Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ GAMAX 300cc

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό tolismax » 02 Νοέμ 2009, 19:02

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΕΠΙΣΗΣ.
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΙΣ 12/10/09 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΧ430 ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΙ ΤΙΜΗ 5500. ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΗΤΑΝ ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.....
ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ.............
Άβαταρ μέλους
tolismax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009, 11:49

Δημοσίευσηαπό Batraxos » 02 Νοέμ 2009, 20:13

Φίλε tolismax θέλω να σε πληροφορήσω ότι προσπάθησα να βρω τις τιμές των Gamax σε όσες περισσότερες χώρες μπόρεσα μέσω Internet και κατέληξα στο ότι οι τιμές σε πολλές περιπτώσεις είναι και ακριβότερες από αυτές της Ελλάδας με εξαίρεση κάποιες μικρές διαφορές που μάλιστα δεν δίνονται και ιδιαίτερες διευκρινίσεις σχετικά με το αν πρόκειται για την έκδοση Basic ή Luxury ενώ σε κάποιες χώρες πρέπει να γνωρίζεις ότι διατίθενται σε φθηνότερη τιμή λόγω μειωμένου δασμού και φορολογίας αν δηλωθεί χρήση με απαγόρευση ταξινόμησης. Αυτό ισχύει στην Φινλανδία και διευκρινίζεται στο site
http://www.badtoys.fi/index.php?page=monkijat&pid=ax430
Όπου το ΑΧ430 κοστίζει 6950 ευρώ με δικαίωμα ταξινόμησης και χρήσης στον δρόμο όπως στην Ελλάδα και 5590 με απαγόρευση ταξινόμησης και χρήσης στον δρόμο, αυτό το δικαίωμα δεν το έχουν οι περισσότερες χώρες και αποτελεί προνόμιο ελάχιστων από ότι λένε κάποιοι φίλοι, αν και εγώ γνωρίζω μόνον την Φιλανδία
Άβαταρ μέλους
Batraxos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2009, 18:01

Δημοσίευσηαπό tolismax » 04 Νοέμ 2009, 18:41

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΧ430? ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ?
ΤΟ ΕΨΑΞΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?
Άβαταρ μέλους
tolismax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009, 11:49

Δημοσίευσηαπό Batraxos » 04 Νοέμ 2009, 23:04

Φίλε από όσα είδα νομίζω ότι είναι το καλύτερο. Θα σου πρότεινα να το δεις και εσύ από κοντά αφού πρώτα κοιτάξεις και διάφορα άλλα μοντέλα προερχόμενα από την Taiwan. Η γνώμη μου είναι ότι είναι πολύ καλό και σε καλή τιμή. Έχω γνωρίσει 2 τύπους που έχουν ΑΧ300 και είναι ενθουσιασμένοι. Αυτοί είχαν και παρόμοια ATV και για αυτό πιστεύω ότι η γνώμη τους μετράει. Ρίξε μια ματιά από κοντά και πες μου και εσύ την άποψή σου.
Άβαταρ μέλους
Batraxos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2009, 18:01

Δημοσίευσηαπό lou_discomusica » 06 Νοέμ 2009, 01:30

καλησπερα παιδες!!!
εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος ενος GAMAX AX300.
πρωτες εντυπωσεις.....
αγοραστε το ανεπιφυλακτα!!!!!
θεωρω οτι ειναι το πιο μεγαλο στην κατηγορια του.σελα τεραστια που χωραει ανετοτατα 2 ατομα.ανεβηκαμε 2 ατομα με υψος γυρω στο 1.85 και χωραγε και τριτος.Ο κινητηρας ειναι SYM.Η κατασκευη του πολυ καλη και τα πλαστικα του μερη πολυ γερα.Η οδηγηση πολυ σταθερη και το μοτερακι εχει ενα ηχο κ...λα!!!επειδη ειναι τα πρωτα του χιλιομετρα δεν μπορω να σας πω για γκαζια κτλ γιατι το στρωνω οπως ακομα δεν μπορω να σας απαντησω και για την καταναλωση.
Στο δρομο τραβαει αρκετα βλεματα μονο και μονο απο τον ογκο του!!!
θα επανελθω σε λιγο καιρο με πιο πολλες πληροφοριες!!!!
:P
Άβαταρ μέλους
lou_discomusica
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2009, 22:27
Τοποθεσία: Γαλατσι,Αθηνα

