Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ GAMAX 300cc

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ GAMAX 300cc

Δημοσίευσηαπό djldjm » 04 Σεπ 2009, 19:37

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΙΔΑ ΑΥΤΑ ΤΑ GAMAX ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ 300cc.ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ(ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΑ ) ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.ΑΠΛΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ SCOTT,ΡΟΥΧΑ , ΚΡΑΝΕΙ ,ΚΤΛ.ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΕΓΩ 2 ΜΕΤΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
djldjm
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Σεπ 2009, 19:28
Τοποθεσία: ATHENS

Re: ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ GAMAX 300cc

Δημοσίευσηαπό Linhai_warrior » 11 Σεπ 2009, 16:16

djldjm έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΙΔΑ ΑΥΤΑ ΤΑ GAMAX ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ 300cc.ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ(ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΑ ) ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.ΑΠΛΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ SCOTT,ΡΟΥΧΑ , ΚΡΑΝΕΙ ,ΚΤΛ.ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΕΓΩ 2 ΜΕΤΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Καλησπέρα και σε εσένα φίλε. Το γουρουνάκι που λες το έχω δει από κοντά και δεν κρύβω ότι μου άρεσε αρκετά (αν και δεν το έχω οδηγήσει), παρόλα αυτά δεν ξέρω και πολλά για αυτόν που τα αντιπρωσοπεύει και δεν μπορώ να σου εγγυηθώ και πολλά. Πώς και δεν κάνεις μία βόλτα από τα κεντρικά του εισαγωγέα για να κόψεις φάτσες, να δεις είναι όντως καθώς πρέπει στις υποχρεώσεις τους ή είναι για τα μπάζα. Γιατί εδώ που τα λέμε τις περισσότερες φορές δεν φταίει η χώρα προέλευσης ενός οχήματος αλλά αυτός που τα αντιπρωσοπεύει.
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Linhai_warrior
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 26 Μάιος 2009, 17:56
Τοποθεσία: Ναύπακτος

Δημοσίευσηαπό djldjm » 12 Σεπ 2009, 22:24

ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ,ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.Ο ΧΩΡΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ.ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥ 300cc ΕΙΝΑΙ SYM.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ .ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΕ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.ΤΟ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ,ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
Άβαταρ μέλους
djldjm
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Σεπ 2009, 19:28
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό Linhai_warrior » 13 Σεπ 2009, 12:45

djldjm έγραψε:ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ,ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.Ο ΧΩΡΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ.ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥ 300cc ΕΙΝΑΙ SYM.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ .ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΕ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.ΤΟ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ,ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?


Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής : 1) Από την στιγμή που το μοτέρ είναι της SYM δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις ανταλλακτικό ακόμα και αν ο αντιπρόσωπος σου πει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, θα πεταχτείς μέχρι την αντιπροσωποία της SYM και όλα μέλι - γάλα. 2) Από την στιγμή που εισάγεται ένα όχημα σε μία χώρα δύσκολα αποσύρεται από την αγορά το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να αλλάξει ο γενικός εισαγωγέας και αυτό μόνο με την απόφαση του εργοστασίου. Αν τώρα κάποια στιγμή πάψει να έρχεται στην Ελλάδα το συγκεκριμένο γουρουνάκι οι εταιρία είναι υποχρεωμένη να παρέχει υποστήριξη ανταλλακτικών σε όσους έχουν αγοράσει το προϊόν τους, από την άλλη αν σταθείς άτυχος όλο και κάποιος παραεισαγωγέας θα βρεθεί. Και τέλος επειδή ζητάς την δική μου γνώμη για κάποια άλλη γουρούνα εγώ θα σου πρότεινα μια Linhai είναι σκυλιά και δεν καταλαβαίνουν τίποτα το μόνο πρόβλημα που έχουν είναι η διάθεση ανταλλακτικών από τον εισαγωγέα ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ αλλά και για αυτό υπάρχει λύση είναι ο ΛΕΚΑΣ.
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Linhai_warrior
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 26 Μάιος 2009, 17:56
Τοποθεσία: Ναύπακτος

Δημοσίευσηαπό tolismax » 11 Οκτ 2009, 16:44

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ. ΕΚ ΠΡΩΤΗΣ ΟΨΕΩΣ ΦΑΙΝΩΝΤΑΙ ΚΑΛΑ.. ΕΓΩ ΣΙΓΚΕΚΡΗΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ 430CC 4Χ4. ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ??? ΝΕΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΙΝΩ... ΒΟΗΘΕΙΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ... :)
Άβαταρ μέλους
tolismax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009, 11:49

Δημοσίευσηαπό NIK.HUNTER-KVF-750 » 16 Οκτ 2009, 15:56

tolismax έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ. ΕΚ ΠΡΩΤΗΣ ΟΨΕΩΣ ΦΑΙΝΩΝΤΑΙ ΚΑΛΑ.. ΕΓΩ ΣΙΓΚΕΚΡΗΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ 430CC 4Χ4. ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ??? ΝΕΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΙΝΩ... ΒΟΗΘΕΙΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ... :)

ασε να φανε μερικοι πρωτα την φολα και αμα ειναι καλο παρτο
αδοκιμαστο κατι μην περνεις ποτε
στου κασιδι το κεφαλι εγιναν ολοι μαστοροι λεει μια παλια μπαρμπερικη παροιμια
οσο για το φιλο ποιο πανω που σου προτεινει linhai και την υπεροχη λυση που σου δινει για τον λεκκα μην τον ακους γιατι ειναι μακρια
εμας να ερθει να ρωτησει για τον λεκκα
ξερεις γιατι ο λεκκας ειναι μαυριδερος???????????????
απο το ξυλο που εχει αρπαξει απο το ριμαδι που [αντιπροσωπευει]τροπος του λεγιν αντιπρωσοπευει.
διαλυει 10 για να φτιαξει 1
για αυτο οταν ακουω κινεζο βγαζω αυτρες
γιατι και εγω ξεκινησα με λαθος βαση. δεν ειχα καποιον να μου τα πει πριν. και χαραμησα τα λεφτα μου ενω αν αργουσα λιγο θα επερνα πορσε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
NIK.HUNTER-KVF-750
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 26 Ιαν 2009, 22:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Lukas » 17 Οκτ 2009, 18:41

ολοι (οπως και εγω) λενε τα καλυτερα για τις γουρουνες τους

το αν φοραει sym κινητηρα εισαι βεβαιος??? η απλα λενε για να λενε??
η sym τι λεει??
αντιστοιχη παντος ειναι με την lander 300 στα 4500 (προσφορα 4300 με βαλιτσα)
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό tolismax » 18 Οκτ 2009, 21:06

ΕΣΥ LUKAS ΤΙ ΓΟΥΡΟΥΝΑ ΕΧΕΙΣ?? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟ ΕΧΕΙΡΙΔΙΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ, ΤΗ ΜΑΡΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ.(ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ Η GAMAX 430 EINAI €5500 (ΜΕ ΒΑΛΙΤΣΑ)
Άβαταρ μέλους
tolismax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009, 11:49

Δημοσίευσηαπό Lukas » 18 Οκτ 2009, 22:18

μια shpinx400 οχι ακομη απο βδομαδα 8α την εχω

εγω παντος σε κανενα σιτε δεν ειδα οτι ειναι sym ο κινητηρας μπορει να ειναι αλλα μπορει και απλα να λενε
αν εχεις παντος το manual και το λεει δεν μπορω να διαφωνησω

αν ειναι παντος οντος sym εχεις τουλαχιστον ανταλλακτικα κινητηρα και αν δεις πες μας και απο πιο μοντελο ειναι να ξερουμε και μεις
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό Lukas » 18 Οκτ 2009, 22:34

και εδω ελλαδα η τιμη της ειναι 6790€ μπας και λες κανα αλλο μοντελο????
και βαλιτσα εργατης κοτσαδορος ειναι ολα με χρεωση!!!!!
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό tolismax » 19 Οκτ 2009, 17:08

ΟΧΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Η ΤΙΜΗ €5500 ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ. ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΒΑΛΙΤΣΑ, ΕΡΓΑΤΗ, ΚΛΠ... ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΟΥΝ.... ΕΙΝΑΙ ΝΕΕΣ ATV
ΕΙΔΑ ΤΟ SITE ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.
ΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ GAMAX ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΛΑ ΠΕΣ ΤΟ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Άβαταρ μέλους
tolismax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009, 11:49

Δημοσίευσηαπό lou_discomusica » 01 Νοέμ 2009, 22:55

Lukas έγραψε:και εδω ελλαδα η τιμη της ειναι 6790€ μπας και λες κανα αλλο μοντελο????
και βαλιτσα εργατης κοτσαδορος ειναι ολα με χρεωση!!!!!


Η απαντηση στην απορια σου φιλε Lukas ειναι οτι το Gamax 430 βγαινει σε 2 εκδοσεις.η φουλ ειναι αυτη που λες με τιμη 6790 και η απλη ειναι 1000 ευρω φθηνοτερη.ειναι TAIWAN και ανηκει στο εργοστασιο TAI LUNG που εχει στην κατοχη του αρκετες σοβαρες εταιριες.
Άβαταρ μέλους
lou_discomusica
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2009, 22:27
Τοποθεσία: Γαλατσι,Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Lukas » 02 Νοέμ 2009, 15:22

φιλε discomusica μπες στο www.accessmotor.com.tw για να δεις και μονος σου τι ειναι

και τις τιμες τις ειδα απο το σιτε του αντιπροσωπου εδω στην ελλαδα δεν ειπα του κεφαλιου μου!!!!!
και οπως ειπε ο φιλος απο Κυπρο εκει ειναι η φουλ εκδοση με 5500
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό tolismax » 02 Νοέμ 2009, 18:23

ΦΙΛΕ Luka ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΤV ACCESS ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ GAMAX (www.Gamax Motor Corporation®) ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΤΑ ATV ACCESS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ,(ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΛΠ) ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΡΑΛΙΑΚΑ ΜΕΡΗ ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙ
Άβαταρ μέλους
tolismax
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009, 11:49

Δημοσίευσηαπό Batraxos » 02 Νοέμ 2009, 18:35

Παιδιά καλησπέρα. Γιατί τόσες ανακρίβειες.
Τα πράγματα είναι πολύ απλά και εύκολα μπορούμε να μάθουμε την αλήθεια. Αρχικά στο www.accessmotor.com.tw που αναφέρετε δεν εμφανίζεται πουθενά το συγκεκριμένο ATV. Από το site του κατασκευαστή που είναι www.gamaxmoto.com προκύπτει ότι αντιπρόσωπος στην Κύπρο είναι η εταιρεία KP MOTOZONE LTD στο site http://www.kpmotozone.com/SearchResults.asp?Cat=31 της οποίας εμφανίζονται τα Gamax ΑΧ250 με τιμή 4190 (όσο ακριβός κοστίζει και στην Ελλάδα) και Gamax ΑΧ430 με τιμή 6750.
Επίσης επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο εδώ www.gamax.gr και μου είπε ότι τα πιστοποιητικά συμμόρφωσης που συνοδεύουν κάθε όχημα για να βγάλει πινακίδα και τα οποία συντάσσονται και υπογράφονται από τον κατασκευαστή αναφέρουν τον κατασκευαστή του κινητήρα τα στοιχεία του αναλυτικά καθώς και τα σημεία αναγνώρισης. Αναλυτικά επίσης αναφέρονται τα πλήρη στοιχεία του κινητήρα και του κατασκευαστή του και στης πανευρωπαϊκές εγκρίσεις που είναι επισήμως κοινοποιημένες στο Ελληνικό υπουργείο συγκοινωνιών και που αντίγραφα τους μπορεί να μας διαθέσει. Από αυτά τα έγγραφα προκύπτει ότι το ΑΧ250/300 χρησιμοποιεί κινητήρες SYM και το ΑΧ430 TGB.
Άβαταρ μέλους
Batraxos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2009, 18:01

Επόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες