Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC Club

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 23 Ιαν 2010, 15:18

Μετά από πολύ καιρό έβγαλα πάλι το γουρούνι μου βόλτα στα χιόνια...ιδού μερικές φωτό.....

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 23 Ιαν 2010, 17:36

to idio kai ego. poli xioni
http://www.youtube.com/watch?v=QLLw5gOJ6TE
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 26 Ιαν 2010, 21:54

Έλα έχω νέο υλικό λέμε με 2 Ymc,Lander και Hilander!!!

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

και ένα βιντεάκι
http://www.youtube.com/watch?v=D0Ue_3cjVk4
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 27 Ιαν 2010, 12:17

ωραιες φοτο ωραιο βιντεο εγω στο χορτιατη ειχα προβλημα με τα ασφαλτινα [on off] λαστιχα σκεφτομαι για αλυσιδες μιας και δεν μπορω αμεσα να αγορασω τρακτεροτα
http://www.youtube.com/watch?v=3cPmk6zWd4E
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 08 Απρ 2010, 17:14

4.600 χλμ με το Lander και να'σου πάλι το κόμπλερ της μίζας...δήλωσε δυστυχώς πάλι παρόν και τώρα είμαστε για άλλα έξοδα μιας και δεν ξαναεμπιστεύομαι την άθλια αντιπροσωπεία της Ymc για να μου πασάρει κόμπλερ παλιάς τεχνολογίας που βαράει μετά από 1500 χλμ!!!!!!!!έλεος δηλαδή....να πάνε να μαμηθούνε αυτοί και η εγγύησή τους,θα το πάρω από αλλού,από άνθρωπο που μέχρι ώρας μου φαίνεται ότι ξέρει τι λέει και τι κάνει (Lucas) και μου είπε ότι θα φέρει τα νέα βελτιωμένα κόμπλερ και ελπίζω με αυτό να μην αναγκαστώ να ξανααλλάξω σύντομα...Είδομεν....
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

Δημοσίευσηαπό kotsosargy » 15 Απρ 2010, 16:55

φιλε εμεις το πηραμε για ενα sphinx 330 απο τον λουκας και ειναι πολυ καλητερο (βελτιωμενο και ποιο ελαφρυς ο οφαλος που βιδωνει πανω στο βολαν
Άβαταρ μέλους
kotsosargy
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 15 Μαρ 2009, 01:28
Τοποθεσία: kriti

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 16 Απρ 2010, 15:22

Για να δούμε εγώ περιμένω ακόμα.......Μακάρι να είναι όντως καλύτερο και να έχει διάρκεια όπως πρέπει.....
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

Δημοσίευσηαπό m38a12005 » 28 Μάιος 2010, 20:27

Καλησπερα φιλος μου ειπε οτι η YMC εκλεισε ειναι αληθεια και αν ναι τη κανουμε με ανταλακτικα
FOLLOW THE LEADER
Άβαταρ μέλους
m38a12005
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 08 Αύγ 2005, 23:02
Τοποθεσία: ΔΕΛΦΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό nimfasiwtis » 29 Μάιος 2010, 18:04

ναι οντως το ακουσα κι εγω αφου η εταιρια ηταν για τον μουτσο εδω και 1χρονο.τραγικοι ολοι εκει μεσα απο τοτε που μεταφερθηκε.
αλλα κατι ακουσα οτι θα αναλαβει τα ανταλλακτικα ενα παλικαρι απο θεσσαλονικη τον ξερουμε ολοι εδω απλα περιμενουμε.
Άβαταρ μέλους
nimfasiwtis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 19 Φεβ 2009, 19:08

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 29 Μάιος 2010, 23:18

nimfasiwtis έγραψε:ναι οντως το ακουσα κι εγω αφου η εταιρια ηταν για τον μουτσο εδω και 1χρονο.τραγικοι ολοι εκει μεσα απο τοτε που μεταφερθηκε.
αλλα κατι ακουσα οτι θα αναλαβει τα ανταλλακτικα ενα παλικαρι απο θεσσαλονικη τον ξερουμε ολοι εδω απλα περιμενουμε.


Φίλε μου μην αγχώνεσαι μακάρι να το κλείσανε το μαγαζάκι γιατί πολύ απλά οι άνθρωποι δεν κάνανε για την δουλειά,όσο για ανταλλακτικά μπες εδώ: http://www.dekkamotors.gr πάρτους τηλ και ζήτα το Λουκά,το παιδί ασχολείται με τα access motors μοντέλα (Y.m.c) και θα σε βοηθήσει σε ότι χρειάζεσαι για ανταλλακτικά ή οτιδήποτε άλλο,είναι πολύ ψαγμένος...Δεν κάνω διαφήμιση προς Θεού αλλά το καλό αξίζει να λέγεται και εγώ έχω εξυπηρετηθεί με τον καλύτερο τρόπο και μάλιστα και πρόσφατα όταν και χρειάστηκα κόμπλερ μίζας για το Lander μου...
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

Δημοσίευσηαπό m38a12005 » 30 Μάιος 2010, 10:18

Φίλε μου μην αγχώνεσαι μακάρι να το κλείσανε το μαγαζάκι γιατί πολύ απλά οι άνθρωποι δεν κάνανε για την δουλειά,όσο για ανταλλακτικά μπες εδώ: http://www.dekkamotors.gr πάρτους τηλ και ζήτα το Λουκά,το παιδί ασχολείται με τα access motors μοντέλα (Y.m.c) και θα σε βοηθήσει σε ότι χρειάζεσαι για ανταλλακτικά ή οτιδήποτε άλλο,είναι πολύ ψαγμένος...Δεν κάνω διαφήμιση προς Θεού αλλά το καλό αξίζει να λέγεται και εγώ έχω εξυπηρετηθεί με τον καλύτερο τρόπο και μάλιστα και πρόσφατα όταν και χρειάστηκα κόμπλερ μίζας για το Lander μου...[/quote]
Ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα ,ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια παλια με τον για ενα προβλημα που ειχα ,οντος πολυ εξυπηρετικος .ΠΡΟΣΕΞΤΕ τα λαδακια γιατι εγω το 500 το κολλησα και μπηκαμε σε περιπετιες
FOLLOW THE LEADER
Άβαταρ μέλους
m38a12005
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 08 Αύγ 2005, 23:02
Τοποθεσία: ΔΕΛΦΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό m38a12005 » 30 Μάιος 2010, 10:25

m38a12005 έγραψε:Φίλε μου μην αγχώνεσαι μακάρι να το κλείσανε το μαγαζάκι γιατί πολύ απλά οι άνθρωποι δεν κάνανε για την δουλειά,όσο για ανταλλακτικά μπες εδώ: http://www.dekkamotors.gr πάρτους τηλ και ζήτα το Λουκά,το παιδί ασχολείται με τα access motors μοντέλα (Y.m.c) και θα σε βοηθήσει σε ότι χρειάζεσαι για ανταλλακτικά ή οτιδήποτε άλλο,είναι πολύ ψαγμένος...Δεν κάνω διαφήμιση προς Θεού αλλά το καλό αξίζει να λέγεται και εγώ έχω εξυπηρετηθεί με τον καλύτερο τρόπο και μάλιστα και πρόσφατα όταν και χρειάστηκα κόμπλερ μίζας για το Lander μου...

Ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα ,ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια παλια με τον dekka για ενα προβλημα που ειχα ,οντος πολυ εξυπηρετικος .ΠΡΟΣΕΞΤΕ τα λαδακια γιατι εγω το 500 το κολλησα και μπηκαμε σε περιπετιες[/quote]
FOLLOW THE LEADER
Άβαταρ μέλους
m38a12005
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 08 Αύγ 2005, 23:02
Τοποθεσία: ΔΕΛΦΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό nimfasiwtis » 30 Μάιος 2010, 22:59

Landertakis thanks!το ηξερα για τον lukas μακαρι να υπαρχουν μερικοι αξιολογοι να ασχολουνται μπασ και βγαλουμε ακρη
Άβαταρ μέλους
nimfasiwtis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 19 Φεβ 2009, 19:08

Δημοσίευσηαπό MHTSOS_X » 16 Ιουν 2010, 10:05

Καλημέρα σε όλους. Μόλις γράφτηκα και έχω διαβάσει πολλά ενδιαφέροντα θέματα αλλά έχω κάποιες απορίες που θα ήθελα να μου λύσετε. Αγόρασα ένα YMC Sphinx 330 μεταχειρισμένο. Θέλω να του αλλάξω τα λάδια και τις βαλβολίνες αλλά δεν έχω το manual για να ξέρω τι θέλει. Στην αντιπρωσοπία θα έχουν να μου δώσουν manual? Πόσα λίτρα πέρνει και τι τύπο? Σκέφτομαι για Castrol 15W50 λάδια. Για βαλβολίνες δεν έχω ιδέα. Μπορώ μήπως να το βρω στο net σε pdf? Τώρα έχει χωμάτνα λάστιχα αλλά πάω μόνο άσφαλτο. Τι πίεση αέρα να βάζω? Για ασφάλτινα λάστιχα τι προτείνετε? Ελπίζω να μην σας έπρηξα με τόσες ερωτήσεις.
Άβαταρ μέλους
MHTSOS_X
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 15 Ιουν 2010, 14:55

Δημοσίευσηαπό ahilleas » 16 Ιουν 2010, 18:21

MHTSOS_X καλησπέρα απο όλους.
Το ίδιο γουρουνίδιο έχω και εγώ, με πολλά updates απο εξωτερικό.
Το manual θα το βρείς αν πας στο link
http://www.apachequads.com/technical-parts.php
Κάτω κάτω στη σελίδα θα βρείς manual και για κινητήρα και πλάισιο.
Καλή διασκέδαση και καλώς σε βρήκαμε.
Άβαταρ μέλους
ahilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2009, 20:44
Τοποθεσία: Vyrwnas, Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες