Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΟΚ

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΟΚ

Δημοσίευσηαπό EYFYHS » 13 Φεβ 2008, 23:50

Γεια σας παιδιά. Εδώ και μια βδομάδα είμαι τελικά κάτοχος του KYMCO MXU150. Μικρούλι είναι, για την πόλη ότι πρέπει δεν περίμενα και κάτι περισσότερο, κι όμως, έχω ξετρελαθεί, πολύ καλή φάση αλλά δεν βοηθάει ο καιρός. Τρελό κρύο, και παρόλο που πήρα σχετικά καλό εξοπλισμό, τον έχω ψιλοδαγκώσει. Το ερώτημά μου είναι σχετικά με το χειροκίνητο τσοκ. Πώς ακριβώς το χρησιμοποιούμε για να βάλουμε μπρος κρύο κινητήρα σε χαμηλές θερμοκρασίες; Λέει κάποια πράγματα το βιβλίο αλλά θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες με την όλη διαδικασία. Είναι και καινούριο το γουρουνάκι θέλει πολύ προσοχή με το ζέσταμα. Παιδιά απαντήστε μου, μην κάνω καμιά ζημιά στο χοιρινό, δε λέει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
EYFYHS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 27 Δεκ 2007, 10:07
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό lak100 » 14 Φεβ 2008, 18:09

οταν δεν παιρνει μπος το ανοιγεις τερμα οτα παρει το βαζει στην προθερμανση δηλαδη το ξαναβαζεις προς τα μεσα περιμενεις λιγο στο ρελαντι να ζεσταθει κλεινεις εντελως το τσοκ και φευγεις. μσν εχεις???
ΕΙΜΑΙ ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ KYMCO MXU 300
Άβαταρ μέλους
lak100
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 09 Ιαν 2007, 18:11
Τοποθεσία: Καστορια


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες

cron