Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

μια ερωτηση μονο!!!

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

μια ερωτηση μονο!!!

Δημοσίευσηαπό zenith » 01 Δεκ 2009, 12:38

γεια σας γουρουνοφιλοι!!!!θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης....

τι διαφορα εχει ενα quad με ενα atv???βλεπω πολλους που λενε οτι καλητερα να παρεις ενα quad και οχι atv η το αντιθετο..δεν καταλαβαινω την διαφορα ομως που με τρωει τοσα χρονια να μαθω!!!

ευχαριστω!!!
Άβαταρ μέλους
zenith
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 10 Φεβ 2009, 22:59
Τοποθεσία: perama

Re: μια ερωτηση μονο!!!

Δημοσίευσηαπό zenith » 01 Δεκ 2009, 13:14

[quote="zenith"]γεια σας γουρουνοφιλοι!!!!θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης....

τι διαφορα εχει ενα quad με ενα atv???βλεπω πολλους που λενε οτι καλητερα να παρεις ενα quad και οχι atv η το αντιθετο..δεν καταλαβαινω την διαφορα ομως που με τρωει τοσα χρονια να μαθω!!!

ευχαριστω!!!

α και κατι αλλο...γιατι οι περισσοτερες γουρουνες λενε αδεια κυκλοφοριας απο 16 ετων???
Άβαταρ μέλους
zenith
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 10 Φεβ 2009, 22:59
Τοποθεσία: perama

Δημοσίευσηαπό Chesham » 01 Δεκ 2009, 15:35

ATV = All Terain Vehicle.
Quad ονομάζονται συνήθως τα πιο "επιθετικά" μοντέλα, που έχουν περισσότερο άγριες διαθέσεις για παιχνίδι στα βουνά.
Νομίζω ότι στα quad δεν είναι υποχρεωτικές οι πινακίδες κυκλοφορίας, ενώ στα ATV είναι υποχρεωτικές.
Τα quad δεν έρχονται με σχάρες μπρός-πίσω ενώ στα ATV έχει σχάρες.
Επίσης τα quads φαίνονται πιο γυμνά σε σχέση με τα ATV στους προφυλακτήρες από τη λάσπη.
Παρόλα αυτά, το MXU 300 που έχω εδώ γύρω στον ένα μήνα και θεωρείται ATV, προσπαθώ να το συνηθίσω στους χωματόδρομους του Υμηττού και ανταποκρίνεται μια χαρά στις αντιξοότητες του χωμάτινου δρόμου που σε πολλά σημεία έχει κροκάλες αλλά περνάει σαν να ήταν άσφαλτος...

Τώρα για το όριο των 16 ετών, πιστεύω είναι σχετικό.Ο πεθερός μου πάντως λέει, ότι η πεθερά μου έχει παραμείνει στην ηλικία των 16...Τώρα να της δώσω να κάνει λίγο από το δικό μου ή όχι; :lol:
Άβαταρ μέλους
Chesham
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: 26 Οκτ 2009, 09:01
Τοποθεσία: Γλυφάδα, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό zenith » 01 Δεκ 2009, 15:54

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!και οσον αφορα την πεθερα σου....μη της την δωσεις γιατι μπορει να τραβηξει καμια σουζα και μετα να τραβας τα μαλλια σου!!! :P :P :P ...ευχαριστω και παλι!!!
Άβαταρ μέλους
zenith
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 10 Φεβ 2009, 22:59
Τοποθεσία: perama


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες