Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ακόμα ένα Linhai...

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 29 Αύγ 2006, 09:01

xontros έγραψε:Κάτι λέει το μάνιουαλ για ώρες ή χιλιόμετρα που διαρκεί το στρώσιμο, αλλά δεν θυμάμαι και είμαι εκτός Αθηνών, οπότε είμαι αδιάβαστος... Αλλά ό,τι και να λέει, θα το στρώνεις με 50 χλμ/ώρα μάξιμουμ για πόσο? Νομίζω πως είναι ψιλοεπικίνδυνο να κυκλοφορείς τόσο αργά σε κίνηση. Και επειδή είναι αυτόματο, πρώτα ανεβάζει το μοτέρ όσο πατήσεις το γκάζι (ακόμα και τέρμα) και μετά ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα αργά αργά :-) Αν δεν έχεις αυτοσυγκράτηση, βίδωσε τη βίδα στο γκάζι για να μην το τερματίζεις κατά λάθος. Προσωπική μου άποψη είναι ότι καλύτερα να δουλεύει σε ανοιχτούς χρόμους με σταδιακό άνοιγμα και κλείσιμο του γκαζιού και χαμηλές θερμοκρασίες, παρά να σέρνεται με σταθερή ταχύτητα σε μποτιλιαρισμένους δρόμους με τα βεντιλατέρ να ανάβουν συνεχώς. Είμαι κοντά στα 500 χλμ., μόλις γίνει η πρώτη αλλαγή λαδιών θα το θεωρήσω στρωμένο. Ο χρόνος θα δείξει :-)
Όσον αφορά το φόρτωμα, να προσθέσω ότι στο ντουλαπάκι κάτω από τη σέλλα χωράει ένα φαστ, 5-6 χταπόδια, τα εργαλεία του, το λουκέτο, ένα αδιάβροχο, 2 ταινίες ασημί (μπας και ξεκολλήσει το μονωτικό...) και το απαραίτητο σκεπάρνι για τα πασαλάκια της σκηνής :-) Και την επόμενη φορά θα πάρω μαζί και το τραπεζάκι και την καρέκλα της παραλίας :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Quadmaniac, αφού σου λέω ότι ξυπνάω χαρούμενος για να πάω στη δουλειά (με το γρουν), καταλαβαίνεις...



Σε περιμένω για βολτίτσα μόλις το στρώσεις...
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Kymco MXU 500cc 4X4

Δημοσίευσηαπό pilot36 » 29 Αύγ 2006, 10:38

[quote="Metalaxe"]Άντε πάρε κανένα εργαλείο της προκοπής ρε κινέζε... :D :D :D :D :D :D[/quote]

Φίλε είναι το MXU 500 4X4 ?
Eαν ναι τότε πες μου εντυπώσεις σε παρακαλώ.
Θα το αγοράσω (αφού το δω και από κοντά . Εδώ στην Κω)
8700 με τον αριθμό και τέτοια.
ΥΓ. ο μοχλός για τις ταχύτητες είναι αριστερά ?
Δεν μπορώ (δεν ξέρω) να ανεβάσω τις Φώτο που είδα.
Άβαταρ μέλους
pilot36
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006, 11:30
Τοποθεσία: Κως 12/νησσα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 29 Αύγ 2006, 10:48

Είναι το MXU 250, αυτόματο, κίνηση μόνο στους πίσω τροχούς με 100% μπλοκέ, ο μοχλός με το μπροστά-νεκρό-πίσω είναι στα δεξιά, τιμή περίπου στα 5500 €.
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό pilot36 » 29 Αύγ 2006, 11:29

Metalaxe έγραψε:Είναι το MXU 250, αυτόματο, κίνηση μόνο στους πίσω τροχούς με 100% μπλοκέ, ο μοχλός με το μπροστά-νεκρό-πίσω είναι στα δεξιά, τιμή περίπου στα 5500 €.


Ευχαριστώ φίλε αλλά δείχνει τοοοοοσο μεγάλο .
Αυτό (MXU 250 ) το έκανα test drive για 2 ημέρες και ήταν απίθανο.
Το Mxu το 500 είναι 4Χ4 κατά επιλογή και με αργό αλλά και βέβαια όπισθεν.
Διαστάσεις
Το 500 είναι 2165 Χ 1205 Χ 1190
το 300 είναι 1810 Χ 1050 Χ 1110
Όσο αφορά για τον μοχλό ( MXU 500 ) το είδα σε ένα site και το είχε αριστερά !!!!!!!!!
ΥΓ. Thanks
Άβαταρ μέλους
pilot36
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006, 11:30
Τοποθεσία: Κως 12/νησσα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 29 Αύγ 2006, 12:18

Αν και είμαι άσχετος, μου φάνηκε κι εμένα πολύ καλό (έκανα και ψιλο-trial), καλή ποιότητα κατασκευής και αξιοπιστία...ακούει ο xontros ?? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Χαιρετισμούς στην Κω και σε όλους τους τρελλαμένους (με την καλή έννοια πάντα), καλό χειμώνα φίλε μου... :P :P :P
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό xontros » 29 Αύγ 2006, 23:35

Χο χο χο, trial χωρίς αργά??? Μάλλον σε μυρμηγκοφωλιά θα σκαρφάλωσες φίλε!!! Άσε που φοράει παιδικά λάστιχα η σαύρα σου, όταν βάλεις 24άρια τα ξαναλέμε ;-)
Κρυπτοatvάκια...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 30 Αύγ 2006, 08:26

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: με τάπωσε, κάτσε να σκεφτώ.....μπουμπλε μπουμπλε.....αααα ναι, και δεν κολλάμε στην άμμο ούτε δικάβαλο άμα λάχει ναούμ... :D :D :D
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό xontros » 01 Σεπ 2006, 00:21

Εεεε, μα δεν ήταν ακριβώς κόλλημα :oops: :oops: :oops: :oops: Έσκαβα για να δω σε πόσο βάθος θα βρω νερό!
Καρφί...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό rum » 01 Σεπ 2006, 14:34

Mias kai exw thn idia gyro stous 9 mines akou ti zimies tha sou vgalei.

Prwta apo ola h eksatmish tha spasei ekei pou enonetai sigoura opote kalo einai na valeis thn eniea.Epishs na alakseis cineblock ston sigastira. Poly prosohi thelei kai me to sfiksimo giati tha sou komatiazei to zoan synexeia.

To taximetro meta apo ligo tha arxisei na xtypaei kai na trizei me spastiko thorivo.Egw ti lastiha tou evala ti sfougarakia tipota, ospou to traviksa pros ta pisw (pros ton odigo) stravonontas thn siderenia vasi ligo kai twra einai mia xara.

Ta provolia mprosta tha arxizoun na trizoun kai ayta me xyrotero thorivo apo to taximetro.H plaka einai oti xtypane kai ta provolia alla kai h megales lampes pou exoun mesa.Malon apo thn zesth anigei to plastiko kai meta paizoun.Se ayta aytosxediase...

Episis kapia stigmi tha trizoun kai ta elatiria stis mprostines anartiseis.Edw ti na sou pw den kserw..

Tha sou protina na agwraseis (an den exeis) kastania kai karidakia kai kathe dimino na sfigeis oti paksimadi kai vida vlepeis.Tou kanei kalo.

Mporei na kanei san klapatsimpano kamia fora alla einai TO SKILI kai tha se paei opou thes adiamartirita.(den nomizw oti mporoun na to poun oles oi gourounes sta kivika tou)

Den tha se prodwsei an to syntireis pote.

Kalotaksido kai elpizw na se voithisa...

TIP.
Kalitera na thn psakseis alou gia service kai oxi ston Leka.(Sou milaw ek peiras)
Άβαταρ μέλους
rum
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 04 Οκτ 2005, 16:41
Τοποθεσία: Κυψέλη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 01 Σεπ 2006, 14:46

xontre....ασε.... μην το διαβάσεις καλύτερα..... θα σε πονέσουν τα μάτια σου.... αλλα και η τσέπη σου....
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό rum » 01 Σεπ 2006, 15:24

Μπα δε νομίζω να τον πονέσει η τσέπη του γιατί αυτά που θα χρειαστεί να δώσει παραπάνω για να το φτιάξει συν αυτά που έδωσε να το αγωράσει δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που έχουν δώσει πολλοί από εδώ μέσα.
Μη μασάς συνάδελφε χοντρέ.
Άλλη αξία έχει το :tank: και άλλη το ( βάζω νέφτι στον :assshaking: μου και κάνω αλματάκια)..
Όσο για τα μάτια sorry for the greekglish.
Άβαταρ μέλους
rum
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 04 Οκτ 2005, 16:41
Τοποθεσία: Κυψέλη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό yanman » 01 Σεπ 2006, 17:52

Hi pigs.
Είμαι διτροχος για πολλά χρόνια μέχρι πριν 6-7 μήνες.
Είχα ένα ατύχημα και τώρα είμαι χωρίς μοτό από επιλογή.
ΘΕΛΩ ΓΟΥΡΟΥΝΙ εδώ και πολύ καιρό (πριν το ατύχημα όπου και σας διαβάζω από ακόμη πιο πριν)
και πάντα ήθελα utility atv. Ένα προσιτό τέρας που μου αρέσει και πάρα πολύ είναι το Linhai 300 4x4,
αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ έχω μπερδευτεί. Τελικά είναι σκυλί ή μήπως μπαταρισμένο σκυλί;
Μήπως να μη πάρω 4x4 και να πάρω το AEON 300 που βγήκε μόλις αλλά είναι δικίνητο;
Ρε guys με αυτά που λέτε θα πρέπει να είμαι με το κατσαβίδι στο χέρι αν πάρω LINHAI.
Μπρορεί κανείς να μου υποδείξει το δρόμο για τη γουρουνοχώρα;
Kymco Maxxer 300 και βλέπουμε....
Άβαταρ μέλους
yanman
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 11:20
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό xontros » 01 Σεπ 2006, 22:32

Φίλε rum ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Η εξάτμιση αλλάχτηκε σήμερα με ενιαία, φυσικά στην εγγύηση. Το κοντέρ δεν υπάρχει, το περιμένουνε 15/9. Όχι πως είναι της προκοπής, αλλά για το γαμώτο θα το αλλάξω και μετά μάλλον θα μπει κάτι σε aftermarket. Θα αλλαχτεί και όλη η μανέτα-τρόμπα του φρένου, αφού το χειρόφρενο δούλεψε μόνο μια (1) φορά και από τότε αρνείται να ξαναπιάσει... Τα προβόλια είναι έτσι και αλλιώς προς αλλαγή, ελπίζω να βρω κάτι με κανονικές λάμπες 55w και σίτα. Το συνεργείο είναι γνωστό, απλά λόγω εγγύησης...
Φίλε yanman, σε αυτά τα λεφτά δύσκολα θα βρεις κάτι πιο καλό που να έχει ανταλλακτικά. Σαν ιδέα (Polaris-Yamaha) είναι καλό, αλλά η εκτέλεση μας τα χαλάει λίγο. Απλά, κάνεις τον Κινέζο :-)
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό yanman » 01 Σεπ 2006, 22:46

?燧腚镯, 狯稞 躔葶襻 汩?茈脶 潺?黢獒 戾 翮?镬茕?翮?轧襻 栳 玢暹翎?翮?屦哞弩珧
Kymco Maxxer 300 και βλέπουμε....
Άβαταρ μέλους
yanman
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 11:20
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό yanman » 01 Σεπ 2006, 22:52

Φίλε xontros μία ακόμη ερώτηση.
Κάτι διάβασα πρίν ή κάπου αλλού για την κατανάλωση.
Θα πάρω 270 κυβικά και θα μου καίει σαν το 1,1 Getz μου;
Kymco Maxxer 300 και βλέπουμε....
Άβαταρ μέλους
yanman
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 11:20
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες