Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

18-19 Δεκεμβρίου στα Σκοτεινά Πιερίας

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό xtrail » 16 Δεκ 2004, 23:54

Ξαναβάζω τον χάρτη περισσότερο για τον Νικόλα (δεν δείχνει τα Σκοτεινά αλλά φαίνεται προς τα που πας -> προς Φωτεινά :D ).Μάλλον θα σας έρθει κι ο gmav. Καλά να περάσετε -που θα περάσετε καλά, κρίμα που δεν μπορώ να ακολουθήσω-
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 17 Δεκ 2004, 10:33

καλημέρα σε όλους.......


Ενα κρεβάτι και για μένα παρακαλώ.....
Μάνο, Θα τηλεφωνηθούμε για την ώρα που θα ξεκινήσουμε....

Με τους υπόλοιπους που θα βρεθούμε? τι ώρα?
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 17 Δεκ 2004, 10:52

Δηλαδή μέχρι τώρα είμαστε:


mato+ελπίδα
yannis
Nikolas
gmav
georgek

Άρα θέλουμε 3 δωμάτια. Κύριε mato παρακαλώ μεριμνείστε.

Τώρα για το χρόνο συναντησης, εγώ θα πάω κάποια στιγμή από Κατερίνη όπου θα συναντηθώ με το yanni για την προμήθεια του μυστικού όπλου :shock:
Μετά θα έρθουμε επάνω. Φαντάζομαι ότι αυτό θα γίνει καπου μετά το μεσημέρι
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό gmav » 21 Δεκ 2004, 11:25

Καλημέρα.
Πλησιάζουν οι γιορτές και μάλλον ο φόρτος εργασίας έχει ανέβει, γιαυτό δεν εγραψε κανένας για την εκδρομή?

Αν και δεν είμαι καθόλου καλός στην περιγραφή, ας κάνω μια περίληψη.


Συναντηθήκαμε εγώ, ο mato και ο nikolas_l200 στο σταθμό κορινού. Ο προορισμός μας ήταν τα σκοτεινά (Μόρνα). Μιας και είχαμε χρόνο για παιχνίδι πριν πάμε στον ξενώνα, αποφασίσαμε να κάνουμε τον κύκλο και να πάμε απο Φωτεινά --> Αγ. Δημήτριο --> Λιβάδι --> και μέσο των σημειώσεων του Μάνου απο παλιότερη εκδρομη με το ΣΤΕΒΕ στη Μόρνα.
Στη διαδρομή λίγο πριν τον Αγ. Δημήτριο βρήκαμε σημείο για γρήγορο παιχνίδι (ποταμάκι με βοτσαλάκι). (εγώ βρήκα ευκαιρία και στο ποταμάκι έπλυνα τις γαλότσες μου που ήταν χάλια απο προηγούμενη εκδρομή :D )

Η διαδρομή από Λιβάδι --> Μόρνα ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα. Μειονέκτημα η ομίχλη που είχε. Σε αυτή τη διαδρομή αποφάσισα να κρατήσω σημειώσεις (κάτι σα δρομοβιβλίο). μπορώ να πω ότι χωρίς συνοδηγό η διαδικασία είναι λίγο εκνευριστική (σταμάτα-ξεκίνα). Η διαδρομή είχε αρκετή λασπίτσα που διασκέδασα μιας και προσπαθούσα να μπω με τις πόρτες στις στροφές.

Η διαδρομή έληξε με το κλασικό φαγοπότι στο καταφύγιο που ως δια μαγείας μόλις εμφανίστηκαν τα πρώτα κοψίδια εμφανίστηκαν και ο georgek με τον yannis. Το γεύμα έληξε κατα της 12:00 το βράδυ μετά απο ένα διάλειμα για καφέ :D

η επόμενη μέρα είχε χασίματα στους δασικούς δρόμους της περιοχής.... αυτό το "αδιέξοδο - επιστροφή" καταντάει κουραστικό. Στη διαδρομή συναντήσαμε και ένα ακρως ενδιαφέρον κατηφορικό πέρασμα ανάμεσα απο δέντρα που το περάσαν ο Γιώργος και ο Μάνος. Εγώ με το Νικόλα μείναμε πίσω.

Η εκδρομή έλειξε άδοξα μιας και υποχρεώσεις του Γιάννη τους ανάγκασαν να φύγουν πριν το πολυπόθητο γουρουνόπουλο :D :D

αυτά τα ολίγα....
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 21 Δεκ 2004, 12:11

gmav έγραψε:Η εκδρομή έλειξε άδοξα μιας και υποχρεώσεις του Γιάννη τους ανάγκασαν να φύγουν πριν το πολυπόθητο γουρουνόπουλο :D :D

αυτά τα ολίγα....


Το γουρουνόπουλο ήταν .....αγριογούρουνο :shock: :D κοκκκινιστό με ταλιατέλλες το οποία πρόλαβα να πάρω σε 'πακέτο' μαζί με μια μερίδα ελάφι :shock: :D ψητό με ρύζι κάστανα σταφίδες και δαμάσκηνα τα οποία ήταν καταπληκτικά και τα δύο.
Προτείνω επόμενη εκδρομή σε παρακείμενο μέρος με κατάληξη την εν λόγω ταβέρνα η οποί ασημηωτέον από του χρόνου θα σερβίρει και λαγό!! :shock: :D
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό georgek » 21 Δεκ 2004, 13:37

gmav έγραψε: Στη διαδρομή συναντήσαμε και ένα ακρως ενδιαφέρον κατηφορικό πέρασμα ανάμεσα απο δέντρα που το περάσαν ο Γιώργος και ο Μάνος. Εγώ με το Νικόλα μείναμε πίσω.



Κρίμα που δεν ήρθαν και οι υπόλοιποι. Το κατέβασμα ήταν πολύ ωραίο και η διαδρομή που ακολουθούσε πάρα πολύ όμορφη. :razz: :razz:
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 21 Δεκ 2004, 17:37

georgek έγραψε:
gmav έγραψε:Η εκδρομή έλειξε άδοξα μιας και υποχρεώσεις του Γιάννη τους ανάγκασαν να φύγουν πριν το πολυπόθητο γουρουνόπουλο :D :D
αυτά τα ολίγα....

Το γουρουνόπουλο ήταν .....αγριογούρουνο :shock: :D κοκκκινιστό με ταλιατέλλες το οποία πρόλαβα να πάρω σε 'πακέτο' μαζί με μια μερίδα ελάφι :shock: :D ψητό με ρύζι κάστανα σταφίδες και δαμάσκηνα τα οποία ήταν καταπληκτικά και τα δύο.
Προτείνω επόμενη εκδρομή σε παρακείμενο μέρος με κατάληξη την εν λόγω ταβέρνα η οποί ασημηωτέον από του χρόνου θα σερβίρει και λαγό!! :shock: :D

Παιδιά μην κάνετε τόσο άγριο offroad...θα βαρυστομαχιάσετε :D :D :D !!!! Βάλτε και καμιά φωτογραφία
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 22 Δεκ 2004, 12:26

georgek να ξέρεις(μονο στο Μάνο το έχω πει) οτι αφού φύγαμε απο την ταβέρνα πήρα τηλέφωνο στα φιλαράκια μου και...βγάζανε τσίπουρο,είχαν σφάξει γουρούνι και με περιμένανε!
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες