Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC Club

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό Lukas » 28 Απρ 2009, 17:14

τπτ φιλε παντα εδω για οπια βοη8εια θελεις
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 28 Απρ 2009, 19:16

Ευχαριστώ. Υπάρχει κάποιος αντιπρόσωπος αλλά και συνεργείο service σε περιοχή Πειραιά να μου προτείνετε ?
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Δημοσίευσηαπό nimfasiwtis » 30 Απρ 2009, 15:19

μηπως ξερει κανεις ενα μαγαζι πειραια που φτιαχνει ιμαντες για αυτοματα με συρματοσχοινο μεσα κτλ η γενικα ενα ιμαντα καλο για το 330! thanks
Άβαταρ μέλους
nimfasiwtis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 19 Φεβ 2009, 19:08

lander 300

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 01 Μάιος 2009, 07:01

ermis1975 έγραψε:Ποιά η γνωμη σας για το YMC lander 300? Μέχρι στιγμής δεν έχω οδηγήσει "γουρούνα" αλλά scouter και μηχανή. Σίγουρα οι μετακινήσεις στη πόλη θα είναι δυσκολότερες. Αλλά απο πλευράς ασφάλειας θα με ικανοποιήσει? Τελική έχει 100χλμ? Το θέλω για καθημερινή χρήση... Επίσης δεδομένου οτι δεν έχει 4κίνηση, πάει άμμο με τα αργά ή κολάει εύκολα? (γιατί οκ η χρήση στην άσφαλτο αλλά με τέτοιο εργαλείο θα πάς και αλλού...!)


φιλε ermis εχω την lander300 οι εντιπωσεις μεχρι τωρα ειναι θετικες.καταρχην δεν ειναι το μηχανακι που θα το βαζεις σε λασπες και σε μεγαλα ζωρια. Φοραω ασφαλτινα λαστιχα που κανουν και για εκτος δρομου.Στην πορεια πηγενει παρα πολυ καλα εχει φοβερα αρπαγματα σταθεροτητα και το κυριοτερο σε υπολογιζουν ολοι που αυτο μετατρεπετε σε ασφαλεια.Δεν ξερω βεβαια τι θα βγαλει στο μελλων απο ζημιες αλλα για τα λεφτα που εδωσα ειμαι πολυ ευχαριστημενως μεχρι τωρα.Εαν ψαχνεις video στο you tube δες εδω http://www.youtube.com/watch?v=EbqcEwZBnlw και εδω http://www.youtube.com/watch?v=1zRdSjY1Udo αυτες οι διευθυνσης ισως σε βοηθησουν τα λεμε.
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

lander 300

Δημοσίευσηαπό Lukas » 02 Μάιος 2009, 15:22

xj_jcb

το lander 300 είναι για λασπες και για μεγαλα ζορια με άλλα λαστιχα παει παντου το εχει φιλαρακι και εχουμε παει παντου όλη η ροδα ηταν μεσα στην λασπη
το θέμα είναι να μα8εις να το χειριζεσε γιατι μαλλον είσαι νεος στον χορο των γουρουνιων και είναι φυσιολογικο να φοβασαι
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

lander 300

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 02 Μάιος 2009, 20:22

Πράγματι νέος είμαι και σκεύτομαι για χρήση πόλη αλλά και...χώμα. Γι αυτό μενδιαφέρει και το πώς πάει με τα ασφάλτινα ελαστικά κι αν πίανει..άνετα ή όχο τα 120 που λέει το manual και τί θόρυβο κάνει! (scouter 400cc έχω τώρα και θέλω κάτι να πατάει στα 4! αντί για το αμάξι)
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 03 Μάιος 2009, 12:43

Lukas έγραψε:xj_jcb

το lander 300 είναι για λασπες και για μεγαλα ζορια με άλλα λαστιχα παει παντου το εχει φιλαρακι και εχουμε παει παντου όλη η ροδα ηταν μεσα στην λασπη
το θέμα είναι να μα8εις να το χειριζεσε γιατι μαλλον είσαι νεος στον χορο των γουρουνιων και είναι φυσιολογικο να φοβασαι


φιλε lukas το lander 300 εχει 2 με 3 εβδομαδες που το πηρα και το στρωνω ακομα οι γνωμη και εντυπωσεις που εχω αναφερει ειναι απο την μεχρι τωρα πορεια μου καθως και απο video στο you tube.Σε σχεση με το highlander η και με αλλα 4Χ4 δεν νομιζω να εχουν ιδιες δυνατοτητες 4Χ4 και 2Χ4. Α σχετικα με την λασπη που μου ανεφερες σου παραθετω αυτο το video που με βοηθισε να σχηματισω αποψη για τα λεγομενα μου http://www.youtube.com/watch?v=BHDxKq95Io8
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 03 Μάιος 2009, 15:36

Βασικά θα ήθελα να μάθω κι εγώ κάποια πραγματάκια.. που ρώτησα και παραπάνω για το lander 300..
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 03 Μάιος 2009, 19:39

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα και καλώς σας βρήκα!!!!!!Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος μιας Lander 300 χακί χρώματος εδώ και 8 μήνες και έχω φτάσει αισίως τα 2200χλμ σε πολύ κακοτράχαλο δρόμο (είμαι από ορεινή κορινθία και φοράω τα χωμάτινα λάστιχα...) και οι παρατηρήσεις μου μέχρι στιγμής είναι πολύ θετικές μιας και ελάχιστα εως μηδαμινά προβλήματα μου έχει παρουσιάσει...Ουσιαστικά το μόνο που μου έχει κάνει (αλλά δεν ξέρω αν μπορει να θεωρηθεί πρόβλημα) είναι το δύστροπο σασμαν που έχει μιας και θέλει να του πάρεις το κολάι για να κάνεις τις αλλαγές αλλά και η έλλειψη περισσότερης δύναμης μιας και το ότι είναι αυτόματο το ψιλοχαλάει αλλά δεν το κάνει να φέρεται καθόλου μειονεκτικά σε χώμα και ανηφοριές μιας και έχει την επιλογή του αργού...Στο άμεσο μέλλον θέλω και εγώ κάποιου είδους βελτίωση για να αυξήσω την δύναμη αφού πιστεύω πως αυτό θα μεγαλώσει πολύ τις δυνατότητες του γουρουνιού....Εγώ το μόνο που έχω κάνει είναι βάλσιμο μεγαλύτερου ζιγκλερ και βγάλσιμο του σιγαστήρα στην εξάτμιση και μπορώ να πω πως είδα μια ψιλοδιαφορά αλλά όχι και τρελά πράγματα....Το θέμα πάντως είναι πως με αυτά που διάβαζα σε άλλα φόρουμ για τα Ymc και βάση της χρήσης που του κάνω (ειδικά τώρα τελευταία πάω συνέχεια σε ένα βουνό που έχει βραχώδη δρόμο) περίμενα να μου έχει σπάσει κάτι ή έστω να έχει ξεβιδωθεί ξέρω εγώ κάτι,αντιθέτως όμως το μόνο που χρειάστηκε να σφίξω στο γουρούνι αυτούς τους μήνες ήταν το κάλυμμα της εξάτμισης!!!Σε γενικές γραμμές πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα λεφτά που έδωσα και ελπίζω να συνεχίσει να είναι αξιόπιστο το γουρούνι μου και να το χαίρομαι....Ελπίζω να μην σας κούρασα και πιστεύω να κάνουμε ωραίες κουβεντούλες εδώ μέσα!!!
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό Lukas » 04 Μάιος 2009, 19:35

Landertakis οπς είπα και πριν μονο με μπιλιες και συμπλεκτη 8α δεις διαφορα ουτε με το ζιγκλερ ουτε με το βγαλεις τον σθγαστηρα απο την εξατμηση. Εδς οπιος εβγαλε τον σιγαστηρα απλα σε διαστημα 2-3 μηνων κατι ξεκολησε απο το καζανακι!!!! και για τα αλλα φορουμ πρεπει να σου πω οτι με κατι πρεπει να ασχολουνται μπορεις να το καταλαβεις απο τισ ημερομηνιες που εχουν τα posts!!!
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό Lukas » 04 Μάιος 2009, 19:37

xj-jcb να μας δειξεις δικα σου video σαν και αυτο υπαρχουν χιλιαδες αλλα μερικα καλα μερικα χειροτερα
αλλα αυτο είναι στον οδηγο πψαξε 4χ4 να δεις που και πως κολανε
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό Lukas » 04 Μάιος 2009, 19:40

πατησα καταλαθως το υποβολη

σιγουρα το 4χ4 είναι αλλο πραγμα σε επιδοσεις αλλα στην ασφαλτο?????
το lander είναι διαφορετικης χρησης και φυσικα διαφορετικης τιμης!!!!!!!!!!!! τα 4300 οπςσ είπες οτι το πηρες σε ζορισαν τα 6700 και βαλε?????
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 04 Μάιος 2009, 22:38

Lukas έγραψε:Landertakis οπς είπα και πριν μονο με μπιλιες και συμπλεκτη 8α δεις διαφορα ουτε με το ζιγκλερ ουτε με το βγαλεις τον σθγαστηρα απο την εξατμηση. Εδς οπιος εβγαλε τον σιγαστηρα απλα σε διαστημα 2-3 μηνων κατι ξεκολησε απο το καζανακι!!!! και για τα αλλα φορουμ πρεπει να σου πω οτι με κατι πρεπει να ασχολουνται μπορεις να το καταλαβεις απο τισ ημερομηνιες που εχουν τα posts!!!


Φίλε lukas πόσο στοιχίζει μια τέτοια μετατροπή και τι ακριβώς βελτιώνεται στο γουρούνια αλλά και με ποιο τρόπο???Ελπίζω να μην σε ζαλίζω αλλά ενδιαφέρομαι να το κάνω αν δεν στοιχίζει πολύ και είναι εύκολη μετατροπή...Επίσης εδώ επαρχία που είμαι εγώ που θα το κάνω???Thanks!!!!
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό nimfasiwtis » 05 Μάιος 2009, 01:17

landertakis apo pou eisai;; boreis na allakseis polla kai karbilater kai auta pou eipe o lukas.edwsa se ena mixaniko stoixeia tis gourounas (330) na mou pei metatropes kai tha sou pw ti borei na parei akoma.perimenw mesa stin vdomada.eksatmisi den kaneis kati me teliko ,prepei na deis tin ypopiesi kai na sou ftiaksei mia apo arxiko stadio.
Άβαταρ μέλους
nimfasiwtis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 19 Φεβ 2009, 19:08

Re: lander 300

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 05 Μάιος 2009, 09:58

Kαλημέρα!Φίλε νιμφασιώτη είμαι από ορεινή κορινθία και ενδιαφέρομαι να βελτιώσω το γουρούνι αλλά λόγω οικονομικης στενότητος δεν είμαι για πολλά,χώρια που για καρμπιρατερ και τέτοιου τύπου μοντίφες δεν πολυψήνομαι μιας και από'τι ξέρω από φίλο μου που τα έκανε σε ένα hilander 500 κατέληξε να βάλει πάλι το μαμά καρμπυρατέρ......
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 66 επισκέπτες