Δημοσίευσηαπό tolismax » 06 Νοέμ 2009, 20:42

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΑ ΤΟ ΑΧ430.
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΒΑΡΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΣ ΕΔΑΦΟΥΣ( ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ TGB403cc.) ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΤΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΦΟΡΤΗΓΑ,ΚΑΤΕΡΠΙΛΑ Κ.Α
ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ........ΜΑΛΛΩΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ.... ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΑΙ....
Άβαταρ μέλους
tolismax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009, 11:49

Δημοσίευσηαπό Batraxos » 16 Νοέμ 2009, 21:13

Καλησπέρα παιδιά,
Εγώ περιμένω τον lou_discomusica να μας πει την γνώμη του για το Gamax AX300.
Έχουν περάσει αρκετές μέρες από την προηγούμενη εγράφη του και πιστεύω ότι θα είναι περισσότερο αντικειμενική η γνώμη του, αν φυσικά κάνη χρήση της γουρούνας και θα βοηθήσει να καταλάβουμε την ποιότητα και τον μικρότερων μοντέλων από το ΑΧ430.
Φίλε γράψε πώς το βλέπεις το εργαλείο, αν αντιμετώπισες τίποτα προβλήματα και γενικά τις εντυπώσεις σου.
Άβαταρ μέλους
Batraxos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2009, 18:01

Δημοσίευσηαπό lou_discomusica » 18 Νοέμ 2009, 21:53

Φιλε βατραχε (ελπιζω να μην εισαι μπαγιεβιτσικος με αυτο το nick name) μεχρι στιγμης εχω κανει 200 χιλιομετρα,πολυ λιγα οπως καταλαβαινεις για να κρινω,ολα σε ασφαλτο και το μηχανακι με καλυπτει πληρως μεχρι στιγμης.σταθερο,καθολου τριξιματα και το μοτερακι συνεχιζει να με μαγευει με το θορυβο του.δεν το εχω ζορισει λογω στρωσιματος και μετα απο φουλαρισμα ξαναεβαλα βενζινη στα 140 χιλιομετρα περιπου και ειχε μεσα περιπου 4 λιτρα.αυτο για να σε βοηθησω να παρεις μια ιδεα με την καταναλωση.ξερω οτι ανοιγωντας σιγα σιγα το μοτερ θα καταφερω να σου πω με περισσοτερη ακριβεια για την καταναλωση και για τελικες ταχυτητες.οπως καταλαβες οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αρκετα καλες αλλα μην ξεχνας και την σχεδον μηδαμινη του χρηση που του εχω κανει.παντως κατασκευαστικα με πειθει και σε ποιοτητα πλαστικων-σχαρες-φρενα κτλ και σιγουρα στον ογκο του και την ανεση που σου προσφερει για δυτερο ατομο και αποσκευες!!!!θα ξαναεπανελθω με περισσοτερα νεα οσο το φορτωνω χιλιομετρα!!!!
Άβαταρ μέλους
lou_discomusica
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2009, 22:27
Τοποθεσία: Γαλατσι,Αθηνα

Δημοσίευσηαπό THINK_TWICE » 01 Οκτ 2010, 15:51

Ο φιλος lou_discomusica θα ηθελα να μας ενημερωσει για το ΑΧ300 μιας και πλεον θα εχει ολοκληρωμενη αποψη !!
Άβαταρ μέλους
THINK_TWICE
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 21:04
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό Microson » 02 Οκτ 2010, 12:41

Batraxos έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,
Εγώ περιμένω τον lou_discomusica να μας πει την γνώμη του για το Gamax AX300.
Έχουν περάσει αρκετές μέρες από την προηγούμενη εγράφη του και πιστεύω ότι θα είναι περισσότερο αντικειμενική η γνώμη του, αν φυσικά κάνη χρήση της γουρούνας και θα βοηθήσει να καταλάβουμε την ποιότητα και τον μικρότερων μοντέλων από το ΑΧ430.
Φίλε γράψε πώς το βλέπεις το εργαλείο, αν αντιμετώπισες τίποτα προβλήματα και γενικά τις εντυπώσεις σου.

Δηληδη ρε συ φιλε μου θα παρεις γουρουνα συμφωνα με την αποψη του lou_discomusica;;;
Και αν ο συγκεκριμενος ειναι ο αντιπροσωπος η φιλος βαλτος απο αυτον;;
Παλι θα στηριχτεις πανω του;;
Τον ρωτας για την ποιοτητα κλπ πραγματα που μπορεις να δεις ευκολα και μονος σου.
Επισης δεν εχω καταλαβει γιατι θελεις να δεις "και την ποιοτητα των μικροτερων μοντελων"...???

Παρακολουθω το forum και νομιζω οτι συμβαλλει κατα πολυ στην ενημερωση των χρηστων οπως επισης και των απλων αναγνωστων,οπως εγω.

Επισης αν καποιοι θελουν να πουλησουν το καταλαβαινω.
Να βγαινουν και να το λενε ομως,οπως ο lucas
Το να δημιουργουμε 3,4 ψευτικους χαρακτηρες και να συζηταμε δηθεν μεταξυ μας, ειναι ξεπερασμενες πρακτικες του παρελθοντος, βλεπε ymc boys, οπου εξαπατησανε ναι μεν το κοινο με πρωτογνωρες πρακτικες,οι οποιες πιασανε,αλλα πλεον το αγοραστικο κοινο ειναι πιο ψαγμενο.

Δυσκολα εμπιστευεται ΝΕΕΣ εταιρειες στο χωρο.
Επισης αφηστε να περασουν καποια χρονια πρωτα να πουληθουν 300 , 400 κοματια, να περασουν 3,4 χρονια και μετα εαν το προιον αξιζει θε εδραιωθει, να ειστε σιγουροι.
Το 2009 πουληθηκαν 13 gamax μονο.

Ειμαι πωλητης στo χωρο σε επωνυμα γιαπωνεζικα atv.
Εαν ο καθε εισαγωγεας που εισαγει 10,20 κινεζικα atv ακολουθησει αναλογες πρακτικες,τοτε καηκαμε

Αυτα.
Άβαταρ μέλους
Microson
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 02 Οκτ 2010, 11:58

Δημοσίευσηαπό HARRIS74 » 02 Οκτ 2010, 15:41

Φίλε μου δεν μπορώ να καταλάβω την σύγκριση που πας να κάνεις.
Η ΥΜC δεν ήταν παρά ένας εισαγωγέας που έφερνε μηχανάκια από κίνα και Ταϊβάν από 4-5 διαφορετικές εταιρίες και τους έδινε το όνομα της. Ήμουνα και εγώ κάτοχος ενός LANDER 300 (ACCESS MOTORS). Από κάποια στιγμή και μετά η YMC υπολειτουργούσε με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται σοβαρά προβλήματα στην κάλυψη των ανταλλακτικών. Εγώ πιστεύω ότι όποιον από τους κατόχους των γουρουνιών της YMC ρωτήσεις θα σου πουν ότι είναι ευχαριστημένοι από το μηχανάκι αλλά όχι από την αντιπροσωπία. Εννοείτε ότι δεν συγκρίνεται σε ποιότητα με κάποιο από τα γνωστά γιαπωνέζικα αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις…
Και πάμε στην GAMAX τώρα, της οποίας είμαι κάτοχος ενός AX 430.
Eδω δεν μιλάμε για εισαγωγέα αλλά για επίσημο αντιπρόσωπο μιας σοβαρής εταιρίας που εξάγει τα μηχανάκια της σε παραπάνω από 20 χώρες. Το πόσα μηχανάκια πούλησε δεν με ενδιαφέρει αυτό που ξέρω είναι ότι οποιοδήποτε ανταλλακτικό χρειαστώ αν δεν υπάρχει σε στοκ το πολύ σε μια βδομάδα θα το έχω στα χέρια μου.
Όσον αφορά το ΑΧ 430 του οποίου είμαι κάτοχος μετά από 3 μήνες και περίπου 2000 χλμ μπορώ να πω ότι είναι αξιόπιστο με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής πλήρως εξοπλισμένο και άψογη οδική συμπεριφορά.
Άβαταρ μέλους
HARRIS74
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 07 Ιαν 2010, 11:35
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό Chesham » 08 Οκτ 2010, 08:21

Μπορείτε να αναφέρετε κατανάλωση παίδες;
Σε άλλο θέμα του φόρουμ αναφέρθηκε, αλλά είναι σωστό να αναφερθεί και εδώ για να έχουμε μια καλύτερη γνώμη για τα εργαλεία.
I'm federal agent Jack Bauer, and today is the longest day of my life.
Άβαταρ μέλους
Chesham
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: 26 Οκτ 2009, 09:01
Τοποθεσία: Γλυφάδα, Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες

cron