Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Έκθεση Μοτο_γουρούνας 2006

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Έκθεση Μοτο_γουρούνας 2006

Δημοσίευσηαπό alexandros » 11 Μαρ 2006, 01:05

οι πρώτες φρέσκες εντυπώσεις είναι μπερδεμένες από την όμορφη έκθεση η οποία είχε πολλές περισσότερες γουρούνες σε αριθμό από πέρυσι,
επιτέλους μια πνοή, μια όρεξη να την γυρίσεις και να δεις και ποιος έχει - τι αλλά μέχρι εκεί. κάπου εκεί η όρεξη πάει περίπατο λόγω της ελάχιστης ενημέρωσης για τα 4ροδα γενικά…

με λίγα λόγια...
πρώτα απ'όλα βλέπεις το 2006 ολόμαυρο TRX 450 (ψηλέ, καλορίζικο) το οποίο εκτός απ'όλα αυτά που κάνει, είναι ...και άρρωστο ...
είδαμε και τα arctic cat με το σήμα της Piaggio !!! δείτε καλύτερα, το γνωρίζω το 500... οι γρίλιες του λείπουν... θα υποστηριχθεί εξολοκλήρου από το δίκτυο της Piaggio... θα είμαι αισιόδοξος...
το 700ααααα άσπρο και κακό... και εκτός yamaha...
είδαμε και ερπύστριες, 2 Tatou σε Arcit Cat και Bombardier και μια Polaris σε ένα ...Polaris...(~5.000€)
δεν είδαμε ούτε ένα suzuki α α α εκτός από εκείνο πάνω στην υδραυλική ράμπα για γουρούνια ... στο τμήμα με τα εργαλεία, στο τέλος...
ωραία η ποικιλία των μικρών, είχε πάνω από 8 διαφορετικές μάρκες και ήταν φθηνά...
πολλά (~20) atv και μόνο ~7 quad...

και λίγες φώτο…
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό SALVATOR » 11 Μαρ 2006, 20:14

ΜΠΡΑΒΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΩΡΑΙΕΣ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΛΟΓΟ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ PIAGGIO????AΡΑΓΕ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕ ΟΠΩΣ ΣΤΗ ΦΩΤΟ?????????????????????ΧΜΜΜΜΜΜΜΜ!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
SALVATOR
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 14:21

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 12 Μαρ 2006, 02:10

Το μπλέ ήταν ΘΑΝΑΤΩΣ απο κοντά. Άσε που κρύονε ...


Η Yamaha είχε μακάν το πιο ΜΑΠΑ περίπτερο (όσων αφορά τα quad).
Raptor 350, Raptor 660 (αν και δεν παράγετε πλέων) και κάποιο άλλο "φτωχο".
Στη Honda έβλεπε κανείς λίγα αλλά ΚΑΛΑ. Η Suzuki δεν είχε ούτε δείγμα και η μοναδική παρουσία τις ήταν η παραχώριση ενός LT-250 σε ένα αντιπρόσωπο με εργαλία και ράμπες. Τα Bombardier ήταν ωραία αλλά οι δύο κύριοι που βρίσκονταν στο περίπτερο την πρώτη μέρα (Παρασκευή), ήταν πολύ κουρασμένοι και μεταβίας ανοιγαν το στόμα τους να απαντήσουν σε 3 ανθρώπους που τους ρωτούσαν επι 5 λεπτά.
Συμπέρασμα, ... και οι δύο ήταν "Κ"όπροι. Στο πέριπτερο τις Polaris ήταν ίσως το ποιό άρτιο και καλοφτιαγμένο. Η Kawasaki ήταν έκει με πολά μοντέλα απο τι γκάμα τις.
Απο Κινέζικα τι να λέμε ... με το κιλό και σε πολλά χρώματα!!!
Ο Αφοι Δημητρόπουλοι ήταν εκεί αλλά ακόμα έφτιαχνε και έτσι δεν είδαμε τίποτα έκτος από ???snowmobile??? Εδώ μιλάμε για σοβαρούς businessman που πάνε να κάνουν market penetration.
Nαι αλλά σε ποιό market?
Ας πει άλλος τα καλά λογάκια... Geia sou kur Theodor!!!:occasion9: :notworthy: :goofy: :dancing:

Κατα την μου γνώμη το Ηi-Light τις έκθεσης ήταν η Υamaha, που έδειξε για άλλη μια φορά το πόσο εκτός τόπου και χρόνου βρίσκεται! (μιλώντας πάντα για 4άροδα)

Υ.Γ. Το DBR είχε Raptor 700 αλλά η Υamaha δεν...

Τα είπα πάλι ο :reindeer:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό xontros » 13 Μαρ 2006, 01:42

Όντως η έκθεση είχε πάαααρα πολλά γουρουνάκια, και ίσως αυτό θα είναι το καλοκαίρι που θα τα αγαπήσουν περισσότεροι όσο τους αξίζει... Ας βάλω και εγώ το κατιτίς μου στα ATV:
- Το ολοκαίνουργιο Kymco MXU-500 φαινόταν το ίδιο με το 250/300 στις φωτογραφίες, αλλά στην πραγματικότητα ήταν διπλάσιο...
- Πολύ εντυπωσιακές οι ερπύστριες, ειδικά του Polaris
- Αυτό το κίτρινο TGB Blade 250 είναι Ταϊβανέζικο, έχει 15 λίτρα ντεπόζιτο, 2 τελικά (παρότι μονοκύλινδρο), και φαίνεται αρκετά καλοφτιαγμένο. Θα βγει και σε 400 4Χ4 με "κοντά". Μόνο αυτή η σέλα δεν τους βγήκε όσο μεγάλη έπρεπε...
- Η Peugeot είχε Masai 250 (νομίζω και 400?), αλλά δεν υπήρχε κανένας να μας πει κάτι...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό alexandros » 13 Μαρ 2006, 07:56

4-stroke=tampones έγραψε:Το μπλέ ήταν ΘΑΝΑΤΩΣ απο κοντά. Άσε που κρύονε ...


το είδες και εσυ .... το εχω σε φωτο ...
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 13 Μαρ 2006, 08:17

4-stroke=tampones έγραψε:Ας πει άλλος τα καλά λογάκια... Geia sou kur Theodor!!!:occasion9: :notworthy: :goofy: :dancing:

ton kyr Laki τον είδες !!!!!



παιδιά θέλουμε τις απόψεις σας αρνητικές και μη, αν έχετε και θετικες πείτε μας και εμάς γιατι εγώ δεν τις βρήκα πουθενά... :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 13 Μαρ 2006, 14:46

SALVATOR έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΩΡΑΙΕΣ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΛΟΓΟ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ PIAGGIO????AΡΑΓΕ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕ ΟΠΩΣ ΣΤΗ ΦΩΤΟ?????????????????????ΧΜΜΜΜΜΜΜΜ!!!!!!!


χμμμμμ...
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό DimPap » 14 Μαρ 2006, 23:17

Καλησπερα παιδια. Πριν λιγο γυρισα απο την Εκθεση και θα συμφωνησω σε ολα οσα γραψατε παραπανω. Το Ηonda ειναι πραγματικα πολυ ομορφο. Τα καλοριζικα μου στον φιλο που απο οτι διαβασα το απεκτησε η θα το αποκτησει συντομα.
Ρε παιδια ομως ειδα κατι που μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Γινεται οποιος εκθετης βαριεται να περπατησει λιγο να καβαλαει το μοναδικο (οπως διαπιστωσα αργοτερα) εκθεμα του ενα τουμπανιασμενο ΚLX 650 και να πεταγεται σε καποιο αλλο περιπτερο δυο διαδρομους παρακατω οδηγωντας αναμεσα στους ανθρωπους??? Οχι και με την χαμηλοτερη ταχυτητα που θα μπορουσε. Ειδα ενα γκρουπ Ιαπωνων η καποιων απο την Ασια τελος παντων που υπηρχαν εκει και μολις τον ειδαν να περναει αναμεσα σαστισαν οι ανθρωποι. Μετα απο 2 λεπτακια κι αφου ο κυριος τακτοποιησε τις δουλειες του επεστρεψεεεεεεεε. Με τον ιδιο τροπο φυσικα!!! Δεν ξερω.....Iσως να ειμαι εγω περιεργος και πολυ επικριτικος παντως αυτο ηταν το μοναδικο πραγμα που "με χαλασε" στην Εκθεση. :?
Οσο για τις "λεπτομερειες" Αλεξανδρε αρκετες και προθυμες να προσφερουν απλοχερα.......εγκεφαλικα και εμφραγματα του μυοκαρδιου.
Ευχαριστω και καληνυχτω! :wave:
Άβαταρ μέλους
DimPap
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Οκτ 2005, 10:49
Τοποθεσία: Aθηνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 15 Μαρ 2006, 02:01

alexandros έγραψε:
4-stroke=tampones έγραψε:Το μπλέ ήταν ΘΑΝΑΤΩΣ απο κοντά. Άσε που κρύονε ...


το είδες και εσυ .... το εχω σε φωτο ...



Αλέξανδρε, please ... make my day!!!
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 15 Μαρ 2006, 02:27

DimPap έγραψε:Ρε παιδια ομως ειδα κατι που μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Γινεται οποιος εκθετης βαριεται να περπατησει λιγο να καβαλαει το μοναδικο (οπως διαπιστωσα αργοτερα) εκθεμα του ενα τουμπανιασμενο ΚLX 650 και να πεταγεται σε καποιο αλλο περιπτερο δυο διαδρομους παρακατω οδηγωντας αναμεσα στους ανθρωπους??? Οχι και με την χαμηλοτερη ταχυτητα που θα μπορουσε. Ειδα ενα γκρουπ Ιαπωνων η καποιων απο την Ασια τελος παντων που υπηρχαν εκει και μολις τον ειδαν να περναει αναμεσα σαστισαν οι ανθρωποι. Μετα απο 2 λεπτακια κι αφου ο κυριος τακτοποιησε τις δουλειες του επεστρεψεεεεεεεε. Με τον ιδιο τροπο φυσικα!!! Δεν ξερω.....Iσως να ειμαι εγω περιεργος και πολυ επικριτικος παντως αυτο ηταν το μοναδικο πραγμα που "με χαλασε" στην Εκθεση. :?


Mιλάς για των Βασίλη ή Βill's Rebuilts. Σαν άτομο είναι πολυ ωραίος τύπος, με των δικό του τρόπο!
Των γνωρίζω και μπορώ να σου πώ με λίγα λόγια, πως ήταν ένα παιδάκι που καβαλούσε ένα KDX 200 και έκανε σούζες, δούλεψε αρκετά και τώρα έχει δύο μαγαζιά και είναι αντιπρόσωπος τις SUDCO USA στην Ελλάδα.
Δεν πάω να δικαιολογίσω κανέναν αλλά κάποια πράγματα απλά δεν αλλάζουν! :roll: :shock: :wink:
Απο την άλλη εαν δεν είχε κάνει αυτό που ανάφερες, δεν θα το συζητούσαμε τώρα...:wink:

Υ.Γ. Στο Press Day είδα ναγίνεται το ίδιο με ένα ΒΜW και ένα ακόμα street τα οποία "βαρούσαν" κόφτη και "ξερογκαζιές" στο διάδρομο της έκθεσης. Άρα όπως καταλαβαίνεις, άλλος έδωσε το κακό παράδειγμα-ιδέα του show-off... :roll:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό alexandros » 15 Μαρ 2006, 08:09

κριμα που το Ελληνικο δαιμονιο επικρατει παντου !!

ήταν press day την Παρασκευη και αυτο που καταλαβα εγω ηταν πως μαζευτηκαν ολοι μαζι οι εμποροι γενικα να πιουνε και να φανε

ε σου λεει οτι ειναι να πω και να δειξω θα το κανω στα περιοδικα, και εμεις τι καναμε εκει ρε παιδια ? δεν πηγαμε να δουμε αν ειναι ομορφα, δεν πηγαμε να δουμε αν ειναι ακριβα, αυτα τα ξεραμε...
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 15 Μαρ 2006, 08:12

δεν ειδα και ενα μαγαζι με αξεσουαρ και ανταλλακτικα

η βορεια Ελλαδα εχει κοσμο που ασχολειται χρονια με αυτα, δεν τους ειδαμε, ουτε μια ζαντα, ουτε μια αναρτηση

την σνομπαρουνε την εκθεση?

και πως περιμενουν να γινουν γνωστοι και να πουλησουν ??

ή μηπως δεν εχει ενδιαφερον ? ή τα λεφτα ηταν πολλα ?

ειλικρινα δεν καταλαβαινω το σκεπτικο του Ελληνα εμπορου...
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 15 Μαρ 2006, 10:19

4-stroke=tampones έγραψε:
DimPap έγραψε:Ρε παιδια ομως ειδα κατι που μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Γινεται οποιος εκθετης βαριεται να περπατησει λιγο να καβαλαει το μοναδικο (οπως διαπιστωσα αργοτερα) εκθεμα του ενα τουμπανιασμενο ΚLX 650 και να πεταγεται σε καποιο αλλο περιπτερο δυο διαδρομους παρακατω οδηγωντας αναμεσα στους ανθρωπους??? Οχι και με την χαμηλοτερη ταχυτητα που θα μπορουσε. Ειδα ενα γκρουπ Ιαπωνων η καποιων απο την Ασια τελος παντων που υπηρχαν εκει και μολις τον ειδαν να περναει αναμεσα σαστισαν οι ανθρωποι. Μετα απο 2 λεπτακια κι αφου ο κυριος τακτοποιησε τις δουλειες του επεστρεψεεεεεεεε. Με τον ιδιο τροπο φυσικα!!! Δεν ξερω.....Iσως να ειμαι εγω περιεργος και πολυ επικριτικος παντως αυτο ηταν το μοναδικο πραγμα που "με χαλασε" στην Εκθεση. :?


Mιλάς για των Βασίλη ή Βill's Rebuilts. Σαν άτομο είναι πολυ ωραίος τύπος, με των δικό του τρόπο!
Των γνωρίζω και μπορώ να σου πώ με λίγα λόγια, πως ήταν ένα παιδάκι που καβαλούσε ένα KDX 200 και έκανε σούζες, δούλεψε αρκετά και τώρα έχει δύο μαγαζιά και είναι αντιπρόσωπος τις SUDCO USA στην Ελλάδα.
Δεν πάω να δικαιολογίσω κανέναν αλλά κάποια πράγματα απλά δεν αλλάζουν! :roll: :shock: :wink:
Απο την άλλη εαν δεν είχε κάνει αυτό που ανάφερες, δεν θα το συζητούσαμε τώρα...:wink:

Υ.Γ. Στο Press Day είδα ναγίνεται το ίδιο με ένα ΒΜW και ένα ακόμα street τα οποία "βαρούσαν" κόφτη και "ξερογκαζιές" στο διάδρομο της έκθεσης. Άρα όπως καταλαβαίνεις, άλλος έδωσε το κακό παράδειγμα-ιδέα του show-off... :roll:



Στο press day ήταν ελεγχόμενο και έγινε την ώρα που έκοψαν την κορδέλα των εγκαινίων. Ακόμη και αν έδωσαν το κακό παράδειγμα αυτό δεν σημαίνει ότι μπορεί ο κάθε εκθέτης να καβαλήσει το μηχανάκι του σε ανύποπτο χρόνο και να τρέχει ανάμεσα στον ανυποψίαστο κόσμο.
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 19 Μαρ 2006, 22:45

Δεν άντεξα και ξαναπήγα σήμερα, αφού την προηγούμενη Κυριακή είδα μόνο τη μισή και ούτε καν πέρασα από το περίπτερο της Linhai :lol: Το κακό ήταν ότι η κόρη μου ήθελε να ανέβει σε όλα τα γουρουνάκια, οπότε και πάλι βγήκα από κοπάνα... Το αναμενόμενο Linhai 520 ήταν λοιπόν εκεί, πολύ όμορφο, V2 (από τί άραγε???), με ψαλίδια πίσω, αλλά δυστυχώς με μάλλον μικρότερη σέλλα και με χάλια αυτοκόλλητα :evil: :evil: :evil: Όταν ρώτησα για τιμή, μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα, αλλά όταν τους είπα για το αντίστοιχο Kymco, υπέθεσαν ότι το 520 θα έρθει σε 2-3 μήνες γύρω στα 6.500-7.000. Δενκακο...
Αυτό που μου έκατσε όμως ήταν το οικονομικότερο Demon 300 που το είχα δει πολύ καιρό στο Ιταλικό site της Carpimotors: ζάντες αλουμινίου, μικρότερη αλουμινί (ή αλουμινένια) σχάρα μόνο πίσω και ασορτί προφυλακτήρα μπροστά, μονό (άσχημο) φανάρι στο τιμόνι, και 4Χ4, και όλα αυτά 5.500!!! Μπορεί να μην είναι πύραυλος, αλλά είναι σίγουρα μια τίμια αγορά...
Το 50αρι Masai που καβαλάει η κόρη μου είναι σχεδόν στο νούμερο της, οπότε πιο ενδιαφέρον είναι αυτό από πίσω αλλά αν θυμάμαι καλά ήταν αδικαιολόγητα ακριβό :roll:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό Nick » 20 Μαρ 2006, 10:11

Η έκθεση μάπα!(με λίγα περίπτερα εξαίρεση, που κάνουν το δικό τους αγώνα)
Όσο αναφορά τις γουρούνες, δεν περίμενα να δω και τίποτα καλύτερο.
Συμφωνώ με τα comments των προηγούμενων.

Μάνο έκανες την καλύτερη επιλογή σε γουρούνα, εταιρία και χρώμα(αν και το κοκκινάκι είναι το αγαπημένο μου, ειδικά σε Honda)!

Καλές βόλτες, άντε γιατί τα βουνά της Κερατέας κάνουν παράπονα ότι τα έχεις εγκαταλείψει.
Nick :-)
Άβαταρ μέλους
Nick
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 31 Μάιος 2005, 13:29
Τοποθεσία: Mars


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 42 επισκέπτες