Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Έμποροι & Ανταλλακτικά!!!

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Θα τρελαθούμε τελείως!!!

Δημοσίευσηαπό manoss » 14 Οκτ 2005, 10:13

Welcome to the club!! Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα θίξει σε ένα Post που είναι τώρα στο Υπόμνημα Έμποροι και Ανταλλακτικά. Το ξαναφέρνω γιατί τότε δεν βρέθηκε απάντηση:
Είναι σίγουρο ότι όλα τα Ταϊβανεζογενή γουρούνια θα έχουν κοινά ανταλλακτικά...υπάρχει λοιπόν κανένας έμπορος που να φέρνει τέτοια ανταλλακτικά ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από τους επίσημους εισαγωγείς???? Αν ναι, ποιός? Αν όχι, μήπως μπορούμε να βρούμε τίποτα από το Internet. Επαναλαμβάνω ότι μιλάω για ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ, δηλαδή τα απαραίτητα, και όχι για τα πρόσθετα-αξεσουάρ-βελτιώσεις κτλ.
Άβαταρ μέλους
manoss
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 15:01
Τοποθεσία: Αθήνα

λογαριαζοντας ....

Δημοσίευσηαπό alexandros » 17 Νοέμ 2005, 09:11

σκεφτόμουν τις προαλλες τις τιμές των quad που παίζουν αυτήν την εποχή από τις αντιπροσωπείες και πιο συγκεκριμένα για γουρουνάκια που βγάζουν/δεν βγάζουν πινακίδες και που τα οποία έρχονται στην προνομιακή τιμή των ~16.000€ και δεν βγάζω άκρη.

Σε μία συζήτηση που είχα με κάποιους αρμόδιους μεγάλης αντιπροσωπείας μου εξήγησαν πως ένα όχημα το οποίο δεν φέρνει έγκριση τύπου άρα δεν θα βγάζει και πινακίδες φορολογείτε με 37% το οποίο είναι μια τεχνοκρατική τρίπλα για να ''βγάζουν'' και από εκεί ''κάτι τις'' το οποίο -προσοχή- δεν το βγάζει η εκάστοτε αντιπροσωπεία-εισαγωγέας αλλά το ίδιο το κράτος.

Σε συνέχεια της σκέψης μου για γουρούνια με πινακίδες αναρωτιόμουν και έλεγα πως αφού θα έχουν έγκριση τύπου δεν θα έχουν το περίφημο 37% άρα αν υποθέσουμε πως έχει το οποιοδήποτε όχημα 16.000 χωρίς πινακίδες (σαν ταψιά που είναι αυτές οι νέες και πανέμορφες πινακίδες) θα πρέπει να κάνουμε 16.000 / 137% δηλαδή 11.678 εδώ όμως θα πρέπει να προσθέσουμε ένα 5% για τους φόρους ταξινόμησης άρα, 11.678 * 5% = 12.261 ???????

Δεν είδα όμως εταιρείες με atv να έχουν αυτήν τη διαφορά, δεν είδα κάποια εταιρεία να λέει πως με πινακίδες 12.261 αλλά χωρίς με 16.000 !!!
Είτε έχουν Είτε δεν έχουν 16.000 χιλιαρικακια τα πουλάνε και καλώς ή κακώς κάποιοι τα αγοράζουν όχι ότι έχουν και επιλογή βέβαια έτσι αλλά με 16.000 εγώ πήρα αυτοκίνητο (είχα και ρέστα) και ο μέσος εργαζόμενος πολύ απλά δεν θα πάρει ένα γουρούνι που κάνει όσο ένα Jimny ή όσο ένα R1 ή όσο ένα αγροτικό όχημα για να κάνει και την δουλεία του ρε παιδί μου γιατί κακά τα ψέματα αλλά οι τόσο όμορφες και αγαπημένες μας γουρούνες έχουν κάνει την χειρότερη είσοδο στην αγορά μας από οποιοδήποτε άλλο μηχανοκίνητο προϊόν !

άραγε τα καθαρόαιμα YFZ - CRF - RMZ - KXF κλπ έχουν τις ίδιες φορολογίες ?

άραγε μήπως αυτές τις τεχνοκρατικές τρίπλες τις εκμεταλλεύονται και κάποιες αντιπροσωπείες όπου βγάζουν πινακίδες αλλά πουλάνε ακόμα με ένα επιπλέον 30% κέρδος πάνω από το αρχικό τους ?

και με πια δικαιολογία ? ότι οι φόροι είναι υψηλοί ?? ότι τα οχήματα εισάγονται με υψηλές τιμές ?? αφού μια κατασκευάστρια εταιρεία κάνει έρευνα αγοράς και δίνει τιμές για το εκάστοτε κράτος γνωρίζοντας που πουλάει, πόσο πουλάει και πια τα νούμερα αυτής.

Κρίμα που δεν υπάρχει τρόπος, κρίμα που δεν βγαίνει άκρη, κρίμα που πρέπει να τα πληρώνει πάντα ο πελάτης. Κρίμα …..
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό ThePresident » 17 Νοέμ 2005, 18:04

Καλό η καλύτερο δεν ξέρω
Όταν το πάω βόλτα και ξέρω θα πω άποψη
Για το λόγο τον αληθές, θέλω να αναφέρω πως στην σύντομη επαφή που έχω με τον Κύριο Δημητρόπουλο Θεόδωρο, Μου φάνηκε αξιόπιστος μια και ότι μου είπε έτσι και έγινε…

Όσο για την αξιοπιστία του Arctic Cat ούτε λόγος, πήγε και ήρθε… :megaman: :tank:
Το δίχρονο πάει?? Γιατί δεν έρχεται!! :coffee2: :coffee2: :coffee2:

Το περιμένω πως και πως!! Πινακιδατο!! Και γιατί όχι και με ερπύστριες???

ΑΑ!! Φοράει και το μοτέρ του V-strom!! Ανταλλακτικά αξιοπιστία!!
Power Commander παίρνει??
Q. R. T.
quad racing team

The President
Van der Laasp
Άβαταρ μέλους
ThePresident
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 02 Δεκ 2004, 08:54
Τοποθεσία: athens

The "dokimastis"!

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 17 Νοέμ 2005, 19:31

Κάποιοι στο forum ειναι πολύ..... LARGE φαίνεται! :roll:
Και τα 16.000 χιλιαρικά τα έχουν για των ...ούτσο!
Κάλα κάνουν και γράφουν τι γνώμη τους όμως (???), γιατί εάν δεν τι γράφαν μπορεί να μη πηγαίναν και βολτούλα το weekend!
Όταν το δοκιμάσεται να μας πείται και τις εντυπώσεις σας!
Χαιρετήσματα στον Κύριο Δημητρόπουλο Θεόδωρο!
Ciao
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 18 Νοέμ 2005, 11:18

ThePresident έγραψε:Καλό η καλύτερο δεν ξέρω
Όταν το πάω βόλτα και ξέρω θα πω άποψη
Για το λόγο τον αληθές, θέλω να αναφέρω πως στην σύντομη επαφή που έχω με τον Κύριο Δημητρόπουλο Θεόδωρο, Μου φάνηκε αξιόπιστος μια και ότι μου είπε έτσι και έγινε…

Όσο για την αξιοπιστία του Arctic Cat ούτε λόγος, πήγε και ήρθε… :megaman: :tank:
Το δίχρονο πάει?? Γιατί δεν έρχεται!! :coffee2: :coffee2: :coffee2:

Το περιμένω πως και πως!! Πινακιδατο!! Και γιατί όχι και με ερπύστριες???

ΑΑ!! Φοράει και το μοτέρ του V-strom!! Ανταλλακτικά αξιοπιστία!!
Power Commander παίρνει??


Δεν μπορώ να ακούω %$£³$%£$%$%%.....

1) 16.000 είναι πολλααααά λεφτά

2) Όταν το πας βόλτα πες μας κι εμάς τι λέει το εργαλείο Testman

3) Ο κύριος Δημητρόπουλος σου φάνηκε αξιόπιστος ύστερα από τι είδους συναλλαγή;;; Σαν πελάτης είχες καμμία μαζί του;;; Είσαι σίγουρος οτι θα έδινες 16.000 και θα είχες πλήρη κάλυψη ανταλλακτικών;;; Για βγες και ρώτα και κανέναν από τους καμένους

4) Αλήθεια η οδική συμπεριφορά του Cat που πήγε και ήρθε πως σου φάνηκε;;; Είχες και Kodiak μαζί άρα θα έχεις μέτρο σύγκρισης.

5) Το δίχρονο πάει κι έρχεται. Απλώς θέλει γνώσεις, χέρια και @ρχίδι@
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 18 Νοέμ 2005, 12:11

Έχω "ακούσει" πως μια τετράδα λάστιχα για Arctic 500+cc ATV(?) κοστίζει κάπου στα 800 Εύρω!!! στην ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ.
Λέμε τώρα ρε αδερφέ.....!
Φτηνά δεν είναι?
Να πάρουμε κανά δυό να έχουμε κάβα?


Καθώς επίσης "Ο" Αφοι Δημητρόπουλοι ΑΕ λέει πως το DVX είναι πολύ καλύτερο απο το LΤΖ και KFX!
Είναι αλήθεια άραγε? ....... ή παραμύθια? Και γιατί?

Εάν θέλει ας μιλήσει και κάποιος που ψάχνει τα ανταλάκτικα του εδώ και κάτι μήνες απο Αφοι Δημητρόπουλοι ΑΕ.
Πόσους μήνες είπαμε!???
Χμμμμμ!!!?
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό iceman » 18 Νοέμ 2005, 23:54

Κυριοι,
Εγώ εχω την τύχη να έχω το πρώτο cat650v (εκτός από αυτο της εκθεσης) και ναι είναι σαν όχημα της νομαρχίας. Εχω και την ατυχία να εχω να κάνω με την ‘‘καταπληκτική’’ για καποιους εδω μέσα αντιπροσωπία. Μιας και μου πέφτει λόγος και με ρωτήσατε θα παραθέσω τα εξής:
Τα δυχρονα πάντα για να τα πας ηθελες χερια η θειο στο ΚΑΤ. Γυρω γυρω ολοι τα παω και εγω και μετα το παιζω και testmaster of all the pigs και εχω και αποψη.
Το cat μου μπορει να γίνει αξιόπιστο και να πηγαίνει όταν ολοκληρωθει ο κυκλος των εργασιων και των παρεμβασεων που πρεπει να γινουν με την συνεργασια της αναξιώπιστης αντ/ας. Ειναι ενα πολυ καλο σύνολο αλλα...
Περιμένω τα αξεσουαρ απο τον Μάρτιο παρακαλώ.Σταδιακα και χωρις να ενημερωθώ παρα μόνο μετά απο αλεπάλληλα τηλεφωνηματα μου σε αυτους εχω παραλαβει κάποια.
Περιμένω ακόμη τον καντρικό διακόπτη από τον Αυγουστο γιατί το γουρούνι με άφησε δυο φορες απο ρευμα νυχτα στο βουνο και αλλη μια μερα στην πολη. Δεν συζητάμε να το βάλεις μπρος με τον υμαντα. Αν δεν έχει ρευμα στα όργανα θελει express service ηταν η απαντηση που πηρα τηλεφωνικώς ενω ήμουν διακοπες στο Ρεθυμνο και μαντεψτε... εμεινα. Να σημειωσω εδω ότι ηλεκτρολογο δεν έχουν και μου είπαν να βρω δικό μου να μου αλλαξει την φισα που ειχε λιωσει. Επισης το ίδιο προβλημα το εμφανισαν μετα απο εμενα και αλλα δυο 650 που γνωριζω τους ιδιοκτητες και ευτυχως με τα παιδια εχουμε συχνη επαφη γιατια ολα αυτα μας καινε ολους.
Τα λαστιχα ειναι πολυ φθηνα ευτυχως. 800,00 και όποτε έρθουν ... και εγω φταιω που το παω πολυ ασφαλτο και είμαι και φρενακιας... ειπαν...
Το κουνημα στο τιμονι δεν λεει να σταματησει οσο και να προσπαθουν... και εγω φταιω γιατι το παω με πολλα.... και ολα κουνανε... ειπαν...
Το βιβλιο του μηχανικου ακόμη το περιμενω ... και φταιω εγω που δεν το βγαζω φωτοτυπια... ειπαν...
Τα λαδια που τα ρουφηξε απο το φιλτροκουτι και μου τα πρεσαρε στα ποδια? ακομη δεν ξερουν γιατι το εκανε (εγω ξερω)... και εγω φταιω γιατι το παω μπούνια και αυτα πανε μεχρι 80... ειπαν...
Και αλλα πολλα πολλα μικρα...
Σημειωση ο κινητηρας ειναι ο ιδιος ο Suzuki που δημιουργουσε αυτα τα προβληματα και στα 1000 cc για τους ψαγμένους εχει τα ιδια καρτερ..Ανταλακτικα Αξιοπιστια!!!!! Power Commander χαχαχαχα... χα...
Ναι βεβαια... τι ωρα δεν μου ειπαν μονο...
Ολα τα παραπάνω ειναι βεβαια προπληρωμένα και κάθε επισκεψη στον γνωστο οικο εννοειται πληρωνεται και δεν ειμαι πλουσιος και
15.000,00 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ.
Οταν δινεις τοσα χρηματα περιμενεις τουλαχιστον μια σοβαρη αντιμετωπιση. Γνωριζω οτι ειναι νεο μοντελο και οπως οτι νεο εχει και τα δικα του και ειμαι προθυμος να συμβαλω τα μεγιστα στην επιλυση ολων των θεματων και το γνωριζουν στην αντιπροσωπια. Για καθε προβλημα που αντιμετωπιζω παω διαβασμενος και με μια λυση ετοιμη για να βοηθησω. Το γουρουνι αυτο μου αρεσει πολυ κυριοι αλλα μετα απο τοσα χρονια μεσα στις αντιπροσωπιες ειμαι σε θεση να ξερω ποια ειναι καλη και ποια οχι. Αυτο δεν επαιξε κανενα ρολο στην επιλογη μου αλλα η αληθεια να λεγεται. Η αντιπροσωπια ειναι πλημελης. Δεν εχουν γνωση του προιοντος δεν έχουν τεχνικη υποστηριξη δεν εχουν πολιτικη aftersale και δυστυχώς δν κανουν τιποτα γιαυτο.
Και εμεις χρησιμοποιουμε τα atv για την βολτα μας.. για ελα στη θεση του κακομοιρη του αγροτη που περιμενει 6 μηνες για ενα κοτσαδορο για να τραβαει το σανο για τα ζωα του? Η τον εργατη για να ξελασπωσει και να μην ξερουν να του απαντησουν αν ο εργατης σηκωνει το βαρος Χ? Και εχει πληρωσει του κοσμου τα χρηματα για να κανει μια επενδυση... οχι βολτα...
Το να παιρνεις ξενα μηχανακια να τα βολταρεις ειναι καλά. Οταν έχεις ματωσει για να βρεις τα χρηματα για να αποκτησεις το ονειρο σου η ακομη καλυτερα το εργαλειο της δουλειας σου τα πραγματα ειναι αλλιως φιλοι μου καλοι.
Με ξενα κολιβα κυριοι και εγω κανω κηδεια και βγαζω και λογους πανω απο τα πτωματα των αλλων. Γι’αυτο καλυτερα οι ημιμαθεις να σιωπουν.
Τελευταία επεξεργασία από iceman και 19 Νοέμ 2005, 00:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
iceman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 23 Οκτ 2005, 21:24

Δημοσίευσηαπό iceman » 18 Νοέμ 2005, 23:55

:?:
Άβαταρ μέλους
iceman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 23 Οκτ 2005, 21:24

Δημοσίευσηαπό PigInSpace » 19 Νοέμ 2005, 15:15

Δυστυχώς κι εγώ δεν έχω πειστεί ακόμα για τα Arctic Cat, αλλά και για την αντιπροσωπεία τους.
Όταν ήρθε ο φίλος iceman και μου μίλησε για την τιμή των ελαστικών, έπαθα έμφραγμα... Ντροπή!
Επίσης από οδηγικής πλευράς, πάλι δυστυχώς για την Cat, τα ΑΡΙΣΤΑ γιαπωνέζικα, αλλά και το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ Bombardier Outlander δεν αφήνουν χώρο για καλά σχόλια...
Θέλουν ψάξιμο σε σασί και μοτέρ για να γίνουν ανταγωνιστικά.

Αλέξανδρε ΜΠΡΑΒΟ και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για το ΑΠΙΘΑΝΟ και ψαγμένο post που έκανες για τους φόρους και τις πινακίδες.

Επίσης συμφωνώ με την ενέργεια σου να βάλεις στις ανακοινώσεις το συγκεκριμένο post.
Είναι το καλύτερο μέρος για όσους θέλουν να κάνουν αγορές, ή να πληροφορήσουν και να προειδοποιήσουν τους υπόλοιπους.

ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ. ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!!!
Άβαταρ μέλους
PigInSpace
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 20 Νοέμ 2005, 22:13

Φίλε iceman, πραγματικά είναι ΚΡΙΜΑ να έχεις δώσει ένα περίδρομο λεφτά και να μην έχεις το ανάλογο service και feedback απο την αντιπρoσώπεία::? :-k . Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο,
δεν είναι κρίμα αλλά απλά - ΑΔΙΚΟ - !!! ::| ::evil:
Καλό είναι πρίν κάποιος μιλήσει, να γνωρίζει ΚΑΛΥΤΕΡΑ το θέμα από το να λέει απλά την "αέρινη" γνώμη του. Και τώρα που άκουσαμε μερικά "απλά" προβληματάκια, μήπως τα 800 ευρώ είναι πολλά για 4 λάστιχα ??? ή μήπως η σχέση-τεχνογνωσία σχετικά με τις μηχανές (του αντιπροσώπου) είναι ΑΕΡΑΣ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟΣ??? :binky: :crybaby:
Και πάλι iceman σε ΘΑΥΜΑΖΩ για την υπομονή σου. :salute:
Είναι δυνατόν να λιώνει ο διακόπτης και να πρέπει ΕΣΥ που έχεις δώσει τα 15.000 ευρώ,
να βγάλεις ΚΑΙ το φίδι απο την ΤΡΥΠΑ???
Εδώ δεν ξέρω και έχω μια απορία και θα ήθελα τη βοήθεια ενός "γνώστη" σχετικά με το ΤΙ ταιριάζει καλύτερα!?

α) δώσε θάρρος στον χωριάτη........ να σ' ανέβει στο κρεβάτι?

b) 100 ξυλιές............ σε ξένο κώλο??

c) και κερατάς........... και δαρμένος???

Παρακάλω να απαντήσει ένας, ο "Το δίχρονο πάει?? Γιατί δεν έρχεται!!".
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 22 Νοέμ 2005, 19:29

ThePresident έγραψε:Καλό η καλύτερο δεν ξέρω
Όταν το πάω βόλτα και ξέρω θα πω άποψη
Για το λόγο τον αληθές, θέλω να αναφέρω πως στην σύντομη επαφή που έχω με τον Κύριο Δημητρόπουλο Θεόδωρο, Μου φάνηκε αξιόπιστος μια και ότι μου είπε έτσι και έγινε…

Όσο για την αξιοπιστία του Arctic Cat ούτε λόγος, πήγε και ήρθε… :megaman: :tank:
Το δίχρονο πάει?? Γιατί δεν έρχεται!! :coffee2: :coffee2: :coffee2:

Το περιμένω πως και πως!! Πινακιδατο!! Και γιατί όχι και με ερπύστριες???

ΑΑ!! Φοράει και το μοτέρ του V-strom!! Ανταλλακτικά αξιοπιστία!!
Power Commander παίρνει??


Το αν παει και ερχεται το 2χρονο αστο να το ξερουμε εμεις καλυτερα που το καβαλαμε

Σιγουρα με ενα 4χρονο πας πιο ανετα αλλα αυτο ειναι στο τι ζηταει ο καθενας απο το atv του αλλωστε αυτο το σηζηταμε σε αλλη ενοτητα

εσυ αληθεια που τα λες αυτα ειχες ποτε σου 2χρονο?

Τωρα τη atv εχεις αν επιτρεπεται ?
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Δημοσίευσηαπό kfx400 » 23 Νοέμ 2005, 18:19

τελικα ειμαστε εμεισ οι φουκαραδεσ που τα σκαμε στουσ αντιπροσωπους?
μηποσ πρεπει να κανουμε και εμεισ διαφημιση μπασ και με λυπηθουνε στην
kawasaki και μου στειλουν ενα μπροστινο γραναζι για kfx γιατι δεν υπαρχει πουθενα???
οσο για τα διχρονα που λετε βαλτε αλλα δυο ζευγαρια χερια και καβαληστε εστω και βλαστερακι και μετα να εκφερετε αποψη....και αν δεν μπορειται [γιατι δεν εχετε χερια]ελατε να σας παω εγω βολτα με ενα και αν δεν βαλεται τα κλαματα εγω θα τραβηξω τα σωληνακια και θα το καψω!
Άβαταρ μέλους
kfx400
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 22 Ιουν 2005, 14:20

Δημοσίευσηαπό iceman » 23 Νοέμ 2005, 19:11

Γνώμη και γνώση έχω μόνο για το kfx 250 και το cat 650.
Για το kymco πολυ σωστα pigs τα ανταλακτικά ειναι πολυ οικονομικα σε σχεση με των αλλων και εγω τουλαχιστων ετυχα αρκετα καλης αντιμετωπισης σε αντιθεση με την αντ/ποια της cat.
Θα το ξαναπω. Δεν γνωριζω τον ανταγωνισμο αλλα το 650 για τις απαιτησεις μου και τις αντοχες μου ειναι πολυ άριστο.
alex... Απόλυτα σωστος ο υπολογισμός σου για την φορολογια. Αυτο ισχυει και θα σου πω το εξης. H Agio Motor's μου εδινε το grizzly 660 ακριβως με αυτη την διαφορα ανάλογα με το αν ήθελα πινακιδες η οχι. Αυτό όμως μετα απο πιεση. Οι αφοι Δημητρόπουλοι το ίδιο.
Θα θέσω και ένα άλλο ερώτημα όμως.
Το kymco έχει άδεια για 3κυκλη μοτο
Το suzuki 400 για DR 2κυκλο
Το cat 650 για 3κυκλο επιβατικο παρακαλω.
Με την ασφάληση σε περιπτωση ατυχήματος αγαπητοι μου τι συμβαινει????
Η όπως και με τα αλβανικα διπλωματα για να σε ασφαλίσουν σου λενε όλα καλα και όταν ερθει η ώρα να πληρώσουν σε γράφουν στα φριδια τους??
Εμένα πάντως ούτε ασφαλιστής ούτε δικηγόρος που ρώτησα με καλυψαν.[/b]
Άβαταρ μέλους
iceman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 23 Οκτ 2005, 21:24

Δημοσίευσηαπό SALVATOR » 24 Νοέμ 2005, 17:10

kfx400 έγραψε:τελικα ειμαστε εμεισ οι φουκαραδεσ που τα σκαμε στουσ αντιπροσωπους?
μηποσ πρεπει να κανουμε και εμεισ διαφημιση μπασ και με λυπηθουνε στην
kawasaki και μου στειλουν ενα μπροστινο γραναζι για kfx γιατι δεν υπαρχει πουθενα???
οσο για τα διχρονα που λετε βαλτε αλλα δυο ζευγαρια χερια και καβαληστε εστω και βλαστερακι και μετα να εκφερετε αποψη....και αν δεν μπορειται [γιατι δεν εχετε χερια]ελατε να σας παω εγω βολτα με ενα και αν δεν βαλεται τα κλαματα εγω θα τραβηξω τα σωληνακια και θα το καψω!
ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΗΡΑ 3 ΜΕ 14-15-16 ΔΟΝΤΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?ΕΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΗ ΠΕΣ ΜΟΥ.
Άβαταρ μέλους
SALVATOR
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 14:21

Δημοσίευσηαπό perroloco » 08 Μαρ 2006, 10:19

Υπάρχει κάπου συγκεντρωμένη μια λίστα με ονόματα, διευθύνσεις, τηλέφωνα και website Ελλήνων αντιπροσώπων γουρουνιών?

Το kawasaki.gr πχ δεν αναφέρει τίποτα για γουρούνια ενω το linhaimotor.com δεν λέει τίποτα για Ελλάδα. Το yamaha.gr λέει, αλλά από τιμές δεν λέει... Τα μόνα ελληνικά site με γουρούνες είναι καταστημάτων. Υπάρχει τίποτα πιό επίσημο?
Άβαταρ μέλους
perroloco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 10 Αύγ 2005, 12:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες