Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε για κάστανα στον Χορτιάτη?

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Πάμε για κάστανα στον Χορτιάτη?

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Οκτ 2004, 19:16

Θα βρεθούμε αύριο το πρωί, στις 9.30 στην πλατεία του Πανοράματος ή στις 9.45 μετά την στροφή για Χορτιάτη, για να ανέβουμε για βολτίτσα με παιχνιδάκι εφόσον βρούμε λασπούλες!!
Ήδη μέσα είναι ο gmav,mato και εγώ. Ειπαμε νωρίς για να μπορέσουν και όσοι έχουν υποχρεώσεις (γιορτή Δημήτρη-Δήμητρας) να πάνε.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 25 Οκτ 2004, 20:22

Νεος στο Club! :D
Για αυριο δεν μπορω αλλα θα ηθελα να γνωριστουμε καποια στιγμη.Ειδα οτι κανατε καποιες εκδρομες στο παϊκο.Εγω ειμαι απο Αριδαια,Εδεσσα για οσους δεν ξερουν.Τα Λιβαδια ειναι το κυριακατικο στεκι μου,οποτε αν βρεθειτε προς τα εκει θα χαρω να σας ξεναγησω.
Θα περιμενω την ανακοινωση καποιας εκδρομης για να τα πουμε απο κοντα.

Καλο παιχνιδι αυριο.
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Οκτ 2004, 20:39

Καλως ήρθες στην παρέα.
Για Πάικο σίγουρα θα ξανακάνουμε εκδρομή. Περιμένουμε και την καινουρια σοδιά στο κρασί που ήπιαμε στο Σκρα. Την τελευταία φορά η ομίχλη δεν μας άφησε να δούμε και πολλά και το χιόνι να κάνουμε κάποιες διαδρομές.
Αφού είσαι και από την περιοχή θα μας πας και σε καλύτερα μέρη.
Διάβαζε τακτικά και σύντομα θα το κανονίσουμε!!!
Α πες και μερικά προσωπικά στοιχεία για εσένα :D
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 25 Οκτ 2004, 21:05, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Geo » 25 Οκτ 2004, 22:04

Λέω να σκάσω μύτη...

ισχύει το 09:45;;
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό discoman » 25 Οκτ 2004, 22:46

Σαβατοκυριακο μπορει να ανεβω στο εξοχικο πλακα λιτοχωρου αγιος σπυριδων προποδες ολυμπου πληροφοριακα και αν γινει αυτο θα σας βρω που και αν πατε
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό xtrail » 26 Οκτ 2004, 07:08

Geo έγραψε:Λέω να σκάσω μύτη...

ισχύει το 09:45;;


Ναι ισχύει!! Θα δεις τον Γιώργο με το τεριος εκεί, αν εμεις δεν έχουμε φτάσει ακόμα

Βρε discoman απορώ πως μπορείς και κάνεις ποστ σε όλες τις ενότητες και όλα τα θέματα? Μηπως ειναι δοκιμασία για να μπεις στην ομάδα (stratego)?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 26 Οκτ 2004, 07:13

Ρε σεις που θα τρέχετε πάλι? Στα εύκολα? :lol: :lol:

Δεν καθόσαστε να κάνετε καμια δουλειά λέω εγώ και αντί για κάστανα να μαζέψετε κανα φράγκο να πάρετε κανα σοβαρό τετρακίνητο :lol: :lol:

Ρε Geo που θα αφήσεις τη γυναίκα σου ετοιμόγεννη? Και αν σε χρειαστεί? :shock:

Από τη ζήλεια μου τα λέω που εγώ δουλεύω και εσείς πάτε βόλτα. Βέβαια έχω πάρει προκαταβολικά τη δόση μου την Κυριακή με άγριο off-roading στο στραβόρεμα. Επίσης δεν δουλεύω την Παρασκευή οπότε προκύπτει τετραήμερο :P :P :P Χα Χα
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό discoman » 26 Οκτ 2004, 07:19

Βρε discoman απορώ πως μπορείς και κάνεις ποστ σε όλες τις ενότητες και όλα τα θέματα? Μηπως ειναι δοκιμασία για να μπεις στην ομάδα (stratego)?[/quote]
Κώδικας: Επιλογή όλων
       [color=darkred][/color] Μπα εκει μπαινεις με αλλες διαδικασιες απλα ειμαι σε φορμα ειναι κακο? :razz:
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό mato » 26 Οκτ 2004, 07:27

georgek έγραψε:Ρε σεις που θα τρέχετε πάλι? Στα εύκολα? :lol: :lol:

.... ντρέπομαι που θα το πω, αλλά από τότε που ψήλωσα το niva ζαλίζομαι και δεν είμαι για πολλά-πολλά....

georgek έγραψε:
Δεν καθόσαστε να κάνετε καμια δουλειά λέω εγώ και αντί για κάστανα να μαζέψετε κανα φράγκο να πάρετε κανα σοβαρό τετρακίνητο :lol: :lol:

... δεν ξέρω τι εννοείς "σοβαρό", αλλά έκατσα και τα υπολόγισα και αν μαζέψω αρκετά κάστανα παίρνω ένα UAZ μούρλια ....
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 26 Οκτ 2004, 07:38

mato έγραψε:.... ντρέπομαι που θα το πω, αλλά από τότε που ψήλωσα το niva ζαλίζομαι και δεν είμαι για πολλά-πολλά....

Υπάρχουν και οι ντραμαμίνες :lol: :lol: :lol:



... δεν ξέρω τι εννοείς "σοβαρό", αλλά έκατσα και τα υπολόγισα και αν μαζέψω αρκετά κάστανα παίρνω ένα UAZ μούρλια ....


Δεν ξέρω τι είναι αυτό το UAZ αλλά φαντάζομαι ότι πρέπει να μαζέψεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ κάστανα για να το πάρεις :D

Την Κυριακή που μας πέρασε όλοι είχατε δουλειά ...και καλά. (ντε μεκ που λέτε και εσείς οι βόρειοι)
:evil:
Τώρα που δεν μπορώ εγώ ....σαν τα σαλιγκάρια!! Θα το θυμάμαι αυτό :evil:

Αλήθεια που εξαφανίστηκαν οι υπόλοιποι? (yannis, maverickman, pyrosvestis)
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό Geo » 26 Οκτ 2004, 08:00

georgek έγραψε:Ρε σεις που θα τρέχετε πάλι? Στα εύκολα? :lol: :lol:

Δεν καθόσαστε να κάνετε καμια δουλειά λέω εγώ και αντί για κάστανα να μαζέψετε κανα φράγκο να πάρετε κανα σοβαρό τετρακίνητο :lol: :lol:

Ρε Geo που θα αφήσεις τη γυναίκα σου ετοιμόγεννη? Και αν σε χρειαστεί? :shock:

Από τη ζήλεια μου τα λέω που εγώ δουλεύω και εσείς πάτε βόλτα. Βέβαια έχω πάρει προκαταβολικά τη δόση μου την Κυριακή με άγριο off-roading στο στραβόρεμα. Επίσης δεν δουλεύω την Παρασκευή οπότε προκύπτει τετραήμερο :P :P :P Χα Χα


:D :D

Ο Χορτιάτης είναι 15' απο το σπίτι μου.... 8)
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 26 Οκτ 2004, 12:09

xtrail έγραψε:Καλως ήρθες στην παρέα.
Για Πάικο σίγουρα θα ξανακάνουμε εκδρομή. Περιμένουμε και την καινουρια σοδιά στο κρασί που ήπιαμε στο Σκρα. Την τελευταία φορά η ομίχλη δεν μας άφησε να δούμε και πολλά και το χιόνι να κάνουμε κάποιες διαδρομές.
Αφού είσαι και από την περιοχή θα μας πας και σε καλύτερα μέρη.
Διάβαζε τακτικά και σύντομα θα το κανονίσουμε!!!
Α πες και μερικά προσωπικά στοιχεία για εσένα :D



