Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ταχύτητα

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

ταχύτητα

Δημοσίευσηαπό garinion » 24 Απρ 2006, 21:31

Χαιρετε

Μόλις πήρα μια ATV Daytona X-rider 150 cc
απο δεύτερο χέρι

οι γουρούνες ειναι φτιαγμενες για αντοχή και οχι για ταχυτητα
και ήθελα να σας ρωτησω ένα όριο ταχυτητας για το δρομο ωστε να μη φθείρεται και να κουράζεται


ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
garinion
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 24 Απρ 2006, 21:27

ταχύτητα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 25 Απρ 2006, 06:56

καλως ηρθες !!

καλοριζικο το γουρουνι σου και καλα χωματα ! θα ηταν καλο να πηγαινεις το γουρουνι τοσο γρηγορα εως το σημειο που νομιζεις πως θα αρχισει να ξεβιδωνεται απο τους κραδασμους. Οταν αρχισει να τρανταζεται πολυ τοτε ειναι και το σημειο που κοβεις διοτι οντως ξεβιδωνουν !

απο που εισαι ? που καβαλας και τι χρηση του κανεις ?
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

ταχύτητα

Δημοσίευσηαπό kfx » 25 Απρ 2006, 09:13

Καλοριζικο εγω πιστευω δεν ειναι θεμα γουρουνας αλλα θεμα μοτερ δηλαδη αμα φτασουμε να πηγαινουμε και να πρεπει να κοψουμε για να μην μας φυγει καμια βιδα τοτε γαμ...σε τα. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να πηγαινεις ενα μοτερ συνεχεια τσιτα , στην συκγεκριμενη περιπτωση επειδη ειναι αεροψυκτο θα το καταλαβεις οταν ζεσταθει απο μονο του θα σου κοψει γκαζια και θα κανει κενα το σβηνεις για κανα 10λεπτο και συνεχιζεις, πολυ καλο παντως σε αυτη την κατηγορια! Αν επιτρεπεται ποσο το πηρες με τι ωρες γιατι εχω ενα ιδιο και το πουλαω
Επισης ρωτησε τους αν φοραει το καινουργιο πισω ψαλιδι γιαιτ βγηκε και στο αλλαζουν δωρεαν εμενα τουλαχιστον ετσι εκαναν....
........Suzuki, Kawasaki, Polaris, Honda, Kymco, Ymc
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό garinion » 26 Απρ 2006, 14:47

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά

Λοιπον ειμαι απο Ρόδο το γουρούνι το πήρα απο μαγαζι δηλαδή ο τύπος το ειχε για δικη του χρηση και του ειχε δοκιμαστικη πινακιδα .. σαν να ήταν τοσο καιρό στη βιτρινα ακομα .. αρα και η εγγυήση ξεκίνησε απο τωρα να ισχύει - είπε οτι είχε 1500 km (ετσι είπε .. γιατι το κοντερ που είχε πανω είναι χαλασμενο και θέλει αλλαγμα αλλα και ψεματα να είπε ... ήταν η καλύτερη προσφορα που βρήκα στη ροδο οπότε σε αυτό θα κατέλιγα ουτως η άλλως) μου τό δωσε 2500 ευρω


βασικά το θέλω για εντός δρομου κυρίως - για αυτό έκανα και το τοπικ
Άβαταρ μέλους
garinion
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 24 Απρ 2006, 21:27

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 27 Απρ 2006, 00:57

Πως και το έχεις ακόμα? μήπως δεν θες να το δώσεις???
ή το φιλάς για τα παιδιά σου?
:shock: :oops: :goofy:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 27 Απρ 2006, 09:05

Καλα τα λες εσυ αλλα παιζεις με τον πονο μου, οχι ενταξει πριν δυο εβδομαδες το αφησα σε ενα μαγαζι στο γαλατσι και να σου πω την αληθεια δεν τον εχω παρει ουτε τηλεφωνο να δω τι εχει γινει.Αν ακουσετε τιποτα...
GARINION οσα κοντερ και να αλλαξεις αυτα εχουν προβλημα ηθελα να αλλαξω και γω γιατι την δευτερη μερα που το πηρα πηγα να μου το δουνε βγαλανε την μπαταρια δουλευε κανονικα για μερικες μερες και μετα παλι τα ιδια. Ε και γω εκανα το ιδιο 2-3 φορες μετα το εκλεισα στο γκαραζ και αυτο ηταν.
........Suzuki, Kawasaki, Polaris, Honda, Kymco, Ymc
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 52 επισκέπτες