Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

SYM QUADRAIDER 600 4X4

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό giourgas » 04 Δεκ 2008, 21:13

ΤΟ SLIDE ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ CARBURATER. META TO ΠΡΩΤΟ SERVICE ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟ ΝΑ ΣΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΗΣΗ. 28ΕΥΡΩ. ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ. ΓΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΑ. ΞΕΒΙΔΩΣΕ ΤΙΣ 3 ΒΙΔΕΣ. ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΤΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΥΠΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΜΕ 3-4mm ΤΡΥΠΑΝΙ. ΞΑΝΑΒΙΔΩΣΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΠΑ ΜΕ ΠΡΩΣΟΧΗ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ. ΕΤΟΙΜΟΣ...
ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΩ ΔΕΙ 105 ΠΕΡΙΠΟΥ. ΤΗΝ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΓΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΛΗΣΗ. ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΕΝΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΟΙΧΟ... :lol:
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Δημοσίευσηαπό carcass31s » 04 Δεκ 2008, 21:30

ρε παιδες ο μπομπ ο μαστορας πρέπει νασαι για να παρεις αυτό το πράμα;
Άβαταρ μέλους
carcass31s
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007, 18:46

Δημοσίευσηαπό leotzian » 05 Δεκ 2008, 13:48

giourgas έγραψε:ΤΟ SLIDE ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ CARBURATER. META TO ΠΡΩΤΟ SERVICE ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟ ΝΑ ΣΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΗΣΗ. 28ΕΥΡΩ. ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ. ΓΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΑ. ΞΕΒΙΔΩΣΕ ΤΙΣ 3 ΒΙΔΕΣ. ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΤΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΥΠΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΜΕ 3-4mm ΤΡΥΠΑΝΙ. ΞΑΝΑΒΙΔΩΣΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΠΑ ΜΕ ΠΡΩΣΟΧΗ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ. ΕΤΟΙΜΟΣ...
ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΩ ΔΕΙ 105 ΠΕΡΙΠΟΥ. ΤΗΝ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΓΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΛΗΣΗ. ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΕΝΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΟΙΧΟ... :lol:


Φίλε μου σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου
Να σε ρωτησα και καποια αλλα πράγματα
1) Πόσα χιλιόμετρα θέλει προσοχή για να στρώσει δηλαδη στα πόσα θεωρείται στρωμένο?
2) Με πόσα χιλιόμετρα ταχύτητα πρέπει να το τρέχω στό στρώσιμο και τι αλλο να προσέχω κατα το στρώσιμο?
3) Πρωτο SERVICE στα πόσα χιλιόμετρα το πάω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό daimler » 05 Δεκ 2008, 22:42

leotzian έγραψε:
giourgas έγραψε:ΤΟ SLIDE ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ CARBURATER. META TO ΠΡΩΤΟ SERVICE ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟ ΝΑ ΣΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΗΣΗ. 28ΕΥΡΩ. ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ. ΓΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΑ. ΞΕΒΙΔΩΣΕ ΤΙΣ 3 ΒΙΔΕΣ. ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΤΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΥΠΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΜΕ 3-4mm ΤΡΥΠΑΝΙ. ΞΑΝΑΒΙΔΩΣΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΠΑ ΜΕ ΠΡΩΣΟΧΗ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ. ΕΤΟΙΜΟΣ...
ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΩ ΔΕΙ 105 ΠΕΡΙΠΟΥ. ΤΗΝ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΓΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΛΗΣΗ. ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΕΝΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΟΙΧΟ... :lol:


Φίλε μου σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου
Να σε ρωτησα και καποια αλλα πράγματα
1) Πόσα χιλιόμετρα θέλει προσοχή για να στρώσει δηλαδη στα πόσα θεωρείται στρωμένο?
2) Με πόσα χιλιόμετρα ταχύτητα πρέπει να το τρέχω στό στρώσιμο και τι αλλο να προσέχω κατα το στρώσιμο?
3) Πρωτο SERVICE στα πόσα χιλιόμετρα το πάω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

φιλε στο μαγαζι μου ειπαν 1000 χιλιομετρα.
οσο για την ταχυτητα δεν μου ειπαν τιποτα συγκεκριμενο.μονο να μην το ζοριζεις.το αφησαν στην κριση μου.εγω το πηγαινα ως 45 χιλιομετρα περιπου.επισης ειπαν να αποφυγω να βαλω την ΑΡΓΗ.
τωρα για το πρωτο service στο βιβλιο γραφει στα 300 χιλ...αλλα ο αντιπροσωπος μου ζητησε να το αγνοησω και να το παω στα 1000.Εγω το πηγα καλου κακου στα 750.
Ελπιζω να βοηθησα.
Άβαταρ μέλους
daimler
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 20:22
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό giourgas » 05 Δεκ 2008, 23:46

http://www.youtube.com/user/giourgas1

Πρωτο service οτι λεει το βιβλιο. 300χλμ. για αλλαγη λαδια+φιλτρο κινητηρα + αλλαγη εμπρος/πισω λαδια διαφορικων. Εγω αλλαξα και τα υγρα του ψυγειου με καλο paraflu γιατι ειχε 50-50 με νερο και μου τα εβραζε στα δυσκολα κοματια. Στα καπακια στελνει ο αντιπρωσοπος με mail στο Γκοργκολη το χαρτι του πρωτου service για να παιζει η εγγυηση. Τελικες δωστα ολα εφοσον δεν εχεις βαλει ακομα το open slide. Το αργο δοκιμαζετο που και που γιατι εμενα το κλοτσαγε μεχρι το πρωτο servise. Ηθελε ρυθμιση.
Καλες χωματινες βολτες...
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Δημοσίευσηαπό leotzian » 07 Δεκ 2008, 10:11

Ευχαριστώ παιδιά για τίς απαντήσεις
giourgas βιντεάκια special και απο μονταζ πρωτα...
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό leotzian » 07 Δεκ 2008, 10:17

Παιδιά το πρωτο service το πληρώνετε κανονικα και αν ναι πόσο?
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό daimler » 07 Δεκ 2008, 12:06

leotzian έγραψε:Παιδιά το πρωτο service το πληρώνετε κανονικα και αν ναι πόσο?

50,00 E
Άβαταρ μέλους
daimler
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 20:22
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό giourgas » 08 Δεκ 2008, 22:46

ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ 60ΕΥΡΩ ΕΔΩΣΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ 2ΛΙΤ PARAFLU. ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΥΓΑ ΘΟΡΥΒΟ ΑΠΟ ΛΑΙΜΟ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΒΓΑΛΑ ΤΑ INOX ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΚΟΠΕΙ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ 2 ΤΡΥΠΕΣ Ο ΛΑΙΜΟΣ...
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Δημοσίευσηαπό leotzian » 09 Δεκ 2008, 17:23

giourgas έγραψε:ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ 60ΕΥΡΩ ΕΔΩΣΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ 2ΛΙΤ PARAFLU. ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΥΓΑ ΘΟΡΥΒΟ ΑΠΟ ΛΑΙΜΟ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΒΓΑΛΑ ΤΑ INOX ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΚΟΠΕΙ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ 2 ΤΡΥΠΕΣ Ο ΛΑΙΜΟΣ...


Μήπως οπως τουμπαρε η μηχανή ακούμπισε η εξάτμηση και εκοψαν οι βίδες?
Γιατι τετοιο πρόβλημα με την εξάτμηση δεν εχω ξανακούσει
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό giourgas » 09 Δεκ 2008, 21:04

Κοπικαν οι 2 βιδες που ειναι με ηλεκτροποντα κολλημενες πανω στο λαιμο της εξατμισης και κρατανε τα προστατευτικα inox, μαλλον απο τους κραδασμους. Οσο και να στουκαρεις εκει που ειναι η εξατμιση πολυ δυσκολο να βρει καπου και να ζοριστει.
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Δημοσίευσηαπό giourgas » 10 Δεκ 2008, 21:28

ΟΛΑ ΟΚ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ, ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟ ΜΕΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ, ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΔΡΑΣΗ ΠΑΛΙ...
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Δημοσίευσηαπό leotzian » 11 Δεκ 2008, 18:31

giourgas έγραψε:ΟΛΑ ΟΚ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ, ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟ ΜΕΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ, ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΔΡΑΣΗ ΠΑΛΙ...



Tί εγινε σου αλλάξε την εξάτμηση η στα κόλλησε αυτά που ειχαν σπάσει?
Επιτρέπετε με τους κραδασμούς να ξεκολήσουν αυτά, καινούργια μηχανη ειναι
και καλά τώρα που ειναι στην εγγύηση μετα?
Στα λεω αυτά γιατι την εχω παραγγειλει και την περιμένω απο μέρα σε μέρα.
Ελπίζω να εκανα καλή αγορα και οχι καμμιά πατάτα.....
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό daimler » 12 Δεκ 2008, 12:00

Το κιτ για την αυξηση της ιπποδυναμης κοστιζει στον αντιπροσωπο στη Θεσσαλονικι 180 Ε.Επισης μου ειπε οτι υπαρχει και η δυνατοτητα για αυξηση αποστασης των τροχων.Ετσι πληροφοριακα!!!
Άβαταρ μέλους
daimler
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 20:22
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό giourgas » 12 Δεκ 2008, 21:36

ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΘΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΟΥΡΟΥΝΙΟΥ, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ, ΜΟΤΟ, ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΡΩΣΤΙΕΣ... ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΑ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΣΕΙΡΕΣ. ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΗΣΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΟΛΗΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΞΑΝΑΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΓΓΗΛΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΕΙΑ. ΤΟ ΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ. ΦΙΛΕ DAIMLER ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΙΤ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΔΗΝΑΜΗΣ??? ΤΟ SLIDE ΤΩΝ 28 ΕΥΡΩ???
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες