Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ξέρει κανείς απο ΖΑΓΟΡΙ?

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Ξέρει κανείς απο ΖΑΓΟΡΙ?

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 01 Νοέμ 2004, 23:23

Την παρασκεύη εχω κανονισει με τους συμφοιτητές μου μια εκδρομή στα Ζαγοροχώρια,με διαμονή στο Μεγάλο Πάπιγκο.
Έχω παραγγηλει χάρτη της περιοχής αλλα απο διαδρομές δεν ξέρω και πολλα.Οποιος μπορεί να βοηθήσει...Ας το κάνει και γω θα του πω ευχαριστώ!!!! :twisted:
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό mato » 02 Νοέμ 2004, 08:59

Προτείνω να επισκεφτείς κατ' αρχάς το www.4x4ekdromes.gr (αν δεν το έχεις ήδη κάνει) και το www.pindostrek.net.
Επίσης αν πας από Γρεβενά και Ανατολικό Ζαγόρι δες το www.off-road.gr/article345.html
.... αυτά.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Geo » 02 Νοέμ 2004, 09:00

Εννοεις off road διαδρομες; Πήγα περισυ με διαμονή στο Μεγ.Πάπιγκο αλλα δεν έκανα καθόλου off road καθώς η παρέα ήταν γυναικόπαιδα..

Αξίζει να δείτε τις κολυμπήθρες (μεταξύ Μικ.Πάπιγκου και Μεγαλου). Επίσης αξίζει να κάνετε rafting (πιστεύω το ποτάμι θα έχει καλό ύψος και θερμοκρασία). Αν γουστάρετε πεζοπορία πάτε στο "μπαλκόνι του Βίκου" απο εκει ξεκινά μια διαδρομή συνολικά 5 ωρών νομίζω (πηγαινε-έλα) αλλά απο όσο μου έχουν πει αξίζει, γιατι φτάνοντας στο τέρμα βλέπεις τις πηγές του ποταμού. Επίσης υπάρχει και μια διαδρομή μέχρι τις δρακόλιμνες αλλά αυτή είναι αρκετές ώρες...
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 02 Νοέμ 2004, 11:10

Νικόλα,

πήγαινε στο Πάπιγκο (καλύτερα στο Μικρό) και θα τα βρεις όλα εκεί. Μην προγραμματίσεις πολλά από πριν, συμβουλέψου τους ντόπιους για να σου πουν τα αξιοθέατα και δε θα χάσεις.

Οπωσδήποτε πάρε φωτογραφική μηχανή και καλή παρέα :P


καλή διασκέδαση
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 02 Νοέμ 2004, 16:25

Dr.Format έγραψε:Νικόλα,

πήγαινε στο Πάπιγκο (καλύτερα στο Μικρό) και θα τα βρεις όλα εκεί. Μην προγραμματίσεις πολλά από πριν, συμβουλέψου τους ντόπιους για να σου πουν τα αξιοθέατα και δε θα χάσεις.

Οπωσδήποτε πάρε φωτογραφική μηχανή και καλή παρέα :P


καλή διασκέδαση



Ευχαριστώ πολύ παιδιά,νομιζω οτι με οσα εχω μαθει για την περιοχή και με αυτά που μου είπατε θα έχω ενα γεμάτο τριήμερο.

Φωτογραφικές υπάρχουν δυο,διάθεση υπάρχει,παρέα υπάχει το τριήμερο αναμενεται πολύ διασκεδαστικό. :P :P
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό xtrail » 02 Νοέμ 2004, 17:18

NIKOLAS_L200 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ παιδιά,νομιζω οτι με οσα εχω μαθει για την περιοχή και με αυτά που μου είπατε θα έχω ενα γεμάτο τριήμερο.
Φωτογραφικές υπάρχουν δυο,διάθεση υπάρχει,παρέα υπάχει το τριήμερο αναμενεται πολύ διασκεδαστικό. :P :P

Όταν επιστρέψεις βάλε φωτο να δουμε κι εμεις. Και αν έχεις χρόνο και όρεξη περιέγραψε την εκδρομή σου (ακόμα κι αν δεν έχεις συγγραφικό ταλέντο όπως ο Μάνος!!!-δες αντίστοιχο άρθρο για Βάλια Κάλντα στην κεντρική σελίδα-
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 02 Νοέμ 2004, 17:32

xtrail έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ παιδιά,νομιζω οτι με οσα εχω μαθει για την περιοχή και με αυτά που μου είπατε θα έχω ενα γεμάτο τριήμερο.
Φωτογραφικές υπάρχουν δυο,διάθεση υπάρχει,παρέα υπάχει το τριήμερο αναμενεται πολύ διασκεδαστικό. :P :P

Όταν επιστρέψεις βάλε φωτο να δουμε κι εμεις. Και αν έχεις χρόνο και όρεξη περιέγραψε την εκδρομή σου (ακόμα κι αν δεν έχεις συγγραφικό ταλέντο όπως ο Μάνος!!!-δες αντίστοιχο άρθρο για Βάλια Κάλντα στην κεντρική σελίδα-


Θα το κάνω(θα προσπαθήσω τουλάχιστον) με χαρά.Αν και ξαφνικά απόκτησα πολλά προβλήματα.Απο τη μια τα μαθήματα και απο την άλλη ενα PPC Dell Axim που εχω παραγγήλει για χρήση GPS φαίνεται να εχει διάθεση να με κουράσει.Ψάχνω απεγνωσμένα για πρόγραμμα που να τρέχει σ'αυτό PPC.
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 02 Νοέμ 2004, 20:07

Δές λιγάκι και το http://clubs.pathfinder.gr/EPIRUS4X4
Είναι τοπικοί και ξέρουν. Έχουν και ένα ενδιαφέρον οδοιπορικό για εκεί.
Πάντως το Πάπιγγο (Μικρό & Μεγάλο ) είναι "πιασάρικος" προορισμός (και πολύ αξιόλογος μάλιστα), αλλά τα ωραία είναι και παραμέσα.....
Καλά να περάσετε. Η εποχή αυτή είναι πάντως τέλεια με τα χρώματά της κλπ.....
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ


Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες