Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

AEON MOTORZZZZZ

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

AEON MOTORZZZZZ

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 08 Σεπ 2008, 10:12

Καλημέρα.

Πλέον, μετά από χίλιες επιβεβαιώσεις, θέλω να μοιραστώ την εμπεριστατωμένη άποψή μου για την ΑΕΟΝ (και τα γουρούνια γενικότερα, όπως και αυτούς που -υποτίθεται- τα επισκευάζουν).

Έχω ένα Overland 180, το οποίο πήρα για να κινούμαι κυρίως μέσα στην πόλη έτσι ώστε να ξεπεράσω το πρόβλημα του parking και να μειώσω τη χρήση του αυτοκινήτου για οικονομικούς και κυρίως, οικολογικούς λόγους.

Το ΑΕΟΝ δούλευε άψογα 1 χρόνο. Όσο ήταν η εγγύησή του...

Κατόπιν, με έχει αφήσει (πλέον είμαστε στα 2+ χρόνια) 3 φορές από καρμπιρατερ (μου είπαν), καίει συνεχώς την πίσω λάμπα, τα φρένα του χαλαρώνουν μόνα τους (εκτός από τα μπροστινά) και για κάποιο λόγο δεν φορτίζει την μπαταρία του. Την οποία έχω αλλάξει 3 φορές τους τελευταίους 4-5 μήνες...Η υποστήριξη είναι απαράδεκτη, πρόσφατα που πήρα στον Καραθανάση στα Τρίκαλα μου είπαν ότι τα πήρε "κάποια εταιρεία από την Αθήνα" και προχθές απλά μέσα σε 5 ώρες ξεφόρτισε η μπαταρία. 2:30 γύρισα σπίτι και 7:30 που πήγα να βάλω μπρός δεν έκανε "κιχ".

Αύριο θα πάω την μπαταρία στην δουλειά να δουν οι ηλεκτρολόγοι τι συμβαίνει (3 εβδομάδων μπαταρία) και μετά, τους πήρε και τους σήκωσε!

Δυστυχώς, Ο,ΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.
Και όσοι νεότεροι -γιατί οι πιο παλιοί το ξέρουν καλά- μη κοιτάτε τόσο εμφάνιση, επιδόσεις κτλ κτλ όσο ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ, γιατί τα γουρούνια δεν είναι μηχανές να βρίσκεις τα πάντα οπουδήποτε οποτεδήποτε!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης