Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

new atv!need help!yamaha 350 +

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

new atv!need help!yamaha 350 +

Δημοσίευσηαπό McLoud » 26 Ιουν 2009, 22:28

καλησπερα σε ολους!
Με λενε Ιακωβο κ ειμαι νεος στο forum.
Κατ αρχας θα ηθελα να σας ευχαριστησω γιατι μεσα σε δυο μολις μερες ψαξιματος εδω μεσα εχω βρει πολλες κ χρησιμες πληροφοριες.

στο θεμα μας τωρα.το δεκεμβρη που μας περασε αγορασα μια γουρουνα 200cc με 4ταχυτητες κ διαφορικο(δεν εχει αλυσιδα) μαρκας bashan.
την αγορασα με σκοπο να την χρησιμοποιησω για μικρες καθημερινες μετακινησεις της ταξεως των 10χλμ ημερησιως για να μην χρησιμοποιω πολυ το αυτοκινητο.
Πλεον ομως χρειαζομαι ενα οχημα για να με εξυπηρετει σε περισσοτερες μετακινησεις καθως το αμαξι το πουλησα κ τωρα θελω να παρω ενα atv το οποιο θα εχει σαφως μεγαλυτερη αξιοπιστια κ δεν θα με αφηνει στο δρομο για μικρα η μεγαλα προβληματα καθε τρεις κ λιγο,θα εχει περισοτερο γκαζι κ μεγαλυτερη τελικη ωστε να μπορω να διανυσω πιο ξεκουραστα μεγαλυτερες αποστασεις αλλα κ να μην εχει μεγαλες διαστασεις γιατι ο μικρος κινεζος που εχω με εχει βολεψει παρα πολυ με τα μολισ 98εκ πλατος.
Οπως καταλαβαινετε κοιταω μοντελα τα οποια βγαζουν πινακιδες καθως κινουμαι μονο στην ασφαλτο
με βαση αυτα τα κριτηρια στην αρχη κοιταξα το ymc 250sport το οποιο μου αρεσε σαν σχεδιο,ειχε μαλλον λιγο παραπανω γκαζι απ το δικο μου, ηταν αρκετα μαζεμενο σαν μεγεθος κ πιστευα οτι η ymc ειναι πιο σοβαρη εταιρια απο την bashan. αλλα μετα απο οσα διαβασα εδω μεσα καταλαβα οτι τα μικρα της ymc ειναι προβληματικα κ αξιζει μονο το 330 (κ τα αλλα μεγαλα μοντελα)το οποιο μου αρεσε παρα πολυ αλλα εχει μεγαλο πλατος κ δεν θα με βολεψει στην κινηση.

τελικα κατεληξα οτι αφου το θελω για εκτεταμενη χρηση να ανεβασω το budget k μαλλον το μονο που τα εχει ολα ειναι το yamaha 350

οι αποριες μου ειναι οι εξης:
1)οταν λεμε yamaha raptor 350 εννοουμε το yfm350r η αυτο ειναι αλλο μοντελο?
2)ρωτησα εναν εμπορο που πουλουσε ενα μεταχειρισμενο 350 ραπτορ (06 νομιζω)κ μου ειπε οτι ειναι απαρχαιωμενης τεχνολογιας κ να παρω καλυτερα το ltz400 της suzuki(το οποιο μου αρεσει πολυ αλλα ειναι πιο φαρδυ στα χαρτια απο το yamaha),ισχυει κατι τετοιο?
3)διαβασα στο ιντερνετ οτι το yamaha 350 βγαζει μονο 22 αλογα κ ξενερωσα.ειναι οντως μονο τοσα?
4)εσεις εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο μικρο σε ογκο,γυρω στα 300-500 κυβικα το οποιο να αξιζει?κοιταξα κ το kfx450 αλλα κ αυτο εχει τις ιδιες διαστασεις με το suzuki...
5)τι ακριβως παιζει με της πινακιδες?μπορει με το αναλογο κοστος κ εξοπλισμο να βγαλει οποιοδηποτε atv πινακιδες?πηρα τηλ στη yamaha πχ k μου παν οτι βγαζει μονο το 250 κ 350 ενω απο μαγαζια μου παν κ για το 450 κ για το 660 ι 700 δεν θυμαμαι ακριβως..

οσοι μπορειτε να με βοηθησετε σας παρακαλω να δωσετε τα φωτα σας!!!
Άβαταρ μέλους
McLoud
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 25 Ιουν 2009, 15:18

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες