Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Γεια χαρα σε ολους...

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Γεια χαρα σε ολους...

Δημοσίευσηαπό tangoman » 20 Σεπ 2008, 18:50

ΕΙμαι νεος κατοχος ενος aeon cobra 350 και θα ηθελα ν ακουσω την γνωμη ολων σας για αυτο το μηχανακι μιας και 10ετη εμπειρια μου στα μοτο περιοριζεται στα supersport!To πηρα χθες,καινουργιο 0km και σημερα εκανα την πρωτη βολτα μεσα σ ενα ποταμι και εμεινα πολυ ενθουσιασμενος!!!!Καλες η κακες θα θελα ν ακουσω τις αποψεις ολων εσας που εχετε σιγουρα μεγαλυτερη εμπειρια στα γουρουνια........ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
tangoman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 20 Σεπ 2008, 18:36

Δημοσίευσηαπό sphinx330 » 21 Σεπ 2008, 17:47

βολτα σε ποτάμι ...με 0Km ακομά το σκόωτωσες το χοιρινό φίλε...οσο για αν είναι καλό είναι καθαρά δική σου επιλογή που το αγορασες ...με γεια σου πάντως αυτη που έχουν λόγο να σουν ποθν είναι οι ίδιοι οι κάτόχοι του συγκεκριμένου μονταλου...
Άβαταρ μέλους
sphinx330
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Αύγ 2008, 15:45
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό alyor314 » 22 Σεπ 2008, 14:08

Φιλε tangoman το εχω εδω κ 3 μηνες κ εχω κανει 3000 χλμ σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος,εκτος απο ενα προβλημα στη θερμοκρασια κ συγκεκριμενα με το βεντιλατερ το οποιο το φτιαξανε αμεσα γιατι ηταν μεσα στην εγγυηση.καλο θα ηταν παντος να το στρωσεις πρωτα κ μετα να ξεκινησεις τις εχτριμ διαδρομες.στα πρωτα 500χλμ μεχρι 50.μετα ανεβενεις σιγα σιγα μεχρι περιπου τα 2000χλμ. οπου απο εκει κ υστερα του πεινεις το αιμα(προσωπικη γνωμη για τα παραπανω).τελικη ταχ. εχει περιπου 100.σταθερα μπορεις να πας ομως με 80-90 κ απο θεμα κρατηματος κ απο θεμα να μην το φτανεις σηνεχεια στα κοκκινα.καταναλωση με γεματο ρεζερβουαρ 120 χλμ περιπου..εκτος δρομου κανω βολτες με εντουραδες,βεβαια δεν μπορω να τους ακολουθησω παντου(δηλαδη σε μονοπατια μικρα) αλλα κατα τα αλλα δεν μου φευγουν κ χλμ.οτι απορειες εχεις στη διαθεση σου..
Άβαταρ μέλους
alyor314
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 16 Απρ 2008, 13:29
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tangoman » 22 Σεπ 2008, 16:37

Φιλε alyor314 ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες ηταν ακριβως οτι ηθελα να μαθω(οσο για το στρωσιμο αφηστε να χω την προσωπικη μου αποψη...ημουν κατοχος 16 μοτο μεχρι τωρα...και οχι δεν του πινω το αιμα μην σας τρομαζει το ποταμι που γραφω πιο πανω,σημασια δεν εχει με ποσα το πας αλλα με ποσες στροφες οταν το στρωνεις και μην ξεχναμε οτι ολοι οι κινητηρες ειναι στρωμενοι απο εργοστασιο αλλα.....προληπτικα και μονο...προσεχεις) ηθελα να μαθω για καταναλωση κυριως και οδηγικη συμπεριφορα κοντα στην τελικη του και με διαφωτισες πληρως,να σαι καλα(εχω κανει 300χλμ και ευτυχως το βεντιλατερ δουλευει μια χαρα...ακομα)
Άβαταρ μέλους
tangoman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 20 Σεπ 2008, 18:36


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες