Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

δικαστηρια για μη κατοχη διπλωματος

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

δικαστηρια για μη κατοχη διπλωματος

Δημοσίευσηαπό dimitris12234 » 05 Σεπ 2009, 15:43

ρε παιδια επειδη πιασανε ενα φιλο μου με γουρουνα 250αρα και δεν ειχε ουτε διπλωμα(εινα 17)επομενως ουτε ασφαλεια μονο αδεια ιδιοκτησιας ξερετε αν θα τη γλιτωσει στο δικαστηριο αν εχει το διπλωμα αμαξιου μεχρι τοτε, η επειδη η γουρουνα θελει διπλωμα αμαξιου λαμβανονται υποψη πιο αυστηρα μετρα?δηλ.προστιμο και διπλωμα αμαξιου στα 21?
Άβαταρ μέλους
dimitris12234
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 20:13

δικαστηρια για μη κατοχη διπλωματος

Δημοσίευσηαπό dimitris12234 » 07 Σεπ 2009, 19:18

oποιος ξερει κατι ας μιλησει!!
Άβαταρ μέλους
dimitris12234
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 20:13

δικαστηρια για μη κατοχη διπλωματος

Δημοσίευσηαπό commbba » 08 Σεπ 2009, 15:48

Κοίταξε φίλε μου,επάνω στο συγκεκριμένο θέμα δεν έχω πείρα να σου πώ ακριβώς τί θα συμβεί,αλλά επειδή έτυχα σε δικαστήρια για άλλη υπόθεση και εκδικάζωνταν παρόμοιες περιπτώσεις με του φίλου σου οι δικαστές ήτανε αρκετά ελαστικοί.Οπότε πιστεύω ότι η απλή επίδειξη του διπλώματος και της ασφάλειας,όταν γίνει το δικαστήριο θα είναι αρκετά.
Επίσης τώρα που το θυμάμαι,με το νέο κώδικα οδικής,τα δικαστήρια δεν μπορούν να επιβάλουν κάτι άλλο απο το πρόστιμο που έχει επιβληθεί απο την τροχαία.Το λέω αυτό γιατί οι δικαστές μας ζητάγανε να περνάνε τις οδικές παραβάσεις στο τάκα τάκα και με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς άλλη ποινή,αρκεί να επιδίκνυες το έγγραφο που σου έλειπε απο τον έλεγχο.Σε όσες δίκες και εάν έτυχα πάντα οι δικαστές υπενθύμιζαν την νέα κατάσταση.
Άβαταρ μέλους
commbba
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 21:01
Τοποθεσία: Ερέτρια-Ευβοίας


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 29 επισκέπτες