Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΓουρούνοService

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

ΓουρούνοService

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 16 Μαρ 2005, 11:53

Λοιπόν για πείτε τώρα, να εμπιστευθώ την ΤΕΟΜΟΤΟ για το πρώτο service του KFX ή έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;;; Είναι και η εγγύηση στη μέση.

Τα υπόλοιπα KFX που τα φτιάχνουν;;;;

Το θέμα είναι οτι μου έδωσαν το βιβλίο από τα ATV (έχουν ένα βιβλίο για όλα τα μηχανάκια, αν υπάρχει θεός) που φυσικά δεν έχει τίποτα για το δικό μου.

Βρήκα λοιπόν και κατέβασα από το διαδύκτιο το service manual. Λέει μέσα ότι το πρώτο service πρέπει να γίνει στις 10 ώρες λειτουργίας και όχι στα 1000χλμ που μου είπαν από την ΤΕΟΜΟΤΟ. Φυσικά δεν το στρώνω με τις δικές τους οδηγίες αλλά με τις οδηγίες του ΤΑΤ2 ελαφρώς μιξαρισμένες με το Αγγλικό εγχειρίδιο (Τάσο μην με βρίσεις, είχα μια έμπνευση).

Άρα χρειάζομαι λάδι 10W-40, ποιό προτείνετε;;; μπουζί, πάλι ποιό προτείνετε;;; και φίλτρο λαδιού.

Θα τα έκανα μόνος μου γιατί είναι φαινομενικά εύκολο αλλά έχω μια τάση ότι πιάνω στα χέρια μου να μην ξαναδουλεύει (δεν έχω και μηχανικές γνώσεις).

Ακούω απόψεις (εγώ απαλάσομαι από το να κάνω τη συντήρηση λόγω μ............ας)
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες