Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι γνωμη εχετε για τα συνεργεια (σε γουρουνια...)

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Τι γνωμη εχετε για τα συνεργεια (σε γουρουνια...)

Δημοσίευσηαπό G@rret » 12 Φεβ 2009, 23:26

Καποιοι ανθρωποι που συχναζουν εδω στο forum για τα quads
απο οτι εχω δει ασχολούνται επαγγελματικα με το χωρο των
γουρουνιων (συνεργεια-εμποριο-τρεχουν σε αγωνες ποιο οργανομενα κτλπ),εχω να κανω μια ερωτηση που δεν καταλαβαινω.

Γιατι των τελευταιο χρονο(βαζω ενα μικρο χρονικο διαστημα) οποτε θελισω να βρω καποιο ανταλακτικο, καποια προταση για καποιο προβλημα ή ακομα και το απλο service σχεδον παντα θα υπαρχει μια εκμεταλευση που στοχευει στο πορτοφόλι μου?
διλαδή αρπαζουμε απο οπου βρούμε?
διλαδή πχ ο αδελφος μου που δεν γνωριζει πολλα απο μηχανικα θεματα και το καταλαβαινει ο κ.μηχανικος να του παρει τα λεφτα κανοντας δουλεια που δεν ξερεις αν εχει γινει σωστα(η και καθόλου)?
με τα ηλεκτρονικα ασχολουμαι και αυριο θα το κανω επαγγελμα πρεπει να αρχισω σκεπτωμενος απο που θα "αρμεξω" λεφτα? ποια πρωτα στοχευω στo internet για λυσεις-γνωμες-προτασεις και μετα σε συνεργεια.

θελω να μπορώ να παω στον μηχανικο χωρις φιλο που γνωριζει μιπως και μου κανει λαδια...πολλα ζηταω? αν δηλαδη εκμεταλευομαστε βγαζουμε ποιο πολλα?



μια απαντηση ζηταω για να ξερω,τα παραπανω τα ρωτω πρωτα στους επαγγελματιες,μετα στους υπολιπους....να στε καλα


συγνωμη για το μεγαλο θέμα.

:D
Έγω κανονικά οδηγούσα η κολώνα ήταν στον δρόμο μου.....
Άβαταρ μέλους
G@rret
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Σεπ 2007, 16:26
Τοποθεσία: σε βάρκα

Τι γνωμη εχετε για τα συνεργεια (σε γουρουνια...)

Δημοσίευσηαπό G@rret » 14 Φεβ 2009, 19:56

τι γινετε βρε παιδια τοση ειδατε το θεματακι ενας μια απαντησουλα κατι?μια γνωμη βρε παιδια.....
Έγω κανονικά οδηγούσα η κολώνα ήταν στον δρόμο μου.....
Άβαταρ μέλους
G@rret
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Σεπ 2007, 16:26
Τοποθεσία: σε βάρκα

Τι γνωμη εχετε για τα συνεργεια (σε γουρουνια...)

Δημοσίευσηαπό giourgas » 14 Φεβ 2009, 22:31

ΦΙΛΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΜΟΥ, ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ SERVICE ΡΟΥΤΙΝΑΣ...
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Τι γνωμη εχετε για τα συνεργεια (σε γουρουνια...)

Δημοσίευσηαπό G@rret » 19 Φεβ 2009, 23:17

ΕΛΠΙΖΩ να μην εχουν δει το θέμα οι επαγγελματιες(111 χρήστες το ειδαν μαλλον δεν ηθελαν να απαντησουν... σε οποια κατηγορια και να ανηκαν)

εχεις μεινει ευχαριστιμενος απο το service που εχεις στην εγγυηση?σκοπος του θεματος ηταν και ειναι να καταλαβω το σκεπτικό-τροπο δουλειας του επαγγελματια μεσω αυτου αλλα και με γνωμες τον ιδιοτών που αγουπουν τα χοιρηνά...
Έγω κανονικά οδηγούσα η κολώνα ήταν στον δρόμο μου.....
Άβαταρ μέλους
G@rret
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Σεπ 2007, 16:26
Τοποθεσία: σε βάρκα

Τι γνωμη εχετε για τα συνεργεια (σε γουρουνια...)

Δημοσίευσηαπό giourgas » 20 Φεβ 2009, 21:16

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ Η ΜΗ. ΟΠΩΤΕ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ. ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΚΩΛΟ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΜΕΡΟΛΥΠΤΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ, ΡΩΤΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΓΩ, ΑΝΟΙΚΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΩΨΩ ΤΑ SERVICE ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΚΟΣΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΧΟΙΡΙΝΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ. ΑΛΛΙΩΣ...
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Δημοσίευσηαπό leotzian » 23 Φεβ 2009, 19:41

Εγώ giourgas παρελαβα την γουρούνα SYM 600 απο τον εδω αντιπρόσωπο, με τα εξείς προβλήματα
1) Η πίεση στα λάστοιχα 25, 15, 22, 18 psi το τιμόνι τράβαγε δεξιά στην ευθεία του σκωτομού...
2) Το πίσω αμορτισέρ η κάτω βίδα 1 βόλτα αριστερά και θα επεφτε κάτω ( τελέιως ξεβίδωτη ) καλα που την ειδα και την εσφηξα.
3) Από κάτω εχει 3 ποδιές, 1 μπροστινή και η μεσσαία ελειπαν, και η πίσω ειχε βιδωσει μονο τίς 2 βίδες διπλα απο τον κοτσαδόρο, με αποτέλεσμα με την πρώτη βόλτα ακούμπισε στον δρόμο τσάκισε και γύρισε πίσω απο την γουρούνα
Ολα τα παραπάνω τα μοντάρει το εδω συνεργείο καθώς η μηχανη ερχετε
1) με τίς ρόδες ξεφούσκωτες
2) τα πίσω αμορτισέρ σε κουτί
3) χωρίς κάτω ποδιές
Ευτυχώς μου δώσανε και το βιβλιαράκι συναρμολόγησις πίσω και τα διαπίστωσα ολα αυτά

Πήρα τον Γκορκόλη τον διεθυντή πωλήσεων και εγινε χαμός

Τίς ποδιές τίς πήρα και τίς περασα μόνος μου μαζί με τίς 15 βίδες που τους περισέψανε..

Αστα να πάνε τίς εβαλα μια χαρα ειναι λίγο μανίκι
Και μία τελευταία ερώτηση
Το τιμόνι στίς στροφές πεταλο ειναι αρκετα βαρύ ετσι δεν ειναι?
( Ενοοώ οτι θέλει αρκετή δύναμη )Στην ευθεία σε δρόμο ειναι αψογο

Αυτά παιδιά για τα συνεργεία που αναφέρει ο φίλος παραπάνω

Λεωνίδας
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό giourgas » 23 Φεβ 2009, 21:55

ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ....
ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΙΕΣ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ...
ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΑΦΡΙΝΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΒΑΛΕ 6BAR ΣΤΑ 2 ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ. ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΧΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ. ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΡΙΓΝΕΤΑ ΣΤΟ 4,5-5BAR ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ.
ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΥΣ ΒΓΑΖΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΓΡΑΣΑΡΙΖΕ ΤΑ ΣΠΑΣΤΑ.
ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΠΕΣΜΟΥ
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ

Δημοσίευσηαπό leotzian » 23 Φεβ 2009, 22:01

Κάθε πότε θέλει καθάρισμα και που ακριβώς οταν λες στα σπαστά?
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό giourgas » 23 Φεβ 2009, 22:38

ANA 500ΧΛΜ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ.ΒΓΑΛΕ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ 2 ΓΡΑΣΑΔΟΡΑΚΙΑ. ΕΚΕΙ ΒΑΛΕ ΓΡΑΣΟ.
LIVE FAST, DIE YOUNG...
Άβαταρ μέλους
giourgas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008, 20:38
Τοποθεσία: ΜΗΛΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 53 επισκέπτες