Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Διπλώματα & Πινακίδες για ATV's

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό g@st » 17 Ιούλ 2007, 11:32

Περι κράνους ο λόγος : ο ΚΟΚ προβλέπει οτι κράνος υποχρεούται να
φορά ο αναβάτης δικύκλου οχήματος , για λοιπά οχήματα ( τρίκυκλα -
τετράροδα η Gabrio αυτοκίνητα ο υ δ έ ν προβλέπεται.
Προαιρετικά και για λόγους ασφαλείας το κράνος δεν βλάπτει.

(α ! για δίπλωμα αυτοκινήτου...)
Άβαταρ μέλους
g@st
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 01:05
Τοποθεσία: Μετσοβο

Δημοσίευσηαπό xontros » 17 Ιούλ 2007, 13:28

Giannis_50 έγραψε:Λοιπον... και 1 ερωτηση απο εμενα.
Ειμαι 16 χρονων, δεν εχω οδηγησει ποτε μηχανακι ή γουρουνα. Θελω να αγορασω μια 50αρα την οποια μπορω να οδηγαωμε διπλωμα νομιμα. Νομιζω οτι το διπλωμα πρπει να ειναι ιδιο με τα 50αρια μηχανακια. Τι χρειαζεται να κανω για να παρω διπλωμα? Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει!!

Σωστά, το δίπλωμα είναι το ίδιο.
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό xontros » 17 Ιούλ 2007, 13:30

g@st έγραψε:Περι κράνους ο λόγος : ο ΚΟΚ προβλέπει οτι κράνος υποχρεούται να
φορά ο αναβάτης δικύκλου οχήματος , για λοιπά οχήματα ( τρίκυκλα -
τετράροδα η Gabrio αυτοκίνητα ο υ δ έ ν προβλέπεται.
Προαιρετικά και για λόγους ασφαλείας το κράνος δεν βλάπτει.

(α ! για δίπλωμα αυτοκινήτου...)

Κάπου είχα δει ότι το κράνος ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό για ανοικτά οχήματα που έχουν "τοξύλιο ασφαλείας" (ή κάπως έτσι...), δηλαδή roll-bar. Έτσι δεν χρειάζεται για τα buggy, αλλά για τις γουρούνες νομίζω ότι είναι υποχρεωτικό.
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό skazi89hit » 23 Αύγ 2007, 23:05

Η διαφορα τιμης στο LTZ400 με πινακιδα και χωρις ειναι 1900 ευρω. Αν το παρω χωρις πινακιδα δηλαδη 6700 ευρω και θελησω να το βγαλω πινακιδα αργοτερα θα μου βγει πιο ακριβα ή πανω κατω τα ιδια? Στο ραπτορ 350r ειναι μολις 250 ευρω γιατι στο LTZ400 ειναι 1900???????
Άβαταρ μέλους
skazi89hit
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 30 Ιουν 2007, 20:18
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 23 Αύγ 2007, 23:53

Αλλα χαρτια έχει το ένα και άλλα το άλλο. Με λιγα και απλά λογια τα χαρτια του LTZ θα γράφουν στο κάτω μέρος στα χαρτια του τελωνιου " ΓΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ..... ΔΕΝ ΤΑΞΙΝΟΜΥΤΑΙ" , ενώ του Raptor θα έχει όλα τα χαρτια και τελωνιο πληρωμένο και θα πρέπει να πληρώσεις τα έξοδα του να πάει κάποιος στο υποργειο + το κόστος της άδειας, πινακίδας και σημα κυκλοφορίας. Υπάρχει λόγος στη διαφορά τις τιμής και αυτο είναι οι δασμοί $$$. Διαφορετικά όλοι θα τα αγόραζαν χωρις και μετα θα έβγαζαν τις πινακιδες και 1.500 Ευρώ στο παντελόνι. Θα σου έλεγα να μην το κάνεις αυτό που σκέφτεσαι... Αγοραστήκαν 3 ... 450 (1 του 04 και 2 του 06) απο των Έλληνα αντιπρόσωπο. Το 04 έβγαλε πινακίδα, του 06 το ένα πήρε χαρτία ΧΩΡΙΣ "παρατηρήσεις" και το άλλο ΜΕ παρατηρήσεις. Για το τελευταίο ακόμα φιλάμε κάτι ποδιές μπας και βγάλουμε άκρη. Εδώσε 10.000+ και πληρώνει όσο όσο για την πινακίδα αλλά δεν...
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 32 επισκέπτες

cron