Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μπήκε το τέρας CT RACING

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Μπήκε το τέρας CT RACING

Δημοσίευσηαπό jimmy01000001 » 03 Νοέμ 2005, 20:58

την εβαλα την εβαλα............................. :D :D :D :D

ρωτούσα συνεχώς να μάθω όσο πιο πολλα μπορούσα για να φτιάξω μόνος μου μια εξάτμιση για το kxr μου μεχρι που μου είπε ένας φίλος μου ότι εχει ένα τελικό ελέυθερο έως πολύ ελευθερο χεχεχε από χτ 250 εν ονόματι JAMA το έβαλα πάνω αλλά δεν κατάλαβα πολλά να κάνει μόνο ψιλά έδινε λίγο πιο πολύ.

μετά απο τις παρατηρήσεις που μου έκανε όλο το χωριό απο την φασαρία που έκανε η JAMA και μετά από αρκετά τηλ με τον μάστορα που ομολογουμένος με έχει βοηθήσει πολλές φορές με διάφορα προβλήματα, (Κουρτέσης Γιάννης 2102388095)
με "επισε" τελικά να βάλω το τέρας.

- καλημέρα Γιάννη τι κάνεις??? ρε συ θέλω να βάλω εξάτμιση στο γουρούνι τι εχουμε?
- υπάρχουν αρκετές λύσεις ανάλογα με τα "πράσσινα" που διαθέτεις
- δηλαδή μια οικονομική λύση?
- μια οικονομική λύση θα ήταν η marving είναι πολύ καλή για το kxr δουλεύει καλά
- ποσο έχει???
- εχει περίπου στα $$$$$
- οκ γιάννη βάλτην
- θα την έχω σε περίπου ένα μήνα
- πόσο??? πολυ ειναι ρε Γιάννη θα περιμένω πολύ! κατι άλλο?
- ρε μήτσο γιατί δεν βάζεις αυτό το τέρας την αμερικάνικη?
- είναι πολυ ακριβή και δεν νομίζω να αξίζει to KXR τόσα λεφτά

μετά από πολύ σκεψη δηλαδη μετά από μια μέρα τον ξανάπερνω τηλ

- ελα Γιάννη βαλτη βάλτη την CT
- το αποφάσισες?
- ναι ναι πότε θα είναι έτιμη?
- είναι ίδι διαθέσιμη
- έρχομαι τώρα
- τη ώρα θα είσαι εδώ?
- ...........


το είχα ίδι κλίσει το τηλ και ειχα ίδη ξεκινίσει για το μαγαζί του.




:lol: :lol: τελικα ο μαστορας΄είχε δίκιο έδωσε πάρα πολλα στο μηχανάκι εκτός απο ομορφιά σε όλο το φασμα στροφών. πιστεύω ότι με ενα μεγαλύτερο ζιγκλέρ θα είναι πολύ καλύτερα ακόμα.

βάζω και μια φώτο
01000001
Άβαταρ μέλους
jimmy01000001
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005, 14:00
Τοποθεσία: Αυλώνας Αττίκης

Δημοσίευσηαπό manolo » 29 Μάιος 2006, 13:44

Jimmy σκέφτομαι να βάλω την ίδια εξάτμιση στο KXR μου. Μπορείς να μου πεις πόσο σου κόστισε και εάν μετά θα χρειαστεί να βάλω και άλλα ή δουλεύει από μόνη της; (εχω δει στον τατ2 ένα πακέτο βελτίωσης για kymco με αυτήν την εξάτμιση μαζί με ζιγκλερ φίλτρο, καμπυρατέρ κλπ).

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!!!
Άβαταρ μέλους
manolo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 22:23
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ

Δημοσίευσηαπό jimmy01000001 » 29 Μάιος 2006, 17:19

geia sou manollo. την δική μου την είχα πάρει 550 ευρώ χωρίς το σύστημα δίσκων σιλανσιέ με turn down end. την έχω απο τον νοέμβριο περίπου και την δίνω γιατί το μηχανάκι μου το παράτισα επίδή με είχε σκίσει στις ζημιές και έτσι το έχω τελιως μαμά και το κυκλωφορώ μέσα στο χωριό μονο σα παπάκι. αν θές σου δίνω την δικιά μου. επίσης έχω πάρει και τον εκκεντροφόρο απο τον ταττού τον poweroll τον έχω βγάλει είναι ακόμα καινούργιος δούλεψε μόνο 4 τεπόζιτα και μετά κόλισε το πιστόνι γιατι είχανε κάνει μαλάκία στο ρεκτιφιέ.
6948008650 πάρε με ένα τηλ να μιλήσουμε για τα πράγματα αν ενδιαφέρεσε.
καλα χώματαααααααααααααααααααα :lol: 8)
01000001
Άβαταρ μέλους
jimmy01000001
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005, 14:00
Τοποθεσία: Αυλώνας Αττίκης


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 50 επισκέπτες