Φανταζομαι οτι τωρα θα εχετε επιστρεψει και ελπίζω η επιστροφη να ηταν με χαμογελα!
Απο προσωπικά στοιχεία τι να πω?Με λένε Νίκο και έχω ενα L200(βλεπε Nickname) τετραπορτο το οποιο αγορασα πριν κανενα οκτάμηνο.Τις ηλικίες σας δεν τις ξέρω αλλα φανταζομαι οτι ειμαι απο τους μικροτερους, 23ων.
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό georgek » 26 Οκτ 2004, 13:40

Φίλε Νίκο καλώς ήρθες στο φόρουμ! Όπως ίσως ήδη διαπίστωσες εδώ υπάρχει ένα παρεϊστικο κλίμα με αρκετή διάθεση για χιούμορ :P και .........πειράγματα. :clubbed:

Στην ενότητα της Β. Ελλάδας έχει δημιουργηθεί μια παρέα που κάνει αρκετές δραστηριότητες. Μείνε συντονισμένος και δεν θα χάσεις. :beer: :morning: :occasion5:

Είμαστε από διάφορα σημεία της Β. Ελλάδας (Θεσσαλονίκη, Σέρρες, Λιτόχωρο αλλά υπάρχουν και δυνητικοί φίλοι από Δράμα, Καβάλα, Βέροια, κλπ.) Η απόσταση δεν είναι ποτέ (σχεδόν) περιοριστικός παράγοντας για τις εκδρομές μας. \:D/

Ερώτηση: Τι λάστιχα φοράς στο mitsubishi? Είναι το diesel?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό yannis » 26 Οκτ 2004, 14:05

discoman έγραψε:Σαβατοκυριακο μπορει να ανεβω στο εξοχικο πλακα λιτοχωρου αγιος σπυριδων προποδες ολυμπου πληροφοριακα και αν γινει αυτο θα σας βρω που και αν πατε


Η Πλάκα Λιτοχώρου τι σχέση έχει με τον Άγιο Σπυρίδωνα ??
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 26 Οκτ 2004, 19:00

Περάσαμε πράγματι πολύ ωραία. Βρεθήκαμε στις 9.45 και η αρχική παρέα έμεινε ως τη 1 το μεσημέρι. Αν και δεν είχε λάσπη παίξαμε πολύ και για αρκετή ώρα. O Μάνος έδωσε ρεσιτάλ. Ο Γιώργος νομίζω πως πέρασε ακόμα καλύτερα αφού είναι η δευτερη φορά που το έβαζε σε κάπως δύσκολα και η παρέα τον βοήθησε να περνάει όπου δυσκολευόταν (αυτό δεν φάνηκε και πολύ :D ) Ο Μάνος και ο Γιώργος φύγανε για τις υποχρεώσεις τους και μείναμε εγώ με τον άλλο τον Γιώργο (45 Γιώργηδες σε αυτή την παρέα!!!!) και περιμέναμε τον Κώστα μαζεύοντας κάστανα. Αν αργούσε λίγο ακόμα θα γινόμασταν πλούσιοι με τόσα που μαζέψαμε. Από εδώ και πέρα νομίζω πως τα άλλα παιδια χάσανε γιατί χωθήκαμε προς την βρύση και εκεί τα νεροφαφώματα ήταν το κάτι άλλο. Είχαμε και κοινό αρκετούς περιπατητές!!! Φύγαμε τελικά γύρω στις 4 αφού ο Κώστας είχε ραντεβού στις 3 :shock: :shock: :shock: . Θα ανεβάσω μερικες φωτο

NIKOLAS_L200 έγραψε:Τις ηλικίες σας δεν τις ξέρω αλλα φανταζομαι οτι ειμαι απο τους μικροτερους, 23ων.

Είσαι σίγουρα ο μικρότερος με τετρακίνητο (ο synodigos είναι λίγο μικρότερος αλλά χωρίς) αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα. Οι ηλικίες είναι από 30-......40+. Ευτυχως δεν έχουμε ΚΑΠΗ, όλοι στην εφηβεία είναι :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης