόντουσαν οι νοικοκυρές και τους δείχνανε καλσόν, κραγιόν, ταπεράκια κτλ.) ?

ή θα μας κάνει κανείς σεμινάριο ??

και γιατί δεν συνδυάζεται με βόλτα παρακαλώ ??
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Συνάντηση Κυριακή 23.1.2005

Δημοσίευσηαπό gmav » 17 Ιαν 2005, 13:18

ακόμα καλά καλά δεν το πήρε το gps, θα κάνει και παρουσίαση!!!!!
JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45' 2005 - "ELPIDA"
Εικόνα
www.sailman.gr
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Συνάντηση Κυριακή 23.1.2005

Δημοσίευσηαπό mato » 17 Ιαν 2005, 13:54

που θα γίνει ? :discussion:

κοκτέϊλ θα σερβίρεται ? :beer:

"γλάστρες" θα έχει ?? (ξέρετε, ημίγυμνα μοντέλα που χαϊδεύουν "διακριτικά" τα αντικείμενα του πόθου) :assshaking:

(πάλι βλέπω παρατήρηση για καθαριότητα κτλ)
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 17 Ιαν 2005, 15:47

Δεν είπα τίποτα για παρουσίαση. Ναι εγώ μάλλον δεν θα το έχω στα χέρια μου αφού ακύρωσα την παραγγελια. Το σεμινάριο θα γίνει από εμάς τους ίδιους. Η βόλτα δεν αποκλείεται φυσικά, αλλά δεν ξέρω αν θα υπάρχει χρόνος για όλα.
Το μέρος που θα διεξαχθεί το έχω ήδη κλεισμένο και πάρτε μια μικρή γεύση:
http://www.virtualbartender.beer.com/beer_usa.htm
Ειμαι σίγουρος πως θα κάνετε καλή εξάσκηση στον τρόπο που θα δίνετε παραγγελίες στην σερβιτόρα και η συμμετοχή σας στο σεμινάριο θα είναι και εξασφαλισμένη :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 17 Ιαν 2005, 18:06

μαλλον μεσα :)
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 17 Ιαν 2005, 19:40

Τι μου κάνεις...!Με ενδιαφέρει πολύ αλλα στις 24 ξεκινάει η εξεταστική!Θα προσπαθήσω να πεταχτώ μια βόλτα(τώρα που έγινε και ο δρόμος της Καστανιάς) και θα έχω μαζί μου και την ΤΣΑΝΤΑ! :D
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό xtrail » 17 Ιαν 2005, 20:29

NIKOLAS_L200 έγραψε:Τι μου κάνεις...!Με ενδιαφέρει πολύ αλλα στις 24 ξεκινάει η εξεταστική!Θα προσπαθήσω να πεταχτώ μια βόλτα(τώρα που έγινε και ο δρόμος της Καστανιάς) και θα έχω μαζί μου και την ΤΣΑΝΤΑ! :D

Για δες που αν βάλω κι άλλες παροχές που θα έχει ο χώρος θα έρθουν κι από την Κρητη!!!
Επειδή βλέπω ενδιαφέρον και το μαγαζί που έβαλα link πιο πάνω είναι μικρό :shock: , ας πει ο καθένας ως το Σάββατο αν θα μπορεί για να ξέρουμε που να συναντηθούμε...σας έχω και μια ακόμα εκπληξη!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 18 Ιαν 2005, 15:15

xtrail έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Τι μου κάνεις...!Με ενδιαφέρει πολύ αλλα στις 24 ξεκινάει η εξεταστική!Θα προσπαθήσω να πεταχτώ μια βόλτα(τώρα που έγινε και ο δρόμος της Καστανιάς) και θα έχω μαζί μου και την ΤΣΑΝΤΑ! :D

Για δες που αν βάλω κι άλλες παροχές που θα έχει ο χώρος θα έρθουν κι από την Κρητη!!!
Επειδή βλέπω ενδιαφέρον και το μαγαζί που έβαλα link πιο πάνω είναι μικρό :shock: , ας πει ο καθένας ως το Σάββατο αν θα μπορεί για να ξέρουμε που να συναντηθούμε...σας έχω και μια ακόμα εκπληξη!


.... :wink: αν και ...φοβαμαι τις ...εκπληξεις σου ειμαι και εγω μαλλον μεσα
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 18 Ιαν 2005, 19:39

Λοιπόν έχουμε και λέμε:
Σίγουροι είμαστε gmav, yannis, georgek, xtrail
Μάλλον είναι mato, gc60, nikolas200 και maverickman
μετρώ δηλαδή 10 άτομα μέχρι τώρα....
Αυτό που θα δούμε ειναι το συστημα του georgek με laptop και garmin κεραία κι αν έρθει ο Νικόλας το δικό του (να μας πει και εντυπώσεις). Ο Μάνος έχει να παίρνει το CD με τους χάρτες και ο Νικόλας ας πει για να του ετοιμάσω ένα.
Για βόλτα, αν κάνουμε θα είναι πιθανόν προς Περιστερά, Λιβάδι, Πετροκέρασα για φαγητό από τα γνωστά μονοπάτια που θα μας πάει ο Μπάμπης.
Επειδή θα έχουμε ομως και τα των gps σκέφτομαι που θα μπορούσαμε να μαζευτούμε τόσα άτομα, για έναν καφέ και κουβέντα με την ησυχία μας. Πείτε καμιά ιδέα (δεν βλέπω και κανένα σχόλιο για το μπαράκι που είπα πιο πριν)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 19 Ιαν 2005, 10:43

Εγώ προτείνω να πάμε όλοι στο σπίτι του xtrail. :roll:
Στο κάτω-κάτω ή είναι συντονιστής ή δεν είναι. Τι συντονιστής είναι λοιπόν αν δε διαθέτει συντονιστικό κέντρο.!! 8)
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό gc60 » 19 Ιαν 2005, 12:45

βαλε με μεσα για το gps. Για φαγητο δεν θα ερθω, αλλα για τη βολτα οκ :)
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 19 Ιαν 2005, 14:14

yannisl έγραψε:.... Εγώ προτείνω να πάμε όλοι στο σπίτι του xtrail.

Μήπως ήρθε η ευκαιρία να μετακομίσει στο .... βουνό με σκηνάκι ??


xtrail έγραψε:Λοιπόν έχουμε και λέμε:
Σίγουροι είμαστε gmav, yannis, georgek, xtrail
Μάλλον είναι mato, gc60, nikolas200 και maverickman
μετρώ δηλαδή 10 άτομα μέχρι τώρα....
Αυτό που θα δούμε ειναι το συστημα του georgek με laptop και garmin κεραία κι αν έρθει ο Νικόλας το δικό του (να μας πει και εντυπώσεις). Ο Μάνος έχει να παίρνει το CD με τους χάρτες και ο Νικόλας ας πει για να του ετοιμάσω ένα.
Για βόλτα, αν κάνουμε θα είναι πιθανόν προς Περιστερά, Λιβάδι, Πετροκέρασα για φαγητό από τα γνωστά μονοπάτια που θα μας πάει ο Μπάμπης.
Επειδή θα έχουμε ομως και τα των gps σκέφτομαι που θα μπορούσαμε να μαζευτούμε τόσα άτομα, για έναν καφέ και κουβέντα με την ησυχία μας. Πείτε καμιά ιδέα (δεν βλέπω και κανένα σχόλιο για το μπαράκι που είπα πιο πριν)


Λοιπόν επειδή θα έχω φιλοξενούμενους το ΣΚ και δεν θα μπορέσω τελικά να διαθέσω όλο το πρωϊνό (για Χορτιάτη βέβαια δεν μπορώ να πω όχι, .... εθίστηκα) και σίγουρα όχι για φαγητό, νομίζω οτι το πρόγραμμα εξαρτάται κατ' αρχάς από το αν χρειάζεται χρήση του gps σε βόλτα (ή αρκεί η σχετική κουβέντα / "επεξεργασία" από τους αμύητους ?):

αν όντως χρειάζεται (πως θα ενημερωνόμαστε όλοι?), ίσως θα πρέπει αυτός που θα το χειριστεί να προτείνει την διαδρομή - ή τουλάχιστον μεγάλη, μικρή κτλ.

Αλλιώς, λόγω μουσαφίρηδων, προσωπικά προτιμώ παιχνίδι νωρίς και μετά καφέ (οπου νομίζω μπορούμε να τα πούμε πιό καλά παρά σε ταβέρνα) - και να αποφύγουμε ραντεβού / καφέ (μέχρι να μαζευτούμε όλοι) / βόλτα / φαγητό (εδώ εγώ ούτως ή άλλως δεν θα ακολουθήσω) γιατί δεν με παίρνει από χρόνο.


Υ.Γ. 1: ήσυχα μαγαζιά έχω να προτείνω - είτε για καφέ έιτε για φαγητό, αλλά είναι πάλι κοντά στο σπίτι μου και δεν το λέω γιατί θα με κράξετε - τι να κάνω ρε παιδιά - εκεί μένω, αυτά ξέρω. Ας συμφωνηθεί διαδρομή - βόλτα και αναλόγως που θα καταλήξουμε ας προτείνει όποιος ξέρει κάτι στην περιοχή.

Υ.Γ. 2: την Κυριακή θα βρέξει (λίγο).

Υ.Γ. 3: την προηγούμενη Κυριακή πήγαμε με τον Haris HRC για βόλτα στην περιοχή από Ν. Φιλαδέλφεια (πίστα ΣτεΒΕ) - Πικρολίμνη μέχρι Ωραιόκαστρο (σχεδόν). Βρήκαμε ενδιαφέροντα σημεία (ποταμάκια-άμμος-πέτρα-λιβαδάκια με κλισεις κι αναχώματα κτλ) και κάναμε "αναγνώριση" μαζί με δυό εντουράδες φίλους μιας περιοχής που την άνοιξη θα γίνει πανελλήνιο trial για μηχανές. Βρήκαμε επίσης και μέρος για πικ νικ (είπαμε την Κυριακή θα βρέχει). Αν ενδιαφέρει, τώρα ή μελλοντικά, πάμε και καμμιά βόλτα κατα 'κεί.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 19 Ιαν 2005, 16:13

mato έγραψε:....
Υ.Γ. 2: την Κυριακή θα βρέξει (λίγο).


περιμενουμε απο αυριο βροχες... επιτελους... τα ΜΤ μου, στεγνωσαν, και διψανε στο υπογειο... 8) :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 19 Ιαν 2005, 20:03

mato έγραψε:Λοιπόν επειδή θα έχω φιλοξενούμενους το ΣΚ και δεν θα μπορέσω τελικά να διαθέσω όλο το πρωϊνό (για Χορτιάτη βέβαια δεν μπορώ να πω όχι, .... εθίστηκα) και σίγουρα όχι για φαγητό, νομίζω οτι το πρόγραμμα εξαρτάται κατ' αρχάς από το αν χρειάζεται χρήση του gps σε βόλτα (ή αρκεί η σχετική κουβέντα / "επεξεργασία" από τους αμύητους ?):
αν όντως χρειάζεται (πως θα ενημερωνόμαστε όλοι?), ίσως θα πρέπει αυτός που θα το χειριστεί να προτείνει την διαδρομή - ή τουλάχιστον μεγάλη, μικρή κτλ.
Δεν κατάλαβα αν μιλας γενικά ή ειδικά για την Κυριακή. Αυτό που υπάρχει γενικά σαν ιδέα ειναι να μαζευτούμε και να κάνουμε τα εξής: α)Ο georgek έχει laptop και πήρε και κεραία μαζί με διάφορα προγράμματα και μάλλον και τον χάρτη της Ανάβασης. Θα δούμε λίγο αυτό το συστημα. β) Αν έρθει ο Νικόλας θα έχει το pda με το gps και χάρτη επίσης από Αν. Εντυπώσεις κλπ από τον ίδιο. γ) Αν σκάσει μύτη ο Βασίλης εχει το ΜΙΟ και έχει κάνει ενα κολπάκι σε σχέση με vector χάρτη.
δ) Ο Μπάμπης έβαλε το pathaway στο garmin και ψάχνει χάρτες....εδώ θα πέσει πολύ παζάρι :D :D :D
Αλλιώς, λόγω μουσαφίρηδων, προσωπικά προτιμώ παιχνίδι νωρίς και μετά καφέ (οπου νομίζω μπορούμε να τα πούμε πιό καλά παρά σε ταβέρνα) - και να αποφύγουμε ραντεβού / καφέ (μέχρι να μαζευτούμε όλοι) / βόλτα / φαγητό (εδώ εγώ ούτως ή άλλως δεν θα ακολουθήσω) γιατί δεν με παίρνει από χρόνο.

Μολις τελειώσουμε κανουμε μια διαδρομούλα. Αυτό μπορεί να γίνει και πριν. Η αρχική σκέψη ήταν συνάντηση στο αναψυκτήριο στο Σειχ Σου (δεν ξέρω τι κατάσταση επικρατεί) με σκοπό μετά να ανεβούμε Χορτιάτη και να βγούμε Λιβάδι ή Περιστερά. Εκεί να γίνει και δοκιμή όλων.
Υ.Γ. 3: την προηγούμενη Κυριακή πήγαμε με τον Haris HRC για βόλτα στην περιοχή από Ν. Φιλαδέλφεια (πίστα ΣτεΒΕ) - Πικρολίμνη μέχρι Ωραιόκαστρο (σχεδόν). Βρήκαμε ενδιαφέροντα σημεία (ποταμάκια-άμμος-πέτρα-λιβαδάκια με κλισεις κι αναχώματα κτλ) και κάναμε "αναγνώριση" μαζί με δυό εντουράδες φίλους μιας περιοχής που την άνοιξη θα γίνει πανελλήνιο trial για μηχανές. Βρήκαμε επίσης και μέρος για πικ νικ (είπαμε την Κυριακή θα βρέχει). Αν ενδιαφέρει, τώρα ή μελλοντικά, πάμε και καμμιά βόλτα κατα 'κεί.

Εδώ είναι μια καλή ιδέα. Αν και εδώ θα παίξει πρώτα η βόλτα οπότε πρέπει να στήσω με κάποιο τρόπο πιο νωρίς το σύστημα του georgek. Η κατάληξη μπορεί να είναι στο αναψυκτήριο στο Ωραιόκαστρο (αν είναι ανοιχτό και δεν έχει και κανέναν γάμο) με πολύ ωραία θέα.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες