Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορά ATV

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Αγορά ATV

Δημοσίευσηαπό Panosfull » 20 Μαρ 2013, 22:54

Χαιρετώ την παρέα του φόρουμ. Μιας και νέος στο χώρο των ATV θα ήθελα λίγη βοήθεια στην επιλογή της κατάλληλης γουρούνας.

Η εμπειρία μου είναι μια Kymco MXU 500 αυτόματη. Θα ήθελα να αγοράσω κάτι ελαφρώς πιο γρήγορο, πιο σπορ, πισωκίνητο για παιχνίδι. Προσανατολίζομαι σε raptor 350 ή ltz400. Το πρόβλημα μου στην έρευνα είναι ότι δεν υπάρχουν στους κατασκευαστές επίσημα οι επιδώσεις για να μπορώ να τα συγκρίνω με το kymco που ξέρω πως πάει.

Άν έχουμε εναλλακτικές καλοδεχούμενες.
Panosfull
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Μαρ 2013, 14:57

Re: Αγορά ATV

Δημοσίευσηαπό Chesham » 21 Μαρ 2013, 14:46

Εχω να σου προτείνω μια εναλλακτική, σαφώς πιο γρήγορη, πιο οικονομική και...πολύ καινούργια.
Πρόσφατα απόκτησα ένα Lightning 450 της Dinli για να το ετοιμάσω για αγώνες αλλά κάπου μου τα χάλασε η "υποστήριξη" και τελικά δεν θα συνεχίσω με αυτή τη λύση.
Το γουρούνι το έχω με πινακίδες από τον Φεβρουάριο και του έχω κάνει περίπου 300 χλμ.Είναι με manual ταχύτητες και ειλικρινά δεν έχει καμία σχέση με αυτόματα.
Αν σε ενδιαμφέρει η λύση αυτή, εδώ η πρότασή μου http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3444873/
Πάντως σίγουρα ένα γουρούνι με manual ταχύτητες θα είναι πιο οικονομικό από ένα αυτόματο αλλά και καλύτερα ελεγχόμενο, το ορίζεις εσύ όπως θέλεις στη διαδρομή.
I'm federal agent Jack Bauer, and today is the longest day of my life.
Άβαταρ μέλους
Chesham
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: 26 Οκτ 2009, 09:01
Τοποθεσία: Γλυφάδα, Αθήνα

Re: Αγορά ATV

Δημοσίευσηαπό Panosfull » 21 Μαρ 2013, 19:30

Μπορώ να πω ότι αυτή τη μάρκα δεν την είχα καθόλου υπόψιν μου και έχει ενδιαφέρον. Το συγκεκριμένο μοντέλο όμως συγκρίνεται με τα 450cc γουρούνια σαν το yfz ltr κτλ? Τι θέλει από άποψη συντήρησης-πάει με ώρες?
Panosfull
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Μαρ 2013, 14:57


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες

cron