Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

σκόνη, λάσπη και γκάζια στην 1η μας συνάντηση - Εντυπώσεις !

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

σκόνη, λάσπη και γκάζια στην 1η μας συνάντηση - Εντυπώσεις !

Δημοσίευσηαπό alexandros » 30 Ιουν 2005, 08:07

Ξεκινώντας με τρελα συννεφα σκόνης και συνεχίζοντας με κυβικα λάσπης έγινε η πρώτη συνάντηση των γουρουναρέων του off-road όπου το πολύ φιλικό κλίμα και ο αέρας θύμιζε παρα πολύ το Atv Cup που τελείωσε πρόσφατα.
πολλές και διαφορετικες γουρούνες μαζευτήκαμε για γνωριμία στην πίστα Terradura και όλοι ανταλάσαμε γνώμες και χαμόγελα αφού στην μεγάλη αυτη παρέα είχαμε 3τεμ kfx400, 2τεμ yfz450, 2τεμ banshee350, 3τεμ polaris500, 1τεμ raptor660, 2τεμ blaster200, 2τεμ linhai260 και ελπίζω να μην ξέχασα κανένας σας !!

μπορεί να μην φάγαμε μπριζόλες αλλα απο σκόνη και λάσπη χορτάσαμε !!

γράψτε εντυπώσεις !

θα ανέβουν φωτο συντομα !!
Τελευταία επεξεργασία από alexandros και 11 Ιούλ 2005, 15:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Πεινάααααωωωωω!

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 30 Ιουν 2005, 10:17

Αlex νομίζω οτι ήταν ποιό πολλά,
4 ΚFΧ 400
3 Polaris (2Predator-1Scrambler)
2 YFZ 450
2 Banshee
1 TRX450r
1 Blaster
1 TRX200
1 Linhai 260 νομίζω(?)
και μια σόμπα!
Σύνολο 16 quad.
Αλλά ΠΩΣ να καταφέρης να μετρίσης τα quad που ήταν στιν Terra, όταν οδηγάς Raptor και νομίζεις οτι οδηγάς γουρούνα!!!!????
Θα συμφωνίσω μαζί σου Alex για το κλίμα τις παρέας. Πάρα πολύ ωραία!
+ Κέφι,παρέα και #quad.
- Το φαγήτο μου έπεσε βαρή και είχε πολύ σκόνη. SOS
Προτίνω για το επόμενο meeting (εάν και όταν) να το "κλείσουμε" μια εβδομάδα νωρίτερα για να έρθουν όλοι και πάρουμε PIZZA HUT μπας και φάμε!
Ερώτηση! Γιατί δεν κάναμε εκείνο το BBQ που λέγαμε? Ρε ... :madman: :angryfire: :cussing: :xcensoredx:

Μichael S. :angel12: + :angel12:
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Πεινάααααωωωωω!

Δημοσίευσηαπό PigInSpace » 30 Ιουν 2005, 12:56

Μιχάλη τα Linhai ήταν 2. Και ξέχασες κι ένα Kymco που ήρθε με μπαγκαζιέρα μάλιστα. Όπως επίσης ήρθε κι ένα Arctic Cat 650 V-2, το οποίο όμως είδε και απήλθε γρήγορα... :-)

Σύνολο; 19

Εντάξει, είχε πολλή σκόνη στην αρχή, αλλά δεν είδα κανένα να πτοείται. Την επόμενη φορά πάντως θα κανονίσουμε από πριν να έχει βραχεί η πίστα. Απ' ότι κατάλαβα παίζει πολλή καύλα, και συγγνώμη για τη λέξη αλλά ταιριάζει γάντι στην περίπτωση, οπότε η προτεραιότητα όλων ήταν να λιώσουν στην οδήγηση. :-) :-) Και έλιωσαν (μόνο εγώ παρακολουθούσα ψύχραιμα μαζεύοντας σκόνη, γκουχ, γκουχ).

Από την άλλη οδήγησα λίγο το τέρας TRX του Σταμάτη, έδωσα το Scrambler σε 6-7 πρόθυμους σιδεροφάγους να το χαρούν, είδα μερικούς ξεκράνωτους (ονόματα δε λέμε, χεχε) να επιδίδονται σε καγκουριές, μίλησα με αρκετά παιδιά και μου άρεσε που τους είδα να ψάχνονται.

Την επόμενη φορά θα πούμε κατευθείαν σε ταβέρνα με κρέατα, όπου θα απαγορεύονται τα γουρουνάκια, εκτός από τα ψητά... χαρ, χαρ.
Άβαταρ μέλους
PigInSpace
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Πεινάααααωωωωω!

Δημοσίευσηαπό PigInSpace » 30 Ιουν 2005, 16:40

Γράψτε κάτι βρε τεμπελχανάδες. Πώς σας φάνηκε? Τι περισσότερο θέλατε? Τι δεν σας άρεσε? Πόσο νόστιμα ήταν τα παϊδάκια? Θέλανε περισσότερο αλάτι? Το λεμόνι έφτασε? Σας πείραξε που σας βάλαμε να καθαρίσετε τις λιγδιασμένες σχάρες? Anything? Anything? :-)
Άβαταρ μέλους
PigInSpace
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 30 Ιουν 2005, 17:27

Αν και ήρθα αργά, εμένα μου άρεσε το έξω πιο πολύ από το μέσα στην πίστα... Είδα τί ωραία πράγματα κάνετε, τί ωραία που κάνουν τα atv σβούρες, πόσο γερά είναι, τί καλά που κατεβαίνουν και ανεβαίνουν γκρεμούς, επιτέλους κατάλαβα ότι η μπροστινή σχάρα χρειάζεται για τα endo, ήπια καφέ, έγινα καφέ, έγινε και το μηχανάκι κώλος, και οδήγησα και για λίγο το Linhai του Dennis (thanks!!!) χωρίς να πέσω σε κανένα δέντρο :!:
Πάντα τέτοια, και την επόμενη φορά με φαϊ :twisted: :twisted: :twisted:
Αυτός ο Αλέξανδρος, τί ακριβώς παίρνει :?: :?: :?:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό kfx400 » 30 Ιουν 2005, 18:12

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΥ ΖΕΣΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ
ΠΙΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 4στροκε=ταμπονς
[πολλη αλητεια το BANSEE σου ΩΡΑΙΟΟΟΟΟ
Λυσε μου μια απορια σε παρακαλω,πηγεσ φαληρο ετσι οπωσ ησουν???] :scratch:
ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΙΟ ΠΟΡΩΜΕΝΟΥΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ??? :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Ο ΜΑΝΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟ YFZ ΠΑΛΗΚΑΡΙ Ε? ΠΩΣ ΤΟΝ ΕΙΔΑΤΕ? 40 ΧΡΟΝΟΝ
ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ... :sucking: :puke:
ΕΓΩ ΛΕΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΕΤΙΝΓ ΣΧΟΙΝΙΑ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΡΑΛΙΑ
ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΚΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΠΟΔΙ Ε? ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΖΑ!



:pissing:
ΚΟΝΤΕ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΙΠΟΤΑ Π@Π@ΡΙ@
Άβαταρ μέλους
kfx400
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 22 Ιουν 2005, 14:20

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 01 Ιούλ 2005, 02:51

Όντως P.I.S. έχεις δίκιο! Μιλούσα με κ. Powerhouse και το Kymco που ήταν ακριβώς δίπλα πήρε τον κατήφορο (???) μόνο του! Νομίζω οτι κεντράριζε τον Alex! Γιατί άραγε :-k ? Το Cat δεν το είδα.
Το Scrambler είχε "πλακα" μιας και είναι transexual (not Quad and not ATV), στα + το κουμπί τις τετρακίνησης και η άνετη-χλιδάτη θέση οδήγισης. Στα - πίσω ανάρτηση τερματίζει μάλον εύκολα (στα άλματα) , αλλά τα φρένα του είναι λόγως για να το Ξ-Ε-Χ-Α-Σ-Η-Σ ! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ._ Να χ'σω τους κανονισμούς! Είναι ΠΟΛΛΑ ΚΥΒΙΚΑ ΜΑΛΑΚΕΣ οι "ανθρωποι" που αποφάσισαν οτι η τρόμπα του εμπρός φρένου πρέπει να ΒΓΕΙ για να πάρει τιν έγκριση! Με αυτό των τρόπο ο αναβάτης ΔΕΝ έχει σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση καλύτερο έλεγχο του Quad-ATV. Και δεν μιλάω μόνο για το Polaris...
Στι Γερμανία, τα KFX 400 που πέρνουν έγκρυση, ΕΧΟΥΝ τρόμπα φρένου εμπρός. Tι άλλο να πω?!
Αααα, ναι και μη ξεχάσω! Τα παϊδακια αν και καλοψημένα, είχαν πολύ λίπος και με πειράξανε λιγουλάκι!

Όχι φίλε kfx 400, τo Banshee διανυκτέρευσε Β.Π. , αλλά πρίν 2 μήνες το κάναμε πάνω κάτω απο Εθνική.
Είχαμε πάει δίπλα στα Kartodromo για προπω! Ο Stam πάντως το έκανε-τέντωσε χτές (450r)!
Ο κ. Μάνεσης 40 ? :eeeek: :shocked: :thumbleft: :salute:

Σχινιάς ? ΜΕΣΑ!
Δυο εκδοχές ....
α) 10λεπτη ΚΡΟΥΣΗ παραλίας (YES!YES!YES!) και δρόμο! ::twisted:
β) Πάμε Noέμβριο (δυστυχώς) που δεν θα έχει κόσμο! ::evil:

Παρακαλώ πολύ να σήκωσουν τα χεράκια τους τα παιδάκια που έχουν QUAD (oxi γουρουνίτσες)
και ισχυρίζονται οτι δεν κάνουν ΤΕΝΤΙΜΠΟΪΣΜΟΥΣ!
Alexandre εσύ μπορείς και να ..... μην απαντήσης! :pottytrain2:

Y.Γ. Απoρία!
ΚΟΝΤΕ ....... Π@Π@ΡΙ@ = .... 33 ???

Μichael S. :angel12: + :angel12:
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό alexandros » 01 Ιούλ 2005, 10:15

για να βάλουμε καμια φωτο !!!!

για δειξτε μας οι φωτογραφοι τι κανατε !!!

quadmaniac ??
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 01 Ιούλ 2005, 18:03

Θα ηθελα να πω και γω με τη σειρα μου οτι ηταν μια πολυ καλη εμπειρια για ολους μας η πρωτη συναντηση ειδικα για μενα που ειμαι και σχετικα αρχαριος. Περασαμε πολυ καλα κανεαμε τις μ........ς μας στην πιστα βεβαια καποιοι δεν μαζευονταν απ'εξω και ολα τα παιδια ασχετα με τη γουρουνα και το στυλ που εχουν ειχαν τη κοινη τρελα. Η ομαδα που οργωσε την πιστα ηταν πολυ καλη με μεγαλο συναγονισμο.
Τον αλεξανδρο με τον raptora δεν ειδα σε δρασει αλλα με κατι αλλα καταλαβα οτι το κατεχει το αθλημα. Του μιχαλη το banshee πολυ προσεγμενο και πολυ δυναμη.
Ισως αμα ειχαμε μπει περισσοτεροι στην πιστα να ειχε περισσοτερο παιχνιδι, αντε ας αναλαβει και καποιος την ευθυνη για τα παιδακια, μου φενεται επρεπε να παω εγω με τον quadmaniac που ειμασταν πιο ενεργοι.
Μπραβο για την ιδεα και την εκτελεση, παμε για σχοινια.......
Πως ανεβαζω φωτο?
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 02 Ιούλ 2005, 08:22

φίλε kfx εδω θα βρεις τις λεπτομερειες για το πως ανεβαζουμε φωτο

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-2157.html

ολο παραπονα ειστε βρε παιδια, ο ενας λεει οτι δεν εφαγε ο αλλος λεει οτι οδηγουσανε χωρις κρανος καποιοι ? :crazy:? :crazy:? :crazy:? αλλος με κραζει αλλος μου φωναζει και αλλος θελει παραλια .......:clubbed: :clubbed:

λοιπον εχω ιδεα, τι λετε απο σεπτεμβρη να κανονισουμε εκδρομικου χαρακτηρα διαδρομη 40 - 50 χιλιομετρων και να παμε πχ απο κιουρκα .... αυλωνα .... θηβα ... λειβαδια .... παυλιανη .... ωπα :drunk: ωπα πηρα φορα .... μεχρι θηβα καλα ειναι και μετα απο μπριζολες και παϊδακια να γυρισουμε παλι απο χωμα ?? καλο μου φαινεται εσεις τι λετε ?? :goofy: :goofy: :goofy:

να οργανωθουμε καταλληλα βρε παιδι μου, να κανουμε ενα μινι οδοιπορικο, να χωριστουμε σε ομαδες με πλοηγους και ουραγους και να φυγουμε.

επίσης να σας πω πως το ραπτορ τελικα δεν κανει για την terradura, ειναι αρκετα βαρυ πλεον και στημενο για αλλα, που μια μικρη βολτα μεσα στην πιστα μου εδειξε πως δεν ηθελε πολλα πολλα .... η terra ειναι για 400αρια και 450 που και καμια 10αρια αλογα παραπανω εχουν αλλα και καμια 30 κιλα λιγοτερα ...... ΘΕΛΩ ΤΟ 450 !!!!!!!!!!!!!!

τελικά μου άρεσε το Scrambler 500 και ιδιαιτερα το αυτοκινηταδικο ποδοφρενο που εχει με περισσοτερη κατανομη στο μπροστινο φρενο αντι του πισω, εξου και τα δικαβαλοendo στην κατηφορα !!! γελιοοοοο !!
το banshee δικαιως εχει τον τιτλο του γκαζοφονια, που να γνωρισετε και το αρρωστακι που το εχει.... αντε γειααααα ! ειναι εκπληκτικο !!
το yfz και το trx ειναι τα top quads αυτην τη στιγμη, και stock να ειναι, δεν θελουν τιποτα εκτος απο λύσσα
πιστευω πως το πιο καλοστημενο αυτην τη στιγμη ειναι το kfx του Κανελλέα με ψαλιδια και αναρτησεις σε μπροστινα, αξονα πίσω, φιλτρα ζιγκλερ(ια), ποδιές κλπ .... Και δυναμη εχει και λιγα κιλα και αψογη συμπεριφορα.
best value for money !! Σταυρε, μπράβο για την καλη δουλεια !!
το arctic cat ηθελα πολυ να δω αλλα δεν καταλαβα τι εγινε, τους εχασα ξαφνικα !

αντε μανοοοοο, τις φωτο ρεεεεε !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 02 Ιούλ 2005, 11:43

xontros ΕΓΡΑΨΕ :
Αυτός ο Αλέξανδρος, τί ακριβώς παίρνει


τι ακριβως εννοεις δηλαδη ????? :D :D :D :D :D :D

χα χα !! μου βγαινει αυθορμητα παντως !!! χα χα !!


kfx εγραψε:

Του μιχαλη το banshee πολυ προσεγμενο και πολυ δυναμη.


τωρα με στεναχωρεις ....... πολύ δυναμη και πρασινα αλογα .......

το θεμα αυτο το εχουμε αναλυσει αρκετα αλλα περνει κιαλλο οποτε μην δισταζετε να εμπλακειτε σε αυτον τον τηλεμαραθωνιο φριτεζων και σομπων !!
ε ε ! για δειτε εδω και αυτο και τα λεμε .......
http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... t-240.html
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 03 Ιούλ 2005, 11:20

Παρτε και μια γευση απο φωτο
Μεσα για Σεπτεμβρη, καλη ιδεα, αν και το βλεπω να γινεται νωριτερα ο καιρος τα εχει παιξει απο τελη αυγουστου παλι βροχες θα εχουμε.....
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 04 Ιούλ 2005, 12:20

κολαση !!!!!!!!!

ηταν σουπερ ετσι !!

αντε και στο επομενο κατι αλλο, διαφορετικο και ολοι μαζι παλι !!

ακουω ιδεες !!!
θελετε να οργανωσουμε κανα 2ημερο ?? εκκινηση Σαββατο πρωι με διανυκτερευση στα βουνα και επιστροφη πισω την Κυριακη το βραδυ ???

πως σας φαινεται ???

εχουμε ολα τα βουνα δικα μας, ολες τις λάσπες μπροστά μας και γουρουνια με αναβατες με π@π@ρι@ !!!

ακουω προτάσεις και αν εχει ενδιαφερον το οριστικοποιουμε !!

απο σεπτεμβρη πλεον ετσι !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 04 Ιούλ 2005, 12:38

νομιζω οτι απο την πιστα στο δυημερο ειναι λιγο τραβηγμενο οχι τιποτα αλλο να γνωριστουμε και καλυτερα, ξερω γω τι γινεται το βραδυ διπλα στη φωτια που θα ειναι ρομαντικα :humping:
θα προτεινα να γινει πρωτα η εκδρομουλα μεχρι την αυλωνα η και τη θηβα που λεγαμε, εκτος αν θελετε και νωριτερα κανενα σχοινια........
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 04 Ιούλ 2005, 12:47

σωστός ο παίχτης !!!!!!!!!!!
εχει και καποιο δικιο αλλωστε !!
ξερουμε τωρα δηλαδη απο μια βολτα στην terra τι γίνεται αργα το βραδυ στα βουνα μονοι μας ??????
αν και θα εχουμε τον Μιχαλακη οποτε ..... χα χα !!
:assshaking: :assshaking: :boobs: :boobs: :assshaking: :assshaking:
οχι ενταξει αν ειναι too much δεν τρεχει, κανουμε οπως λες ημερησια διαδρομη εδω γυρω και μαζευουμε και καμια 100αρα χιλιομετρα !!

για να ακουω προτασεις να πεφτουν στα pcια σας !!

για να βλεπω !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Επόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες