Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

SYM Quadrider 600 Πρόβλημα η οχι?

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

SYM Quadrider 600 Πρόβλημα η οχι?

Δημοσίευσηαπό leotzian » 23 Ιουν 2009, 12:59

Αφου ευχηθώ σε ολους σας καλό καλοκαίρι ηθελα να αναφερθώ σε κάτι που παρατήρησα στο SYM 600.

Απευθύνομαι πιό πολύ στους κατόχους του 600 για να το τσεκάρουν και αυτοί για να δώ αν ειναι από την μάνα του αυτό που θα αναφέρω η το κάνει μόνο στο δικό μου οποτε να το παω για τσεκάρισμα.
Μεχρι προτινος δεν ειχα παρατηρήσει τιποτε γιατι το εστρωνα και το πήγαινα πολύ μαλακά, μεχρι 45 χιλιόμετρα, και το γκάζι το ανοιγα πολύ μαλακά ( Δηλαδη μπορεί να το εκανε απο την αρχη και να μην το ειχα παρατηρήσει εγώ )' Υπ' οψιν στο γουρούνι εχω βάλει το open slide αλλά δεν συνέπεσε αυτό το πρόβλημα με αυτό .
Τώρα εχω 1350 χιλιόμετρα.
Επίσης ειμαι αρκετα βαρύς και πάντα με δεύτερο ατομο πάω την γουρούνα.
Σας περιγράφω το πρόβλημα
Ξεκινάω την γουρουνα μαλακά, αν καθως εχει ξεκινήσει πατήσω το γκάζι τέρμα, αυτη επιταχύνει μαλακά ανεβάζοντας τα χιλίομετρα και μόλις φτάσει 32 -35 χιλιόμετρα τοτε μόνη της γκαζώνει του σκοτωμου ( σας υπενθυμίζω πάλι οτι υποθετικά το γκάζι ειναι τέρμα. )
Από τα 35 και πάνω σε οτι ταχύτητα και να την εχω εως τα 100 που την εχω ανοίξει παει τέλεια δεν καταλαβαίνει τίποτε, και ανταποκρίνετε κανονικά σε ολες τις κινήσεις του γκαζιού.
Λες και το slide και η πολύ υποδύναμη παρέχετε μετα τα 35 ( δεν ξερω σε πόσες στροφές του κινητήρα αντιστοιχεί )
Τώρα επειδη την βάζω συνέχεια σε πολύ παχιά αμμο παραλία εκεί το καταλαβαίνεις περισοτερο με ολο τα βάρος ξαπλωτουρες, ομπέλλες 2 ατομα μπαγκαζιέρα φούλ γεμάτη, δε ανοίγει ευκολα να φτάσει τα 35 χιλιόμετρα
Τώρα με το αργο διαφορικό στη αμμο δεν το καταλαβαίνεις καθόλου διότι ανοίγει με πολύ λιγότερα χιλιομετρα, ( το 4Χ4 δεν χρειάζετε καθόλου διότι δεν κωλώνει πουθενά σκάβει...)
Ελπίζω να περιέγραψα το πρόβλημα οσο πιο αναλυτικά γίνεται για να με βοηθήσετε
Κανετε το test και στην δικιά σας να μου πέιτε τι παρατηρείτε εσείς

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Λεωνίδας.
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες