Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC BUGGY

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

YMC BUGGY

Δημοσίευσηαπό driller » 04 Αύγ 2008, 21:58

Φιλοι μου καλησπερα,ονομαζομαι Κωστας και ειμαι ενας δυστυχης κατοχος ενος YMC buggy desert 250 του 2008.
Αυτο το κατα τα αλλα ομορφο buggy αγοραστηκε καινουριο πριν ενα μηνα περιπου και εχω γραψει 138 χλμ βολτας ΜΟΝΟ...
απο τις πρωτες μερες ειχα να αντιμετωπισω "παιδικες ασθενειες" ,οπως διαρροες καυσιμου απο ταπα ,φιλτρο και δεικτη ,τριγμους,οργανο θερμοκρασιας off,δεικτη βενζινης off,σκισμενο καθισμα με πλατη να κουνιεται ,καμενες λαμπες,πισω φλας που επεσε το κρυσταλο,οπως και των στοπ επισης, εδω θελω να πω οτι ειναι μονιμα σε κλειστο γκαραζ και δεν εχει πεσει πανω του σταγονα νερου οπως και σκονης,ολα αυτα ομως ξεπεραστηκαν με το μερακι μου και την αγαπη που εχω για τα μηχανοκινητα γενικα...
Το κερασακι λοιπον στην τουρτα ηρθε προχθες οταν σε βολτα σε ΑΣΦΑΛΤΟ με τον 11χρονο γιο μου εμεινε απο μεταδοση και εκει τελειωσαν ολα ...απο πρωτη μουρη βρεθηκα να σπρωχνω τον κινεζο και να ριχνω μπινελικια...
Αυτη τη στιγμη ο ομορφος αλλα αναξιοπιστος κινεζος ειναι εξω στο δρομο ενος αντιπροσωπου της ΥMC και περιμενει τις πρωτες βοηθειες...
Ολα αυτα ελαβαν χωρα στην ομορφη Αιγινα ...
Άβαταρ μέλους
driller
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 04 Αύγ 2008, 19:47
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό burger » 05 Αύγ 2008, 08:21

Πώ πώ, αυτό είναι πολύ άσχημο.

Και ότι έλεγα σε ένα θρεντάκι παρακάτω ότι θέλω να πάρω ένα τέτοιο μπάγκι.

Για πες περισσότερα φίλε μου, γιατί μάλλον θα με σώσεις από βάσανα.

Αν μέχρι τώρα εσύ μόνο με άσφαλτο έχεις τόσα θέματα, εγώ που το θέλω και για χωματόδρομους, σκούρα τα βλέπω τα πράγματα.
Άβαταρ μέλους
burger
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Αύγ 2008, 12:41

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 05 Αύγ 2008, 10:56

Σκουρα δε λες τιποτα μακρια...
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Δημοσίευσηαπό burger » 05 Αύγ 2008, 13:30

Διάβασα ότι γράφει το φόρουμ για την YMC και καταλήγω ότι μάλλον πρόκειται για προβληματικά οχήματα.
Σίγουρα σε επίπεδο αντιπροσωπείας απο ότι βλέπω, υπάρχει αναγνώριση, αλλά τελικά μάλλον θα προσανατολιστώ κάπου αλλού.

Παρεμπιπτόντως πήρα τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο, τον ρώτησα για το μπάγκι, έχω πουλήσει 190 φέτος μου είπε κανένα πρόβλημα, μόνο ένα με μια φλάτζα λαδιού είχε θέμα.
τι να πώ, να πουλήσει θέλει και αυτός, αλλά λεφτά δίνω και εγώ.
Ειδικά στα 4650 που φτάνει το 250άρι, είναι σημαντικό ποσό. Με τόσα παίρνεις Niva που είναι και σκυλί.

Χαλάστηκα τώρα.

Κρίμα.

Ρε σύ Driller μπας και του πινεις το αίμα; ΤΟΣΟ μάπα είναι;
Άβαταρ μέλους
burger
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Αύγ 2008, 12:41

Δημοσίευσηαπό driller » 05 Αύγ 2008, 18:25

Πρωτα απ΄ολα ΔΕΝ του πινω το αιμα μιας και περιμενα να κανω καμμια 500αρια χλμ να ψευτοστρωσει...ασε που εχω αλλα εργαλεια για αυτη τη δουλεια.
Τωρα για τα υπολοιπα τι να πω, δεν ξερω καποιον αλλο που να εχει το ιδιο για να σας πω αν πραγματικα ειναι μαπα η εγω ειμαι γκαντεμης, αυτο ομως που πρεπει να παραδεχθω ειναι το μεγαλο ενδιαφερον της κεντρικης αντιπροσωπιας στον Αλιμο ,για να μην βιαζομαι βεβαια ΟΤΑΝ μου παραδωσουν το buggy θα σας πω ...
Προς το παρων ειμαι σε αναμονη της αφιξης του στην Αθηνα γιατι εδω τελικα θα γινει διαγνωση και επισκευη η αντικατασταση του buggy συμφωνα με τα λεγομενα της YMC...ειδομεν.
Άβαταρ μέλους
driller
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 04 Αύγ 2008, 19:47
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό nikitasimt » 06 Αύγ 2008, 11:32

Φιλε μου εχω και εγω ενα 250 σαν το δικο σου εδω και 2 χρονια σχεδον
Το δικο μου ειναι απο διαφορετικη "μαρκα" και το ειχα αγορασει απο Γερμανια.
Σχετικα με τις διαροες που αναφερεις ειχα και εγω τα ιδια και καποια στιγμη εμεινα απο μιζα γιατι ξεβιδωθηκε το γραναζι απο το πηνιο και οι βιδες το καταστρεψαν . Αλλαξα πηνιο και βιδες με μπολικη κολλα και απο τοτε τιποτα αλλο
Του αλλαξα και καποια πραγματα οπως καρμπυρατερ, εξατμιση, λαστιχα off road μπαταρια και το βγαζω μονο χωμα
Μαζι με φιλους που εχουν τζιπ βγαινουμε βολτα Παρνηθα και ακολουθει παντου ανετα αρκει να εχεις φορα .
Τωρα εχω παρει ενα suzuki gsxr 400 για ανταλλακτικα και θελω να του βαλω πανω το μοτερ
Οταν τελειωσω θα ενημερωσω γιατι τωρα εχω μπλεξει με ενα αλλο θηριο
Δες το κατασκευη buggy στην Ελλαδα
nikitasimt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 02 Ιαν 2006, 09:50

Δημοσίευσηαπό driller » 07 Αύγ 2008, 23:20

nikitasimt έγραψε:Φιλε μου εχω και εγω ενα 250 σαν το δικο σου εδω και 2 χρονια σχεδον
Το δικο μου ειναι απο διαφορετικη "μαρκα" και το ειχα αγορασει απο Γερμανια.
Σχετικα με τις διαροες που αναφερεις ειχα και εγω τα ιδια και καποια στιγμη εμεινα απο μιζα γιατι ξεβιδωθηκε το γραναζι απο το πηνιο και οι βιδες το καταστρεψαν . Αλλαξα πηνιο και βιδες με μπολικη κολλα και απο τοτε τιποτα αλλο
Του αλλαξα και καποια πραγματα οπως καρμπυρατερ, εξατμιση, λαστιχα off road μπαταρια και το βγαζω μονο χωμα
Μαζι με φιλους που εχουν τζιπ βγαινουμε βολτα Παρνηθα και ακολουθει παντου ανετα αρκει να εχεις φορα .
Τωρα εχω παρει ενα suzuki gsxr 400 για ανταλλακτικα και θελω να του βαλω πανω το μοτερ
Οταν τελειωσω θα ενημερωσω γιατι τωρα εχω μπλεξει με ενα αλλο θηριο
Δες το κατασκευη buggy στην Ελλαδα

Η δουλεια που κανεις στο εργαλειο σου φιλε μου ειναι φανταστικη,τωρα για το 250 σκεπτομαι και εγω μελλοντικα ενα μεγαλυτερο μοτερ και μεταδοση με καποιο μπλοκε διαφορικο,το προβλημα ειναι ποιος θα κατσει να το φτιαξει μιας και ο χρονος μου ειναι περιορισμενος,αν εχει καποια προταση θα χαρω να την διαβασω.
Άβαταρ μέλους
driller
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 04 Αύγ 2008, 19:47
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό nikitasimt » 08 Αύγ 2008, 09:37

Φιλε μου η γνωμη μου ειναι αν μπορεις φτιαξε αυτα τα προβληματα που εχεις με το δικο σου και μην μπλεκεις με μετετροπες μεγαλες αν δεν εχεις τις γνωσεις και τα εργαλεια που χρειαζονται
Το κοστος τελικα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οτι φανταζεσαι και θελει ψαξιμο
Το μοτερ που φοραει το 250 εχει after market ανταλλακτικα και μπορεις να το βελτιωσεις αρκετα χωρις να σου σκορπιζει σε καθε βολτα
Αν κανεις λιγο υπομονη πιστευω οτι μετα το Φθινοπωρο θα ξεκινησω την μετατροπη στο δικο μου 250 οποτε θα δουμε αν αξιζει και αν ειναι ευκολο να γινει
Για το διαφορικο που λες υπαρχει τροπος να κλειδωθει και να γινει 100% μπλοκε σχετικα ευκολα .
nikitasimt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 02 Ιαν 2006, 09:50

xereto sas

Δημοσίευσηαπό dimitris-01000001 » 08 Αύγ 2008, 12:22

paidia to thema me ta YMC eixe kseftilistei kai sto parelthon kai polles antidraseis pareksigiseis kai o kIRIOS admin tou site mas eixa diagrapsei pollous apo edo pou milisame asxima gai ta oximata auta giati profanos tou kaname zimia mias kai eixe kai ena banneraki me diafimisi ton idion ton oximaton auton.

prosexete ti agorazete apo tin kolo kina to exoun metaniosei polloi.
mathete ti ginete me auta ta oximata prota kai meta.

loipon kIRIE admin sbise me kai pali an theleis ksereis pios eimai o jm01000001. giati apla leo auto pou pisteuo kai sou xalao tin diafimisi kai ta lefta xaxaxaxa.

A na ksereis oti tha to steilo mail se olous an to sbiseis ok ksereis ta exoume ksanapei auta......


[mod]Οχι αγαπητέ Δημήτρη – δεν έχουν έτσι τα πράγματα. Μπορείς να γράφεις τη γνώμη σου για ένα όχημα, άλλα όχι και να βρίζεις δημοσίως αυτούς που το αγοράσανε.

Και εσύ καθώς και δύο ακόμα άτομα, το ξεφτιλίσατε και επειδή τη νομική ευθύνη την έχουμε εμείς και όχι εσείς, πρώτα σας ενημερώσαμε να σταματήσετε τις βρισιές και μετά από μια αρκετά μακριά διαμάχη αποβληθήκατε.

Μπορείς να γράφεις εδώ αλλά θα σέβεσαι τους άλλους πρώτα. Δεν μας απασχολεί πως εκφράζεσαι στις καθημερινές σου συναναστροφές, εδώ θα πρέπει να είσαι κόσμιος. Μην ξανα-προκαλέσεις.

Άβαταρ μέλους
dimitris-01000001
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 25 Μαρ 2008, 16:06

Δημοσίευσηαπό SuperBeetle » 08 Αύγ 2008, 12:46

Μεταφέρω κάτι που διάβασα (δεν λέω πού για να μην θεωρηθεί διαφήμιση)

Η πίκρα της απογοήτευσης είναι πιο δυνατή από την γλύκα της χαμηλής τιμής
Growing old is mandatory
Growing up is optional
Άβαταρ μέλους
SuperBeetle
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2005, 17:28
Τοποθεσία: Α. Πετραλωνα

Δημοσίευσηαπό Periergos » 03 Νοέμ 2008, 12:20

Αν και αργα, θελω να γραψω την εμπειρια μου.
Νησί κυκλαδων, 2 χρονια πριν, εταιρεια ενοικιασεων buggy moto atv.
Πιανω κουβεντα για το pgo που εχει και το νοικιαζει.
Και μου λεει τα παρακατω.

«φοβερο, δεν χαλαει, αντεχει στην κακομεταχειριση, ΑΛΛΑ ο αντι/πος δεν διαχωριζει αν το αγοραζει ιδιωτης ή εταιρεια και δεν κανει καμια εκπτωση. Ακομα και να το αγορασω σε κουτι του ειπα, για πιο φθηνα, και μου ειπε όχι»

Ερωτηση δικια μου,
«τα ymc τα δοκιμασες»?

Απαντηση.
«Φυσικα, πηρα ένα στην αρχη, και το πουλησα σε 15 μερες. Ολο ψιλοπροβληματα που το ακινητοποιουν, και εδώ δεν παιζουμε, εδώ κανουμε δουλεια, και δεν μπορω κάθε τρεις και λιγο να ρυμουλκω το ΥΜC, Ουτε να κρεμαω τους πελατες. Όμως πρεπει να προσθεσω ότι επειδη ειμαι μηχανικος και επειδη η εταιρεια σε καλυπτει πληρως, σαν ιδιωτης, αν εμενα αθηνα, μπορει και να το αγοραζα …επειδη είναι πολύ φθηνο.»

Συμπρασμα δικο μου

Επειδη δεν ειμαι μηχανικος, και το θελω στην χαλκιδικη, και οι διακοπες μου είναι κατι ιερο, επειδη δεν εχω ουτε αγρορικο ουτε τρειλερ για μεταφορα … δεν αγοραζω YMC με τιποτα τωρα.... Αργοτερα δεν ξερω.
Άβαταρ μέλους
Periergos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 10:21

Δημοσίευσηαπό stavrianos13 » 11 Νοέμ 2008, 21:35

Φίλε periergos για δες εδώ

[url]www.teamjoyner.gr
[/url]

Ότι πιο όμορφο έχω δει
Eίναι Αμερικάνικη εταιρεία μου είπαν και ήρθε και στην Ελλάδα προσφάτως
Έχει και κιτ βελτίωσης και αξεσουάρ

Απο κοντά δεν τα έχω δει ακόμα,αλλα θα πρέπει να βρώ χρόνο λίαν συντόμως
Άβαταρ μέλους
stavrianos13
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 01 Σεπ 2007, 23:01


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες