Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Linhai 260cc 2x4 - Ερωτήσεις

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Linhai 260cc 2x4 - Ερωτήσεις

Δημοσίευσηαπό followme » 07 Φεβ 2006, 06:22

Παιδιά καλησπέρα...
Ύστερα απο ψάξιμο, κατέληξα μάλλον στο atv που μου ταιριάζει.
Θα ήθελα όμως και την άποψή σας γιατί έχω μπλεχτεί κάπως. :shock:
Χρειάζομαι ένα όχημα κυρίως για καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη (Αθήνα και προάστια) και εννοείται για παιχνίδια το ΣΚ. Πιστεύετε οτι θα με βολέψει το συγκεκριμένο γουρούνι ή θα μετανιώσω την ώρα και τη στιγμή που το αγόρασα???
Τι τελική έχει? Έχω ακούσει πολλές απόψεις 60km, 85km (Λέκκας-επίσημος αντιπρόσωπος), 100km (κάποιος άλλος έμπορος). Εσείς τι λέτε? Γιατί αν πράγματι ειναι τα 60km την βάψαμε! :cry:
Μπορεί να πάρει κάποιες βελτιώσεις ώστε να αυξηθούν οι επιδόσεις του?
Μπορώ να το οδηγήσω με δίπλωμα αυτοκινήτου? (απο ότι κατάλαβα απο σχετικό topic μάλλον ναι)
Είναι κουραστική η κυκλοφορία της στην πόλη ή μπορεί και "χώνεται"?
Πιστεύετε οτι είναι καλή επιλογή?
Υπάρχει κάτι άλλο που προτείνετε κοντά σε αυτή την τιμή?
Αυτά για αρχή...
Δώστε μου τα φώτα σας εάν θέλετε...
Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
followme
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 09:34

Linhai 260cc 2x4 - Ερωτήσεις

Δημοσίευσηαπό superspy » 07 Φεβ 2006, 08:01

100km; Μόνο; Είμαι σίγουρος ότι θα εννοούσε με... κοντα!
100 ΣΤΟ ΓΚΡΕΜΟ ΚΑΙ ΜΕ ΟΥΡΙΟ ΑΝΕΜΟ!

Μαμά, και με το αισιόδοξο κοντέρ θα δείς τα ... 85 που σου είπε ο Λέκας, αλλα... το κοντερ κλέβει ήδη 10 χιλιόμετρα!

Με το κιτ της Mallosi (293+εκκεντροφόρος + βαλβίδες + ΚΟΜΠΛΕ φυγοκεντρικό)+ ελεύθερη εξάτμιση (χαλάει τον κόσμο...) + φίλτρο +++++ και με τα μεγάλα λάστιχα μπορεί να δείς 90, αλλά θα "ανάβει" (ζεσταίνεται).

Τα 65-70 νορμάλ είναι μια εφικτή ταχύτητα.

Απο κει και πέρα, δεν θα σε προβληματίσει ιδιαίτερα την κίνηση (εντάξει δεν είναι και... παπί - αλλά καβαλάει σχεδόν τα πάντα).
Άσε που με όλες αυτές τις σχάρες και την ψηλά θέση οδήγησης σε... φοβούνται όλοι και... κάνουν στην άκρη....

Τέλος, στα κυβικά του είναι το ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ, κρατάει καλά, σηκώνει - τραβάει και είναι αξιόπιστο.
ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΟ. Είναι όμως ATV και όχι QUAD, οπότε είναι λογικό! (Α... ζυγίζει και 280!)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Linhai 260cc 2x4 - Ερωτήσεις

Δημοσίευσηαπό karaflokorakas » 07 Φεβ 2006, 08:34

Εγω παλι εχω να προτεινω κατι αλλο. Ισως για καποιους να ειναι ενα ματσο παλιοσιδερα αλλα αν σκεφτεις οτι ολα ειναι κινεζικα εκτως απο τα επωνυμα το θεωρω καλο. Το Loncin Desert Storm 250. Το πηρα πριν εναμιση μηνα. Ειναι 230cc εχει 5 ταχυτητες + οπισθεν εχει οτι εχουν και τα περισσοτερα ATV και το δινει με εργατη επανω και μπιλια για τρεϊλορ στα 3800€. Το μονο που μπορει να σε προβληματισει ειναι η μπροστινη αναρτηση που ειναι αρκετα μαλακη για γρηγορη οδηγηση αλλα πιστεψε με εκτος δρομου με μια νορμαλ οδηγηση ειναι πιο ξεκουραστο απο αλλα που εχω παρει (Linhai + Beyond) και δεν εχει κραδασμους στο τιμονι τοσο εντονους και σε οτι εδαφος το δοκιμασα μεχρι εκει που μου το επιτρεπει το στρωσιμο που κανω, η αναρτηση ειχε πολυ καλη συμπεριφορα και χωρις να χανει επαφη με το εδαφος κανεις απο τους μπροστινους τροχους. Απο εκει και περα εχει καλες ροπες λογω των ταχυτητων.

Sorry για την πολυλογια. Ελπιζω να σου εδωσα μια γενικη εικονα μιας δευτερης λυσης.
Άβαταρ μέλους
karaflokorakas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 02 Οκτ 2005, 12:12
Τοποθεσία: Λαμια

Δημοσίευσηαπό rum » 08 Φεβ 2006, 04:53

Το έχω αγοράσει εδώ και 3 μήνες και μπορώ να σου πώ ότι καταρχήν είναι πόλυ γερό!! Από ατυχία πές με έχουν τρακάρει 2 φορές με αυτοκίνητο, την μία πλαγιομετοπικά και την άλλη στην πίσω δεξιά ρόδα.Αποτέλεσμα την πρώτη φορά ο τύπος το κλέει το αμάξι του ενό από το Λινχάι μου έφυγε λίγο χρωματάκι από τον προφιλακτίρα. Την δεύτερη φορά μιά μ@λ@κο μου στράβωσε τον άξονα πίσω στις ρόδες αλλά ευτιχώς και δεν έπεσα και κατά τα άλλα δεν έπαθε καμία άλλη ζιμιά.
Τώρα για ταχήτητα εμένα έχει πιάσει μέχρι 75km σύμφωνα με το κοντέρ του αλλά μπορώ να σου πώ ότι δεν με χαλάει.Αυτό το όχημα πιστέυω δεν είναι και για τρελές ταχήτητες.
Και εγώ Αθήνα μένω και εκτός τις φορές που έχει τρομερή κίνηση και δεν κουνιούντε ούτε τα παπάκια γενικά χόνομαι αρκετά άνετα σε πολλά κενά πού αφήνουν τα αμάξια.
Τα πεζοδρόμια τα καβαλαει για πλάκα λες και έχουν 1 εκατοστό ύψος και έχω ανεβοκατέβει ακόμα και σκαλία χωρίς πρόβλημα.
Γενικά είμαι ευχαριστιμένος και πιστέυω πως για τα λεφτά του είναι η καλύτερη επιλογή.
Ελπίζω να σε βοήθησα....
Άβαταρ μέλους
rum
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 04 Οκτ 2005, 16:41
Τοποθεσία: Κυψέλη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό followme » 08 Φεβ 2006, 08:07

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :D
Όποιος έχει να προσθέσει κάτι εδώ είμαστε.
Άβαταρ μέλους
followme
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 09:34

Δημοσίευσηαπό xontros » 08 Φεβ 2006, 18:13

Πωλείται ΧΤ660Χ -> 5200 !!! Μην ξεχνιόμαστε ε? Ο σκοπός είναι ιερός...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό denis » 09 Φεβ 2006, 09:17

xontros έγραψε:Πωλείται ΧΤ660Χ -> 5200 !!! Μην ξεχνιόμαστε ε? Ο σκοπός είναι ιερός...


Αντε Μιχαλη να παμε καμια βολτα παρεα. :wink:
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 43 επισκέπτες