Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC Club

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό Porto » 01 Σεπ 2009, 19:55

αυριο τους ειπα οτι θα περασω απ'το συνεργειο... Ευχαριστω παντως Lak100. προχτες εκαψα και εκτη λαμπα... δυστυχως ομως τους παρακαλω για να την δουν απο Ιούλιο... και τωρα μου λενε 18 σεπτεμβριου. δεν δεχοντε service. μετα απο πολυ πιεση θα της ριξουν μια ματια αυριο. ευχαριστω και παλι...
Porto
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 13 Ιουν 2009, 14:43
Τοποθεσία: drapetswna peiraias

Δημοσίευσηαπό dimitris12234 » 02 Σεπ 2009, 13:10

ρε παιδια αν ειναι δυνατον.ψαχνω το sphinx to 50αρι απο τον ιουνιο και δε μπορω να το βρω πουθενα και οι αντιπροσωπιες μου λενε τον αλλο μηνα και τον αλλο μηνα..ελεος :S:@
Άβαταρ μέλους
dimitris12234
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 20:13

Δημοσίευσηαπό Lukas » 02 Σεπ 2009, 18:33

φιλε dimitris12234 αν θελεις παρε με τηλ αθριο μετα τις 10¨00 στο 6977249801 και θα σου πω αν υπαρχει και που το γουρουνι που θελεις
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό ahilleas » 07 Σεπ 2009, 16:03

Γεια σας ωρε παληκαρια. Και πάλι εδώ. Επιστροφή στη δουλειά και κόμπλερ μίζας για το Σφιγγάκι. Ισχύει οτι είναι στην εγγύηση; Περιμένω το ανταλλακτικό απο την YMC αλλά έριξα και μια παραγγελία απο αγγλία να το έχω καβάντζα.
Porto όπως είπε και ο Lukas το Λαντεράκι φοράει πολύ καλό καρμπυρατεράκιόνο μπίλιες και συμπλέκτη. Άντε και ολόσωμη εξάτμιση.
Πώς βλέπεις τα φρένα του lander Porto; Γιατι του κολλητού μου με το λαντεράκι είναι λίγο ανεπαρκή με δυο άτομα.
Πιστεύω οτι με τακάκια και υγρα υψηλής θα στρώσουν αρκετά.
Ευχαριστώ μαγκές και σας χαιρετώ.
Τα λέμε.
Άβαταρ μέλους
ahilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2009, 20:44
Τοποθεσία: Vyrwnas, Athens

Δημοσίευσηαπό Porto » 07 Σεπ 2009, 18:10

Καλησπερα παλικαρια... Αχιλλεα τα φρενα οντος δεν αρκουν για το βαρος του lander. Ειδικα τα μπροστινα ειναι για γελια. Ελεγα να βαλω του Highlander αλλα μετα απο την ταλαιπωρια μου με την YMC ξεκιναω να κοιταω αλλες γουρουνεσ και να το ''στειλω'' το Lander. Eδω και 2 περιπου μηνες μπορουν να κανουν μονο service. Τουσ λεω το προβλημα που εχω με την μπαταρια και το μονο που λενε ειναι ημερομηνιες... και για την ακριβεια, 18 σεπτεμβριου, (απο τελη ΙΟΥΛΙΟΥ!!!) με αποτελεσμα η μηχανη να ειναι εγκαταλελειμενη εξω απ'το σπιτι μου. Εξυπηρετηση 0! οδηγησα το kfx 700 του αδερφου μου. Δεν μιλαμε για την διαφορα που εχουν στην δυναμη αλλα για την ποιοτητα που ειδα στην KAWASAKI. μεχρι και το Kymco kxr ηταν ποιο ποιοτικο. Ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να πω... Γεια χαρα
Porto
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 13 Ιουν 2009, 14:43
Τοποθεσία: drapetswna peiraias

Δημοσίευσηαπό Porto » 07 Σεπ 2009, 18:22

ειμαι μεταξυ quadraider 600 και mxu 500. εχετε να προτινετε καποιο εκ των 2? ποιο εχει την μεγαλυτερη τελικη? γιατι την χρησημοποιω μονο για χρηση δρομου και θα ηθελα τελικι τουλαχιστον 100 χιλιομεττρων... thanks...
Porto
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 13 Ιουν 2009, 14:43
Τοποθεσία: drapetswna peiraias

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 07 Σεπ 2009, 22:28

καλησπερα παιδες εχω και εγω το lander 300 εχω κανει περιπου 3000 χιλιομετρα και μου εχει βγαλει και εμενα καποια προβληματα πρωτα απο ολα θελω να ρωτισω εαν ο δεικτης βενζινης απο το lander δουλευει σωστα. Σε εμενα δεν δουλευει.Επισεις δεν δουλευει το χειροφρενο συνεχεια θελει σφυξιμο.Στο συνεργειο λενε οτι ειναι φυσιολογικο.Δεν δουλευει ο βομβητης των φλας.Τωρα που θα το παω για service θα δω τι θα μου πουνε εαν ειναι στην εγγυηση καλως ασ τα φτιαξουν αλλιως βλεπω να τρωει σμπρωξειμο
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό giolube » 08 Σεπ 2009, 03:39

Λοιπον... Το πηρα και εγω το Sphinx 330 και μεχρι τωρα απο τα 300 χλμ που εχω κανει ειμαι ικανοποιημενος απο την σχεση ποιοτητας-τιμης που εχει.. Παρ ολο που το στρωνω ακομα, μου κανει ολα τα κεφια χωρις αντιρησεις... Θα μπορουσε βεβαια στον τομεα "αναρτησεις" για παραδειγμα να ηταν καλυτερο αλλα οκ... Επειδη εχω οδηγησει και αλλα ΑΤV οπως raptor, kfx 700 και LTR 450... Φυσικα και δεν μπορουν να συγκριθουν σε καμια περιπτωση ουτε απο θεμα ποιοτητας ουτε απο θεμα επιδοσεων..Αλλα για καποιον που δεν θελει να δωσει μια περιουσια και θελει ενα αρκετα καλο "παιχνιδι" για τον ελευθερο του χρονο ειναι μια χαρα.. Τωρα για καποιους που ζητανε να πηγαινουν με 100 και 150 με ATV δεν ξερω... Ας δοκιμασουν να πανε με 60 σε ενα βουνο, σε μια αλανα, σε ενα χωματοδρομο τελος παντων και ας αφησουν τις κατοσταρες σε οχηματα που ειναι φτιαγμενα για κατοσταρες ... Αν τα ATV ηταν για να πιανουν χιλιομετρα σε ασφαλτο θα ηταν πολυ διαφορετικα φτιαγμενα.. και δεν θα λεγονταν και Αll Teren Vechicle... Αυτα προς το παρον για οτι προκυψει θα τα λεμε απο εδω..
Άβαταρ μέλους
giolube
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21 Αύγ 2009, 22:50
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Nikoszze111 » 08 Σεπ 2009, 06:27

Porto έγραψε:ειμαι μεταξυ quadraider 600 και mxu 500. εχετε να προτινετε καποιο εκ των 2? ποιο εχει την μεγαλυτερη τελικη? γιατι την χρησημοποιω μονο για χρηση δρομου και θα ηθελα τελικι τουλαχιστον 100 χιλιομεττρων... thanks...

Φίλε μου γειά σου,θα σου μιλήσω για το Sym 600 μιας και αυτό έχω στην κατοχή μου.
Το συγκεκριμένο atv έχεται φιμωμένο (όπως και τα περισσότερα atv για να πάρουν άδεια κυκλοφορίας) με τελική 80 χιλιόμετρα.Μετά το στρώσιμο της μηχανής και αλλάζοντας το slide με πιο "ανοιχτό" η τελική ξεπερνάει τα 100 χιλιόμετρα αλλα και υπάρχει θεαματική αύξηση ροπής.
Nikoszze111
Administrator of
[qoogle]www.corollaclub.com[/google]
Nikoszze111
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 07 Ιουν 2008, 06:18
Τοποθεσία: Χαϊδάρι - Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lukas » 08 Σεπ 2009, 13:01

Porto
Αν θελεις ασφαλτινο γιατι ψαχνεις 4χ4??????
lander 300 100-110 τελικη αυτοματο με αργα.
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό Lukas » 08 Σεπ 2009, 13:04

Xj jcb

τα προβλήματα σου ειναι ο βομβητης των φλας και το χειροφρενο????????
τιποτα γρατζουνιες δεν εχει ????? ζητα να στο βαψουν κιολλας!!!!!!!!!!!

μην τα ισοπεδονετε ολα
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό Porto » 08 Σεπ 2009, 17:19

καλησπερα παιδια... Lukas το Lander εχω. 94 τερματιζει. Το θεμα δεν ειναι τι ζημιες μου παρουσιαζει... καθως πιστευω οτι για τα χρηματα που εδωσα δεν παιζει κατι ποιο ομορφο και τελος παντων καλυτερο value for money. Ειναι οτι δεν εξυπηρετουμε απο τιν αντιπροσωπια σωστα.
Porto
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 13 Ιουν 2009, 14:43
Τοποθεσία: drapetswna peiraias

Δημοσίευσηαπό xj_jcb » 08 Σεπ 2009, 23:12

Lukas έγραψε:Xj jcb

τα προβλήματα σου ειναι ο βομβητης των φλας και το χειροφρενο????????
τιποτα γρατζουνιες δεν εχει ????? ζητα να στο βαψουν κιολλας!!!!!!!!!!!

μην τα ισοπεδονετε ολα


εχεις δικιο lukas ο βομβητης δεν ειναι προβλημα μεγαλο. Tο χειροφρενο ομως? θα πεις βαλε μια πετρα οι κουβαλα εργαλεια να το φτιαχνεις το λεει και το manual.Επισεις το οτι απο τοτε που το πηρα δεν δουλευη σωστα ο δεικτης καυσιμου δεν ειναι προβλημα,θα πεις βαλε ενα ξυλο στο ρεζερβουαρ να δεις ποσο εχεις ακομα οι παρε ενα μπιτονι για περιπτωση αναγκης.Τα προβληματα λυνοντε με πραξεις και οχι με λογια και ειρωνειες.Τωρα εαν θελετε να συζηταμε μονο για τα θετικα ενος πραγματος και οχι τα αρνητικα να ενημερωνετε.-

porto για τα φρενα εχεις δικιο αργοτερα θα ψαξω να βρω λυσει γιατι οντος ειναι προβλημα.
Τελικη με το lander 300 με ασφαλτινα λαστιχα 94 χωρις αλλαγες ζιγλερ και λοιπα
Άβαταρ μέλους
xj_jcb
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:46
Τοποθεσία: ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ

Δημοσίευσηαπό Nikoszze111 » 09 Σεπ 2009, 06:28

xj_jcb έγραψε:
Lukas έγραψε:Xj jcb

τα προβλήματα σου ειναι ο βομβητης των φλας και το χειροφρενο????????
τιποτα γρατζουνιες δεν εχει ????? ζητα να στο βαψουν κιολλας!!!!!!!!!!!

μην τα ισοπεδονετε ολα


εχεις δικιο lukas ο βομβητης δεν ειναι προβλημα μεγαλο. Tο χειροφρενο ομως? θα πεις βαλε μια πετρα οι κουβαλα εργαλεια να το φτιαχνεις το λεει και το manual.Επισεις το οτι απο τοτε που το πηρα δεν δουλευη σωστα ο δεικτης καυσιμου δεν ειναι προβλημα,θα πεις βαλε ενα ξυλο στο ρεζερβουαρ να δεις ποσο εχεις ακομα οι παρε ενα μπιτονι για περιπτωση αναγκης.Τα προβληματα λυνοντε με πραξεις και οχι με λογια και ειρωνειες.Τωρα εαν θελετε να συζηταμε μονο για τα θετικα ενος πραγματος και οχι τα αρνητικα να ενημερωνετε.-
.......................................................................................................


+1
Απ' ότι έχω παρατηρήσει όλο αυτό τον καιρό που βρίσκομαι στο forum ο φίλος Lukas μόνο θετικα μπορεί να δεί αλλά και να σχολιάσει τα οχήματα της YMC.Οτιδήποτε αρνητικό θεωρείτε κατακριτέο.
Δυστυχώς είναι λυπηρό να υπάρχουν μονόπλευρες απόψεις για κάποια πράγματα.
Καλώς ή κακώς υπάρχουν κάποια προβλήματα σε πολλά brand names, οφείλουμε να τα αποδεχτούμε και άν είναι δυνατόν να τα λύσουμε.
Άν κάποιοι από εμάς είμαστε στελέχη των συγκεκριμένων επιχειρήσεων καλό θα είναι να είμαστε πιο συγκρατημένοι στις απαντήσεις μας,φυσικά πιο ουσιώδεις και όχι είρωνες.
Και αν κάποιος έχει αποφασίσει για τους Χ λόγους να πουλήσει το όχημα που έχει για κάτι πιο δυνατό ίσως και πιο αξιόπιστο δεν βλέπω το λόγο κάποιος να επιμένει στην ίδια μάρκα αλλά και να προσπαθεί να πείσει τον υποψήφιο αγοραστή πως μόνο η συγκεκριμένη μάρκα είναι η καλή και όλες οι υπόλοιπες είναι υποδιαίστερες.
Κάποιο προϊόν κρίνετε σε μεγάλο βαθμό από το after sales service αλλά και την σοβαρή αντιμετώπιση των προβλημάτων που ίσως παρουσιαστούν.
Nikoszze111
Administrator of
[qoogle]www.corollaclub.com[/google]
Nikoszze111
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 07 Ιουν 2008, 06:18
Τοποθεσία: Χαϊδάρι - Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lukas » 09 Σεπ 2009, 12:19

Αν αυτο καταλαβες λαθος μου
δεν υποστηριζω και ουτε λεω μονο τα θετικα ισα ισα εχω δωσει πιστευω αρκετες συμβουλες σε ατομα απο εδω και κατα κανονα χωρις μεγαλο κοστος

αλλα δεν μπορω να ακουω χαλασε ο βομβητης θα παω συνεργειο κιαν δεν τα βαλουν εγγυηση τοτε να το σμπροξω!!!!!!!!


και για σενα porto
ερχονται με διαφορα βαρη απο μπιλιες 21γρ τα ασφαλτινα και 19 τα χωματινα αν εχεις χωματινο δεν θα δεις πανω απο 95 τελικη
και κατι ακομη το εχετε φιαξει το καντραν να δειχνει σωστα τα χλμ?

πρωτα παμε εκει βλεπουμε τι εχει και μετα λεμε οτι πρεπει να πουμε
αυτο ειπα εγω ειμαστε ολοι προφητες χωρις να εχουμε παει πουθενα (σε καπιο συνεργειο) απλα περιμενουμε να μην μπορει να φιαχτει

αλλα τα συγκεκριμενα μοντελα ναι ειναι αξιοπιστα
κιαν σε βολευει η πετρα και το ξυλο xj jcb μπορεις να τα χρησιμοποιηεις
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες