Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ymc 200 h 250 ???

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Re: ymc 200 h 250 ???

Δημοσίευσηαπό ririkos » 09 Αύγ 2008, 04:21

[quote="Lander300"](άσχετο) commbba τη φωτό που την κατέβασες;[/quote


απο το http://www.ktm.com/
Άβαταρ μέλους
ririkos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 30 Ιουν 2008, 18:26

Re: ymc 200 h 250 ???

Δημοσίευσηαπό Lander300 » 09 Αύγ 2008, 06:53

δεν ξέρεις γράμματα; η ειστε συμμορία εδώ μέσα;
Άβαταρ μέλους
Lander300
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 10 Μάιος 2008, 17:12
Τοποθεσία: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑ

Re: ymc 200 h 250 ???

Δημοσίευσηαπό PATELIS » 09 Αύγ 2008, 09:12

Τελικα φιλε μου μιας που ειδες και τα χαρτια που εγραφε την χωρα προελευσεως δεν ειδες και το εργοστασιο κατασκευης ??? Εγω μονο αυτο θελω να μαθω χωρις ειρωνιες κλπ
Κανε τον κοπο και γραψε να μαθουμε τελικα τι μαρκα ειναι τα YMC , ρωτα και τον καταστηματαρχη αν ξερει τα κινεζικα YMC σε πιο εργοστασιο κατασκευαζονται ??
PATELIS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 10 Αύγ 2004, 19:54

Re: ymc 200 h 250 ???

Δημοσίευσηαπό ririkos » 09 Αύγ 2008, 12:53

άρχισες να κάνεις τον Κινέζο μου φαινεται...
εγω δεν ξερω γράμματα. εσύ θα απαντήσεις;
Άβαταρ μέλους
ririkos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 30 Ιουν 2008, 18:26

Δημοσίευσηαπό G@rret » 10 Αύγ 2008, 09:10

φιλε Lander300 συμφωνω και λεω ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑ FORUM ΜΕ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΑΝΟΝΙΜΙΑ... ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ πχ ΕΙΜΑI Ο Χ ΑΝΘΡΩΠΟς ΠΟΥ ΦΕΡΝΟ ΚΑΙ ΕΧΟ ΟΛΟΙ ΤΗΝ G@RRET Motor Company KAI ΒΓΑΖΩ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΜΕ 240XLM KAI AN ΠΑΤΙΣΕΙς ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΒΓΑΖΕΙ ΦΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΕΙ........όλες οι αποψεις δεκτες αλλα να ξερουμε τη γραφουμε παιδια χαλαρωστε....... :?
Έγω κανονικά οδηγούσα η κολώνα ήταν στον δρόμο μου.....
Άβαταρ μέλους
G@rret
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Σεπ 2007, 16:26
Τοποθεσία: σε βάρκα

Δημοσίευσηαπό G@rret » 10 Αύγ 2008, 09:16

δεν ημαστε σοιμορια δεν ξερουμαι γραματα (βλεπης ορθογραφια?)ΗΡΕΜΗΣΤΕ !!!!!!!!!11
Έγω κανονικά οδηγούσα η κολώνα ήταν στον δρόμο μου.....
Άβαταρ μέλους
G@rret
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Σεπ 2007, 16:26
Τοποθεσία: σε βάρκα

Δημοσίευσηαπό commbba » 11 Αύγ 2008, 08:55

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά ήμουνα εκτός forum για λίγες μέρες.
Για την φωτογραφία , την κατέβασα απο το www.quads.gr , στο υποφόρουμ για γουρουνάκια και κινεζάκια και σχετικά με τα καινούρια 300αρια της YMC.
Τώρα όσων αφορά την χώρα κατασκευής , για εμένα έχει μεγάλη σημασία , γιατί έχει αποδειχθεί ότι τα made in Taiwan είναι καλύτερα απο τα made in China.Επιπλέον η πλειοψηφία των quad/atv κατασκαυάζεται στην Κίνα-Ταιβάν , ακόμα και αυτά που πιστεύετε ότι είναι Ευρωπαϊκά ή Αμερικάνικα ή Γιαπωνέζικα.
Επιπλέον θέλω κάποιος να μου απαντήσει γιατί τα Aeon ,Linhai , Jialing , SYM , είναι καλά για αγορά και όχι τα YMC.Εφόσον προτρέπουν κάποιοι να εμπιστευθούμε τις παραπάνω μάρκες , τότε αξίζει να δείξουμε εμπιστοσύνη και στην εν λόγο εταιρεία.
Για την πληροφόρηση τα YMC φτιάχνονται στην TAiwan απο την Access Motor Co. και υπάρχουν σχετικά video στο Youtube για να ρίξετε μιά ματιά.
Τώρα όσων αφορά τον σκελετό KTM , εάν έχουν ή όχι , όποιοι δέν το πιστέυουν μου αποδεικνείουν ότι δέν έχουν επιχειρηματικό μυαλό,Γιατί η Access είναι σχετικά καινούρια εταιρεία και θέλει να κάνει την διαφορά με κάτι αξιόπιστο και δοκιμασμένο.Δέν είναι τελευταίας γενιάς σκελετός και ούτε κατασκευάζεται απο την ίδια την KTM φυσικά .Εσείς στην θέση τους ας ξοδεύατε χρόνο και χρήμα σε δοκιμές και σχέδια για να πετύχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Έχω δεί Lander 300 απο κοντά και δέν μου δείχνει για μηχάνημα που θα διαλύσει με τα πρώτα χλμ.Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός , που λένε και οι Τρύπες.Όταν το αγοράσω (ΟΤΑΝ) θα ανοίξω topic για να σας ενημερώνω σχετικά.
Άβαταρ μέλους
commbba
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 21:01
Τοποθεσία: Ερέτρια-Ευβοίας

Δημοσίευσηαπό ntinos1979 » 11 Αύγ 2008, 16:19

ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΝΟΜΙΖΩ...ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ YMC 200 Η 250 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΣ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ...ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΒΙΔΩΝΕΙ ΚΙΝΕΖΟΣ ΤΑΙΒΑΝΕΖΟΣ ΙΑΠΩΝΕΖΟΣ Η ΠΟΡΤΟΡΙΚΑΝΟΣ!
ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ PORCHE ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ...
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ SUZUKI YAMAHA ΚΤΜ ΚΤΛ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ YMC Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ...ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΗΜΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ!!!
Άβαταρ μέλους
ntinos1979
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 13:13
Τοποθεσία: lamia

Δημοσίευσηαπό PATELIS » 11 Αύγ 2008, 19:25

Απλα να ξεκαθαρησεις κατι που μαλλον το δεν το εχεις καταλαβει
YMC ΔΕΝ ειναι εταιρεια κατασκευης αλλα ενας εισαγωγεας Ελληνας με το ονομα Γιαννουλας (Yiannoylas απο εκει και το πρωτο Y απο τη "μαρκα" YMC , τα υπολοιπα ειναι Motor Company)
Πρεπει να σε ενδειαφερει τι ειναι αυτο που αγοραζεις γιατι οπως λες δεν εχεις λεφτα για πεταμα , σωστα ??
Και γιαυτο σωστο ειναι να γνωριζει ο πελατης της YMC απο ποιον ειναι κατασκευασμενα οπως γραφω και πιο πανω γιατι αν μια μερα ο Κ Γιαννουλας αποφασισει οτι δεν παει αλλο να μπορεις να βρεις μια βιδα βρε αδερφε.
Εγω πχ εχω μια Suzuki LTR 450 και μια Linhai 300 4x4 αν κανεις μια αναζητηση στο Google για αυτα τα μηχανακια θα βρεις ακρη για ανταλλακτικα κλπ , αν ψαξεις για YMC θα βρεις μονο οτι εχει σχεση με την Giannoylas
Δεν ειναι κακο να ξερεις τι πληρωνεις-αγοραζεις οσο φτηνο και αν ειναι αυτο.
Και για να μην παρεξηγηθω δεν εχω πει σε κανενα ποστ οτι ειναι μαπα τα μηχανακια αυτα , οποιος ενδειαφερεται ρωταει και μαθαινει απο αυτους που εχουν και κρινει καταλληλα.
PATELIS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 10 Αύγ 2004, 19:54

Δημοσίευσηαπό commbba » 11 Αύγ 2008, 20:47

Ο Γιαννουλας εφαρμοζει ενα αλλο μοντελο , την αγορα ολοκληρης γραμμης παραγωγης , οποτε αυτο του δεινει την πολυτελεια να τοποθετει διαφορετικα ανταλλακτικα απο αυτα που θα βαζανε οι ιδιοκτητες του εργοστασιου.
Τωρα , τα Sphinx μεχρι και τα 250cc εναι φασον Κινεζικα .Απο τα Sphinx 330 και πανω καθως και τα Lander/Highlander η κατασκευη αλλαζει εμφανεστατα.
Μην περιμενεις να σου απαντησει κανενας με Sphinx 200 η 250 , γιατι ολοι τα βλεπουνε ,τα υπολογιζουνε για πιθανη αγορα αλλα στο τελος καταληγουνε σε κατι δοκιμασμενο και ας ειναι και μεταχειρησμενο.
Άβαταρ μέλους
commbba
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 21:01
Τοποθεσία: Ερέτρια-Ευβοίας

Δημοσίευσηαπό commbba » 24 Οκτ 2008, 14:46

Το καινούργιο Sphinx 200 με ταχύτητες είναι κατασκευής Κίνα Shineray.Τα Sphinx 330 και Lander 300 είναι Access Motors.Τα Highlander & Spartan είναι CF Motors.Δυστυχώς τα χρήματα μου δέν φθάνουν για Lander και θα ξεκινήσω με Sphinx 200 4τάχυτο.Είδωμεν.
Άβαταρ μέλους
commbba
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 21:01
Τοποθεσία: Ερέτρια-Ευβοίας

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 62 επισκέπτες